Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 08:19:55 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Intronizacja Pana Jezusa na Króla Polski
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 16 Drukuj
Autor Wątek: Intronizacja Pana Jezusa na Króla Polski  (Przeczytany 63202 razy)
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #150 dnia: Czerwca 06, 2015, 11:42:33 am »

Zgadzam sie oczywiście w pełni z Panią, że społeczna intronizacja Osoby w dzisiejszej sytuacji z wielu powodów nie może sie odbyć, ...jest w każdym razie nieosiągalna. M.in. ze względu na postawę większości świadomych katolików(nie wspomimając nawet episkopatu), także tradycji, której w sumie sie nie dziwie, bo sam byłem po jej(tej postawy)stronie ponad rok temu. Prosze tylko w tej jednak ważnej kwestii o mniej zarzutów w stylu, że jedno ma zastąpić drugie i że gdyby nie x.Kiersztyn, czy Natanek to kult NSPJ w Polsce rozwijał by sie wspaniale...Nie jestem naiwny na tyle, by uważać, że osób szkodzących całosciowemu ujęciu orędzia naszego Pana wśród "kiersztynowców"i w Grzechyni nie ma, ale pamiętajmy, że nikt z katolików nie jest wszechwiedzący i bez grzechu. Dla samej Tradycji z tego "zamieszania" także wynikają pewne plusy- niektórzy łącząc królewską godność Chrystusa z postawą pogłębiania swojejej pokory wobec takowej, docierają głębiej w całe nauczanie i św.liturgię łacińską. No i pamiętajmy ostatecznie o hierarchii nauczania (kiedyś) obowiązującej w KK: prymat starszego nauczania. Pius XI niczego nowego w tym jubileuszowym 1925 roku nie wymyślił: Jezus Chrystus- jako prawdziwy Bóg i Człowiek- od pojawienia sie Józefa z król.rodu DAWIDA na kartach Ewangelii- zawsze Królem był i jest, a problem jedynie w tym czy my chcemy zostać jego poddanymi, więcej NIEWOLNIKAMI. W jaki sposób to sprawa wtórna, tak jak rodzaje kultów, naborzeństw, liturgii i poświęceń. Mam czasami wrażenie, że gdyby prymas Wyszyński żył dziś i chciał nas ogłosić niewolnikami Maryi, spotkał by sie z większym zrozumieniem wsród niektórych, niż Pius XI ze swoją pierwszą encykliką QUAS PRIMAS, w której dość żywo zareagował na zawalenie sie Europy i Świata (uporządkowanego jednak w pewien sposób przed Wielką Wojną, co oczywiście w Polsce nie cieszy się zrozumiałym...zrozumieniem).

Tak jak napisał i mówił na pelekcji x.prof.prałat Roman Kneblewski z PARAFII NSPJ, podczas II kongresu dla społecznego panowania Chrystusa Króla, zatytuowanej "Współczesna detronizacja Chrystusa Króla " i jak wcześniej zatytuował swoje dzieło wielki Arcy-biskup... Oni Go prawdziwie zdetronizowali i ja osobiście uważam, że jakoś trzeba na to zareagować. Sam uroczysty nawet Akt Poświęcenia/Zadośćuczynienia/Zawierzenia to za mało...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2015, 12:12:23 pm wysłana przez secessio » Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #151 dnia: Czerwca 06, 2015, 11:50:20 am »

Zgadzam sie oczywiście w pełni z Panią, że społeczna intronizacja Osoby

Proszę czytać i nie zachwaszczać, czy "lać wody" i zapewniam, odpowiedź jest tu na forum. na poprzedniej stronie są podane linki, choćby tu zobaczyć:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8304.msg187194.html#msg187194

Cytuj
"Niestety kult NSJ staje się coraz bardziej nieznany , nie pielęgnowany przez biskupów i proboszczów a w jego miejsce wlewają się różne ruchy odnowowo -paraprotestanckie. Natura nie znosi przecież próżni.Brak wiedzy o kulcie NSJ powoduje ignorancję u wiernych.Do tego branie teologii  na tzw. chłopski rozum" dopełnia wszystko. Stąd teza ks Kiersztyna na ich ulotkach
Intronizacja NSJ nie , intronizacja Jezusa Króla Polski tak."

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8304.msg187209.html#msg187209


« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2015, 12:06:12 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #152 dnia: Czerwca 06, 2015, 12:45:35 pm »

Pani Anno, prawdziwa odpowiedź jest tylko w Chrystusie, nie na żadnym nawet najświętszym forum... Ale znowu w pełni sie zgadzam z Pani cytatem, bo nie jestem żadnym wrogiem NSPJ ( oczywiście nie moge mówić za ś.p. ks Kiersztyna, choć przyznam przy okazji, że moje nawrócenie przypada w ok.daty Jego nagłej i dziwnej śmierci) Powiem więcej, moje najlepsze wspomnienia z ministranckich czasów, to własnie naboż.pierwszych piątków i czerwcowe( i od niedawna także każdy piątek z litanią po łacinie)- z powszechnymi aktami poświęceń niestety w drugiej połowie lat osiemdziesiątych na pn.Polski nie było mi już dane sie zetkąć. Moim skromnym zdaniem, to jednak nie ks Kiersztyn "nakrył je czapką", tylko inny kult z tej samej dieceji, od lat osiemdziesiątych szerzony najpierw indywidualnie przez biskupów, a formalnie od beatyfikacji 18 kwietnia 93'- zakrywającej NIEDZIELE PRZEWODNIĄ(QUASI MODO) i ostatecznie od wigilii święta illuminatów i robotników w roku zerowym .

Powtarzam, jesteśmy po tej samej stronie, a różnice wynikają głównie z terminologii. Ciężko intronizować część Chrystusa, nawet najważniejszą (chociaż trzeba przyznać, że w Watykanie i z tym sobie poradzili, wkładając na tron- przynajmniej na okazję ost. Pasterki-Jego Święte Słowo, piękny zdobiony Mszał, szkoda tylko że NOMowski)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2015, 18:02:09 pm wysłana przez secessio » Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #153 dnia: Czerwca 11, 2015, 20:35:40 pm »

Bardzo ciekawy tekst w Rycerzu Niepokalanej nt. intronizacji. 


"Intronizacja Jezusa Króla to akt wybrania Jezusa i wartości, które On przynosi - Dekalogu i Ewangelii - jako podstawy życia. Jeśli wybierającym jest pojedyncza osoba, deklaracja zobowiązuje ją samą; jeśli ślubuje naród, wybór zobowiązuje państwo, które on tworzy".

http://issuu.com/piotr_maria/docs/rycerzniepokalanej_2015-06/5?e=7067129/13241921
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #154 dnia: Czerwca 11, 2015, 21:27:53 pm »

A co tam takiego ciekawego jest?  Ja tam nie widzę nic ciekawego, nihil novi pod słońcem, dalsze mieszanie ludziom w głowach uczeń śp. ks. Kiersztyna robi.
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #155 dnia: Czerwca 11, 2015, 22:10:30 pm »

Bardzo ciekawy tekst w Rycerzu Niepokalanej nt. intronizacji. 


"Intronizacja Jezusa Króla to akt wybrania Jezusa i wartości, które On przynosi - Dekalogu i Ewangelii - jako podstawy życia. Jeśli wybierającym jest pojedyncza osoba, deklaracja zobowiązuje ją samą; jeśli ślubuje naród, wybór zobowiązuje państwo, które on tworzy".

http://issuu.com/piotr_maria/docs/rycerzniepokalanej_2015-06/5?e=7067129/13241921

Jak dobrze pamiętam to autor  dr Marcin Majewski miał /ma?/ zakaz agitacji intronizatorskiej na terenie Uniwersytetu JPII w Krakowie. I bardzo dobrze.
Zapisane
Sivis Amariama
rezydent
****
Wiadomości: 348


« Odpowiedz #156 dnia: Czerwca 12, 2015, 21:26:14 pm »

Bardzo ciekawy tekst w Rycerzu Niepokalanej nt. intronizacji. 


"Intronizacja Jezusa Króla to akt wybrania Jezusa i wartości, które On przynosi - Dekalogu i Ewangelii - jako podstawy życia. Jeśli wybierającym jest pojedyncza osoba, deklaracja zobowiązuje ją samą; jeśli ślubuje naród, wybór zobowiązuje państwo, które on tworzy".

http://issuu.com/piotr_maria/docs/rycerzniepokalanej_2015-06/5?e=7067129/13241921

Jak dobrze pamiętam to autor  dr Marcin Majewski miał /ma?/ zakaz agitacji intronizatorskiej na terenie Uniwersytetu JPII w Krakowie. I bardzo dobrze.
A skąd takie informacje?
Zapisane
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #157 dnia: Czerwca 12, 2015, 21:57:57 pm »

Bardzo ciekawy tekst w Rycerzu Niepokalanej nt. intronizacji. 


"Intronizacja Jezusa Króla to akt wybrania Jezusa i wartości, które On przynosi - Dekalogu i Ewangelii - jako podstawy życia. Jeśli wybierającym jest pojedyncza osoba, deklaracja zobowiązuje ją samą; jeśli ślubuje naród, wybór zobowiązuje państwo, które on tworzy".

http://issuu.com/piotr_maria/docs/rycerzniepokalanej_2015-06/5?e=7067129/13241921


Jak dobrze pamiętam to autor  dr Marcin Majewski miał /ma?/ zakaz agitacji intronizatorskiej na terenie Uniwersytetu JPII w Krakowie. I bardzo dobrze.
A skąd takie informacje?

A jakie ma znaczenie cała ta informacja? Czy to przeczy, że "Intronizacja Jezusa Króla to akt wybrania Jezusa i wartości, które On przynosi"? Czy to świadczy, że Intronizacja sprzeciwia się jakimś prawdom wiary katolickiej? Czy, że jest w ogóle zła, nie potrzebna, cokolwiek? Napisał to człowiek, żeby wzbudzić wątpliwości, żeby postawić autora w złym świetle, podważyć jego wiarygodność. Ale zapytać go, w jaki sposób Intronizacja Jezusa Króla sprzeciwia się wierze katolickiej, to nie odpowie, tylko użyje kolejnego wybiegu.
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #158 dnia: Czerwca 13, 2015, 08:34:03 am »

dr Marcin Majewski był jednym z najbliższych współpracowników śp ks Kiersztyna i głosi teologię opracowana przez tego księdza. Teologia ta ma szereg zakłamań ,także dotyczących postaci Rozalii Celakówny. Wyjaśniać nie będę bo ukazane jest to wszystko także na FK dosyć. Wiadomość o dr Majeskim i takim zakazie usłyszałem od kapłanów związanych z  uczelnią JPII kilka lat temu. Nie myślę aby coś zmieniło sie od tamtego czasu.Oświadczenie kurii krakowskiej w temacie stowarzyszenia Róża , teologii śp ks Kiersztyna  jest nadal aktualne.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2015, 08:39:36 am wysłana przez Robert » Zapisane
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #159 dnia: Czerwca 13, 2015, 09:11:05 am »

dr Marcin Majewski był jednym z najbliższych współpracowników śp ks Kiersztyna i głosi teologię opracowana przez tego księdza. Teologia ta ma szereg zakłamań ,także dotyczących postaci Rozalii Celakówny. Wyjaśniać nie będę bo ukazane jest to wszystko także na FK dosyć. Wiadomość o dr Majeskim i takim zakazie usłyszałem od kapłanów związanych z  uczelnią JPII kilka lat temu. Nie myślę aby coś zmieniło sie od tamtego czasu.Oświadczenie kurii krakowskiej w temacie stowarzyszenia Róża , teologii śp ks Kiersztyna  jest nadal aktualne.

p. Robercie, ks. Karol Stehlin podczas jednego wykładu, gdy ktoś zapytał o Intronizację Pana Jezusa, odpowiedział, że w tym nie ma niczego złego i jest to dobre. Osoba ta jeszcze raz, aby się upewnić, powiedziała że ona pyta o Intronizację Pana Jezusa, a nie Serca Jezusowego, i ksiądz odpowiedział, że tak, że rozumie o czym mowa. Ja nie mam powodu bardziej ufać Panu, czy p. AnnieM, niż ks. Karolowi. Dzisiaj hierarchia katolicka tak bardzo słucha głosu ludu, i dostosowuje się, gdy chodzi o niszczenie wiary, ale jest całkiem głucha, gdy chodzi o jej wzmocnienie i nie rozumiem uporu ich w tej kwestii, uważam to za znak dzisiejszych czasów, bo nie jest nikt w stanie podać choćby jednego poważnego powodu przeciwko tej intronizacji.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #160 dnia: Czerwca 13, 2015, 11:17:19 am »

Ksiądz rozumiał o czym mowa, ale czy ta osoba właściwie rozumiała?

http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-chrystusa-krola-i-intronizacja,47/akt-intronizacji-nspj-w-bractwie-kaplanskim-sw-piusa-x,3633.html#14721

 Pan mnie nie musi ufać, tylko mądrości Kościoła. Ten ostatni akt tylko przeczytać, to wystarczy:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8304.msg187179.html#msg187179

To co głoszą, zwolennicy śp. ks. Kiersztyna, jest to spłaszczenie i pominięcie bardzo istotnej części nauczania Kościoła. Dopiero ks Kiersztyn już śp. (+++) odkrył Jezusa Króla Polski bo wcześniej przez całe wieki nie wpadł na to ani Kościół, ani wszyscy papieże. Tylko współczuć i się modlić za tych wszystkich co taką ideę propagują. Ale sam Pan Jezus powiedział: "To umiłowane Serce będzie królowało wbrew sprzeciwom szatana i jego poddanych. (...)"

Diabeł doskonale wie czym jest to Serce i dlatego miesza by przeinaczyć te przesłanie inspirując do tworzenia jego karykatury abyśmy nie doświadczyli tej łaski. Nie jest to pierwszy raz, takie działania diabelskie bardzo nasiliły się pod koniec lat czterdziestych w latach 1948 do 1951, na co jest archiwalny dokument opisujący to, dokument z archiwum sekretariatu dzieła napisany wraz z o. Dobrzyckim - spowiednikiem Rozalii Celakówny. Ten dokument zamieszczony jest tu:

http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-rozalii-celakowny,57/ks-kiersztyn-i-ks-natanek-nie-sa-pierwszymi-ktorzy-szkodzili,7376.html


Z tego Serca wypływa świeto Chrystusa Króla, Ofiara Mszy św. .... to Serce to sam Chrystus!

Już się nie chce pisać na ten temat, bo tyle tu pisze.
Zapisane
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #161 dnia: Czerwca 13, 2015, 13:49:29 pm »

Ksiądz rozumiał o czym mowa, ale czy ta osoba właściwie rozumiała?


Znowu wątpliwości, czy Ksiądz rozumiał, co rozumie ta osoba, no bo nie można księdzu zarzucić, ze nie rozumie idei intronizacji. Miszczostwo świata. 
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #162 dnia: Czerwca 13, 2015, 13:59:25 pm »

Nie "Miszczostwo świata." - przeczytał Pan coś z tego co powyżej podałam? Jak wyglada Intronizacja w Bractwie?  Ja nie mam najmniejszych wątpliwości w tym temacie.  Z wieloma "intronizatorami" to jest tak, jak i ze zwolennikami Medjugorje, za nic w świecie nic do nich nie dociera, żadne argumenty.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2015, 14:01:37 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #163 dnia: Czerwca 13, 2015, 14:24:55 pm »

ks. Karol Stehlin podczas jednego wykładu, gdy ktoś zapytał o Intronizację Pana Jezusa, odpowiedział, że w tym nie ma niczego złego i jest to dobre. Osoba ta jeszcze raz, aby się upewnić, powiedziała że ona pyta o Intronizację Pana Jezusa, a nie Serca Jezusowego, i ksiądz odpowiedział, że tak, że rozumie o czym mowa. Ja nie mam powodu bardziej ufać Panu, czy p. AnnieM, niż ks. Karolowi. Dzisiaj hierarchia katolicka tak bardzo słucha głosu ludu, i dostosowuje się, gdy chodzi o niszczenie wiary, ale jest całkiem głucha, gdy chodzi o jej wzmocnienie i nie rozumiem uporu ich w tej kwestii, uważam to za znak dzisiejszych czasów, bo nie jest nikt w stanie podać choćby jednego poważnego powodu przeciwko tej intronizacji.
Tak jak napisała Pani Anna M, ks. Karol doskonale rozumiał o czym mowa, natomiast Pan jako zwolennik intronizacji według śp. ks. Kersztyna albo nie zna jego nauczania, albo dalej próbuje siać zamęt.
Bardzo proszę ze strony http://intronizacja.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=155%3Aintronizacja-serca-czy-osoby&catid=35&Itemid=137 której nie można posądzić o fałszowanie nauki ks. Kiersztyna stoi jak byk, co ks. myślał o INSPJ: "W takim razie czy popierasz Intronizację Serca Jezusa?
Nie, zwalczam. A jeśli ktoś ma mi to za złe, to dlatego, że nie rozumie różnicy, jaka zachodzi pomiędzy poświęceniem się Sercu Jezusa a Intronizacją Serca Jezusa
"
Widać więc, że to ks. Kiersztyn i jego zwolennicy, w żaden sposób nie chcą Intronizacji Serca, czy Osoby traktować tożsamo.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #164 dnia: Czerwca 13, 2015, 17:02:17 pm »

Nie "Miszczostwo świata." - przeczytał Pan coś z tego co powyżej podałam? Jak wyglada Intronizacja w Bractwie?  Ja nie mam najmniejszych wątpliwości w tym temacie.  Z wieloma "intronizatorami" to jest tak, jak i ze zwolennikami Medjugorje, za nic w świecie nic do nich nie dociera, żadne argumenty.

Często mam wrażenie, ze to Pani nie czyta tego, co podaje innym do czytania. I uważam, że powinno wreszcie do Pani coś dotrzeć, mianowicie ze tę sprawę trzeba zostawić Panu Bogu.

Przecież ile jest aktów oddania się Matce Bożej. Czy którykolwiek wyklucza inne, lub jakikolwiek inny? Co przeszkadza, zeby był jeszcze jeden akt intronizacji? Ale o tym Pani raczej decydować nie będzie. Jesli kiedyś dojdzie do tego, to co Pani zrobi?

 
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2015, 17:33:26 pm wysłana przez Wewiór » Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 16 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Intronizacja Pana Jezusa na Króla Polski « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!