Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 21, 2024, 18:02:17 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232285 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Intronizacja Pana Jezusa na Króla Polski
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 16 Drukuj
Autor Wątek: Intronizacja Pana Jezusa na Króla Polski  (Przeczytany 65390 razy)
katoL90
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 46


In hoc signo vinces!

« Odpowiedz #75 dnia: Marca 28, 2014, 13:07:54 pm »

Sekciarstwo intronizacyjne za mocno zaczyna się tu panoszyć. Wnoszę o uzupełnienie regulaminu oraz banowanie osobników od prywatnych objawień różnych Agnieszek, Mieczysław i innych Kiersztynów.
Proszę nie porównywać "prorokiń" które same coś piszą w internecie, od ludzi, którzy są prowadzeni przez KSIĘŻY Kościoła katolickiego, to co napiszą konsultują z księżmi, a dodatkowo firmowane Imprimatur i zezwoleniem do prywatnego rozważania, jak w przypadku Adama człowieka pozwolenie dał arcybiskup Dzięga.
Zapisane
A z Jego ust wychodzi ostry miecz,
by nim uderzyć narody:
On paść je będzie rózgą żelazną
i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu Wszechmogącego Boga.
Ap 19, 15
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3994


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #76 dnia: Marca 28, 2014, 13:18:32 pm »

Każdy ksiądz, biskup nawet heretyk, nie wyklęty oficjalnie ekskomuniką, ma władzę w swojej parafii i diecezji.  Nawet największy modernista ma moc dawania sakramentów.
I oto kruszą kopje klerykałowie łacińscy z klerykałami patriarchatów wschodnich. Czy sama sakra wystarczy, by rządzić, czy rozróżniać między władzą sakramentalną a władzą jurysdykcyjną.
Od tysiąca lat staruszkowie się o to kłócą. Jeśli potrafisz to rozwiązać jednym wpisem na forum - chwała Bogu!
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #77 dnia: Marca 28, 2014, 13:28:08 pm »

Kościół ma strukturę hierarchiczną, każdy nawet najgorszy ksiądz modernista, jest wyżej w hierarchii niż my.

każdy nawet najlepszy ksiądz modernista znajduje się poza Kościołem katolickim.

No proszę, jaka piękna schizma. A co za szacunek do kapłaństwa!
 
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #78 dnia: Marca 28, 2014, 14:46:07 pm »

Zwłaszcza śmieszy mnie koleś pod pseudonimem "Adam - człowiek". Równie śmieszne jak "Piotr - skała".
Posoboractwo jest śmieszne samo z siebie.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6652


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #79 dnia: Marca 28, 2014, 17:09:51 pm »

musiał dostać pisemne zezwolenie od kardynała Dziwisza, który jest masonem 33 stopnia

Loża, któraby mianowała kard. Dziwisza masonem 33 stopnia, musiałaby ograniczać swą działalność do playstation, lalek Barbie i klocków lego. Panie Kochany, weź Pan nas nie rozśmieszaj :))))))
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #80 dnia: Marca 28, 2014, 17:26:27 pm »

musiał dostać pisemne zezwolenie od kardynała Dziwisza, który jest masonem 33 stopnia

Loża, któraby mianowała kard. Dziwisza masonem 33 stopnia, musiałaby ograniczać swą działalność do playstation, lalek Barbie i klocków lego. Panie Kochany, weź Pan nas nie rozśmieszaj :))))))

"To fejk z prostej przyczyny.
Kard. Dziwisz (z calym szacunkien dla jego stanu kaplanskiego) jest za glupi na 33 stopien".
http://rebelya.pl/forum/watek/67670/#post-2023037
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Bogumil
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #81 dnia: Marca 28, 2014, 18:55:38 pm »

Krakowska kuria poinformowała, że w ostatnich tygodniach suspendowany ks. Piotr Natanek rozsyła do księży swoje publikacje, zwłaszcza dwie: "24 godziny Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa" oraz Tajemnica Różańca Świętego z rozważaniami różańcowymi dyktowanymi przez Matkę Bożą, na podstawie „Orędzi na Czasy Ostateczne, które właśnie nadeszły”. Kard. Stanisław Dziwisz zwrócił się do ks. dr. Józefa Morawy z katedry eklezjologii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie z prośbą o przedstawienie oceny teologicznej rozpowszechnianych treści.
Cytuję mały fragment
Uwagi nt. treści książek rozsyłanych przez ks. Piotra Natanka pt: „24 godziny Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa”1 i Tajemnica Różańca Świętego z rozważaniami różańcowymi dyktowanymi przez Matkę Bożą, na podstawie „Orędzi na Czasy Ostateczne, które właśnie nadeszły”2.
1. 24 godziny Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa
a) Nie do przyjęcia, niezgodna z katolicką nauką o Bożym Objawieniu, jest próba zrównania wartości teologiczno-doktrynalnej przez ks. P. Natanka wybranych tekstów nawiedzonych wizjonerów (o wątpliwej wartości i z zastrzeżeniami Kościoła) z objawionymi biblijno-doktrynalnymi tekstami Kościoła. Przykładem jest tutaj treść tzw. Prologu od str. 35, gdzie pod wspólnym tytułem: Nowy Testament na jednej linii są teksty z Ewangelii, Dziejów i Listów Apostolskich, Marii Valtorty, Cataliny Rivas czy A. Jezierskiej. Pisze tam m.in.: „W prologu umieściliśmy przykłady ze Starego i Nowego Testamentu oraz z pism współczesnych mistyków, które ukazują, że tak jak przed wiekami Pan Bóg mówił do ludzi, tak i obecnie do nas przemawia, zmienili się tylko prorocy, widzący czy mistycy, ich imiona, ich sposób mówienia, ale Słowo Boże pozostaje niezmienne (…) To Słowo oczywiście niczego nie zmienia z wcześniejszego Objawienia, tylko doskonale je uzupełnia bądź wspaniale wyjaśnia fragmenty wcześniej niezrozumiałe, bądź błędnie interpretowane”3. Przy tych sformułowaniach powołuje się na wcześniej wydane swoje opracowania o rozumieniu ‘prywatnych objawień’ jak i swojego pojmowania teologii4. Jest to jednak nie tyle przedstawienie nauki Kościoła nt. Objawienia i objawień, co usiłowanie udowodnienia założonej przez siebie tezy5.
b) Istotny błąd zawiera tytuł promowanych przez niego orędzi na tzw. czasy ostatecznie, które właśnie nadeszły. Czasy ostateczne, jak naucza Kościół, rozpoczęły się z Wcieleniem Jezusa Chrystusa, a ujawniły się z wylaniem Ducha Świętego (por. Dz 2, 17) i rozpoczęciem wielkiej misji Kościoła. Głoszenie o czasach ostatecznych, które „właśnie nadeszły” jest znakiem katastrofizmu, odrzucanego przez Kościół, jako sprzeciwiającego się prawdzie o Bożej Opatrzności. Ideologia ta głosi, że z biegiem historii świat staje się coraz bardziej zły i zmierza ku nieuchronnej katastrofie. Jednakże Chrystus jakoś wkroczy w dzieje świata i uratuje pozostałych mu wiernych. Tak np. głoszą Świadkowie Jehowy. A ta ‘melodia’ nieustannie pojawia się w nauce ks. P. Natanka w demaskowaniu przez niego ‘perfekcyjnie ukrytej w Kościele herezji’, hierarchów przesiąkniętych ideami masońskimi czy rządach szatana w Kościele (intronizacja Lucyfera w Kościele za czasów Pawła VI, itp.).
W tym przekonaniu, jak to ks. P. Natanek napisał w liście do ks. kard. Stanisława Dziwisza (13.02.2014), głoszona przez niego Intronizacja Jezusa Chrystusa, która „jest wypadkową objawień o Sercu Pana Jezusa i Bożym Miłosierdziu (…) … jest ostatnią szansą dla świata”. (…) Jest to nowa idea w Kościele, dlatego też budzi kontrowersje, opór i niezrozumienie”. I dodaje: „Również na soborach w Nicei, w Konstantynopolu czy w Chalcedonie, Kościół wypowiadał się w kwestiach wiary, ponieważ pojawiły się nowe idee”. Zaś odnośnie nauki Episkopatu Polski w liście nt. Intronizacji (03. 10. 2012), dodaje: „Dlatego też list Episkopatu o Chrystusie Królu nie można uznać za naukę dogmatyczną, ale jako materiał dany pod dyskusję, mieszczący się w nauczaniu Kościoła, ale nie sięgajmy głębiej. Ostateczna decyzja zawsze jest poddawana Kościołowi w osobie papieża lub soboru. Gdybyśmy uzna-li list Episkopatu jako nauczanie dogmatyczne Kościoła, popadlibyśmy w schizmę zwaną episkopalizmem, znaną z XVIII-wiecznej historii Kościoła”.
O tych wywodach można powiedzieć jedno: całkowity chaos pojęciowy i teologiczny. Zaś przekonanie ks. P. Natanka, że jego przesłanie przewyższa to od św. Małgorzaty Marii i św. Faustyny i że jest równe z ideami wielkich soborów pierwszego tysiąclecia Kościoła, i jako takie jest ostatnią szansą dla świata, musi budzić prawdziwy niepokój.
Wystarczy ?

Zapisane
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #82 dnia: Marca 28, 2014, 20:09:42 pm »


Wystarczy ?

Nie wystarczy. Ale to z pewnością wystarczy: "b) Budzącym wątpliwości w tejże mariologii jest przypisywanie Maryi realnego współodkupienia,".

Jakie wątpliwości? Ten dogmat miał być ogłoszony przed SWII i podczas SWII było już blisko, ale wiadomo, to był sobór tylko pastoralny.  ;)
No, przy okazji wyszło na jaw więcej.
I po co ten przymiotnik "realnego"?
Zapisane
Jacenty2
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #83 dnia: Marca 28, 2014, 22:46:03 pm »

Całość o ks Natanku tutaj

http://www.fronda.pl/a/nauczanie-ksiedza-piotra-natanka-niezgodne-z-objawieniem,35894.html
Zapisane
giuseppefull
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 129


« Odpowiedz #84 dnia: Kwietnia 01, 2014, 07:43:53 am »

trzeba nie mieć dobrej woli, żeby uważać, że intronizajcja Pana Jezusa na Króla Polski jest wypaczeniem lub że koliduje z intronizacją PSJ, lub mieć jakikolwiek inny negatywny stosunek do takiego aktu.

Jedni moderniści wysłali Chrystusa Króla w zaświaty dodając przydomek ''Wszechświata'', a drudzy chcą Go zdegradować do granic Polski.
Kościół orzekł, ze ma być'' Chrystus Król''.
Encyklika Ojca Świętego Piusa XI
o ustanowieniu Święta Jezusa Chrystusa Króla
http://www.nonpossumus.pl/encykliki/Pius_XI/quas_primas/
Zapisane
?Nigdy sytuacja Kościoła nie była tak dobra, jak obecnie? (papież Franciszek).
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6652


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #85 dnia: Kwietnia 01, 2014, 21:19:17 pm »

Sekciarstwo intronizacyjne za mocno zaczyna się tu panoszyć. Wnoszę o uzupełnienie regulaminu oraz banowanie osobników od prywatnych objawień różnych Agnieszek, Mieczysław i innych Kiersztynów.
Proszę nie porównywać "prorokiń" które same coś piszą w internecie, od ludzi, którzy są prowadzeni przez KSIĘŻY Kościoła katolickiego, to co napiszą konsultują z księżmi, a dodatkowo firmowane Imprimatur i zezwoleniem do prywatnego rozważania, jak w przypadku Adama człowieka pozwolenie dał arcybiskup Dzięga.

jakbym miał Panu przepisać imprymatury i nazwiska kardynałów, arcybiskupów, biskupów, prałatów, proboszczów i zwykłych księży popierających dzialalność Zjawy z Medjugorje, to by się temu forum kilobajty skończyły
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
giuseppefull
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 129


« Odpowiedz #86 dnia: Kwietnia 02, 2014, 11:58:55 am »

Zacząłem zastanawiać się, dlaczego niemal wszyscy zwolennicy ''Chrystusa Króla Polski ''tak namolnie powołują się na prywatne objawienia, za nic mając orzecznictwo KK i naukę Katechizmu? Po jakimś czasie poszukiwań doszedłem do wniosku, że to wpływ złego ducha. Sowo Boga jest jedynie zawarte w Piśmie Świętym Tradycji i orzecznictwie KK dzięki asystencji Ducha Świętego. Prywatni prorocy tego daru nie posiadają. Gdyby było inaczej, to Pan Jezus nie przestrzegał by przed nimi.

''Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani. Otom wam przepowiedział.''
 Mt. XXIV, 24).
Zapisane
?Nigdy sytuacja Kościoła nie była tak dobra, jak obecnie? (papież Franciszek).
katoL90
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 46


In hoc signo vinces!

« Odpowiedz #87 dnia: Maja 22, 2014, 11:31:36 am »

Zapraszam wszystkich z Warszawy i okolic na kongres o społecznym panowaniu Chrystusa Króla. Organizatorem kongresu jest Stowarzyszenie Fides et Ratio oraz Centrum Kultury i Tradycji – Wiedeń 1683. Tegoroczna edycja kongresu została zaplanowana na dwie sesje, pierwsza odbędzie się w sobotę 24 maja w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego (ul. Smulikowskiego 6/8). Druga sesja odbędzie się w sobotę 31 maja w Częstochowie, w budynku Akademii Polonijnej (ul. Puławskiego 4/6). Wśród prelegentów m. in. X. prof Guz X. prałat doktor Roman Kneblewski , X. Małkowski, doktor Stanisław Krajski oraz wielu innych. Tydzień później podobny kongres odbędzie się w Częstochowie.
 http://www.pch24.pl/ii-kongres-dla-spolecznego-panowania-chrystusa-krola,22489,i.html
Zapisane
A z Jego ust wychodzi ostry miecz,
by nim uderzyć narody:
On paść je będzie rózgą żelazną
i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu Wszechmogącego Boga.
Ap 19, 15
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #88 dnia: Maja 22, 2014, 11:41:02 am »

Będą intronizować na Króla Polski?

A swoja drogą to już w dwóch miejscach jest ta informacja zamieszczona:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8488.msg185991.html#msg185991
Zapisane
katoL90
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 46


In hoc signo vinces!

« Odpowiedz #89 dnia: Maja 22, 2014, 13:32:04 pm »

Zapraszam szczególnie Panią. Jeżeli jest Pani otwarta na prawdę i posłucha Pani na żywo ludzi dużo mądrzejszych ode mnie to na pewno otworzą się Pani oczy, na tę sprawę.
Zapisane
A z Jego ust wychodzi ostry miecz,
by nim uderzyć narody:
On paść je będzie rózgą żelazną
i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu Wszechmogącego Boga.
Ap 19, 15
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 16 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Intronizacja Pana Jezusa na Króla Polski « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!