Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 00:35:16 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Intronizacja Pana Jezusa na Króla Polski
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 16 Drukuj
Autor Wątek: Intronizacja Pana Jezusa na Króla Polski  (Przeczytany 62923 razy)
katoL90
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 46


In hoc signo vinces!

« Odpowiedz #120 dnia: Czerwca 25, 2014, 22:31:23 pm »

Pod wpływem szatańskich objawień x. Kiersztyn porzucił nauczanie katolickie nt kultu NSPJ, zaczął mu bluźnić i promować w zamian wynikający z tych samych szatańskich objawień kult Jezusa Króla Polski.
Ma pan gdzieś prawdę, dyskusja z panem nie ma sensu. Nie znam pana, ale sądząc po ilości wiedzy, jaką pan dzieli się na blogu i na forum, to jest pan tradycjonalistą od co najmniej kilku lat. Uważa pan wobec tego, iż posiada pan dogmat nieomylności o stwierdzeniach, które objawienia są fałszywe, a które prawdziwe. Ja jestem prostaczkiem, nawróconym grzesznikiem, rok temu w maju poszedłem po raz pierwszy na tridentinę. Powtarzam tylko to co, mówią poważni księża, doktorzy, którzy są wyżej w hierarchii kościelnej od pana. Oczywiści pan, powie, że biskupi promujący modernizm również są wyżej. Prawda, ale intronizacja jest całkowicie zgodna z nauczaniem Kościoła, z tradycją i wreszcie z naszą historią, bo jak już któryś raz przypominam  1 kwietnia 1656 roku król Jan Kazimierz w łączności z biskupami polskimi, ogłosił Maryję Królową Korony polskiej i zawierzył jej cały kraj. Po owocach ich poznacie, oby pana działalność w dzisiejszych trudnych czasach przysłużyła się Kościołowi i Ojczyźnie. Ale brakuje panu, podobnie jak wielu na tym forum POKORY(mnie też jej brakuje, ale ja to wiem i z tym walczę)!
Zapisane
A z Jego ust wychodzi ostry miecz,
by nim uderzyć narody:
On paść je będzie rózgą żelazną
i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu Wszechmogącego Boga.
Ap 19, 15
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #121 dnia: Czerwca 25, 2014, 22:51:59 pm »

Pan tak sam z siebie, czy od natankowców?
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #122 dnia: Czerwca 26, 2014, 00:05:12 am »

Pod wpływem szatańskich objawień x. Kiersztyn porzucił nauczanie katolickie nt kultu NSPJ, zaczął mu bluźnić i promować w zamian wynikający z tych samych szatańskich objawień kult Jezusa Króla Polski.
Ma pan gdzieś prawdę, dyskusja z panem nie ma sensu. Nie znam pana, ale sądząc po ilości wiedzy, jaką pan dzieli się na blogu i na forum, to jest pan tradycjonalistą od co najmniej kilku lat. Uważa pan wobec tego, iż posiada pan dogmat nieomylności o stwierdzeniach, które objawienia są fałszywe, a które prawdziwe. Ja jestem prostaczkiem, nawróconym grzesznikiem, rok temu w maju poszedłem po raz pierwszy na tridentinę. Powtarzam tylko to co, mówią poważni księża, doktorzy, którzy są wyżej w hierarchii kościelnej od pana. Oczywiści pan, powie, że biskupi promujący modernizm również są wyżej. Prawda, ale intronizacja jest całkowicie zgodna z nauczaniem Kościoła, z tradycją i wreszcie z naszą historią, bo jak już któryś raz przypominam  1 kwietnia 1656 roku król Jan Kazimierz w łączności z biskupami polskimi, ogłosił Maryję Królową Korony polskiej i zawierzył jej cały kraj. Po owocach ich poznacie, oby pana działalność w dzisiejszych trudnych czasach przysłużyła się Kościołowi i Ojczyźnie. Ale brakuje panu, podobnie jak wielu na tym forum POKORY(mnie też jej brakuje, ale ja to wiem i z tym walczę)!

Przez całe lata nie zajmowałem się intronizacją. Wydawała mi się wartościowym pomysłem, zwłaszcza, że promował to np. kol. Artur Górski. Dopiero to forum (Pani Anna, Pan Robert) uświadomiło mi, że w późniejszych latach działalności niewątpliwie odważni i zaangażowani kapłani, x. Kiersztyn i x. Natanek zaczęli mocno błądzić. Skoro są wypowiedzi x. Kiersztyna konfrontujące Intronizację Jezusa Króla Polski z katolickim od wieków praktykowanym kultem NSPJ, to Intronizacja Jezusa Króla Polski nie może pochodzić od Boga.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #123 dnia: Czerwca 26, 2014, 10:47:01 am »

Ja bym nie traktował tak ostro zwiedzionych osób fałszywym nauczaniem śp. ks Kiersztyna. Niestety kult NSJ staje się coraz bardziej nieznany , nie pielęgnowany przez biskupów i proboszczów a w jego miejsce wlewają się różne ruchy odnowowo -paraprotestanckie. Natura nie znosi przecież próżni.Brak wiedzy o kulcie NSJ powoduje ignorancję u wiernych.Do tego branie teologii  na tzw. chłopski rozum" dopełnia wszystko. Stąd teza ks Kiersztyna na ich ulotkach
Intronizacja NSJ nie , intronizacja Jezusa Króla Polski tak.

Sami Jezuici, już pięćdziesiąt lat temu, stwierdzili, że nabożeństwo do NSJ jest zbyt anatomiczne.
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #124 dnia: Czerwca 26, 2014, 11:31:34 am »

Ja bym nie traktował tak ostro zwiedzionych osób fałszywym nauczaniem śp. ks Kiersztyna. Niestety kult NSJ staje się coraz bardziej nieznany , nie pielęgnowany przez biskupów i proboszczów a w jego miejsce wlewają się różne ruchy odnowowo -paraprotestanckie. Natura nie znosi przecież próżni.Brak wiedzy o kulcie NSJ powoduje ignorancję u wiernych.Do tego branie teologii  na tzw. chłopski rozum" dopełnia wszystko. Stąd teza ks Kiersztyna na ich ulotkach
Intronizacja NSJ nie , intronizacja Jezusa Króla Polski tak.

Sami Jezuici, już pięćdziesiąt lat temu, stwierdzili, że nabożeństwo do NSJ jest zbyt anatomiczne.

Poproszę o konkrety.
Zapisane
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #125 dnia: Czerwca 26, 2014, 14:34:05 pm »

Ja bym nie traktował tak ostro zwiedzionych osób fałszywym nauczaniem śp. ks Kiersztyna. Niestety kult NSJ staje się coraz bardziej nieznany , nie pielęgnowany przez biskupów i proboszczów a w jego miejsce wlewają się różne ruchy odnowowo -paraprotestanckie. Natura nie znosi przecież próżni.Brak wiedzy o kulcie NSJ powoduje ignorancję u wiernych.Do tego branie teologii  na tzw. chłopski rozum" dopełnia wszystko. Stąd teza ks Kiersztyna na ich ulotkach
Intronizacja NSJ nie , intronizacja Jezusa Króla Polski tak.

Sami Jezuici, już pięćdziesiąt lat temu, stwierdzili, że nabożeństwo do NSJ jest zbyt anatomiczne.

Poproszę o konkrety.

Malachi Martin "Jezuici". 
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #126 dnia: Czerwca 26, 2014, 19:07:56 pm »

  "Jezuici" to powieść sensacyjna a  nie żadny dokument. Nalegam na konkrety.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #127 dnia: Czerwca 26, 2014, 20:09:50 pm »

Przecież o. Martin pisze o PATOLOGJACH w zakonie jezuitów.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #128 dnia: Czerwca 26, 2014, 20:35:40 pm »

Niestety, to prawda z tymi jezuitami. W posoborowych normach uzupełniających do Konstytucji Towarzystwa zachęca się jezuitów do propagowania kultu NSPJ i związanej z nim pobożności. Jest to bardzo miękkie sformułowanie zważywszy na to, że w objawieniach Małgorzata Maria Alacoque jezuici dostali "patent" na szerzenie tego ultrakatolickiego kultu.
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #129 dnia: Czerwca 26, 2014, 20:57:35 pm »

Przecież o. Martin pisze o PATOLOGJACH w zakonie jezuitów.
Patologie wg mojej wiedzy sa chyba we wszystkich dużych zakonach, nie tylko u jezuitów.
Zapisane
Sivis Amariama
rezydent
****
Wiadomości: 348


« Odpowiedz #130 dnia: Czerwca 27, 2014, 00:37:22 am »

Trochę w temacie:
http://rebelya.pl/post/6552/gospodarek-co-to-znaczy-budowac-krolestwo-boze-

"O. Adam Szustak pyta, „skąd w nas te wszystkie pragnienia, żeby zaprowadzić Dobrą Nowinę na całym świecie”. Właśnie stąd, że chrześcijanin kocha i z tej miłości chce się z każdym dzielić radością Ewangelii – doświadczeniem tego, że nie ma nic piękniejszego, że nic nie czyni bardziej wolnym, niż poddanie się władzy Chrystusa,  jedynego Pana i Króla wszystkich ludzi i wszystkich narodów."
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #131 dnia: Czerwca 27, 2014, 16:22:33 pm »

Cytuj

podczas Marszu dla Jezusa Króla Polski w Gdańsku 27.05.2012 r.


https://www.youtube.com/watch?v=laUIblVOg70

https://www.youtube.com/watch?v=SYo4DDxPsKA

Takie marsze odbywały się w Lublinie, Warszawie, we Wrocławiu i ... chyba w Krakowie.

http://www.mmtrojmiasto.pl/414508/2012/5/27/marsz-dla-jezusa-chrystusa-krola-polski-w-gdansku-zdjecia-wideo?category=video


Powyżej Marsze dla Jezusa Króla Polski, a z kolei chrześcijanie różnych denominacji (tak piszą o sobie) na 5 lipca organizują Marsz dla Jezusa.



http://chnnews.pl/index.php/pl/component/k2/item/1619-juz-w-najblizszych-dniach-kolejny-marsz-dla-jezusa1.html

Też dużo czerwieni, chorągiewki, transparenty, etc ...  I kto nie ugruntowany w wierze, albo mu jej brak, pójdzie i w tym marszu. Oj, się narobiło, może się kiedy spotkają maszerujące grupy.

Zapisane
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #132 dnia: Czerwca 27, 2014, 16:54:43 pm »

  "Jezuici" to powieść sensacyjna a  nie żadny dokument. Nalegam na konkrety.

Ja Pan taki przemądrzały, to proszę sobie poszukać lepszych konkretów.
Zapisane
Wewiórka
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 228

« Odpowiedz #133 dnia: Czerwca 27, 2014, 17:00:09 pm »

Przecież o. Martin pisze o PATOLOGJACH w zakonie jezuitów.

Więc co, nie należy się na niego powoływać, czy co Pan ma na myśli mówiąc "przecież"? Oczywiście, żę patologie, i z pewnością szczególnie ten nowy stosunek do nabożeństwa do NSJ i zaniechanie go jest przyczyną takiego upadku Jezuitów.  św. Ignacy przywiązywał przecież ogromną wagę do tego nabożeństwa, i było ono jakby legitymacją, znakiem rozpoznawczym Jezuitów.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #134 dnia: Czerwca 27, 2014, 18:20:32 pm »

Pisałem do p. Roberta.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 16 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Intronizacja Pana Jezusa na Króla Polski « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!