Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:53:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Wołomin
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Drukuj
Autor Wątek: Wołomin  (Przeczytany 21603 razy)
kamilek
Gość
« Odpowiedz #45 dnia: Września 24, 2014, 21:50:54 pm »

.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #46 dnia: Września 24, 2014, 22:18:31 pm »

Pewnie chodzi o tą godzinę. Wiadomo, lepiej mieć Mszę o tej porze niż w ogóle, ale jeśli o mnie chodzi to choć mam dużo bliżej do kościoła w Wołominie to wybiorę pewnie Zielonkę, wcześniej po prostu.
Najlepiej mieć Msze o tej godzinie, którą się lubi. Z godziną to nie jest taka prosta sprawa. Przeniesienie godziny z porannej na popołudniową przy przenosinach do św. Klemensa spowodowało znaczny wzrost liczby wiernych. Wg mnie lepsza jest 18.30 niż pora obiadowa.

Plusem tej godziny jest właśnie komplementarność do Zielonki.
Zapisane
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #47 dnia: Września 24, 2014, 22:32:46 pm »

@Jarod
Zielonka jest na jednej linii kolejowej z Wołominem. Zresztą Wielgolas potrzebuje wsparcia celebransów spoza parafii.
A moja północ?
A centrum diecezji?
Zapisane
yoko
uczestnik
***
Wiadomości: 102

« Odpowiedz #48 dnia: Września 25, 2014, 07:38:09 am »

@Jarod
Zielonka jest na jednej linii kolejowej z Wołominem. Zresztą Wielgolas potrzebuje wsparcia celebransów spoza parafii.
A moja północ?
A centrum diecezji?

No jak to? Jeszcze nie ma Pan u siebie Mszy w nadzwyczajnym rycie? Jak to możliwe Panie Konradzie, przy Pańskich staraniach? :)
Zapisane
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #49 dnia: Września 25, 2014, 10:06:07 am »

@yoko
Dobrze Pani wie że ja nie lubię miejsc celebracji, gdzie jest "Msza Trydencka" bo kapłan odprawia koślawo, kantor wyje, a ministranci służą jak do NOMa (i się zachowują jak w NOMie).
Jak organizuję Mszę śpiewaną to są propria, 4 ministrantów i zachowane inne rubryki. A u Pani tak jest?
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #50 dnia: Września 26, 2014, 13:09:50 pm »

@Jarod
Zielonka jest na jednej linii kolejowej z Wołominem. Zresztą Wielgolas potrzebuje wsparcia celebransów spoza parafii.
A moja północ?
A centrum diecezji?
Te grupy wiernych jakieś dziwne. Nie chcą się formować w celu organizacji Mszy równomiernie na całym obszarze Polski, ale jakoś w jakieś klastry się grupują. Spójrzcie na tę mapę: mszatrydencka.pl . Połacie z Mszą i pustynie bez Mszy.

<ironia mode off>
Tak właśnie będzie. Nowe Msze powstają w pobliżu miejsc, gdzie już jest Msza. Właśnie dlatego, że tam są ludzie, którzy znają starą Mszę. Może dochodzić do kanibalizacji - owszem. Ale każdy kto chciałby temu przeciwdziałać ma niemądrze w głowie. Patrząc na wiele miejsc w Polsce widzę jednak, że nie ma kanibalizacji tam gdzie duszpasterz jest gorliwy, a dojazdy rozsądne.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #51 dnia: Września 26, 2014, 15:15:34 pm »

Nowe Msze powstają w pobliżu miejsc, gdzie już jest Msza. 
I to jest raczej "rozród przez pączkowanie".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #52 dnia: Lipca 26, 2015, 01:30:53 am »

W związku z tém, że w siérpniu (poza 2 VIII) w Zielonce nie będzie Mszy w KRR, mam pytanie, czy w Wołominie w tym czasie (w te cztéry niedziele) będzie.
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #53 dnia: Sierpnia 04, 2015, 12:49:51 pm »

W związku z tém, że w siérpniu (poza 2 VIII) w Zielonce nie będzie Mszy w KRR, mam pytanie, czy w Wołominie w tym czasie (w te cztéry niedziele) będzie.
Dołączam do pytania
Zapisane
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #54 dnia: Sierpnia 06, 2015, 11:26:10 am »

Msza św. ma być w sierpniu o 18.30 czyli stałej porze.
Zapisane
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #55 dnia: Października 12, 2015, 16:01:23 pm »

Od 11 października zmiana godziny celebracji Mszy Trydenckiej w Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie. Teraz Msza w każdą niedzielę o godzinie 9.00
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #56 dnia: Października 12, 2015, 19:35:30 pm »

I jak poszło? Czy ludziom ten termin przypasowal?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #57 dnia: Października 22, 2015, 12:16:11 pm »

I jak poszło? Czy ludziom ten termin przypasowal?
Byłem tylko raz. Ludzi nie było zbyt wielu. Trudno mi jednak porównać z godziną 18.30 że względu na bardzo rzadkie uczestnictwo we Mszy o tej porze.
Zapisane
donbor
uczestnik
***
Wiadomości: 186


Domine, non sum dignus.

« Odpowiedz #58 dnia: Lutego 15, 2016, 23:55:34 pm »

Zmiana godziny Tridentiny w Wołominie z 18.30 na 9.00 nastąpiła po prosbach wiernych,  a zwłaszcza rodzin z dziećmi.  Godzina 18.30 zwłaszcza w okresie zimowym może być nieco problematyczna. Obecnie Msze są śpiewane,  z propriami.
Zapisane
donbor
uczestnik
***
Wiadomości: 186


Domine, non sum dignus.

« Odpowiedz #59 dnia: Czerwca 29, 2016, 09:32:33 am »

W piątek 1 lipca o godz. 19:30 w kaplicy parafialnej przy kościele Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie przy ul. Kurkowej zostanie odprawiona Msza św. o Najdroższej Krwi Naszego Pana Jezusa Chrystusa.

http://www.mbkpwolomin.pl/ogloszenia.html
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Wołomin « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!