Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:16:08 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Wydawnictwo- ankieta
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: Wydawnictwo- ankieta  (Przeczytany 6255 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #15 dnia: Maja 30, 2009, 11:12:33 am »

Również popieram - Gueranger ! Koniecznie przydałby się.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #16 dnia: Maja 30, 2009, 13:03:59 pm »

Ja też gorąco popieram! Czy może być piękniejszy widok na półce niż wielotomowe dzieło liturgicznego klasyka? Oczywiście z wystajacymi z tomów zakładkami i innymi śladami intensywnej lektury.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #17 dnia: Maja 30, 2009, 17:30:30 pm »

Gueranger to świetny pomysł.

Mnie, jak już gdzie indziej pisałem, to się jeszcze marzy:

Biblia to jest Księgi Starego y Nowego Przymierza według Łacińskiego przekładu starego, w kościele powszechnym przyjętego, na Polski ięzyk z nowu z pilnością przełożone, z dokładaniem textu Żydowskiego y Greckiego, y z wykładem Katholickim, trudnieyszych miejsc, do obrony wiary swiętej powszechnej przeciw kacerstwóm tych czasów należących: przez D. Iakuba Wuyka z Wągrowca, Theologa Societatis Iesu.

:)

Oczywiście myślę o całości, z oryginalną ortografią i (koniecznie) komentarzami.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #18 dnia: Maja 30, 2009, 17:44:18 pm »

również optuję za pozycjami: Gueranger i Nojszewski
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
P
bywalec
**
Wiadomości: 83

« Odpowiedz #19 dnia: Maja 30, 2009, 18:06:05 pm »

W kategorii duchowości proponowałbym dzieło klasyczne które omawia w całej rozciągłości duchowość kościoła Zachodniego (dobrze byłoby gdyby była ukierunkowana na praktykę) Nie podam konkretnej propozycji ponieważ nie wiem do jakich dzieł ma dostęp Ks. Abenadar, dobrze byłoby gdyby podał listę książek a my wybierzemy :D
Zapisane
abenadar
rezydent
****
Wiadomości: 424

« Odpowiedz #20 dnia: Maja 30, 2009, 19:49:04 pm »

W kategorii duchowości proponowałbym dzieło klasyczne które omawia w całej rozciągłości duchowość kościoła Zachodniego (dobrze byłoby gdyby była ukierunkowana na praktykę) Nie podam konkretnej propozycji ponieważ nie wiem do jakich dzieł ma dostęp Ks. Abenadar, dobrze byłoby gdyby podał listę książek a my wybierzemy :D

no ładnie obróciliście kota ogonem, to ja pytam o tytuły a teraz mam sam je podawać? Dostęp jest do wszystkiego, to ostatnie zmartwienie...
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #21 dnia: Maja 30, 2009, 19:56:36 pm »

Księże Drogi a jest taka możliwość, żeby w takim razie wydać po jednej pozycji z trzech wzmiankowanych dziedzin ?:)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
abenadar
rezydent
****
Wiadomości: 424

« Odpowiedz #22 dnia: Maja 30, 2009, 20:42:02 pm »

+
przecież tak napisałem
Zapisane
P
bywalec
**
Wiadomości: 83

« Odpowiedz #23 dnia: Maja 30, 2009, 21:30:28 pm »

no ładnie obróciliście kota ogonem, to ja pytam o tytuły a teraz mam sam je podawać? Dostęp jest do wszystkiego, to ostatnie zmartwienie...
Dobrze, z mojej strony podam książkę omawiającą tema mistycyzmu Zachodniego - Western Mysticism: The Teaching of SS Augustine Gregory and Bernard on Contemplation and the Contemplative Life - Edward Cuthbert Butler (jeśli ma to być reprint lepiej byłoby wybrać w języku polskim inną pozycję)
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2009, 21:41:44 pm wysłana przez pątnik » Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #24 dnia: Maja 31, 2009, 01:24:28 am »

+
przecież tak napisałem

Znaczy to dobrze:) Bo ja coś widac pokręciłem i zrozumiałem, że jedną tylko z wszystkich trzech, a jak tak to podumać trzeba dobrze, hmmm z duchowości to może ...Wawrzyńca Scupoli ? św.Piotra  Kanizjusza ??? moze katechizm św.Jozafata Kuncewicza ?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2009, 12:06:18 pm wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #25 dnia: Czerwca 01, 2009, 18:16:03 pm »

W archiwum sióstr niepokalanek w Szymanowie znajduje się maszynopis kompletnego tłumaczenia roku liturgicznego Guerangera - kilka tomów. Proponuję wydać reprint 6 tomów, które wyszły przed wojna i kolejne, które są w maszynopisie.

Może poddać tę myśl panu, który wydał dwie inne ciekawostki z liturgicznej pracowni SS. Niepokalanek?
http://www.tedeum.pl/tytul/532,Liturgia-a-sztuka
http://www.tedeum.pl/tytul/531,Sentire-cum-Ecclesia

Swoją drogą ciekawe, ile % nakładu się już rozeszło.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #26 dnia: Czerwca 01, 2009, 18:25:41 pm »

Może poddać tę myśl panu, który wydał dwie inne ciekawostki z liturgicznej pracowni SS. Niepokalanek?
Ten pan myślał wydać, ale upadł.
Zapisane
Solozzo
bywalec
**
Wiadomości: 91


« Odpowiedz #27 dnia: Czerwca 01, 2009, 18:30:53 pm »

# The Liturgical Revolution, vol. I: Cranmer's Godly Order, Roman Catholic Books
# The Liturgical Revolution, vol. II: Pope John's Council , Angelus Press
# The Liturgical Revolution, vol. III: Pope Paul's New Mass, Angelus Press

albo klasyka

Daniel Le Roux Peter, Lovest Thou Me? John Paul II: Pope of Tradition or pope of Revolution?
Zapisane
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #28 dnia: Czerwca 01, 2009, 18:39:18 pm »

# The Liturgical Revolution, vol. I: Cranmer's Godly Order, Roman Catholic Books
# The Liturgical Revolution, vol. II: Pope John's Council , Angelus Press
# The Liturgical Revolution, vol. III: Pope Paul's New Mass, Angelus Press

albo klasyka

Daniel Le Roux Peter, Lovest Thou Me? John Paul II: Pope of Tradition or pope of Revolution?
Po angielsku ma być to wydane??? Chodzi o propozycje, które można wydać jako reprint.
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
Solozzo
bywalec
**
Wiadomości: 91


« Odpowiedz #29 dnia: Czerwca 01, 2009, 18:58:47 pm »

Z tego co wiem to te książki są przetłumaczone, są prawa autorskie do wydania w Polsce.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Wydawnictwo- ankieta « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!