Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:57:13 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Biskup przyznaje się, że jest sodomitą
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj
Autor Wątek: Biskup przyznaje się, że jest sodomitą  (Przeczytany 17656 razy)
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #60 dnia: Czerwca 01, 2009, 22:31:54 pm »

Dzięki wielkie.
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #61 dnia: Czerwca 01, 2009, 23:01:35 pm »

Tu mam jeszcze równie ciekawy kawałek :

Wyjątek z "Liber Diurnus Romanorum Pontificum":
"PAPIESKA PRZYSIĘGA KORONACYJNA
Ślubuję:
Nie zmieniać niczego z przekazanej mi tradycji ani niczego, co było przede mną strzeżone przez mych miłych Bogu poprzedników, ani nie naruszać, ani nie zmieniać, ani nie zezwalać na jakiekolwiek zmiany.
Przeciwnie: z gorącym umiłowaniem, jako jej uczeń i dziedzic, ze czcią zachować przekazane mi dobro, ze wszystkich moich sił i całą moją mocą.
Bronić Świętych Kanonów i Dekretów papieskich jako Bożych nakazów otrzymanych z Nieba, ponieważ jestem w pełni świadom, że Ty, którego miejsce zajmuję przy pomocy Łaski Bożej, którego Wikariuszem jestem z Twoją pomocą, poddasz najsurowszemu osądowi przed Twoim Boskim Trybunałem wszystko, co będę głosił.
Gdybym miał dokonać czegokolwiek przeciwnego [tej przysiędze] albo zezwolić, aby taki czyn mógł być dokonany, Ty nie będziesz miał nade mną litości w straszny dzień Sprawiedliwości Bożej.
Dlatego bez żadnego wyjątku, nakładamy najsurowszą ekskomunikę na każdego – czy to na Nas samych, czy to na kogokolwiek innego – kto ośmieliłby się powziąć cokolwiek nowego, co stałoby w sprzeczności z tą starożytną ewangeliczną Tradycją i czystością prawowiernej Wiary i religii chrześcijańskiej, albo kto chciałby coś zmienić poprzez swój czynny sprzeciw, lub też zgodziłby się z tymi, którzy podjęliby tak świętokradzkie przedsięwzięcie."
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #62 dnia: Czerwca 02, 2009, 00:45:20 am »

Ślubuję:
Nie zmieniać niczego z przekazanej mi tradycji [...]

Niestety, Paweł VI był zdaje się ostatnim, który złożył przysięgę koronacyjną...
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #63 dnia: Czerwca 02, 2009, 01:05:28 am »

Nienawiść bierze się z osamotnienia w bólu. Gdzie byli rodzice tych molestowanych dzieci?

Rodzice często nie żyją... To jest dramat osób, które nie miały rodziców i które często liczyly jedynie na Kościół.

To są według Pani pojedynczy księża? Z tego, co widzę to ich liczba wynosi pół tysiąca... Jak by ktoś jeszcze miał wątpliwości:

"Tysiące dzieci w Irlandii było molestowanych i gwałconych przez księży. Raport opisuje nadużycia seksualne w sierocińcach, internatach, zakładach poprawczych i innych ośrodkach finansowanych przez państwo, lecz powierzonych zakonom i księżom diecezjalnym.

28 października 2006 r. Benedykt XVI mówi biskupom z Irlandii, że Kościół musi odbudować zaufanie wiernych nadszarpnięte przypadkami pedofilii wśród księży

Raport, który zostanie ogłoszony, opisuje okres od lat 30. XX w. do lat 90. Jest rezultatem dziewięciu lat pracy komisji powołanej przez rząd, z która w ciągu ostatnich kilku lat współpracował irlandzki episkopat. Irlandia czeka tez na kolejny raport (zostanie opublikowany najpewniej w czerwcu), który będzie opisywał nadużycia księży wobec swych nieletnich parafian poza ośrodkami wychowawczymi.

- Tysiące dzieci w Irlandii były molestowane i gwałcone przez księży. Raport o pedofilii, który wkrótce opublikujemy, będzie wstrząsający - ogłosił  w Wielki Czwartek abp Dublina Diarmuid Martin.

Jeden z najważniejszych hierarchów katolickich w Irlandii ostrzegał przed szokującymi danymi o skali pedofilii i ujawnił, że komisja badająca okres 1975-2004 zidentyfikowała ok. 500 księży wykorzystujących seksualnie swych podopiecznych lub parafian. - Liczba ich ofiar musi iść w tysiące - powiedział.

Irlandzki episkopat podjął wstępną decyzję o przygotowaniu raportu w 2002 r. Pięć lat temu Jan Paweł II wysłał abp. Martina, watykańskiego dyplomatę, do Dublina z misją oczyszczenia irlandzkiego Kościoła.

Skandale pedofilskie wyszły na jaw w latach 90., kiedy też okazało się, że część katolickich hierarchów maskowała grzechy księży. Sprawa ks. Brendana Smytha, który miał na sumieniu kilkanaście ofiar molestowania, przyczyniła się nawet do upadku rządu Alberta Reynoldsa w 1994 r. Kiedy okazało się, że prokurator generalny sabotuje śledztwo przeciw Smythowi, koalicjanci opuścili rząd Reynoldsa.

Irlandzkie afery o kilka lat wyprzedziły rozliczenia z Kościołem katolickim w USA. Skompromitowany zarzutami o pedofilię i jej tuszowanie Kościół stracił autorytet wśród wielu Irlandczyków. Sondaże potwierdzają spadek powołań kapłańskich i liczby wiernych uczęszczających na msze, który rozpoczął się wraz z ujawnieniem skandali w latach 90."
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2009, 01:14:06 am wysłana przez Adam » Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #64 dnia: Czerwca 02, 2009, 09:37:00 am »

Ślubuję:
Nie zmieniać niczego z przekazanej mi tradycji [...]

Niestety, Paweł VI był zdaje się ostatnim, który złożył przysięgę koronacyjną...

Dokładnie tak ostatnim. Co niczego nie zmienia gdy idzie o jej precyzyjną i jasną wymowę. Przysięgę koronacyjną składali ostatnio Jan XXIII i Paweł VI, pierwszym ,który odmówił koronacji był Jan Paweł I ( kard.Luciani ).
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
padalec
Gość
« Odpowiedz #65 dnia: Czerwca 02, 2009, 10:33:02 am »

Ręce opadają. Tego nawet komentować się nie da.
Jedno tylko pytanie: dlaczego był ordynariuszem przez 25 lat?
STRASZNE!
dokładnie! Jak to jest możliwe???!!!

PS. Padalec to mała mi
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #66 dnia: Czerwca 02, 2009, 10:34:17 am »

PS. Padalec to mała mi

??? ??? ??? o co chodzi ???
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
padalec
Gość
« Odpowiedz #67 dnia: Czerwca 02, 2009, 10:55:07 am »

poprzednio byłam małą mi, ale ani nie mogłam się zalogować, ani zarejestrować jako taka
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #68 dnia: Czerwca 02, 2009, 10:57:20 am »

poprzednio byłam małą mi, ale ani nie mogłam się zalogować, ani zarejestrować jako taka
Znaczy się ma Pani w tej chwili dwa konta na forum??? To stare konto proponowałbym zlikwidować.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
best
Gość
« Odpowiedz #69 dnia: Czerwca 02, 2009, 11:17:21 am »

Dokładnie tak ostatnim. Co niczego nie zmienia gdy idzie o jej precyzyjną i jasną wymowę. Przysięgę koronacyjną składali ostatnio Jan XXIII i Paweł VI, pierwszym ,który odmówił koronacji był Jan Paweł I ( kard.Luciani ).

Kardynał Luciani był uczciwszy od swoich dwóch poprzedników. Nie złożył przysiegi. Natomiast dwaj poprzedni mimo , że ją złożyli to potem łamali jej postanowienia.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #70 dnia: Czerwca 02, 2009, 11:29:54 am »

Niestety, Paweł VI był zdaje się ostatnim, który złożył przysięgę koronacyjną...

Dokładnie tak ostatnim. Co niczego nie zmienia gdy idzie o jej precyzyjną i jasną wymowę. Przysięgę koronacyjną składali ostatnio Jan XXIII i Paweł VI, pierwszym ,który odmówił koronacji był Jan Paweł I ( kard.Luciani ).

Jakieś źródła? Bo od św. Agatona przez 600 lat kończy się w średniowieczu, zaś o "Liber Diurnus" napisano w Catholics Encyclopedia: "Liber Diurnus Romanorum Pontificum, Latin for Journal of the Roman Pontiffs, is the name given to a miscellaneous collection of ecclesiastical formulae used in the Papal chancery until about the 11th century\. It fell into disuse through the changed circumstances of the times and was soon forgotten and lost."

Według "Zawsze Wierni" ostatnim który składał tę przysięgę był św. Celestyn V w 1293 lub 1294r...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #71 dnia: Czerwca 02, 2009, 11:40:40 am »

poprzednio byłam małą mi, ale ani nie mogłam się zalogować, ani zarejestrować jako taka
Stare konto jest:
http://krzyz.katolicy.net/index.php?action=profile;u=136
Czy opcja "zapomniałeś hasła" nie działa??? Przesyła na adres mailowy link do zresetowania hasła.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #72 dnia: Czerwca 02, 2009, 11:50:27 am »

Jakieś źródła? Bo od św. Agatona przez 600 lat kończy się w średniowieczu, zaś o "Liber Diurnus" napisano w Catholics Encyclopedia: "Liber Diurnus Romanorum Pontificum, Latin for Journal of the Roman Pontiffs, is the name given to a miscellaneous collection of ecclesiastical formulae used in the Papal chancery until about the 11th century\. It fell into disuse through the changed circumstances of the times and was soon forgotten and lost."

Według "Zawsze Wierni" ostatnim który składał tę przysięgę był św. Celestyn V w 1293 lub 1294r...

Tak czy owak, tekst tej przysięgi przypisywany jest początkom od św.Piotra. Nie ma problemu mam nadzieję, sprawdzić jaką treść przysięgi składali Papieże po Celestynie V. Zwłąszcza w przypadku ostatnich papieży koronowanych. Chyba nie jest to tajemnicą, ani przysięga koronacyjna nie zniknęła, lub jej treść o ile faktycznie się wogóle różniła od podanej, od niej w jakikolwiek sposób odbiegała. Zresztą nie wiem czy nawet jeśli ostatni koronowani Papieże nie składali żadnej przysięgi ( w co wątpię ) to czemu miałby taki argument służyć i czego miałby bronić? Czy tego, zę w takim razie "wolno im było odstąpić od Tradycji swoich poprzedników"? Czy też może miałby taki fakt świadczyć, że skoro jej nie złożyli nie mają odpowiedzialności w jej treści zawartej? Zarówno treść przysięgi koronacyjnej jest prezyzyjna i jasna jak i fakt, że nawet gdyby jej nie było w użyciu ( w co wątpię, ponieważ spotkałem się z wieloma zdaniami przeciwnymi ( mimo że podzielam i wyznaję stanowisko FSSPX ) to i tak bulla Papieża Pawła IV jasno i na zawsze precyzuje konretnie i rozstrzyga sytuacje o której mówi. Moim zdaniem nie możemy sądzić Stolicy Świętej to jasne, natomiast nie możemy uciekacieć się do relatywistycznych czy pokrętnych argumentów mających rzekomo ( no właśnie co mających dowieść? ) bronić spraw przegranych z uporem godnym lepszej sprawy.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2009, 11:58:55 am wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
padalec
Gość
« Odpowiedz #73 dnia: Czerwca 02, 2009, 11:56:48 am »

poprzednio byłam małą mi, ale ani nie mogłam się zalogować, ani zarejestrować jako taka
Stare konto jest:
http://krzyz.katolicy.net/index.php?action=profile;u=136
Czy opcja "zapomniałeś hasła" nie działa??? Przesyła na adres mailowy link do zresetowania hasła.
Hasło pamiętam. Nie próbowałam.
Zapisane
padalec
Gość
« Odpowiedz #74 dnia: Czerwca 02, 2009, 11:58:13 am »

No dobrze, ale dlaczego przez 25 lat pies z kulawą noga nie zainteresowął się tym co wyprawia ten biskup?
Ciekawe ile jeszcze jest takich przypadków?
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Biskup przyznaje się, że jest sodomitą « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!