Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 19:28:28 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kpina z Żołnierzy Wyklętych
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Kpina z Żołnierzy Wyklętych  (Przeczytany 9202 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #15 dnia: Stycznia 17, 2014, 16:51:46 pm »

Ja w dalszym ciągu nie rozumiem dlaczego poprzedni wątek został usunięty. Wiem na czyj wniosek owszem, ale nie rozumiem...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #16 dnia: Stycznia 17, 2014, 17:18:59 pm »

Nie bardzo rozumiem, jak konkretnie można walczyć z takimi "problemami". OK,  nastolatka pisze jakieś bzdury na swoim fejsbuku, pani Szenszyn też  spłodziła jakieś tam głupoty. No więc co? Zaskarżyć je może? Napisać petycję do ministra sprawiedliwości, żeby je zamknął? Albo może poprosić je ładnie w imieniu członków FK, żeby przestały?

Jedyne remedium, tak naprawdę, to informowanie o  prawdziwych faktach historycznych tych, co chcą słuchać, i ignorowanie pozostałych.

Natomiast zbytnie ekscytowanie się wypowiedziami głupców jest niezdrowe zarówno dla ciała, jak i dla duszy.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #17 dnia: Stycznia 17, 2014, 18:08:36 pm »

Ja w dalszym ciągu nie rozumiem dlaczego poprzedni wątek został usunięty. Wiem na czyj wniosek owszem, ale nie rozumiem...
Też nie rozumiem. Potrzeby ani usuwania, ani zamykania wątka nie było. Jedyny plus - p. Bogosłow nie dostał bana -a za wrzutki tego typu byłby dostał prędzej czy później.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #18 dnia: Stycznia 17, 2014, 18:10:06 pm »

Ja w dalszym ciągu nie rozumiem dlaczego poprzedni wątek został usunięty. Wiem na czyj wniosek owszem, ale nie rozumiem...

A czy trzeba wszystko rozumieć? Nawet się nie da wszystkiego w życiu zrozumieć  :) Bardzo ciekawe książki pan podał.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #19 dnia: Stycznia 17, 2014, 18:26:14 pm »

Ja w dalszym ciągu nie rozumiem dlaczego poprzedni wątek został usunięty. Wiem na czyj wniosek owszem, ale nie rozumiem...

A czy trzeba wszystko rozumieć? Nawet się nie da wszystkiego w życiu zrozumieć  :) Bardzo ciekawe książki pan podał.

To fakt. Exemplum : mój Tato mnie zawsze uczył , żeby nigdy nie próbować zrozumieć Kobiety...zdecydowanie  na zdrowie wyszła mi owa nauka :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #20 dnia: Stycznia 26, 2014, 19:58:38 pm »

A czy płk Kukliński nie zasługuje na nazwę Żołnierza Wyklętego? Od swoich rodaków nie doczekał się wielkiego aplauzu. W dodatku Jaruzelski jest nadal bezkarny, bryluje na salonach, w mediach.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #21 dnia: Stycznia 26, 2014, 22:31:54 pm »

A czy płk Kukliński nie zasługuje na nazwę Żołnierza Wyklętego? Od swoich rodaków nie doczekał się wielkiego aplauzu. W dodatku Jaruzelski jest nadal bezkarny, bryluje na salonach, w mediach.

Różnie można by myślę klasyfikować ś.p. Ryszarda Kuklińskiego, ale na pewno nie jako "Żołnierza Wyklętego"...do tego bym się raczej nie posunął...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #22 dnia: Stycznia 27, 2014, 04:16:13 am »

A jak traktować tą postać?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #23 dnia: Stycznia 27, 2014, 08:41:13 am »

Różnie można by myślę klasyfikować ś.p. Ryszarda Kuklińskiego, ale na pewno nie jako "Żołnierza Wyklętego"...do tego bym się raczej nie posunął...
Ci co do dziś Go wyklinają1, takich obiekcji nie mają.


1To znaczy, ci co im dobrze było za pezetpeerii oraz prawosławni mieszkańcy województwa Podlaskiego. To ostatnie z obserwacji własnej.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #24 dnia: Stycznia 27, 2014, 09:10:37 am »

Cytuj
oraz prawosławni mieszkańcy województwa Podlaskiego

to mi przypomina zdanie jakiegoś historyka, który mówił, że wszelkim reżimom "brużdżą" zwykle katolicy. inne wyznania chrześcijańskie doskonale się dostosowują. ale może to kwestia tego, że jest się w mniejszości...
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #25 dnia: Lutego 01, 2014, 16:08:56 pm »

A jak traktować tą postać?

To oczywiście z całą pewnością Bohater, ale innego typu...wszak to agent wywiadu, szpieg, jakby tego nie traktować, to trudno porównywać z takim mjr. "Łupaszką", "Olechem", "Bruzdą", "Żbikiem" czy np. "Ogniem"....wywiad to jest zupełnie inna bajka...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #26 dnia: Lutego 01, 2014, 16:28:07 pm »

Pułkownik Kukliński nie działał sam, inaczej by nie zebrał takiej dokumentacji. Sytuacja podobna jak z pułkownikiem Pieńkowskim. Polecam przeczytać wypowiedzi Suworowa i Brauna na ten temat.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #27 dnia: Lutego 10, 2014, 17:32:21 pm »

1 marca wszystkie oddziały stowarzyszenia Studenci dla Rzeczpospolitej będą organizować obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pod hasłem: „W naszej pamięci Żołnierze Wyklęci”.

Studenci dla Rzeczpospolitej w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
(...)
http://www.pch24.pl/studenci-dla-rzeczpospolitej-w-narodowy-dzien-pamieci-zolnierzy-wykletych-,21041,i.html
Zapisane
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #28 dnia: Marca 01, 2014, 21:06:25 pm »

Ciekawe, kto z Państwa wywiesił dziś flagę...
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #29 dnia: Marca 01, 2014, 22:04:21 pm »

Dwie - nad bramą naszej kamienicy.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kpina z Żołnierzy Wyklętych « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!