Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 19, 2024, 08:42:14 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231786 wiadomości w 6624 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia częstochowska  |  Wątek: KOCIERZOWY k. Radomska
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: KOCIERZOWY k. Radomska  (Przeczytany 12044 razy)
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2643


« dnia: Grudnia 26, 2013, 20:19:16 pm »

O Bonitas!
 Drodzy Miłośnicy tradycyjnej liturgii łacińskiej!

 Zapraszamy serdecznie do włączenia się w tworzenie przy Pustelni Matki Bożej Jasnogórskiej duszpasterstwa tradycji łacińskiej. Tuż przed świętami Narodzenia Pańskiego na jego powstanie wyraził zgodę ks. abp. Wacław Depo, Metropolita Częstochowski.
 Nasza Wspólnota jest tradycyjną wspólnotą eremicką inspirowaną charyzmatem świętego Brunona z Kolonii. Pustelnia mieści się we wsi Kocierzowy (miejscowość niedaleko Radomska, gmina Gomunice, woj. łódzkie, Archidiecezja Częstochowska). Mamy kaplicę z Najświętszym Sakramentem wewnątrz klauzury, chciałybyśmy jednak przygotować drugą – dostępną także dla wiernych. Na początek jesteśmy w stanie zorganizować raz na miesiąc Mszę św. w formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego (Może to być nawet cały dzień skupienia dla wiernych). Z czasem, jeśli będą chętni, będzie to możliwe częściej.
 Musimy jednak przygotować to miejsce, poprzez postawienie odpowiedniego ołtarza, umieszczenie tabernakulum i wszelkich sprzętów potrzebnych do liturgii i innych zadań duszpasterskich. Jedną z sal chciałybyśmy podzielić, na część klauzurową i zewnętrzną – tak żeby stworzyć miejsce do spotkań. Zostały już poprowadzone piony wodno-kanalizacyjne, które umożliwią zrobienie łazienki z toaletą. Jest też obszar budynku, w którym można zrobić kilka miejsc noclegowych dla ewentualnych chętnych na rekolekcje.
 To wszystko wymaga sporo pracy i zaangażowania duchowego oraz materialnego, także finansowego.
 Pustelnia jest miejscem szczególnie oddanym naszej Najświętszej Matce, Jasnogórskiej Królowej Polski – zapraszamy zatem serdecznie Każdego, do włączenia się w to dzieło, tworzone ku Jej czci i dla duchowego pożytku wiernych.

 Z pamięcią w modlitwie

 s. Bruna od Maryi
 Wspólnota Świętego Brunona z Kolonii
 Pustelnia Matki Bożej Jasnogórskiej

 Kontakt: kontakt@eremitki.pl
 Ofiary można wpłacać na konto:
 Fundacja Biskupa Hugona
 87 1320 1104 3006 5417 2000 0002
 Tytułem: dla eremitek
Zapisane
zdewirtualizować awatary
s. Bruna od Maryi
adept
*
Wiadomości: 5

O Bonitas!

www.EREMITKI.pl
« Odpowiedz #1 dnia: Grudnia 27, 2013, 09:10:09 am »

O Bonitas!
Bardzo dziękuję za wklejenie listu :)
Mona też do nas przysyłać intencje modlitewne na adres: intencje@eremitki.pl :)
pozdrawiam Każdego z Państwa serdecznie
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2 dnia: Grudnia 10, 2019, 12:20:33 pm »

Wpis z 2013 roku i chciałam spytać czy ktoś ma jakieś informacje odnośnie tej Pustelni we wsi Kocierzowy?  jest taka wieś położona w województwie łódzkim, w powiecie radomszczańskim, ale dalej w pierwszym wpisie czytamy, że: "(miejscowość niedaleko Radomska, gmina Gomunice, woj. łódzkie, Archidiecezja Częstochowska)." - czy wieś z województwa łódzkiego podchodzi pod Archidiecezję Częstochowską?

Taka sama informacja z 2013 roku  jest zamieszczona na stronie unacum:

https://www.unacum.pl/2013/12/pustelnia-matki-bozej-jasnogorskiej.html

podane źródło informacji to fb, ale strona nie dostępna.

Jest kolejny wpis na stronie unacum z  5 grudnia 2015

https://www.unacum.pl/2015/12/siostr-eremintki-prosza-o-pomoc.html

Siostry Eremitki proszą o pomoc

... i pisze:

"Minął rok od naszego zamieszkania w Pustelni na Mirowie (dzielnica  Częstochowy). 19 czerwca ks. abp Wacław Depo poświęcił naszą kaplicę. Dzięki dobroci wielu osób udało się odnowić obraz Matki Bożej Jasnogórskiej oraz zbudować ołtarz. ..."

I tu też jest abp Depo.  Chciałam spytać czy ktoś coś wie o tej/tych Pustelniach?
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2021, 20:01:29 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3 dnia: Grudnia 10, 2019, 13:10:56 pm »

Z kolei na stronie www.wieden1683.pl  jest pięknie napisane, wpis z 2014.01.19  i m.in. czytamy:

"Forma i podstawowe zasady naszego życia Wspólnota Świętego Brunona z Kolonii, jest żeńską wspólnotą kontemplacyjną na prawach diecezjalnych Archidiecezji Częstochowskiej. Nasza Pustelnia mieści się we wsi Kocierzowy (niedaleko Radomska, woj. łódzkie). Mimo iż nasz klasztor jest w remoncie-przebudowie zachowujemy zasady obowiązujące wszystkie wspólnoty klauzurowe. Nasze oddalenie od świata, i oddzielenie od ludzi tworzy klimat umożliwiający całkowite skupienie na realizacji samotniczego, kontemplacyjnego powołania."

Na końcu czytamy: Kontakt: Wspólnota Świętego Brunona z Kolonii Pustelnia Matki Bożej Jasnogórskiej Kocierzowy 3 97-545 Gomunice

http://www.wieden1683.pl/news/powstala-eremicka-tradycyjna-wspolnota-kontemplacyjna-w-polsce/

Nie rozumiem tego, wieś w woj. łódzkim a podlega Archidiecezji Częstochowskiej?

Kolejna informacja z 2014.02.22

Pomóżmy tradycyjnej wspólnocie monastycznej
(...)
Pustelnia mieści się w starym zdewastowanym budynku po niewielkiej szkole podstawowej na terenie wsi Kocierzowy w Archidiecezji Częstochowskiej.

http://wieden1683.pl/news/pomozmy-tradycyjnej-wspolnocie-monastycznej/

Proszę o bliższe informacje w tym temacie czy taka/takie pustelnie są? funkcjonują?  czy to były tylko zbiórki pieniędzy na różne konta? Na fb była strona Siostry Bruny od Maryi.  Wczoraj zniknął zarówno kanał na youtube siostry Bruny jak i jej strona na facebooku i strona pustelni na fb.  Patrzę na strony to funkcjonują w sieci, są widoczne:

http://www.eremitki.pl/index.html

http://www.swietarita.pl/index.html

http://www.pustelniczy.pl/

W listopadzie ks. Sławomir Kostrzewa zaatakował tę siostrę i na swoim profilu napisał:



https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2636135246407389&set=a.354818017872468&type=3&theater

... i teraz na fb wszystko znikło. Najpierw była informacja ze strony tej siostry, że nic nie odwołuje co mówiła, później znikły jej nagrania i podała informację że po 3 grudnia będzie miała rozmowę z biskupem. Następna informacja że będzie po 9 grudnia, a wczoraj już wszystko zniknęło.

Nie wiem czy dobrze te sprawy kojarzę, te Pustelnie i ta siostra Bruna. Może ktoś, coś w temacie?

   
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2910

« Odpowiedz #4 dnia: Grudnia 10, 2019, 13:42:33 pm »

Nie wiem nic w temacie.

Mogę się jednak odnieść do krytyki - z całym szacunkiem dla ks. Kostrzewy: mimo wszystko w tej dziedzinie jemu nie ufam - zapewne chce dobrze, ale nie wziął pod uwagę dziedziny zwanej Teologią Duchowości i teraz - podobnie jak ks. Chmielewski SDB - krytykuje za dystans wobec objawień prywatnych... Niestety część działalności ks. Kostrzewy to "umedialnianie" egzorcyzmów itd. Zapewne chce dobrze, ale... (tu następuje temat wielokrotnie wałkowany w różnych wątkach na forum - polecam św. Jana od Krzyża).

Nie ma natomiast żadnej sprzeczności między województwem łódzkim i archidiecezją częstochowską  :) . Część terenu archidiecezji pokrywa się z tym województwem (m. in. Wieluń i okolice i pewnie wzmiankowane tutaj okolice Radomska też).
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #5 dnia: Grudnia 10, 2019, 14:39:02 pm »

To wygląda na to że ks. Kostrzewa dopiął swego, nie wolno poddawać krytyce wątpliwych objawień czy lokucji, o czym wiele już napisano. Podobnie i ks. Chmielewski. czasami się zastanawiam czy on sam nie miewa jakiś "orędzi" od Gospy medjugorskiej.

I tak odskoczę od tematu wątku i wspomnę na ks. Chmielewskiego.

Czy można mówić o Matce Bożej jako o Małżonce Boga?

https://www.youtube.com/watch?v=fG3KOC_L0HQ&t=924s

Proszę posłuchać tak od 6:45 min i słyszymy jak ks. mówi: "co mówią mistycy którym Bóg objawił czas poza czasem, początek przed początkiem i dalej czyta.  "Aby stać się Ciałem, potrzebowałem Matki. Ponieważ jednak byłem Bogiem, trzeba było, aby [jedynym Moim] Ojcem był [tylko] Bóg. I tak Bóg [w Swoim odwiecznym Umyśle] stwarza Sobie Oblubienicę i mówi do Niej: “Pójdź ze Mną. [Stań] u Mego boku i patrz, co stwarzam dla Naszego Syna. ...."

Co to za mistycy? Znalazłam to co czyta, jest to z Marii Valtorty.  Strony promedjugorskie to cytują:

https://www.facebook.com/medugorje.Gospa.mir/photos/a.252713471595229/1053851411481427/?type=3&theater

Dalej tak 12:15, "Maryja przed stworzeniem została Aniołom objawiona jako Córka Boga, Małżonka Boga i Matka Boga".

Nie wiem skąd to jest. Czytając Traktat ... św. Ludwika .... czyta się pięknie o Maryi, ale jedynie co występuje to Oblubienica Ducha Świętego. Może to wyższa teologia a ja nie taki teolog. Może się ksiądz do tego odnieść?

Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #6 dnia: Grudnia 10, 2019, 21:27:16 pm »

Cytuj
Dalej tak 12:15, "Maryja przed stworzeniem została Aniołom objawiona jako Córka Boga, Małżonka Boga i Matka Boga".

Poniżej kartka ze starego modlitewnika XIX wiek:

Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2910

« Odpowiedz #7 dnia: Grudnia 10, 2019, 22:13:03 pm »

Wyższa, zatem ja też nie wydaję się sobie kompetentny. Na oko mi się też nie podoba, aczkolwiek rzeczywiście autentyczny mistyk może stosować porównania dla nas niezbyt stosowne (przykłady: św. Katarzyna o Trójcy Świętej w porównaniu do stołu albo na Wschodzie o Panu Jezusie jako o "Wole Tłustym").

Wspomniana "linia" św. Jana od Krzyża polega na tym, że nie musimy wchodzić w szczegóły i nie musimy przyjmować pewnych rzeczy nawet jeśli byłby prawdziwie - stąd krytyka tutaj zdania wyrażonego przez ks. Kostrzewę czy przez ks. Chmielewskiego - chociaż ten drugi idzie moim zdaniem jeszcze dalej. Aczkolwiek z drugiej strony też mam wrażenie dostrzegać coś w rodzaju zafiksowania z drugiej strony - niemalże nerwicowe poszukiwanie fałszywości po szczegółach w opowiadaniach o wizjach w stylu "argumentu z braku bosych stóp" i tym podobnych. Przyjąłem to (z Drogi na Górę Karmel), że raczej lepiej dla duszy, żeby spowiednik nie przejawiał zbytniej fascynacji tym co opowiada - może to też odnoszę bardziej do swojego podwórka.

Polecam rozdział 18 i 19 "Drogi na Górę Karmel":

http://www.parafiapruszcz.x.pl/mistyka/jk/dr-na2-3.htm#B18

Nie chcę oczywiście w ten sposób ubliżać wspomnianym księżom (szczególnie rozdziałem 18, bo 19 raczej odnosi się do tego o co Pani pytała - czy raczej do tego dlaczego na pewnych szczegółach nie ma co się skupiać) - tym bardziej, że ściśle św. Jan odnosi to do kierownictwa duchowego, a tutaj tym bardziej nie wiem czy i jak owi księża funkcjonują. Nie znam osobiście ks. Kostrzewy, ale słyszałem o nim dobre opinie z duszpasterstwa akademickiego itd. Bardziej chodzi o podstawę, na której się opieram nie zgadzając się z nimi w tej kwestii (nie powiem, że zgadzając się ze wspomnianą siostrą, bo nie słuchałem jej wypowiedzi, nie wiem , na czym się opiera).
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #8 dnia: Grudnia 11, 2019, 11:23:34 am »

Odnośnie tej pierwszej miejscowości pustelni tj. Kocierzowy 3  97-545 Gomunice, znajomy zadzwonił tam na parafię:

http://www.parafiagomunice.pl/?a=7&sid=ce89f6b11bdc5b365085a84036e9365b

... rozmawiał z jakąś Panią i powiedziała mu, że były tam 3 siostry zakonne w szkole, coś próbowały, ale im nie wyszło. I odeszły. Pani nie zna szczegółów. I teraz jest Pustelnia w Częstochowie, a konkretnie na częstochowskim Mirowie przy najstarszym pielgrzymim szlaku prowadzącym na Jasną Górę. Została założona w roku 2013 jak pisze tu:

http://www.eremitki.pl/pustelnia.html

Ile tam jest tych sióstr, czy kto tam dochodzi sprawować Mszę św. nigdzie nic nie pisze.


Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #9 dnia: Grudnia 11, 2019, 19:06:56 pm »

Tak, te siostry przeniosły się do Częstochowy. Ale czy jest tam więcej niż ta jedna pustelniczka to nie wiem. Swoją drogą pustelniczka, która aktywnie prowadzi kilka kanałów FB czy YT... co za czasy...

Nawet jeśli byłyby tam odprawiane Msze to nie będą one dostępne dla ludzi i ogłaszane.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #10 dnia: Grudnia 11, 2019, 23:12:33 pm »

Te nagrania na YT były całkiem dobre, takie krótkie nauki, a o Lenczewską to ktoś ją pytał i to ubodło ks. Kostrzewę. Nowenny prowadziła, bardzo wiele ludzi ją słuchało, a na fb to tylko linki podawała do tych nagranych nauk, nowenn. I z tego co wiem, to miała pozwolenie od abp Depo na prowadzenie takiej ewangelizacji.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 15, 2020, 12:54:34 pm »

Powyżej pisałam i też pytałam o siostrę Brunę od Maryi i  dziś mogę napisać, że były rozmowy z ks. bp bo wszystko wróciło i siostra dalej prowadzi swoje krótkie nauki.

Strony funkcjonują, ostatnio zamieściła ciekawe filmiki właśnie w temacie objawień prywatnych:

Temat katechizmowy: Objawienia prywatne:
Siostra Bruna od Maryi.

(...)
https://www.youtube.com/watch?v=qEkLTKueMHk


Siostra Bruna od Maryi: Medjugorie. Prawdziwe? Fałszywe?
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=Pjq9hQpz0ik

Odnośnie poniższego filmiku, znałam rożne wypowiedzi na temat tego dzieła, ale pewne rzeczy usłyszałam w tym nagraniu po raz pierwszy:

Maria Valtorta - „Poemat Boga-Człowieka”

Informacje na temat głośnego dzieła Marii Valtorty „Poemat Boga-Człowieka”.
Zachęcam do zapoznania się z krytyczną literaturą kościelną na jej temat, którą wykorzystałam przygotowując ten materiał.

https://www.youtube.com/watch?v=sGupkFoBrZU
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1265


« Odpowiedz #12 dnia: Marca 01, 2020, 17:52:59 pm »

Siostra zawiesiła  videobloga.
« Ostatnia zmiana: Marca 01, 2020, 18:38:15 pm wysłana przez binraf » Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #13 dnia: Marca 01, 2020, 21:39:40 pm »

Tak, zawiesiła na okres Wielkiego Postu i poinformowała o tym.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3687

« Odpowiedz #14 dnia: Kwietnia 21, 2021, 15:05:08 pm »

Informacja na temat działalności S. Bruny od Maryi oraz tzw. Pustelni Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie

W związku z pytaniami o status kanoniczny osoby występującej w mediach jako S. Bruna od Maryi oraz tzw. Pustelni Matki Bożej Jasnogórskiej, znajdującej się w Częstochowie przy ul. Mirowskiej, informujemy, że wspomniana osoba oraz jej rodzona matka (przedstawiająca się jako S. Klara od Jezusa Miłosiernego), które prowadzą życie pustelnicze oraz działalność w tymże miejscu, nie są osobami konsekrowanymi i nie mogą być uważane za pustelnice w rozumieniu prawa kanonicznego (kan. 603 KPK).

Przebywając od kilku lat na terenie Archidiecezji Częstochowskiej zostały objęte troską Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego. Jednak w ostatnim czasie, po okresie próby, zamierzał definitywnie uregulować ich sytuację kanoniczną zgodnie z obowiązującym prawem. Po przedłożeniu im projektu „Statutu pustelników w Archidiecezji Częstochowskiej” odmówiły podjęcia dalszej formacji i złożenia profesji pustelniczych.

Wobec powyższego Arcybiskup Metropolita Częstochowski wycofał uprzednio udzielone zgody na przechowywanie Najświętszego Sakramentu oraz zniósł ustanowione w budynku „Pustelni” kaplice prywatne. Obie kobiety otrzymały także zakaz używania właściwych osobom zakonnym habitów i tytułu „siostra”. Otrzymały również zakaz przyjmowania intencji mszalnych. 

Archidiecezja Częstochowska nie bierze odpowiedzialności za działalność obu kobiet, za publikowane treści oraz odcina się od funkcjonowania tzw. Pustelni Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie, będącej prywatnym domem.


ks. Mariusz BAKALARZ
rzecznik prasowy Archidiecezji Częstochowskiej

https://archiczest.pl/zapowiedzi/informacja-na-temat-dzialalnosci-s-bruny-od-maryi-oraz-tzw-pustelni-matki-bozej-jasnogorskiej-w-czestochowie,1618993673.html
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia częstochowska  |  Wątek: KOCIERZOWY k. Radomska « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!