Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 19, 2024, 07:12:39 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231786 wiadomości w 6624 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia częstochowska  |  Wątek: KOCIERZOWY k. Radomska
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: KOCIERZOWY k. Radomska  (Przeczytany 12040 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #15 dnia: Kwietnia 22, 2021, 09:27:30 am »

Cytuj
W związku z pytaniami o status kanoniczny osoby występującej w mediach jako S. Bruna od Maryi oraz tzw. Pustelni Matki Bożej Jasnogórskiej, znajdującej się w Częstochowie przy ul. Mirowskiej, informujemy, że wspomniana osoba oraz jej rodzona matka (przedstawiająca się jako S. Klara od Jezusa Miłosiernego),

Nie miałam pojęcia, że tam są tylko dwie osoby, wspominana tu siostra Bruna i jej rodzona matka.  Dziś zobaczyłam, że na YT swój kanał zamknęła.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #16 dnia: Maja 08, 2021, 13:23:28 pm »

Artykuł o internetowych kaznodziejach. Ja poniżej cytuję fragmenty o siostrze Brunie, gdyż tematyka tego wątku jest taka.

"Poczytałeś o Bogu, Jezusie i Maryi? Maszt talent do przemawiania o bożej mocy i agentach Antychrysta? Teraz kup szybki internet. Ogłoś się pustelnikiem, proboszczem internetowej parafii lub jedynym prawdziwym sługą Kościoła. Zacznij zbawiać. Pieniądze na życie dadzą ci wierni, a biskupi ci niestraszni..

121 tys. zł w datkach przesłali w 2020 roku siostrze Brunie od Maryi i jej matce siostrze Klarze od Jezusa Miłosiernego sympatycy ich kazań, zamieszczanych w serwisie YouTube. Obie przedstawiają się jako pustelnice żyjące skromnie w Pustelni Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie.
(...)
Z ksiąg fundacji wynika, że pustelnik może całkiem nieźle zarobić.

Internetowych kaznodziejów, od których Kościół musi się odcinać, jest coraz więcej. Głoszone przez nich fantazje zmiksowane z Biblią, teoriami spiskowymi, ośmieszają Kościół.

Kanał Bruny śledzi 14 tys. osób. Kim była w przeszłości "siostra"? W jednym z filmów zwierza się, że kiedyś pracowała w korporacji. Osobom wyczekującym piątku, piąteczku, piątunia jak zbawienia, poradziłaby przeprojektowanie swojego życia.
(...)
W podobnym stylu jak Natanek bronią się zresztą pustelnice z Częstochowy. Twierdzą, że charakter ich ślubów pustelniczych był prywatny. Hardo odpowiedziały na komunikat archidiecezji.

"Pustelnicy, którzy są dla katolików wzorami życia tym powołaniem, to oczywiście ci, których Kościół wyniósł do chwały ołtarzy. Nie ma wśród nich praktycznie pustelników, którzy składali śluby na ręce biskupa. Większość nie złożyła nawet ślubów prywatnych. Przez dwa tysiące lat uważano eremityzm przede wszystkim za styl życia ascetycznego. Sprowadzanie pustelnictwa katolickiego do wąskiego marginesu osób personalnie i formalnie związanych z biskupami to absurd" - czytamy w odpowiedzi siostry Bruny.

Zgodziła się jedynie z tym, że zmodyfikuje swój strój. W najnowszym filmie występuje w kapturze, podobnym do tego w bluzie dresowej. Zarzuca biskupom, że chcą wprowadzić cenzurę internetu.

https://wiadomosci.wp.pl/mowisz-polakom-jak-trafic-do-nieba-stajesz-sie-gwiazda-6637115432467360a


Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #17 dnia: Maja 08, 2021, 13:56:20 pm »

Cytuj
(...)
Hardo odpowiedziały na komunikat archidiecezji.

"Pustelnicy, którzy są dla katolików wzorami życia tym powołaniem, to oczywiście ci, których Kościół wyniósł do chwały ołtarzy. Nie ma wśród nich praktycznie pustelników, którzy składali śluby na ręce biskupa. Większość nie złożyła nawet ślubów prywatnych. Przez dwa tysiące lat uważano eremityzm przede wszystkim za styl życia ascetycznego. Sprowadzanie pustelnictwa katolickiego do wąskiego marginesu osób personalnie i formalnie związanych z biskupami to absurd" - czytamy w odpowiedzi siostry Bruny.

Zgodziła się jedynie z tym, że zmodyfikuje swój strój. W najnowszym filmie występuje w kapturze, podobnym do tego w bluzie dresowej. Zarzuca biskupom, że chcą wprowadzić cenzurę internetu.

https://wiadomosci.wp.pl/mowisz-polakom-jak-trafic-do-nieba-stajesz-sie-gwiazda-6637115432467360a


Odpowiedź s. Bruny na dokument Kurii:

„Informacja na temat działalności S. Bruny od Maryi
oraz tzw. Pustelni Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie”
(wersja rozszerzona)
(...)
http://www.eremitki.pl/Odpowied%C5%BA%20na%20dokument%20-%20wersja%20rozszerzona.pdf
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #18 dnia: Maja 08, 2021, 17:42:43 pm »

Ciekawostka, w googlomapach załatwiły sobie zamazanie zdjęcia swojej siedziby, czyżby miały co do ukrycia?

https://www.google.pl/maps/place/Mirowska+322,+42-202+Częstochowa/@50.8173202,19.1908595,3a,75y,180.12h,83.73t/data=!3m7!1e1!3m5!1stmwr73BHCfl90eKFpAczrg!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3Dtmwr73BHCfl90eKFpAczrg%26cb_client%3Dsearch.gws-prod.gps%26w%3D360%26h%3D120%26yaw%3D212.10808%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x4710b4e4e70f4b4f:0x13d73f2a5e759a8e!8m2!3d50.8172108!4d19.1907376
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #19 dnia: Maja 09, 2021, 12:05:17 pm »

Ciekawostka, w googlomapach załatwiły sobie zamazanie zdjęcia swojej siedziby, czyżby miały co do ukrycia?


To ich własność prywatna, to być może można załatwić sobie zamazanie zdjęcia swojej siedziby, ale z kolei jak dalej działa jako eremitka, nagrania na YT robi, intencje przyjmuje, no nie wiem.

Na YT jak jej jakiś komentarz nie pasuje, to usuwa, wiem bo moje usunęła, bodajże dwa czy trzy i wcale nie jakieś obrażające ją, tylko wyjaśniające odnośnie jej nagrania.

Np. Zrobiła nagranie pt. "Świecki biskupowi… ogonem?!" - był ten film, (bo już go nie ma, wszystkie nagrania znów schowała) gdzie przytacza słowa abp Gądeckiego, w czasie ingresu ks. abp. Tadeusza Wojdy do Archikatedry Oliwskiej:

Świecki biskupowi… ogonem?!
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=yw34VSLRPso

„Nie wypada abyś Ty, biskup, który jesteś głową, na czyjąś zgubę słuchał ogona, czyli zbuntowanego człowieka świeckiego, skoro Ty masz słuchać tylko Boga. Winieneś rządzić podwładnymi, a nie podlegać ich władzy, wszak zgodnie z porządkiem urodzenia, syn nie rządzi ojcem ani uczeń nauczycielem, żołnierz królem ani świecki biskupem”. --> to są słowa z tej Konstytucji, które s. Bruna cytuje, ale tylko ten fragment, który jej się nie podobał. 

Tu od tego miejsca jest nagranie i słowa abp Gądeckiego co czyta z tej Konstytucji:

https://youtu.be/PExGOoi6C0k?t=7315

... wysłuchałam tych słów abp Gądeckiego, ale to jest tylko ten fragment, który nie przypadł pustelniczce Brunie do gustu, ale dalej z tej Konstytucji czyta abp Gądecki piękne słowa:

"– Konstytucje mówią – niech biskup kocha świeckich, jak swoje dzieci; niech ich pielęgnuje i ogrzewa w gorącej miłości, jak kwoka jaja, aby się wykluły z nich pisklęta" – mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki.  ( skan tej wypowiedzi).



https://www.radiomaryja.pl/kosciol/ingres-ks-abp-tadeusza-wojdy-do-archikatedry-oliwskiej-w-gdansku/

I można się zastanawiać, czy rolą pustelnika/nicy w myśl kan. 603 § 1 jest podnoszenie publicznie takiej krytyki odnośnie arcybiskupa?

Kan. 603 -
§ 1. Oprócz instytutów życia konsekrowanego, uznaje Kościół życie pustelnicze, czyli anachoretyczne, w którym wierni ***przez surowsze odsunięcie się od świata, milczenie odosobnienia, gorliwą modlitwą i pokutą poświęcają swoje życie na chwałę Boga i zbawienie świata.***

Pod tym filmem s. Bruny napisałam komentarz tej treści:

"Szkoda, że siostra Bruna dalej nie posłuchała abp Gądeckiego, tylko tak wybiórczo, a powiedział:

"– Konstytucje mówią – niech biskup kocha świeckich, jak swoje dzieci; niech ich pielęgnuje i ogrzewa w gorącej miłości, jak kwoka jaja, aby się wykluły z nich pisklęta" – mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki.

... no i został usunięty, a teraz nie ma tego wcale  i pisze: "Film niedostępny. Ten film jest prywatny."

Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #20 dnia: Maja 09, 2021, 23:29:26 pm »

Proszę zobaczyć to nowe nagranie s. Bruny:

https://www.youtube.com/watch?v=7ADHpVROzbY

... czy tu na tej stronie nagrania jest podana nazwa jej kanału?, czy są dostępne komentarze? czyli czy można komentować?, czy można subskrybować?  - bo ja nic nie widzę oprócz s. Bruny w okienku jak na tym poniższym zrzucie:



... i nie wiem czy tylko ja nie widzę?

Z googla weszłam na jej kanał to widzę tylko to:



Proszę o sprawdzenie.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5767


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #21 dnia: Maja 09, 2021, 23:40:04 pm »

Mam tak samo
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #22 dnia: Maja 10, 2021, 11:13:47 am »

Mam tak samo

Dziękuję, chyba to jej reakcja po tym artykule: powyżej zamieściłam fragmenty z niego)

https://wiadomosci.wp.pl/mowisz-polakom-jak-trafic-do-nieba-stajesz-sie-gwiazda-6637115432467360a
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #23 dnia: Maja 10, 2021, 15:02:22 pm »

Cytuj
121 tys. zł w datkach przesłali w 2020 roku siostrze Brunie od Maryi i jej matce siostrze Klarze od Jezusa Miłosiernego sympatycy ich kazań, zamieszczanych w serwisie YouTube.

Na miejscu biskupa też bym się wkurzył - na jego żerowisku pod jego nosem ktoś taką forsę czesze  :) A działa gdzie?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #24 dnia: Maja 10, 2021, 18:29:24 pm »

Cytuj
121 tys. zł w datkach przesłali w 2020 roku siostrze Brunie od Maryi i jej matce siostrze Klarze od Jezusa Miłosiernego sympatycy ich kazań, zamieszczanych w serwisie YouTube.

Na miejscu biskupa też bym się wkurzył - na jego żerowisku pod jego nosem ktoś taką forsę czesze  :) A działa gdzie?

Panie rysiu, żeby pan chociaż raz napisał coś mądrego, wyjaśniającego, etc ... tylko bredzi pan wprost co ślina od dawna nosi. O przesłanych datkach to napisał dziennikarz dopiero 08-05-2021 a kuria dała swoje ogłoszenie  21-04-2021 i nie te datki są tu przyczynkiem. Dopiero po tym artykule tego dziennikarza pochowała wszystkie swoje bredzenia i cały kanał, tylko widać teraz to co powyżej pokazałam. Inni już zwracali uwagę na jej "nauczanie"  np. to ze stycznia 2021 r.

Komentarz pewnego księdza ze stycznia 2021 r. do filmu s. Bruny od Maryi: (pewne jej wypowiedzi ksiądz wyjaśnia i prostuje).

Prawo Kanoniczne blokuje odnowę Kościoła? @S. Bruna od Maryi (Powołania żeńskie: Nowa nadzieja)
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=MTlf6dBA_AA

... i też tego nie ma, żeby wejść i posłuchać co więcej mówiła. W jednym z nagrań przed ukryciem wszystkiego,  ale już po decyzji Kurii nagrała swój wykład o eremityzmie i pod filmem podała link do artykułu po angielsku (zaznaczając że na stronie jest zdjęcie wulgarne). Ja tego nagrania nie słuchałam co ludziom opowiadała z tego, ale otworzyłam sobie ten link co podała:

https://www.vice.com/en/article/8gke55/the-peculiar-case-of-a-modern-day-hermit-511
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #25 dnia: Maja 10, 2021, 20:32:03 pm »

Mam wrażenie, że Bruna porzuciła habit i teraz jest świecką streamerką w stroju stylizowanym na monastyczny. No cóż ... 10k przychodów miesięcznie piechotą nie chodzi.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #26 dnia: Maja 10, 2021, 21:00:16 pm »

Pamiętam początki Bruny "w internetach", trochę dziwne wydawało mi się, że nadaje na bieżąco, w końcu duchowi synowie i córki sw Brunona publikują raczej rzadko i anonimowo. Ale w sumie dobrze radziła sobie z posoborowiem, fajni księża nie mając argumentów byli w stanie jedynie cytować paragrafy KPK o pustelnikach, posłuszeństwoe itp. Wiadomo - dla tradsow szkarłatna litera, dla calej reszty - duch dmie kędy chce i nie należy mu przeszkadzać. Dodatkowo zwalczała takie patologie jak Medjugorie wiec była ciekawym zjawiskiem, idącym często pod prąd. Szkoda ze tak to się skończyło.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #27 dnia: Maja 10, 2021, 21:09:07 pm »

Porys:
Cytuj
O Bonitas!
 Drodzy Miłośnicy tradycyjnej liturgii łacińskiej!

 Zapraszamy serdecznie do włączenia się w tworzenie przy Pustelni Matki Bożej Jasnogórskiej duszpasterstwa tradycji łacińskiej. Tuż przed świętami Narodzenia Pańskiego na jego powstanie wyraził zgodę ks. abp. Wacław Depo, Metropolita Częstochowski.

Siostra Bruna od Maryi:
Cytuj
O Bonitas!
Bardzo dziękuję za wklejenie listu :)
Mona też do nas przysyłać intencje modlitewne na adres: intencje@eremitki.pl :)
pozdrawiam Każdego z Państwa serdecznie

Anna M:
Cytuj
Te nagrania na YT były całkiem dobre, takie krótkie nauki
Cytuj
I z tego co wiem, to miała pozwolenie od abp Depo na prowadzenie takiej ewangelizacji

Tak się zaczyna i kończy Tradycja Una Cum Posoborum  ;D ;D ;D

Portal Una Cum ....Posoborum

Cytuj
s. Bruna od Maryi
Wspólnota Świętego Brunona z Kolonii
Pustelnia Matki Bożej Jasnogórskiej

Kontakt: kontakt@eremitki.pl
Ofiary można wpłacać na konto:
Fundacja Biskupa Hugona
87 1320 1104 3006 5417 2000 0002
Tytułem: dla eremitek

KURTYNA !
 ;D ;D ;D
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #28 dnia: Maja 10, 2021, 21:36:03 pm »

Anna M:
Cytuj
Te nagrania na YT były całkiem dobre, takie krótkie nauki
Cytuj
I z tego co wiem, to miała pozwolenie od abp Depo na prowadzenie takiej ewangelizacji

Tak się zaczyna i kończy Tradycja Una Cum Posoborum  ;D ;D ;D

Portal Una Cum ....Posoborum


I dalej pan nadaje cytując to co mu pasuje. Mogę powtórzyć, że pierwsze jej nagrania na YT były całkiem dobre, krótkie komentarze z czytań z Biblii, czy też objawienia prywatne, wszystko było poparte z nauki Kościoła, nowenny prowadziła i zachęcała ludzi do modlitwy i sama na fb informowała o pozwoleniu biskupa.  Informacje zamieszczała na różnych stronach ja podałam tylko dwie,  z Una Cum z 2013 r. i za stroną Wiedeń z 2014 r.  Sama  wiele dociekałam i dopytywałam ze znajomym o te siostry, o czym tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8182.msg225340.html#msg225340

A to posoborum to panu bardzo  ciąży na umyśle, dedykuję panu na ostudzenie ten cytat z Ratzingera stąd:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,10377.msg234088.html#msg234088

« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2021, 21:38:06 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #29 dnia: Maja 10, 2021, 23:10:40 pm »


Ratzinger wielkim teologiem był. Co do tego nie ma wątpliwości. Ale nie wiem czy byłby zachwycony gdyby widział, że cytatami z jego prac chrześcijanie okładają się jak bejsbolami.
Myślę, że oczekiwałby raczej spojrzenia krytycznego, także na swoje prace.
Ratzinger pomylił się co do oceny zmian jakie zaszły w Kościele. To nie jest kryzys , to są już zmiany.

Wszystkie pozytywne zaś zmiany jakich się spodziewał po swoim MP SP niestety nie zaszły. Należy mówić o porażce.
Podobnie jest z przywołanym przez Panią cytatem. Zapomniała go pani wkleić na fk w roku 1981 jeszcze przed śmiercią kard. Wyszyńskiego. Wtedy był aktualny. Nie można uciekać od rzeczywistości.
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2021, 23:13:04 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia częstochowska  |  Wątek: KOCIERZOWY k. Radomska « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!