Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 13:14:06 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Sezon ogórkowy
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Sezon ogórkowy  (Przeczytany 11141 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #30 dnia: Stycznia 10, 2015, 18:25:40 pm »

Doprawdy, podziwiam Twą staranność :D

Lepiej zmówić Zdrowaśkę za śp. Józefa Oleksego , który nie był deklarował się jako franciszkopodobny deformator KRK
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #31 dnia: Stycznia 11, 2015, 02:00:06 am »

Lepiej zmówić Zdrowaśkę za śp. Józefa Oleksego ,

+

Z grudniowego wywiadu dla RP (http://www.rp.pl/artykul/1166262.html):

Pogrzeb świecki?

J.O: Oczywiście, że kościelny! Tak mi się spina tradycja mojego życia. [...] Wszystkie komuchy miały kościelne pogrzeby! Ci, co jeszcze żyją, też będą mieli.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #32 dnia: Stycznia 11, 2015, 19:47:28 pm »

Końcówka tego wywiadu powala.

red: Boli pana coś?
J.O: Nic mi nie jest, poza tym, że jestem bardzo słaby. Ale dość użalania się. Wiesz, ja się nawet całkiem dobrze czuję.
red: Pije pan?
J.O.:A chcesz? Ja mogę, to może...
red:Ale ja przyjechałem samochodem.
J.O.:Wpadnij następnym razem. Na pewno będzie następny raz.

Może jestem naiwny, ale gdybym był kapłanem, który próbowałby pana Oleksego albo generała Jaruzelskiego pojednać z Bogiem, to najpierw zaprowadziłbym ich na Mszę Trydencką, przecież ministranturę znali. Tak jako ciekawostkę, jako "wycieczkę do czasów dzieciństwa". Może to by pomogło.

i jeszcze jeden cytat: "Chciał mnie wyspowiadać. Powiedziałem, że nie policzyłem grzechów, na co odrzekł, że nie muszę. Coś tam mruczał, miałem wrażenie, że się modli."

tak do przemyślenia dla letnich katolików.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #33 dnia: Stycznia 13, 2015, 13:31:08 pm »

R. i. P.
Pogrzeb świecki?

J.O: Oczywiście, że kościelny! Tak mi się spina tradycja mojego życia. [...] Wszystkie komuchy miały kościelne pogrzeby! Ci, co jeszcze żyją, też będą mieli.
W przeciwieństwie do B.P. Geremka tu nie widzę żadnej niestosowności. Natomiast po tamtej "uroczystości" powinno się Katedrę rekonsekrować.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #34 dnia: Stycznia 13, 2015, 23:52:27 pm »

Ogórkowa o Chazanie http://web.archive.org/web/20140625083218/http://magdalenaogorek.natemat.pl/106565,prof-chazan-i-feministyczna-inkwizycja
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #35 dnia: Stycznia 14, 2015, 19:46:16 pm »

W przeciwieństwie do B.P. Geremka tu nie widzę żadnej niestosowności.

Ja też nie widzę. Zacytowałem, bo mi się spodobało szczere wyznanie, że "wszystkie komuchy miały kościelne pogrzeby! Ci, co jeszcze żyją, też będą mieli." W sumie to pocieszające, że starzy komuniści umierają ze świeczką w ręku. Dowodzi to, że wiara wpojona w dzieciństwie nie daje się wykorzenić tak całkowicie.

Inna sprawa, że ich dzieci już pewnie nie wrócą do wiary, nawet na starość. Zmiana pokoleniowa.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #36 dnia: Stycznia 14, 2015, 20:42:33 pm »

W sumie to pocieszające, że starzy komuniści umierają ze świeczką w ręku. Dowodzi to, że wiara wpojona w dzieciństwie nie daje się wykorzenić tak całkowicie.

Daje do myślenia to zacytowane zdanie. Oj nie zawsze, nie zawsze. Aż prosi się o wątek; konwersja na łożu śmierci. Temat na doktorat. Rys historyczny, aspekty psychiczne, epoka, wychowanie, przyczyny, konwersje ateistów, brak takowych konwersji, aspekty psychologiczne. itd, itd.
Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #37 dnia: Stycznia 14, 2015, 21:56:14 pm »

W sumie to pocieszające, że starzy komuniści umierają ze świeczką w ręku. Dowodzi to, że wiara wpojona w dzieciństwie nie daje się wykorzenić tak całkowicie.

Daje do myślenia to zacytowane zdanie. Oj nie zawsze, nie zawsze.

Raczej prawie nigdy. Gdzieś (na tym forum chyba) przeczytałem o ekskomunice nałożonej na katolików członków partii komunistycznej przez Piusa XII-ego. Czy została zdjęta? Czy jej uchylenie nie pozostaje w gestii wyłącznie papieża? Jak wygląda "Zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu" jako jeden z koniecznych warunków sakramentu pokuty?
Reasumując - bardzo mi się to nie podoba.
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #38 dnia: Stycznia 14, 2015, 22:02:33 pm »

Zadośćuczyni w czyśćcu. Wszystkie exkomuniki, interdykty, suspensy i grzechy zostają zdjęte przy rozgrzeszeniu.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #39 dnia: Stycznia 14, 2015, 22:59:30 pm »

Reasumując - bardzo mi się to nie podoba.

"To", czyli co?  Że ktoś się nawraca na łożu śmierci?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #40 dnia: Stycznia 15, 2015, 03:35:04 am »

A co do nazwiska, to chyba Ogórkówna, a nie Ogórkowa?

Już dajmy spokój z tym warzywnym nazwiskiem i jego formami.  :) Miałem kolegę w klasie, nazywał się Smoliga i miał siostrę. Ale używaliśmy sobie z tą Smoligówną!
(Dlatego jest forma na -anka, więc Smoliżanka.) A gdyby jakiś nieszczęśnik nazywał Liżega, albo Wąchaga?  To jego siostry lub córki jak?  ;D

Aż musiałam się zalogować  ;D. Pan tak na poważnie? :o
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #41 dnia: Stycznia 15, 2015, 03:44:37 am »

Mężatka, więc Ogórkowa. Tylko że nigdzie w sieci nie znalazłem imion męża i dzieci. Ani żadnych innych szczegółów - gdzie mieszkają, czy ślub katolicki, czy dzieci chrzczone i u komunji były, czym się mąż zajmuje, dlaczego nie jest ona w SLD etc.

Magdalena Ogórek jest żoną byłego posła SLD Piotra Mochnaczewskiego. Ma córkę (ur. 2005)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Magdalena_Og%C3%B3rek
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #42 dnia: Stycznia 16, 2015, 15:17:05 pm »

Magdalena Ogórek jest żoną byłego posła SLD Piotra Mochnaczewskiego.

Tak piszą - ale czy jest żoną w sensie używanym na tym forum, to bardzo wątpię. Mochnaczewski niegdyś się rozwiódł dla swojej sekretarki, czyli bohaterki tego wątku.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #43 dnia: Stycznia 16, 2015, 16:26:27 pm »

Jest "małżonką" w innym sensie:
http://www.fakt.pl/polityka/kandydatka-sld-na-prezydenta-ma-meza-rozwodnika,artykuly,516021.html
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #44 dnia: Stycznia 16, 2015, 16:33:55 pm »

Poglądy M.Ogórek odnośnie roli KK wywołały niemałą konsternację w SLD:

http://pikio.pl/poglady-magdaleny-ogorek-na-temat-kosciola-katolickiego/
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Sezon ogórkowy « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!