Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 02:03:15 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Trzeba przeciwdziałać! [Tuba Cordis 8 XII A.D. 2013]
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Trzeba przeciwdziałać! [Tuba Cordis 8 XII A.D. 2013]  (Przeczytany 1674 razy)
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« dnia: Grudnia 10, 2013, 10:32:24 am »

http://youtu.be/jLJC04uY4-0

 Co Państwo  na to?
 
Jeśli uzywa Pan formy "wy" to należałoby napisać to wielką literą "Wy", ale zgodnie z praktyką przyjętą na forum prosze używać formy "Państwo"
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2013, 11:09:01 am wysłana przez binraf » Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #1 dnia: Grudnia 10, 2013, 11:13:05 am »

Doprawdy, znamienne to, co zaistniało powyżej (wymowa korekty moderatora na tle ciężaru zadanego przez Pana binrafa pytania)! To samo w sobie może być odpowiedzią na pytanie nurtujące wielu: dlaczego we współczesnym Kościele tradycjonaliści są tak słabi... Bardzo przygnębiające!  :-[
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2 dnia: Grudnia 10, 2013, 11:23:18 am »

Cóż, moderator moderuje i taka jest tu jego podstawowa rola. Pan binraf zbyt często się "myli", stad juz taki sposób zwrócenia uwagi. Ordnung muss sein.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #3 dnia: Grudnia 10, 2013, 11:36:05 am »

Rozumiem. Niestety, rzadko tu mogę bywać, więc nie mam rozeznania. A gorzkie skojarzenie było nie do uniknięcia. Ad meritum: dobrze, że słychać głos ks. Kneblowskiego w sprawie zajść w San Juan. Niech ten głos roznosi się jak najdalej i rodzi wiele pytań.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #4 dnia: Grudnia 10, 2013, 11:39:04 am »

Doprawdy, znamienne to, .....

Takie kapcie w tym domu... Siedem lat i siem-już-nie-rzucam :)
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #5 dnia: Grudnia 10, 2013, 12:04:40 pm »

Doprawdy, znamienne to, co zaistniało powyżej (wymowa korekty moderatora na tle ciężaru zadanego przez Pana binrafa pytania)! To samo w sobie może być odpowiedzią na pytanie nurtujące wielu: dlaczego we współczesnym Kościele tradycjonaliści są tak słabi... Bardzo przygnębiające!  :-[

Poprawiłem i przepraszam za niestosowny zwrot . Przypomnę  tylko że z podobnych przyczyn Pan Barcikowski został zablokowany na Forum Krzyż i odszedł .

Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #6 dnia: Grudnia 10, 2013, 12:11:23 pm »

Doprawdy, znamienne to, co zaistniało powyżej (wymowa korekty moderatora na tle ciężaru zadanego przez Pana binrafa pytania)! To samo w sobie może być odpowiedzią na pytanie nurtujące wielu: dlaczego we współczesnym Kościele tradycjonaliści są tak słabi... Bardzo przygnębiające!  :-[

Poprawiłem i przepraszam za niestosowny zwrot . Przypomnę  tylko że z podobnych przyczyn Pan Barcikowski został zablokowany na Forum Krzyż i odszedł .




http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,396.350/imode.html
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #7 dnia: Grudnia 10, 2013, 12:58:06 pm »

bardzo mądra wypowiedź Xiędza Prałata

ja nie byłbym az tak idealny
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #8 dnia: Grudnia 10, 2013, 16:28:42 pm »

Ależ Panie binrafie, czy mam rozumieć, że Pan mnie przeprasza?! Pan chyba źle mnie zrozumiał! Nie zareagowałam swoim wpisem na Pańskie "wy", tylko na bijący po oczach "przerost formy nad treścią". Dbałość o dobre maniery na FK (postępowanie obiektywnie słuszne, dobre, godziwe) niechcący przesłoniła Pańskie pytanie, dotyczące tematu ogromnej wagi. W szerszej skali i w innej perspektywie to jest jakiś realny problem środowisk tradycjonalistycznych, który naprawdę nam szkodzi, a przez to szkodzi Kościołowi. Mój wpis był tylko próbą refleksji w tym kierunku. Mnie nie trzeba za nic przepraszać. Nie czuję się urażona ani Pańskim "wy", ani reakcją moderatora, którą teraz, po wyjaśnieniu, lepiej rozumiem. Skończmy już ten temat, bo nie po to jest ten wątek :)   
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2013, 16:31:29 pm wysłana przez Rita » Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #9 dnia: Grudnia 10, 2013, 17:12:03 pm »

Tutaj trzeba by rozróżnić, jak się mają zachowywać ci, którzy się modlą, i ci, którzy całą rzecz obserwują, a też są katolikami (o tym dobitnie mówi x. Kneblewski). Modlący się powinni wytrwać na modlitwie, ale inni powinni albo sami interweniować albo wezwać policję. Jeśli sytuacja jest nieoczekiwana i nie można się dobrze zorganizować, lepiej być wtedy mniej ofensywnym, żeby się bardziej uwidoczniła agresja napastników. Pozostaje jednak problem, co robić, kiedy poziom tej agresji się wzmaga: czy przerwać napaść i odpowiedzieć pięknym za nadobne czy też liczyć na ostudzenie emocji. Myślę, że broniący katedry postąpili słusznie (ponieważ nie spełnili tego, czego oczekiwali agresorzy, a mianowicie, że sprowokowani przejdą do czynnego oporu), ale mogło się i tak zdarzyć, że atakujący rozzuchwalaliby się coraz bardziej widząc tylko bierny opór. W sytuacji kiedy z grubsza wiadomo o jakiejś planowanej prowokacji, zawsze lepiej oprócz grupy modlących się osób utworzyć drugą, do obrony.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #10 dnia: Grudnia 11, 2013, 00:15:56 am »

Zastanawiam się nad tym od dawna, czy jako przedstawiciel cywilizacji chrześcijańskiej spotykając na swej drodze "takie dzikie coś" jestem zobowiązany traktować to-to jak kobietę czy nie?
Kobieta w naszej cywilizacji ma pewne oczywiste prawa ... jest np. nietykalna (w sensie przemocy).
Pytanie teraz, czy to-to dzikie takie, przez swoje zachowanie i swoje słowa (z własnej woli zupełnie) odrzucające i stawiające się poza cywilizacją chrześcijańską, posiada prerogatywy należne chrześcijańskiej kobiecie, czy ich nie posiada?

Uważa to-to, że może być raz mężczyzną a raz kobietą, odrzuca to-to cywilizację chrześcijańską, odrzuca to-to wszelkie przynależne kobiecie - płci słabszej - prawa.
Zatem jestem zobowiązany do traktowania jej jakby pochodziła z "mojego świata" czy nie?

Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Trzeba przeciwdziałać! [Tuba Cordis 8 XII A.D. 2013] « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!