Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:16:05 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Bierzmowanie
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10 Drukuj
Autor Wątek: Bierzmowanie  (Przeczytany 33372 razy)
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #60 dnia: Maja 29, 2009, 23:32:08 pm »

Tradycjonalizmu może nie ma. Ale za to są tradycjonaliści. A to już dużo!

Pierwszą korzyść już widzę. Radom w świadomości forumowiczów nie będzie kojarzył się wyłącznie z ks. Kulą...  ;)
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #61 dnia: Maja 29, 2009, 23:32:35 pm »

Cytuj
W ilu polskich gimnazjach jest takie „zagęszczenie tradycjonalizmu”?

Kulka wodna ! To chyba pierwsze owoce tradycyjnego duszpasterstwa w mieście!
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #62 dnia: Maja 29, 2009, 23:36:04 pm »

Kulka wodna ! To chyba pierwsze owoce tradycyjnego duszpasterstwa w mieście!
;D


Niech Pan uważa z takimi wnioskami, bo teraz wszyscy będą chcieli zapraszać ks. Kulę z wykładami do swoich miast w celu np. szerzenia wiedzy liturgicznej...  ;)
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #63 dnia: Maja 29, 2009, 23:41:21 pm »

3. Owszem, biskup Materski ma swoje lata, ale nie tylko on jest (powinien być) w Radomiu. Biskupa Zimowskiego częściej nie ma w jego diecezji, niż jest. Czy to w porządku? Oprócz ich dwóch, są jeszcze biskupi pomocniczy.
4. Wydawało mi się, że bycie biskupem to nie tylko zaszczyty, ale i posługa. Jeżeli jakiś ksiądz czuje się zmęczony i nie może jeździć do wioch, to sugerowałbym emeryturę, nie sakrę biskupią.
Jeżeli kogoś uraziłem, to przepraszam.
AD 3. Diecezja radomska nie jest już od 18 kwietnia 2009 diecezją arcybiskupa Zimowskiego Ad 4. O tych posługach pisałem wyżej.

Ad Pan zygmunt.

Nie obchodzi mnie abp Sierakowski konkretnie- omawialismy problem stąd to czy chodzi na piechote czy smiga na rowerze jest nieistotne.
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #64 dnia: Maja 29, 2009, 23:54:13 pm »

Cytuj
Niech Pan uważa z takimi wnioskami, bo teraz wszyscy będą chcieli zapraszać ks. Kulę z wykładami do swoich miast w celu np. szerzenia wiedzy liturgicznej...
śmiać się możemy przez łzy... ale myślę, że problem leży w braku informacji. Tak długo jak wierni nie będą świadomie z miłością kontrolować i domagać się uwagi, tak długo będą kościoły bez krucyfiksów, biskupów, odważnych katechez. Jak odważymy się przekroczyć granicę aktywnego wyjścia z informacją, to pojawią się sojusznicy w sutannach. Moim zdaniem wielu X. czeka, aż wierni zaczną pytać: o bp. Pylaka, bp.Pieronka i kasę dla homosi i inne "zjawiska".
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #65 dnia: Maja 29, 2009, 23:55:02 pm »

AD 3. Diecezja radomska nie jest już od 18 kwietnia 2009 diecezją arcybiskupa Zimowskiego

Ze strony diecezji:
Do 21 czerwca br. abp Zimowski jako administrator apostolski będzie zarządzał diecezją radomską. Swoją nową posługę podejmie w Wiecznym Mieście od lipca.

Cytuj
Ad 4. O tych posługach pisałem wyżej.

No tak... Bez urazy - pisał Pan o biegunce, która mogła dotknąć radomskich biskupów. Jeśli stołują się razem, to owszem jest to mozliwe. Tego również się nie da zaplanować. Ale obowiązki duszpasterskie biskupów planuje się chyba z pewnym wyprzedzeniem. Myślę, że bierzmowanie się do nich zalicza.
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2009, 00:00:38 am wysłana przez JRWF » Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #66 dnia: Maja 30, 2009, 00:15:54 am »

Do Pana PSFF
Dla niektórych rodzin niekoniecznie patologicznych wydatek 250 zł, nie mówiąc o innych kosztach związanych ze szkoła jest nie do przekroczenia. Przykład mój drugi brat i bratowa mają tyle dochodu miesięcznie co przeciętna kasjerka razem z mężem budowlańcem nie zarobi przez rok. Nie jestem lewakiem ale widzę że coś jest nie tak.
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #67 dnia: Maja 30, 2009, 00:32:23 am »

Jeszcze uzupełnię swoją wypowiedź, żebym nie został źle zrozumiany.

Nie czynię żadnego zarzutu JE biskupowi Materskiemu. Był świetnym Ordynariuszem, jest wspaniałym kapłanem. Dopóki stał na czele diecezji, wydaje mi się, że panował w niej porządek. Wraz z jego odejściem na emeryturę pojawiły się kolejkowe Komunie, ministrantki i inne wynalazki.
Z uwagi na jego wiek oczywiście rozumiem, że nie jest w stanie uczestniczyć w pełni w życiu diecezji. I tak, jak na biskupa-emeryta jest bardzo aktywny.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #68 dnia: Maja 30, 2009, 01:09:36 am »

A ja do swojej wypowiedzi chciałem tylko dodać że nie zazdroszczę mojemu bratu, tylko martwią mnie te wielkie różnice dochodów. To jest też moje świeże przemyślenie po tym jak przed chwilą wróciłem z Berlina.
Czasami wydaje mi się że pracodawcy chcą wykorzystać pracownika do końca jak najtaniej w Polsce. UPR [powie że każdy ma wolny wybór, to jest temat na inny wątek który założę w wolnej chwili. Teraz tylko powiem że czasami nie ma takiego wyboru jak mówi UPR.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #69 dnia: Maja 30, 2009, 08:47:26 am »

AD 3. Diecezja radomska nie jest już od 18 kwietnia 2009 diecezją arcybiskupa Zimowskiego

Ze strony diecezji:
Do 21 czerwca br. abp Zimowski jako administrator apostolski będzie zarządzał diecezją radomską. Swoją nową posługę podejmie w Wiecznym Mieście od lipca.

Cytuj
Ad 4. O tych posługach pisałem wyżej.

No tak... Bez urazy - pisał Pan o biegunce, która mogła dotknąć radomskich biskupów. Jeśli stołują się razem, to owszem jest to mozliwe. Tego również się nie da zaplanować. Ale obowiązki duszpasterskie biskupów planuje się chyba z pewnym wyprzedzeniem. Myślę, że bierzmowanie się do nich zalicza.
Ad re 3 -administrator to nie odrynariusz wiec de facto obowiazku takiego nie ma.
ad re 4 pisałem o innych wypadkach i o tym, że inni biskupi tez mogą być zajęci nie ma tam w diecezji 3 parafii- wiec nie wiem w czym kłopot- biegunke podałem jako przykład czegos nagłego co kazdemu moze zdezorganizowac plany nawet biskupowi- wiec prosze nie czepiac sie - a tak na marginesie chcialbym sie dowiedzieć ilu Panów korygujacych tu i sprawdzających obecność biskupó na bierzmowaniach zna jakichs biskupów osobiście wie jak wygląda dzien takiego biskupa i obowiązki, bo moze po porostu Panowie z pewnych nie są w stanie uświadomoć..?

A co do szkoł katolickich- ja jestem absolwentem Liceum Salezjanów we Wrocławiu- szkoła jak ja zaczynałem dopiero startowała byłem 2 rocznikiem który z niej wyszedł- dziś wspominam to dobrze- ale rodzice się na kosztowali bo prawie 270 zł miesiecznie. Oczywiście czasem był to dla mnie koszmar szczególnie w czasie mszy itd ale jak patrze dzis juz to wygląda to zupełnie inaczej. Z reszta kolegi Tomka Torquemady szwagier jest tam do dziś dnia wicedyrektorem:) Dziś pierwszy rocznik z naszej szkoły, któy wyszedł cieszy się ze świeceń naszego kolegi- dziś w katedrze wrocławskiej nasz kol. Łukasz Saczyński przyjmie święcenia kapłańskie- polecam go Panstwu.
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2009, 08:51:46 am wysłana przez Antiquus_ordo » Zapisane
Zawisza Czarny
Gość
« Odpowiedz #70 dnia: Maja 30, 2009, 10:10:36 am »

Tradycjonalizm u nas, hihihi... Jak tylko opuszczę mury tej "katolickiej" (po zachowaniu młodzieży powątpiewam w tą nazwę) szkoły, to mogę opowiedzieć parę ciekawostek ;) Na KNO się nadają jak nic, tylko, że nie mam fotek/filmu/nagrania. Szkoda.

Zagęszczenie tradsów? Dzięki x Kuli może? :D Ja akurat na słuszną drogę zostałem sprowadzony przez starego, dobrego kolegę Maswerka.

PS Swoją drogą, miałem możliwość odczytania Modlitwy Powszechnej. Do obecnych - to ja, ten pierwszy, co czytał za Kościół, papieża i księży. ;)

W sumie mogę dodać edita, mianowicie, jak wyglądała uroczystość:
Na początku standard. Sęk w tym, że po zakończeniu imprezy, rozdawano dyplomy DSD (taki niemiecki certyfikat językowy, coś jak PET w Anglii). Ewangelia się kończy, wszyscy siadają. Łup! Nie poinformowano nas, że jest ksiądz z Niemiec, który powtarza czytanie po angielsku. Tak więc po chwili wszyscy wstają. A to dopiero początek. Niestety, uznano, że wystarczy przygotować nas dzień przed bierzmowaniem. Próby były dwie- dzień przed i godzinę przed bierzmowaniem. Tak więc dialog z biskupem wypadł koszmarnie. Parę osób próbowało ratować sytuację, ale efekt był powalający. A przy składaniu podziękowań dla x. infułata również sobie wszyscy usiedli - po chwili naturalnie wstali. Przygotowanie na szóstkę.
I tylko mi naszego księdza katechety szkoda- bo to w sumie miły człowiek. ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2009, 10:28:28 am wysłana przez Michał Szymański » Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #71 dnia: Maja 30, 2009, 10:57:25 am »

A co do szkoł katolickich- ja jestem absolwentem Liceum Salezjanów we Wrocławiu- szkoła jak ja zaczynałem dopiero startowała byłem 2 rocznikiem który z niej wyszedł- dziś wspominam to dobrze- ale rodzice się na kosztowali bo prawie 270 zł miesiecznie. Oczywiście czasem był to dla mnie koszmar szczególnie w czasie mszy itd ale jak patrze dzis juz to wygląda to zupełnie inaczej. Z reszta kolegi Tomka Torquemady szwagier jest tam do dziś dnia wicedyrektorem:) Dziś pierwszy rocznik z naszej szkoły, któy wyszedł cieszy się ze świeceń naszego kolegi- dziś w katedrze wrocławskiej nasz kol. Łukasz Saczyński przyjmie święcenia kapłańskie- polecam go Panstwu.

Aaaa to Pan wyszedł "spod ręki" Księdza dyrektora Jana Gondro ?;) Ojej tak znam tą szkołę i znam Księdza dyrektora.:) 270 zł na miesiąc to juz sporo że tak powiem, zwłaszcza, że to było jakiś czas temu. Cóż ja znam te realia nieco.
Co zaś do wątku o bierzmowaniu, to ja miałem zaszczyt być bierzmowany przez Sługę Bożego JE Ks. Bp. Wilhelma Plutę i nigdy mego bierzmowania - bardzo tradycyjnego jak na posoborowe czasy nie zapomnę. Podobnie jak tego świątobliwego Biskupa, który choć był już staruszkiem poświęcił nam tyle czasu i okazał tyle serca.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #72 dnia: Maja 30, 2009, 11:25:14 am »

Nie to jest gimnazjum a ja w gimnazjum nie bylem na szczescie:) w koncu antiquus ordo:)
Zapisane
PSFF
uczestnik
***
Wiadomości: 229


« Odpowiedz #73 dnia: Maja 30, 2009, 11:34:25 am »

do P. Majora
   Niepotrzebnie zaczynamy kruszyć kopie. No, może z tym lewactwem przesadziłem, ale słowo daje, że skojarzyło mi się to właśnie z tymi kułakami i krwiopijcami - tego się nasłuchałem jeszcze w latach 70.tych (!). Problem polega na czym innym. Ja jestem nauczycielem akademickim (nie w Radomiu  ;D) i widzę kto za parę lat będzie w Polsce tworzyć elity (nie finansowe, a intelektualne). Za wszelką cenę chciałbym nie dopuścić do tego, żeby moje dzieci wyrosły na promowanych przez media matołków typu Big-Brother. Dlatego wolę zagryźć zęby, jeździć 11 letnim trupem i gazetę kupować raz na tydzień, a dzieci posłać do szkoły, która (mam nadzieję) uchroni ich od zidiocenia i chamstwa. W żaden sposób nie kojarzy moi się to z przynależnością do elit finansowych. 250 zł to dla mnie znaczący wydatek w budżecie domowym, ale co mam na to poradzić? Pracuje w trzech miejscach i jakoś leci. Chamstwem z mojej strony natomiast by było, gdybym powiedział, żeby pani Jola zaczęła pracować jeszcze w drugim markecie a po godzinach w kiosku, skrajnym liberałem (w sensie ekonomicznym) mimo wszystko nie jestem.
   Ale na 100% zgodzę się z Panem, że to kwestia do rozpatrzenia w innym wątku. (Proszę mi dać znać na prv. jak taki Pan założy, bo mogę przegapić:)).
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #74 dnia: Maja 30, 2009, 11:35:28 am »

Nie to jest gimnazjum a ja w gimnazjum nie bylem na szczescie:) w koncu antiquus ordo:)

Faktycznie na szczęście:) A nie wie Pan jak w gimnazjum rzeczonym obecnie X.Gondro "liczy sobie" czesne ?;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Bierzmowanie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!