Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 20:18:48 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Bierzmowanie
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 8 9 [10] Drukuj
Autor Wątek: Bierzmowanie  (Przeczytany 33384 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #135 dnia: Lutego 17, 2019, 12:12:06 pm »

Rozmowa jest nie na temat. Biskup niewprost przyznał, że mu dzieci pierwszokomunijne odchodzą z Koscioła i nie ma pomysłu na zaradzenie złu, a nie o to kiedy bierzmować. Jedyne co mu do głowy przyszło, to kapitulacja. To jest swoją drogą ostatni z problemów bislupa Walla. W 2013 ogłosił bankructwo całej diecezji , bo mu kasy zabrakło na odszkodowania za molestowanie dzieci. Trudno się dziwic małolatom, ze spierniczają gdzie pieprz rosnie przed takmi pasterzami.

Póki co, to pan pisze nie na temat
Zapisane
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #136 dnia: Lutego 17, 2019, 20:25:13 pm »

Biskup niewprost przyznał, że mu dzieci pierwszokomunijne odchodzą z Koscioła i nie ma pomysłu na zaradzenie złu, a nie o to kiedy bierzmować. Jedyne co mu do głowy przyszło, to kapitulacja.

Jeśli sprawowanié sakramentów jest kapitulacją, to całé chrześcijaństwo jest jedną wielką klęską. Tén biskup prawdopodobnie tak nie uważa i wierzy w skuteczność sakramentów.
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #137 dnia: Lutego 17, 2019, 21:10:21 pm »

Biskup niewprost przyznał, że mu dzieci pierwszokomunijne odchodzą z Koscioła i nie ma pomysłu na zaradzenie złu, a nie o to kiedy bierzmować. Jedyne co mu do głowy przyszło, to kapitulacja.

Jeśli sprawowanié sakramentów jest kapitulacją, to całé chrześcijaństwo jest jedną wielką klęską. Tén biskup prawdopodobnie tak nie uważa i wierzy w skuteczność sakramentów.
To Pan uwazasz, Panie ahmedzie, że wystarczy roślinkę w ziemie wrazić i czekać, już jej wody i nawozu nie potrzeba? Całe szczęscie, że rolników mamy madrzejszych od współczesnych biskupów, bo byśmy wyginęli jak dinozaury.
Zapisane
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #138 dnia: Lutego 17, 2019, 21:21:41 pm »

To Pan uwazasz, Panie ahmedzie, że wystarczy roślinkę w ziemie wrazić i czekać, już jej wody i nawozu nie potrzeba?

Przenośnia nie jest dla mnie jasna, ale dosłownie jest to możliwé. Wiele roślin może Pan zasadzić (byle w dobrym miejscu) i zaniedbać, i wyrosną.

Co do całości: biskup uznał, że pełni darów Ducha Świętégo trzeba udzielić przed pochłonięciém dzieci przez otchłanié Internetu. I dobrze.
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #139 dnia: Lutego 17, 2019, 21:27:47 pm »

To Pan uwazasz, Panie ahmedzie, że wystarczy roślinkę w ziemie wrazić i czekać, już jej wody i nawozu nie potrzeba?

Przenośnia nie jest dla mnie jasna, ale dosłownie jest to możliwé. Wiele roślin może Pan zasadzić (byle w dobrym miejscu) i zaniedbać, i wyrosną.

Co do całości: biskup uznał, że pełni darów Ducha Świętégo trzeba udzielić przed pochłonięciém dzieci przez otchłanié Internetu. I dobrze.
Jak nie jest jasna, to proponuje eksperyment badawczy. Nie podlewaj Pan kwiatka w swojej izbie przez 2 miesiące i przenośnia stanie się jasna.  Czyli prawidłowo odczytałem logike biskupa Jakuba. W obliczu inwazji internetu ogłosił kapitulacje. Ja bym go zrozumiał gdyby udzielił absolucji zbiorowej, ale na razie to zwykłe kapitulanctwo jest.
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2019, 21:44:29 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #140 dnia: Lutego 17, 2019, 21:41:50 pm »

Jak nie jest jasna, to proponuje eksperyment badawczy. Nie podlewaj Pan kwiatka w swojej izbie przez 2 miesiące i przenośnia stanie się jasna.

Po piérwszé, przenośnia nie jest jasna, to znaczy: nie wiém, co ma być wodą, a co wrażeniém w ziemię i tak daléj.
Po wtóré: a która biblijna przypowieść się odnosi do roślin doniczkowych? Drzewo — jak się dobrze posadzi — rosnąć będzie samo, najwyżéj krzywo, ale jakiéś owoce wyda.

Czyli prawidłowo odczytałem logike biskupa Jakuba.

To moje uzasadnienié (z Internetem), nie biskupa-Jakubowé.
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2019, 21:50:12 pm wysłana przez ahmed » Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #141 dnia: Lutego 17, 2019, 21:59:09 pm »

Jak nie jest jasna, to proponuje eksperyment badawczy. Nie podlewaj Pan kwiatka w swojej izbie przez 2 miesiące i przenośnia stanie się jasna.

Po piérwszé, przenośnia nie jest jasna, to znaczy: nie wiém, co ma być wodą, a co wrażeniém w ziemię i tak daléj.
Po wtóré: a która biblijna przypowieść się odnosi do roślin doniczkowych? Drzewo — jak się dobrze posadzi — rosnąć będzie samo, najwyżéj krzywo, ale jakiéś owoce wyda.

Czyli prawidłowo odczym tałem logike biskupa Jakuba.

To moje uzasadnienié (z Internetem), nie biskupa-Jakubowé.
To wszystko jedno, dzisiaj internet, kiedys gospoda czy bolszewizm, zawsze diabeł jakieś narzędzia miał ale żeby otwarcie przyznawać, że nic sie nie da zrobić to zdrada jest. On wystapił o bankructwo diecezji i chyba to jest jego zadanie na tym terenie, zaoranie katolicyzmu. Tam kilkanscie procent populacji sie przyznawało do KK, to pewnie za duzo było i doorał.
Zapisane
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #142 dnia: Lutego 17, 2019, 22:06:44 pm »

To wszystko jedno, dzisiaj internet, kiedys gospoda czy bolszewizm, zawsze diabeł jakieś narzędzia miał ale żeby otwarcie przyznawać, że nic sie nie da zrobić to zdrada jest.

Powtarzam Panu i ja, i po raz kolejny, że to jest środek naprawczy, a nie kapitulacja. Sakramenty to są podstawowéj środki, którémi dysponuje Kościół święty. Jeśli tak nie działało, to biskup próbuje w innéj konfiguracji. Wszystko się trzyma kupy w téj decyzyi.
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #143 dnia: Lutego 18, 2019, 14:22:43 pm »

On wystapił o bankructwo diecezji
Panie Sławek, ogłoszenie bankructwa przedsiębiorstwa to zwyczajny akt zarządzania, służący zabezpieczeniu przed wierzycielami i uzyskaniu płynności finansowej. Każdy przedsiębiorca zalicza bankructwa. Dla przykładu pan Prezydent Donald Trump trzykrotnie bankrutował.

Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #144 dnia: Lutego 18, 2019, 17:05:47 pm »

Czyli prawidłowo odczytałem logike biskupa Jakuba.

No to dla zrównoważenia proponuję tę wersję logiki Jakuba:
https://www.cda.pl/video/2515014b
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 8 9 [10] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Bierzmowanie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!