Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 12:25:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Dlaczego Tradycja w Polsce jest tak słaba?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 Drukuj
Autor Wątek: Dlaczego Tradycja w Polsce jest tak słaba?  (Przeczytany 56596 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #255 dnia: Stycznia 12, 2015, 12:31:12 pm »

Oczywiście w Summorum Pontificum nie ma ani słowa o zakazie zastępowania NOM-u. Takie słowa padają jedynie w instrukcji Episkopatu. Pan Robaczewski się myli.

Wypowiedź Pana Robaczewskiego jest z jego prywatnej rozmowy. Tak pisze i nie mnie dociekać z kim i kiedy.  Jak jest w SP wiemy, a we wskazaniach Episkopatu brzmi tak:

1. Liturgię parafialną należy sprawować w formie zwyczajnej. Tam, gdzie będzie zachodziła potrzeba, w niedziele i święta nakazane można dodatkowo sprawować jedną Mszę św. w formie nadzwyczajnej, nie może ona jednak być odprawiana w miejsce Mszy św. w formie zwyczajnej (por. Summorum Pontificum, art. 5 § 2).

http://stara.episkopat.pl/?a=dokumentyKEP&doc=2007103_1


Czytając nie tylko ten punkt, ale całość, niechęć do Mszy tradycyjnej była i jest! Było o tym pisane nie raz, że wskazania Konferencji Episkopatu są miejscami dosłownym tłumaczeniem tekstu Episkopatu Niemiec.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #256 dnia: Stycznia 12, 2015, 12:35:48 pm »

Wskazania KEP były publikowane przed Universae Ecclesiae (UE). UE w wielu punktach nawet dosłownie zaprzecza tym "wskazaniom". Całe szczęście, że sami biskupi przestrzegają tych wskazan KEP tak samo jak 90% innych dokumentów koscielnych dotyczących liturgii. 
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #257 dnia: Stycznia 12, 2015, 13:38:27 pm »

Oj! było nie jedno tu pisane o zagrożeniach SP i o Universae Ecclesiae (UE) też i komentarze do instrukcji "Universae Ecclesiae" też. Bardzo wiele z tego tu na FK jest. Z perspektywy lat i obserwacji, ja za siebie mówię, do Mszy tradycyjnej była niechęć i jest. Moje rozmowy i komentarze zachowam dla siebie, ale ...  oby kiedyś ci pasterze nie usłyszeli kiedyś Chrystusowego - "Biada wam przewodnicy  ..." lepiej może gorliwiej modlic się za Kościoł i pasterzy, wszak Bóg nie pozostawia świata własnemu losowi!
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2920

« Odpowiedz #258 dnia: Stycznia 12, 2015, 14:29:42 pm »

Toż ze "wskazaniami episkopatu" niezatwierdzonymi przez Stolicę Apostolską jako obowiązujące zawsze jest tak, że i tak od biskupa zależy co i jak z nich wprowadzi. Tak jest i tutaj. Pamiętam jakąś korespondencję i to chyba z arch. warszawskiej, gdzie były one określone jako "bezwzględnie obowiązujące" czy jakoś tak. A tak to i tak przynajmniej formalnie zależy od biskupa. Ci sobie uznali, inni się tym nie przejmują.
Swoją drogą to już kiedyś P. Jarod podał trzech biskupów uważanych przez siebie za przychylnych (przy jednym z nic P. Rysio jeszcze mu to później wypominał nie wiem już z jakiej okazji), teraz się wstrzymuje, a P. Rysio chce po raz drugi, żeby podał...
A swoją drogą w czym problem - imputujemy sobie pewne obrazowe określenia, które wynikają z wypowiedzi ale mogą wychodzić poza intencje autora ("teoria spiskowa", "kraina mlekiem i miodem płynąca").

Dalej - zastanówmy się na czym polega przychylność biskupa. Muszę jeszcze zaznaczyć jedno: jeśli "bronię" danego biskupa mówiąc, że on jest dobry ale kuria niedobra, to tak naprawdę go nie bronię po pokazuję, że niekoniecznie panuje nad diecezją (co jeden biskup chyba swego czasu sam przyznawał).

Na czym polega przychylność: moim zdaniem P. Casimirus zachodzi bardzo daleko - mówi o bardzo przychylnych, wręcz entuzjastach (w takim znaczeniu to i ja mogę być duchownym nieprzychylnym, ale może o Benedykt XVI też  :) ).

A tak mamy różnych biskupów:
a) biskup, który nie przeszkadza i się nie miesza,
b) biskup, który nie przeszkadza a nawet powie coś dobrego,
c) biskup, który nie przeszkadza a nawet okazjonalnie odprawi choć nie zawsze wypowiada się przychylnie (był taki ale nie żyje),
d) biskup, u którego nie ma KRR a le jak był w innej diecezji to był i nawet odprawił
...
Można mnożyć.

I zachodzą następne kwestie - swego czasu żeśmy mieli wśród tradycjonalistów "koncesjonowanych" pewną IBP-manię: widziano konieczność sprowadzania IBP, na sygnały że miałby utworzyć się jakiś polski instytut "birytualny" mówiono że to spisek polskich duchownych, którzy chcą zablokować dostęp IBP do Polski itd. Stąd wciąż w diecezjach, w których tenże instytut się nie ostał bądź nie mógł przyjść możemy już mówić, że są nieprzychylne (pomija się zwykle w tych rozmowach przypadek krwiożerczego białostockiego rahnerysty  :)  u którego nie wiadomo jakim cudem tenże instytut ciągle jest). Tymczasem - jakkolwiek lubię i cenię tenże instytut - mówić, że biskup, który nie chciał u siebie IBP jest nieprzychylny całej Tradycji to tak jak mówić, że biskup, który nie chciał u siebie pasjonistów jest przeciwnikiem wszystkiego co związane z Męką Pańską (już zostawiam tutaj fakt na ile to zgromadzenie rzeczywiście realizuje to do czego zostało powołane), a tak nie jest. Do czego dążę: klucz jest w tym jak się rozwija bądź nie blokuje się samej Mszy św., a dopiero dalej jest kwestia instytutów (myślę, że część wiernych nastawia się, żeby mieć u siebie "księdza z bajki" - ma to i dobre strony ale czasem prowadzi do przesady).

Mogę się co najwyżej podpierać jakimiś zasłyszanymi przez siebie rzeczami o Białymstoku, Bydgoszczy czy o Szczecinie (tu mam akurat sprzed 5 lat i pewnie P. Rysio ma świeższe informacje, ale ok. 5 lat temu abp pozwolił księdzu z innej diecezji odprawiać w całej arch. szczecińskiej), Świdnicy, potem jeszcze o emerytach i biskupach pomocniczych.
Ale coś zasłyszawszy nie mogę z tego zrobić pewnika a tym bardziej uogólnienia na wszystkie polskie diecezje. I w druga stronę też. Pan Rysio mnie kiedyś przekonał, że jeden z biskupów jest raczej nieprzychylny. Mogę do tego doliczyć drugiego. I jeszcze kilku o których słyszałem/wiem. Ale diecezji w Polsce jest 41 i akurat kardynał z Warszawy dla tych diecezji nie będzie wyznacznikiem.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #259 dnia: Stycznia 12, 2015, 15:35:57 pm »

Cóż można dodać do wypowiedzi Ojca ?

Mieliśmy znacznie większe oczekiwania co do IBP Polska.

Co do mnie, nigdy nie byłem przeciwnikiem instytutów birytualnych, ale mam wątpliwości, czy niektórzy chętni kapłani, których ograniczenia są znane w pracy duszpasterskiej, byliby w stanie rozwinąć taką działalność. Ale, im więcej prób, tem większa szansa, że w końcu się uda coś zrobić
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #260 dnia: Stycznia 12, 2015, 16:56:57 pm »

Cytuj
Całe szczęście, że sami biskupi przestrzegają tych wskazan KEP tak samo jak 90% innych dokumentów koscielnych dotyczących liturgii.

Cytuj
Pamiętam jakąś korespondencję i to chyba z arch. warszawskiej, gdzie były one określone jako "bezwzględnie obowiązujące" czy jakoś tak. A tak to i tak przynajmniej formalnie zależy od biskupa. Ci sobie uznali, inni się tym nie przejmują

Te dwie wypowiedzi dobrze oddają kulturę prawną polskich biskupów. Co tam biskupów - wszystkich nas Polakow: martwe przepisy i pogarda dla prawa.
Niektórzy widzą w tym bajzlu pozytywy. Usłyszałem takie zdanie: a co się pan przejmuje Franciszkiem. Jak proboszczowi niepodpasuje wypowiedz Franciszka o skromnym zyciu to proboszcz go oleje. Tak bylo zawsze w Polsce.

Pytanie: czy taka sytuacja jest "dobra"? Moim zdaniem jest zla, nawet jak ten bajzel moze spowolnic zduraczenie modernistyczne duchowienstwa.

Co do biskupow i ich przychylnosci / nieprzychylnosci.
Biskup w diecezji na spotkaniu z proboszczami musi otwarcie glosno powiedziec: kochani, jezeli poprosza wierni o stara mszę to odprawiajcie, nie umiecie to zadzwoncie a kogos podeslę wam; zależy mi na tych wiernych bo to i tamto...
Księża "bezprzewodowo" wiedzą niestety, ze gdy siegna po stary mszal to partia, tzn kuria im te reke odrąbie. Proboszcz nawet boi się zapytać biskupa.

Zbyt wielu jest księży, którzy dostali kopa za zbyt duże sukcesy w tradi-duszpasterstwie; np. Ks Slesicki z Plonska dostal przeniesienie pomimo/dlatego własnie, ze kontroluje rozwoj tradycji sekretarz bp. Libery ks. Grzywaczewski.

Brak szacunku dla prawa i ludzi - to wystarczy by wystraszyc ksiezy. Niestety panuje strach.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2015, 16:59:31 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #261 dnia: Września 17, 2017, 00:30:43 am »

Dlaczego Tradycja w Polsce jest tak słaba?

Bo społeczeństwo jest schamiałe, a wolność rozumie jakie prawo do swawoli.

Proszę państwa, kaplicę świętej Barbary, wybudowaną za panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego w roku pańskim 1782, od której to wzięła nazwę ulica w śródmieściu i parafia, władze duchowne zamieniły w DOM POGRZEBOWY MEMENTO MORI.
Videte:



A w środku to skład trumien:



O czym NIE UPRZEDZONO goszczących tam Ormian Katolików, tak że 3 września odprawiali w trumiennym towarzystwie Liturgię.


TO JEST SKANDAL. KAPLICA PRZETRWAŁA JAKO MIEJSCE KULTU DWA ROZBIORY, PRUSÓW, WOLNOMULARZY, KOZAKÓW, WIELKĄ WOJNĘ, SANACJĘ, HITLERYZM I POWSTANIE, BIURO ODBUDOWY STOLICY I SOBÓR WATYKAŃSKI. PRZETRWAŁA NAWET GLEMPA!
A teraz co???
Trydenci i Ormianie w przeciągu lat po transformacji odprawiali w tym miejscu swoje nabożeństwa. X. Dariusz Olewiński w latach `90 odprawiał Tradycyjny Wielki Tydzień. Rok temu jedna z dwóch mszy Marszu Niepodległości, ta w Rycie Dawnym i Uznanym odprawiła się właśnie w tej kaplicy. Xiądz Infułat Jan Sikorski pierwszy raz był tego lata w tym kościółku, mimo że przedwojenny Warszawiak, i również odprawił Liturgię Piotra Apostoła i Grzegorza Wielkiego.
A teraz co?
Jakaś władza duchowna; bądź na Miodowej by usadzić ten ośrodek liturgiczny, bądź w samej plebanii, ta pewnie z rzeczywistej biedy, zdecydowała by gmach, który blisko ćwierć tysiąca lat służy Warszawiakom do służby Bogu i żegnania zmarłych, stał się li tylko i wyłącznie  magazynem trumiennym.

To jest skandal. To bardziej gorszące niż szamani pentekostalni z Afryki. To gorsze niż Komisja Majątkowa. To nawet gorsze od Charamsy.

Chocholi brak wyobraźni.


Drobna edycja po rozmowie z proboszczem.

« Ostatnia zmiana: Września 23, 2017, 20:01:13 pm wysłana przez Kefasz » Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #262 dnia: Września 22, 2017, 23:40:52 pm »

Portal Warszawski dodał(a) nowe zdjęcia (2).
8 godz. ·

[NIE POWSTAŁ JESZCZE NYCZ TOWER A TU PROSZĘ]

"Ksiądz proboszcz to ma głowę do interesów. Kaplicę zamienił w dom pogrzebowy, parkan w stojak reklamowy. Co jeszcze byście mu doradzili? Nadbudować? Budkę z kebabem dostawić?"

za Franek Grzegorz

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10214710657227957&set=pcb.530544487323464&type=3&theater






Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #263 dnia: Września 23, 2017, 00:30:10 am »

za https://memento-mori-warszawa.pl/o-firmie/

Cytuj
Dom Pogrzebowy Memento Mori

Dzięki uprzejmości księdza proboszcza nasz Dom Pogrzebowy Memento Mori ma swoją siedzibę w kaplicy św. Barbary. W centralnej części przepięknej i zabytkowej kaplicy znajduje się sala pożegnań, natomiast w bocznych salach mieści się biuro usług pogrzebowych.
W przeszłości w kwadracie ulic Wspólnej, Emilii Plater, Nowogrodzkiej oraz św. Barbary znajdował się Cmentarz Świętokrzyski na którym w roku 1783 powstała kaplica św. Barbary. Cmentarz zlikwidowano po powstaniu styczniowym a kaplicę św. Barbary wyremontowano, rozbudowano i w 1866 roku utworzono przy niej parafię św. Barbary.
W 1886 roku na terenie parafii został wybudowany kościół św. Piotra i Pawła. Niestety po upadku powstania warszawskiego świątynia została doszczętnie zniszczona, ocalały jedynie fundament i ukryte w podziemiach obrazy i figury. Nową świątynię ukończono w latach 50-tych, którą dwukrotnie w 1957 i 1979 roku poświęcił kardynał Stefan Wyszyński.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #264 dnia: Września 23, 2017, 00:46:48 am »

No tak. Kilka razy byłem na mszy w obrządku ormiańskim w kaplicy św. Barbary. Nawiasem - uwielbiam takie kaplice, wydają mi się idealne do odprawiania mszy cichych z udziałem niewielkiej liczby wiernych.
Najzabawniejsze, że ordynariuszem wiernych Kościoła katolickiego obrządku ormiańskiego w Polsce jest właśnie JE kard. Nycz  ;D
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #265 dnia: Września 23, 2017, 00:51:12 am »

No tak. Kilka razy byłem na mszy w obrządku ormiańskim w kaplicy św. Barbary. Nawiasem - uwielbiam takie kaplice, wydają mi się idealne do odprawiania mszy cichych z udziałem niewielkiej liczby wiernych.
Najzabawniejsze, że ordynariuszem wiernych Kościoła katolickiego obrządku ormiańskiego w Polsce jest właśnie JE kard. Nycz  ;D

Kefaszu, skasuj proszę niepotrzebnie zdublowane wpisy w niepowiązanych ze sobą wątkach. Co Ty odbergogliasz  ?!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #266 dnia: Września 23, 2017, 00:53:11 am »

za https://memento-mori-warszawa.pl/o-firmie/

Cytuj
Dom Pogrzebowy Memento Mori

Dzięki uprzejmości księdza proboszcza nasz Dom Pogrzebowy Memento Mori ma swoją siedzibę w kaplicy św. Barbary. W centralnej części przepięknej i zabytkowej kaplicy znajduje się sala pożegnań, natomiast w bocznych salach mieści się biuro usług pogrzebowych.
W przeszłości w kwadracie ulic Wspólnej, Emilii Plater, Nowogrodzkiej oraz św. Barbary znajdował się Cmentarz Świętokrzyski na którym w roku 1783 powstała kaplica św. Barbary. Cmentarz zlikwidowano po powstaniu styczniowym a kaplicę św. Barbary wyremontowano, rozbudowano i w 1866 roku utworzono przy niej parafię św. Barbary.
W 1886 roku na terenie parafii został wybudowany kościół św. Piotra i Pawła. Niestety po upadku powstania warszawskiego świątynia została doszczętnie zniszczona, ocalały jedynie fundament i ukryte w podziemiach obrazy i figury. Nową świątynię ukończono w latach 50-tych, którą dwukrotnie w 1957 i 1979 roku poświęcił kardynał Stefan Wyszyński.

Widzę, że pan Kefasz powoli zderza się z rzeczywistością; poznaje zawartość umysłów naszych przewodników duchowych. To je ta sól tej ziemi. Wielu przeczytało kilka książek. Niektóre nawet w całości. Piszę o duchowych liderach; pomyśleć teraz o poziomie absolwentów tzw duszpasterstw - owieczkach... , które dewastacji zabytków będą broniły jak bp. Piotra Jareckiego.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #267 dnia: Września 23, 2017, 03:08:15 am »

No tak. Kilka razy byłem na mszy w obrządku ormiańskim w kaplicy św. Barbary. Nawiasem - uwielbiam takie kaplice, wydają mi się idealne do odprawiania mszy cichych z udziałem niewielkiej liczby wiernych.
Najzabawniejsze, że ordynariuszem wiernych Kościoła katolickiego obrządku ormiańskiego w Polsce jest właśnie JE kard. Nycz  ;D

Kefaszu, skasuj proszę niepotrzebnie zdublowane wpisy w niepowiązanych ze sobą wątkach. Co Ty odbergogliasz  ?!

Nie nie Krusejderze. Są zdublowane potrzebnie, w jak najbardziej powiązanych wątkach. Z tej kaplicy korzystali tradycjonaliści kilku obediencji. Jest to najstarszy gmach w promieniu dwóch kilometrów. Proboszcz miejsca z powodu szczerej biedy wynalazł samolubny pomysł na dochód pasywny dla parafji. To rozwiązanie to pójście po najkrótszej linii oporu - wynajęcie niepotrzebnego jemu lokum. Zamiast pertraktować z Ormianami, Maltańczykami, czy nawet z Trydentami, wynajął przedsiębiorcy. Wymalowano pasy do parkowania przed kaplicą, od której wezwania wzięła nazwę cała parafja.
Jest to lenistwo, małoduszność, samolubstwo, głupota. I woda na młyn dla antyklerykałów, grup lokalnych i Miasto Jest Nasze tudzież Wolne Miasto Warszawa.

Te same cechy u innych duchownych a zwłaszcza w dworach diecezjalnych ciężko pracują nad wzrostem antyklerykalizmu. A trydentów z indultów przeganiają do piusowczyków i resistance.

Widzę, że pan Kefasz powoli zderza się z rzeczywistością; poznaje zawartość umysłów naszych przewodników duchowych. To je ta sól tej ziemi. Wielu przeczytało kilka książek. Niektóre nawet w całości. Piszę o duchowych liderach; pomyśleć teraz o poziomie absolwentów tzw duszpasterstw - owieczkach... , które dewastacji zabytków będą broniły jak bp. Piotra Jareckiego.

Rozmawiałem o tym temacie z Kanclerzem. Jest mu znany temat, Proboszcz motu proprio "Memento Mori" sprowadził. Kanclerz był oburzony tym ruchem oraz interwencje zapowiedział przy licznych światkach.

Napiszę wyraźnie - ja Proboszcza rozumiem. Ta parafja jest biedna, wyludniona, przez Glempa na pół przecięta, kilka starszych osób przychodzi a w zabytkowej plebanii połowa mieszkańców to rezydenci. Taca nie starcza na rachunki. Jeszcze mu obie Władze plebanię na wieżowiec zamienią. Dlatego szuka grosza wszędzie - stąd w grudniu sprzedają na parafii choinki, latem jabłka i miody, etc etc. Tylko to wszystko to są pomysły słabe, ruchy bez przekonania, działania bez wizji. A wynajęcie kaplicy, która ma bez mała ćwierć tysiąca lat, na przechowalnie garniturów i skrzynek grzebalnych to jest skandal i zachowanie godne podrzędnego ciecia.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #268 dnia: Września 23, 2017, 08:46:03 am »

W dyplomacji zasady są takie: albo się dogadujesz z proboszczem albo jedziesz po nim i donosisz na niego. Po tem, jak na niego doniesiesz nie licz już na żadną współpracę. No chyba, że liczysz, że po donosie kanclerz wyrzuci proboszcza i albo da lepszego albo zlikwiduje parafię a kościół da tradycjonalistom i Ormianom do obsługi i utrzymania.

Pogrywanie w stylu pana Rysio nie sprawdza się nigdy lub prawie nigdy. Słowem: poza typowym hejtem na posoborowie nic się nie ugra.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #269 dnia: Września 23, 2017, 10:25:54 am »

Podziwiam pana Kefasza za profesjonalizm(w dzialaniu-spotkania ) i wrazliwosc. Zapytam tylko publicznie czy kanclerz, z ktorym pan rozmawial to ten sam, ktory byl na pamietnym pokazie mody u sw Augustyna?
Cytuj
     albo jedziesz po nim i donosisz na niego. 
Zbierajac podpisy pod ktoryms tam listem do ED jeden z tradiludkow powiedzial mi, ze nie podpisze, bo "nie chce donosic na kaplanow". Walka o godna Ofiare naszego Pana jest stawiana na rowni z donosem na gestapo. P. Krusejder tez uzywa tego zwrotu. I jeszcze pisze o dyplomacji. Zapominajac ze w dyplomacji jest presja. Sw Augustyna koncesjonowani tradsi tez chcieli pozamiatac pod dywan liczac, ze cos im za to skapnie.

Panie Kefaszu, a moze sw Barbara to swietna lokalizacja na parafie personalna tradsowska. Czy Nycz i proboszcz nie pomysleli o tym majac na uwadze chocby klopoty finansowe?

A moze list otwarty w tej sprawie do Nycza panie dzielny Krusejderze?
Z publikacja w powszechnie dostepnej gazecie, np. Rzeczpospolitej?

Piszemy? uratujemy zabytki i uwolnimy karolkowa od przykrego klopotu.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Dlaczego Tradycja w Polsce jest tak słaba? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!