Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:38:09 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Pedofilia i tematy poboczne w Kosciele posoborowym
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 15 Drukuj
Autor Wątek: Pedofilia i tematy poboczne w Kosciele posoborowym  (Przeczytany 39599 razy)
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #75 dnia: Listopada 16, 2020, 15:43:08 pm »

Trochę to wszystko niekonsekwentne. Jeżeli  całe "halo" dotyczy homoseksualizmu to co zrobimy z Pawłem VI ?
Na pewno pożałuję tego pytania, ale co mi tam...

O co chodzi z tym P6?


Podobno Paetz szczycil sie tym, ze w albumie mial zdjecie z PVI na plazy. W ubraniach. Ale podobno pod tym zdjeciem bylo drugie, ktorego nie pokazywal, ale swoim kochankom zawsze mowil, ze koszulki zdjeli.
Pedalstwo Pawła VI nie było żadną tajemnicą w wolnym świecie. To tylko Polakom nie wolno nic wiedzieć o swoich umiłowanych przywódcach politycznych i religijnych. Paweł VI sam się wysypał, nikt mu reki nie wykręcał. W 1976 wygłosił kazanie w którym bardzo pryncypialnie wypowiedział sie na temat sodomii. Jeden Francuz sie zdenerwował i ogłosił cale dossier dotyczące podwójnego życia Papieża. Skandal, pomówienie, pomyłka, we Wloszech ogloszono dzień czy tydzień modlitw o przebłaganie za obraze majestatu...który Papież odwołał. To za Pawła VI zainstalowano lawendową mafię w Watykanie. Starych urzedników wykopano, a zatrudniono przypudrowanych chłopców o dziewczęcej urodzie. Gwardzistom nakazywano mruzenie oczu, gdy do windy prowadzącej do papieskich apartamentów wchodzili śliczni chłopcy.
Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #76 dnia: Listopada 16, 2020, 17:12:34 pm »

Wiedziałem, że pożałuję. No ale o tym nie słyszałem w przeciwieństwie do sprawy Gulbinowicza.
Skąd znacie takie informacje? Bo ja nowy w internetach nie jestem ale tego nie czytałem.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #77 dnia: Listopada 16, 2020, 18:29:56 pm »

Wiedziałem, że pożałuję. No ale o tym nie słyszałem w przeciwieństwie do sprawy Gulbinowicza.
Skąd znacie takie informacje? Bo ja nowy w internetach nie jestem ale tego nie czytałem.


http://niniwa22.cba.pl/kacki_kuszenie_w_cieniu_katedry.htm


Jak pan tam wpisze sobie Pawel VI (ctrl+F) to znajdzie pan interesujacy akapit odnosnie do relacji pana Paetza z panem Montinim.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #78 dnia: Listopada 16, 2020, 19:19:50 pm »

GazWyb nie jest dla mnie zrodlem informacji na jakikolwiek temat, tym bardziej dotyczacy Kosciola (nawet jezeli sie czasami zdarzy, ze napisza prawde), wiec nie uwierze, nawet jezeliby to bylo oparte na dowodach - GazWyb nie jest medium, ktore dba o prawde, ale o jej dostosowanie do swojej wizji swiata.
O Pawle VI mowilo sie od dawna (od lat 70-tych), ale zawsze mowiono, ze to sa pomowienia i ataki. Tak naprawde trudno cokolwiek powiedziec po tylu latach i w takiej atmosferze, i ja sam jestem sceptyczny wobec tych informacji (choc nie twierdze, ze nie sa prawdziwe). Czytalem stosunkowo niedawno ogolnie dostepne w internecie skany z relacji z rozmow z tajnymi wspolpracownikami SB w Watykanie (nie wiem, z ktorym dokladnie:czy byl to TW Fermo czy TW Lamos, czy jeszcze ktos inny) i bylo tam napisane wprost, ze Pawel VI jest homoseksualista, ze w Watykanie go nie lubia, bo sie izoluje, a najbardziej lubi spedzac czas w towarzystwie mlodych chlopcow...
Ale i tak zawsze mozna powiedziec, ze wszystko zostalo sfabrykowane - jest to mozliwe rowniez w tej sytuacji.
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2020, 19:23:41 pm wysłana przez pauluss » Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #79 dnia: Listopada 16, 2020, 19:42:47 pm »

Oczywiście proszę księdza, że "rewelacje" podawane przez żydowskie gazety dla Polaków nie są warte papieru na jakim są drukowane a kolportowanie takich druków powinno się spotykać z ostracyzmem towarzyskim. Pozostaje też ocena wiarygodności zródeł. Ja opieram się zródle watykańskim . Profesor Franciszek Bellegrandi by wieloletnim szambelanem honorowym, od czasów Piusa XII do początków pontyfikatu Pawła VI, pozniej korespondentem Osservatore Romano i profesorem historii na uniwersytecie w Insbruku. Temat sodomii Pawła VI poruszył w książce Nichitaroncalli controvita di un Papa, 1994 strony 85-86, 91-92
Zapisane
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #80 dnia: Listopada 16, 2020, 19:57:41 pm »

Temat sodomii Pawła VI poruszył w książce Nichitaroncalli controvita di un Papa, 1994 strony 85-86, 91-92

A ten adres pochodzić może z anglojęzycznéj wikipedji, z artykułu o Pawle Szóstym; to jest przypis 144:
Cytuj
Bellegrandi, Franco (1994). Nichita Roncalli - Controvita di un Papa. Rome: Editizioni Internazionale di Letterature e Scienze. pp. 85–86, 91–92.
Przypis do zdania w dziale 5.1 Rumours of homosexuality and denial.

To tak na wypadek, gdyby ktoś się dziwił, skąd się bierze wielga erudycja różnych użytkowników — z gógla. Tak można i prawosławniętégo odgrywać.
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #81 dnia: Listopada 16, 2020, 20:00:52 pm »

Odnośnie artykułu z postu Pana Hubertosa. Jest jeszcze trzecie zdjęcie. Dżulietta o nim wspominał, ale nigdy go nie pokazał.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #82 dnia: Listopada 16, 2020, 20:03:24 pm »

Panie Ahmed, a to że pierwsze wydanie tej ksiązki było w 1977 też tam piszą? Poza tym co z tego, że wiki o tym pisze? To grzech jakiś jest czy jak?
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #83 dnia: Listopada 16, 2020, 22:17:14 pm »

Ja o oskarżeniach wiem od dawna z włoskiej książki, której teraz nie pomnę. Opisano w niej również reakcję Episkopatu Włoch na "dobrą nowinę" jaką objawił J-P II. Papież oznajmił, że zadecydował o otwarciu procesu beatyfikacyjnego Pawła VI-go. Włocha, Papieża, jak by nie było szefa Episkopatu Włoch - bp-a Rzymu. No i biskupów zmroziło. Entuzjazm - formalny.
Z tego co pamiętam sprawa była gorąca gdy Montini był bp-em Mediolanu. To wówczas coś tam było. Wiekowi świadkowie zaczęli opowiadać.
Aby w Watykanie odbywało się "to co i owszem"...tego nie słyszałem.
Zresztą publikacje we Włoszech pojawiły się po ogłoszeniu otwarcia procesu. Zatem uczciwie, "przed" a nie "po".
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #84 dnia: Listopada 16, 2020, 22:34:25 pm »

Kwestia homoseksualizmu Pawla VI, to margines tej książki. To jest wstrząsające świadectwo otwarcia się bram piekielnych. Jest angielskie tłumaczenie też    https://ia801203.us.archive.org/2/items/NIKITARONCALLIF.Bellegrandi/NIKITARONCALLI_F.Bellegrandi_djvu.txt
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #85 dnia: Listopada 16, 2020, 22:50:10 pm »

Dlatego też małe szanse są na to by Gądecki dotrzymał słowa i wytłumaczył historię molestowania przez abp Paetza. Myślę, że środowisko GW - Soros też nie chce znać prawdy; nikt nie chce poznać prawdy  :)
Wszystko może zacząć się pruć jak stare rajstopy. A te stare rajstopy jeszcze muszą posłużyć. Ktoś tę pobożną prawicę musi pouczać i za buzię trzymać. Nie można wylać dziecka z kąpielą.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #86 dnia: Listopada 16, 2020, 22:56:14 pm »

Panie rysiu, z tym coś tam było jak był patriarchą Mediolanu, to podobna sytuacja jak z tw filozofem w Pradze. Milicja zatrzymała Montiniego jak się włóczył "po cywilu" z podejrzanymi typami w podejrzanych miejscach.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #87 dnia: Listopada 17, 2020, 10:00:38 am »

Żeby oddać namiastkę tematyki tej ksiązki, której polski tytuł może brzmieć; Nikita Roncalli, przetłumaczyłem kilka zdań ze wstępu. Książka jest właściwie pamiętnikiem pisanym latami. Sam autor mówi o pożółkłych stronach maszynopisu czy manuskryptu, które zalegały latami w szufladzie. Zdecydował sie na opublikowanie w 1977. Po polsku ten tekst nie jest dostępny......W drugim tygodniu lipca 1963, pewien amerykański jezuita ukrywający się pod pseudonimem Xavier Rynne, zamieścił w New Yorker artykuł, w którym opisał reakcje kardynała Domenico Tardiniego, Sekretarza Stanu na wieśc o zwołaniu soboru ekumenicznego. Kardynał, jeden z najbardziej zorientowanych ludzi w Watykanie jeśli chodziło o sytuację Kościoła w świecie, miał się zwierzyć swoim najbliższym współpracownikom, że w jego opinii Papież "chwilowo zwariował". Sobór, który nastąpił póżniej, rzeczywiście okazał się wybuchowym instrumentem, a marksistowski dynamit w nim zawarty szybko został odpalony.....


Jak wyrok brzmią słowa proroka mniejszego czyli przywódcy włoskich komunistów na temat Jana XXIII.....oto kolejny fragment ksiązki

Znamienne są słowa sekretarza generalnego włoskiej partii komunistycznej Palmiro Togliattiego, wypowiedziane w wywiadzie dla florenckiego dziennika La Nazione z 26 sierpnia 1963 roku....Za 50 lat, mogę się mylić, świat będzie zdominowany przez nas i katolików. Jestem pewien, że znajdziemy wspólny grunt wzajemnej współpracy. Nigdy nie uda nam się rozpoznać, kiedy jest najlepszy czas na stworzenie "civitas dei": marksizm zdaje sobie z tego sprawę. Zapewne najinteligentniejsi katolicy również zdaja sobie z tego sprawę, widząc dokąd zmierza świat, niemniej kieruje nimi strach. Obawiają się, na przykład, dogłębnego zbadania fenomenu jakim jest " Pontyfikat Jana". Nie jest to tylko kwesta pokoju teraz lecz nadrzędnej kwestii porozumienia, pojednania pomiędzy narodami, które są możliwe do osiągnięcia. Jak do tej pory "fenomen Janowy" okazał się wyrazem odpowiedzialnego katolicyzmu w polityce. Jest to przestrzeń służąca przekształceniu świata...
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2020, 11:00:05 am wysłana przez Sławek125 » Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #88 dnia: Listopada 17, 2020, 22:13:52 pm »

Panie rysiu, z tym coś tam było jak był patriarchą Mediolanu, to podobna sytuacja jak z tw filozofem w Pradze. Milicja zatrzymała Montiniego jak się włóczył "po cywilu" z podejrzanymi typami w podejrzanych miejscach.
Przeciez w Pradze byl zamach na TW Filozofa - tak o tym wtedy, w polowie lat dziewiecdziesiatych, pisaly media - wlacznie z Gosciem Niedzielnym ;). Pamietam jak dzis.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #89 dnia: Listopada 18, 2020, 08:23:01 am »

Panie rysiu, z tym coś tam było jak był patriarchą Mediolanu, to podobna sytuacja jak z tw filozofem w Pradze. Milicja zatrzymała Montiniego jak się włóczył "po cywilu" z podejrzanymi typami w podejrzanych miejscach.
Przeciez w Pradze byl zamach na TW Filozofa - tak o tym wtedy, w polowie lat dziewiecdziesiatych, pisaly media - wlacznie z Gosciem Niedzielnym ;). Pamietam jak dzis.
Też pamiętam, proszę księdza. Było to w epoce przed-dżipieesowej i ekscelencja postanowił per per pedes nawigować swojego kierowcę. Okazał sie jednak szybszy od samochodu i zapędził się w ciemną uliczkę, zapewne z zakazem wjazdu, i tak padł ofiarą rzeziemieszków, sorry, rzezikrzyżyków, bo zerwali mu ozdobę garnituru czyli pektorał i puturbowali go przy okazji. Taką prawdę całą dobę przekazywał nie tylko Gość ale i inne pobożne wydawnictwa i portale. Ja Flondre jeszcze pamiętam z takim doniesieniem.
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2020, 08:52:53 am wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Pedofilia i tematy poboczne w Kosciele posoborowym « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!