Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:08:39 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Pedofilia i tematy poboczne w Kosciele posoborowym
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 15 Drukuj
Autor Wątek: Pedofilia i tematy poboczne w Kosciele posoborowym  (Przeczytany 39618 razy)
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #45 dnia: Października 24, 2019, 08:57:07 am »

Papież suspendował go za pedofilię. Teraz okazał się niewinny

Trzy lata temu ks. José Antonio Molina, kapłan z San Salvadoru, został bezpośrednio przez papieża w trybie pilnym suspendowany za rzekomą pedofilię i zwolniony ze wszystkich stanowisk i funkcji. Kapłan nie mógł wówczas sprzeciwić się tej decyzji. Teraz okazuje się, że oskarżenie było całkowicie fałszywe. Sąd cywilny w Salwadorze ustalił, że kapłan jest niewinny i oczyścił z wszelkich zarzutów.
Ówczesny prokurator Isaí Ernesto Mendoza, który oskarżał kapłana przyznał, że zarzuty były bezpodstawne i publicznie przeprosił ks. Molinę. Rzekoma ofiara, Ernesto Mendoza, twierdził, że był molestowany seksualnie przez księdza w latach 1993-1996. Sąd uznał, że było to kłamstwo.

Także dwie inne kobiety, które w międzyczasie zarzucały księdzu podobne przestępstwa, wycofały swoje oskarżenia.

Ks. Antonio poprosił sąd o przekazanie orzeczenia arcybiskupstwu San Salvadoru i nuncjaturze apostolskiej.

W rozmowie z lokalnymi mediami kapłan powiedział: „Jestem zadowolony. Prawda zawsze zwycięży nad kłamstwem. Wybaczam Cinty i Karen Gutierrez, a także Isaíowi Ernesto Mendozie Martinezowi, których nawet nie znałem.”

https://ekai.pl/papiez-suspendowal-go-za-pedofilie-teraz-okazal-sie-niewinny/


Pan Górny więcej w tym temacie napisał:

https://wpolityce.pl/kosciol/469708-ksiadz-uznany-przez-watykan-za-pedofila-uniewinniony



Ja bym sie tak nie rozpedzal. To, ze sad uznal go za niewinnego (z braku dowodow, jak pisza na anglojezycznych stronach) nie oznacza, ze byl on niewinny. Bo jak ma ofiara udowodnic, ze go ksiadz za krocze zlapal? Jesli nikt tego nie widzial?


Nie mowie, ze ksiadz jest winny i jasne, pan Bergoglio chcial w lewicowych mediach zapunktowac i wyszedl na glupka, ale jednak nie oglaszalbym takiej wielkiej radosci, bo moze sie okazac, ze oskarzycieli bedzie znacznie wiecej i proces ruszy na nowo.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #46 dnia: Listopada 06, 2020, 12:34:27 pm »


Watykan podjął wobec kard. Gulbinowicza decyzje dyscyplinarne. Komunikat nuncjatury: "W wyniku przeprowadzonego dochodzenia w sprawie oskarżeń wysuwanych pod adresem kard. Henryka Gulbinowicza oraz po przeanalizowaniu innych zarzutów dotyczących przeszłości..."
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2020, 12:36:07 pm wysłana przez michal260189 » Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #47 dnia: Listopada 06, 2020, 12:46:05 pm »

Jakie zarzuty, osssochodzi???   https://www.youtube.com/watch?v=GXjtvt2075U       https://www.youtube.com/watch?v=MbX_BPbzfzM
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2020, 13:03:03 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #48 dnia: Listopada 06, 2020, 13:19:34 pm »

Tajemnica Brokeback Mountain   https://www.youtube.com/watch?v=puDaIBte0FA
Zapisane
Jotes
bywalec
**
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #49 dnia: Listopada 06, 2020, 13:27:11 pm »

97 lat sędziwy wiek, a tu takie coś. Ktoś dołożył do pieca w tym gorącym listopadzie co by nie przygasło.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #50 dnia: Listopada 06, 2020, 13:34:45 pm »

97 lat sędziwy wiek, a tu takie coś. Ktoś dołożył do pieca w tym gorącym listopadzie co by nie przygasło.
Księdza Oko trzeba zapytać, bo to on ogłosił Kardynała sodomitą i jeszcze dodał, że to żadna nowość. Ja tam nic nie widziałem i państwo chyba też nie.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #51 dnia: Listopada 06, 2020, 15:53:04 pm »

Ile to jest
Cytuj
odpowiednia kwota
?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #52 dnia: Listopada 06, 2020, 19:43:35 pm »

Wyciągnięto chyba naukę z pogrzebu abp. Paetza i (żeby nie było żadnych wątpliwości) zakazano Mszy pogrzebowej i pochówku w katedrze.
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,10083.0.html
97 lat sędziwy wiek, a tu takie coś. Ktoś dołożył do pieca w tym gorącym listopadzie co by nie przygasło.
Kto wie, może bp Janiak, zlatując, pociągnął za sobą innych…
dodał, że to żadna nowość. Ja tam nic nie widziałem i państwo chyba też nie.
Ja też o tym nie słyszałem (a jestem z Wrocławia). Może wtajemniczeni wiedzieli.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #53 dnia: Listopada 07, 2020, 12:13:42 pm »

O tym, ze kard. Gulbinowicz jest lawendowy mowilo sie od dawien dawna. Ale nikt nigdy nie mowil, ze jest "lawendowo aktywny" - ot, homoseksualista, ale niepraktykujacy.


O czym malo osob mowi, a mnie to bardzo zastanawia: zabroniono mu prawie wszystkiego, a jednak nie pozbawiono go godnosci kardynalskiej - czyli albo sprawa nie jest tak bardzo jednoznaczna, albo czekaja nas kolejne wiadomosci. Chyba, ze wzorem abp Wesolowskiego, zdazy umrzec jako kardynal (Wesolowski zostal przeniesiony do stanu swieckiego, ale w zwiazku z tym, ze sie odwolal i zmarl zanim odwolanie zostalo rozpatrzone, pochowany zostal jako biskup).
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #54 dnia: Listopada 07, 2020, 12:49:52 pm »

O tym, ze kard. Gulbinowicz jest lawendowy mowilo sie od dawien dawna. Ale nikt nigdy nie mowil, ze jest "lawendowo aktywny" - ot, homoseksualista, ale niepraktykujacy.


O czym malo osob mowi, a mnie to bardzo zastanawia: zabroniono mu prawie wszystkiego, a jednak nie pozbawiono go godnosci kardynalskiej - czyli albo sprawa nie jest tak bardzo jednoznaczna, albo czekaja nas kolejne wiadomosci. Chyba, ze wzorem abp Wesolowskiego, zdazy umrzec jako kardynal (Wesolowski zostal przeniesiony do stanu swieckiego, ale w zwiazku z tym, ze sie odwolal i zmarl zanim odwolanie zostalo rozpatrzone, pochowany zostal jako biskup).
Nie nie nie, panie Hubertosie. Od dawna to się mówiło, że jest najlepszą rzeczą jaka przytrafiła się Wileńszczyznie, Warmii, Podlasiu i Dolnemu Śląskowi od wymyślenia krojonego chleba. Wychowawca, patriota, antykomunista, kapłan niezłomny... Wypowiedzi poważnych by się zdawało ludzi, autorytetów moralnych i kościelnych są dostępne w sieci w nadmiarze. Pan teraz mówi, że dla pana to nie jest nowość. Z tego co pan tutaj pan opowiada, to był skromnym bratem zakonnym, żadnym hierarchą i pan takie rzeczy wiedział. To zaraz, jeśli o kardynale same plusy dodatnie świadczyli jego sympatyczni bracia w posłudze biskupiej, to oni wiedzieli zapewne jeszcze więcej od pana. Znakiem tego łgali jak najęci patrząc nam prosto w oczy. No to ja teraz sobie poszukam tych publicznych wystąpień i obok tytułu biskup, prałat, kardynał trzeba dopisać, publiczny kłamca, oszust intelektualny i faryzeusz
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #55 dnia: Listopada 07, 2020, 17:12:53 pm »

Spójrzmy na naszych czcigodnych inaczej:

https://youtu.be/NE4LfdZkB8s?t=159
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #56 dnia: Listopada 09, 2020, 12:09:03 pm »

O tym, ze kard. Gulbinowicz jest lawendowy mowilo sie od dawien dawna. Ale nikt nigdy nie mowil, ze jest "lawendowo aktywny" - ot, homoseksualista, ale niepraktykujacy.


O czym malo osob mowi, a mnie to bardzo zastanawia: zabroniono mu prawie wszystkiego, a jednak nie pozbawiono go godnosci kardynalskiej - czyli albo sprawa nie jest tak bardzo jednoznaczna, albo czekaja nas kolejne wiadomosci. Chyba, ze wzorem abp Wesolowskiego, zdazy umrzec jako kardynal (Wesolowski zostal przeniesiony do stanu swieckiego, ale w zwiazku z tym, ze sie odwolal i zmarl zanim odwolanie zostalo rozpatrzone, pochowany zostal jako biskup).
Nie nie nie, panie Hubertosie. Od dawna to się mówiło, że jest najlepszą rzeczą jaka przytrafiła się Wileńszczyznie, Warmii, Podlasiu i Dolnemu Śląskowi od wymyślenia krojonego chleba. Wychowawca, patriota, antykomunista, kapłan niezłomny... Wypowiedzi poważnych by się zdawało ludzi, autorytetów moralnych i kościelnych są dostępne w sieci w nadmiarze. Pan teraz mówi, że dla pana to nie jest nowość. Z tego co pan tutaj pan opowiada, to był skromnym bratem zakonnym, żadnym hierarchą i pan takie rzeczy wiedział. To zaraz, jeśli o kardynale same plusy dodatnie świadczyli jego sympatyczni bracia w posłudze biskupiej, to oni wiedzieli zapewne jeszcze więcej od pana. Znakiem tego łgali jak najęci patrząc nam prosto w oczy. No to ja teraz sobie poszukam tych publicznych wystąpień i obok tytułu biskup, prałat, kardynał trzeba dopisać, publiczny kłamca, oszust intelektualny i faryzeusz


Pan tak na serio? Ks. Isakowicz - Zalewski tez mowil, ze wiedziano o sklonnosciach kardynala od dawna. Przy czym jak mowie - podczas mojego pobytu we Wroclawiu ksieza i klerycy raczej zartowali sobie z tego, ze kardynal 'jest cieply'. Ale nikt nie przypuszaczal, ze dopuszczal sie gwaltow, molestowania czy jakichkolwiek stosunkow seksualnych. Bo, nie wiem czy pan sobie zdaje sprawe, ze tak jak mozna zyc w celibacie i nie lamac go bedac osoba heteroseksualna - mozna zyc w celibacie bedac osoba homoseksualna. I takie plotki chodzily - ze kardynal jest homo, a nie ze gwalci czy molestuje.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #57 dnia: Listopada 09, 2020, 12:25:11 pm »

Nie panie Hubertusie, nie zdaje sobie z tego sprawy i to pan chyba nas serio nie traktuje. Homoseksualizm jest felerem, który stanowi przeszkodę na drodze do kapłanstwa i w kapłaństwie równiez. To nie moje wymysły ale Papieza Benedykta XVI. Ten pedalski celibat to wymysł sodomitów dla naiwnych i przytrzymanych rzekomych katolików. Pan sobie zdaje sprawe z tego co pan pisze? Stawia pan sodomie i heteroseksualizm na jednym poziomie biologicznym, o moralnym nie wspomne. Pan, panie Hubertusie idzie tropem radia erewań; czy kardynał Gulbinowicz jest pedałem, tak ale nie za to go cenimy
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2020, 12:35:49 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #58 dnia: Listopada 09, 2020, 12:54:49 pm »

Widzę, że posoborowie "przecwelowało" forum krzyż.

Pan Hubertus, tropem rodziny KEP - skich uważa, że jest coś takiego jak "orientacja seksualna" (sic!) Można tak ...no ale i można inaczej.

Jak szybko to przecwelowanie poszło  :o
Jeszcze Benedykt XVI-ty ostrzegał przed "gender" i "orientacją seksualną" - relatywizującą grzech.

Kto ostatni gasi światło?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Prombudrak
bywalec
**
Wiadomości: 60

« Odpowiedz #59 dnia: Listopada 09, 2020, 12:55:38 pm »

Żeby nam się nie nudziło, dziś jeszcze reportaż "Don Stanislao", który można zobaczyć na platformie tvn24.pl oraz na kanale TVN24 (emisja, poniedziałek, godz. 20.30)
Zapisane
Tolerancja...to odchyłka od normy.
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Pedofilia i tematy poboczne w Kosciele posoborowym « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!