Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 13, 2024, 23:35:46 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232260 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Pedofilia i tematy poboczne w Kosciele posoborowym
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 15 Drukuj
Autor Wątek: Pedofilia i tematy poboczne w Kosciele posoborowym  (Przeczytany 44123 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #15 dnia: Lipca 02, 2014, 19:16:39 pm »

Abp Tomasi o sprawie J. Wesołowskiego

Wydalenie ze stanu kapłańskiego oskarżonego o pedofilię b. nuncjusza na Dominikanie abpa Józefa Wesołowskiego to "znak powagi, z jaką papież Franciszek i Stolica Apostolska podchodzą do tego problemu"- ocenił obserwator Watykanu przy ONZ abp Silvano Tomasi.

Stały przedstawiciel Stolicy Apostolskiej w siedzibie ONZ w Genewie pytany we wtorek w Rzymie o to, czy były nuncjusz może zostać aresztowany, odparł, że ma on jeszcze prawo odwołać się od decyzji trybunału pierwszej instancji działającego w Kongregacji Nauki Wiary. To on podjął decyzję o karnym wydaleniu hierarchy ze stanu kapłańskiego, co jest najwyższą karą kanoniczną.

Arcybiskup Tomasi dwukrotnie w tym roku wyjaśniał sprawę Józefa Wesołowskiego na forum ONZ; w styczniu w genewskim Komitecie ds. Praw Dziecka, a w maju w Komitecie Przeciwko Torturom. Oba te gremia zapewnił, że jeśli zarzuty potwierdzą się, zwolniony przez papieża w sierpniu były watykański dyplomata zostanie surowo ukarany.

Były nuncjusz ma teraz dwa miesiące na odwołanie się od wyroku trybunału w kongregacji. Gdy uprawomocni się ta kara, Wesołowski jako obywatel Watykanu stanie przed tamtejszym wymiarem sprawiedliwości, który może skazać go na karę więzienia.

W piątek watykański rzecznik ks. Federico Lombardi powiedział, że w związku z powagą przestępstwa, o jakie jest oskarżany arcybiskup, jego dotychczasowa swoboda poruszania się zostanie ograniczona. Józef Wesołowski przebywa w Rzymie.

http://gosc.pl/doc/2072721.Abp-Tomasi-o-sprawie-J-Wesolowskiego
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #16 dnia: Lipca 12, 2014, 14:35:25 pm »

Dramat oskarżonych księży o pedofilię.


Fałszywie osądzeni

Ks. Giorgio Govoni dostał zawału serca, kiedy przeczytano mu zarzuty o molestowanie dzieci. Zmarł w gabinecie adwokata. Po roku prokuratura oczyściła go z zarzutów. Fałszywie oskarżonych są tysiące. Ale media o tym milczą…
(...)
http://gosc.pl/doc/1173272.Falszywie-osadzeni?cache=2


Ksiądz skazany za pedofilię niewinny?

Tygodnik "W Sieci" zamieścił tekst o bulwersujących faktach, związanych ze skazaniem za pedofilię byłego proboszcza z Bojana.

Ks. Mirosław Bużan był proboszczem w Bojanie k. Gdyni. 5 grudnia 2009 piętnastoletnia Aleksandra M. w dramatycznym tonie poprosiła księdza o natychmiastową rozmowę. Mówiła, że się zabije. Przyszła pod wpływem alkoholu, jednak po wyjściu z plebanii oznajmiła, że to ksiądz (starszy od niej o 30 lat, znający ją od przedszkola) upił ją i próbował się do niej dobrać. Sprawa trafiła do prokuratury, po śledztwie i skazującym wyroku w poszlakowym procesie (nie uwzględniono wielu rzeczy, np. tego, że dziewczyna frywolnie się prowadziła i miała skłonność do konfabulacji) ksiądz został cywilnie i moralnie zniszczony. Dostał wyrok w zawieszeniu i grzywnę, a biskup usunął księdza z parafii. Jak informuje „W Sieci”, niezamożna rodzina Aleksandry M. w tym czasie nagle się wzbogaciła.
(...)
(na stronie trzy nagrania zamieszczone)

Za: http://info.wiara.pl/doc/1848717.Ksiadz-skazany-za-pedofilie-niewinny


„Sąd orzekł dziś, że sprawa nie była tak jednoznaczna, jak wielu pragnęło. Sąd po prostu chciał teraz dojść do prawdy”

(...)

http://wpolityce.pl/polityka/185597-ks-buzan-sad-orzekl-dzis-ze-sprawa-nie-byla-tak-jednoznaczna-jak-wielu-pragnelo-sad-po-prostu-chcial-teraz-dojsc-do-prawdy


Więcej artykułów na stronie wPolityce.pl:

http://wpolityce.pl/szukaj?q=Ks.+Bu%C5%BCan


Jakoś o tych fałszywych sprawach lewackie media nie piszą.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #17 dnia: Sierpnia 02, 2014, 10:55:07 am »

Informacje z 1 ręki. Jak Kościół i Zakon nie zamiecie pod dywan to pewnie wypłynie i zaczną się ataki. Nie tylko podejrzenie ( od podejrzenia do udowodnienia i osądzenia droga daleka) o pedalstwo ale póki co podejrzenie o dwuznaczne teksty do 8-10-latki.
Już wolałbym żeby tacy księża poszliby do agencji.


Czego dotyczy Pana wypowiedź? bo nie za bardzo rozumiem, to co pogrubiłam. Czy powyższego artykułu dot. ks. Mirosława Bużana? czy innego?
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #18 dnia: Sierpnia 03, 2014, 10:04:26 am »

2 czcigodnych w miejscu publicznym składało dwuznaczne propozycje dziewczynce. To akurat dla mnie jest już pedofiia.
Poza ciąży już na owych 2 duchownych poważne podejrzenie o pedalstwo. Ciekawi mnie czy przełożeni będą chcieli uczciwie sprawę wyjaśnić czy przeniesienie na inną placówkę.
Te zboczenia dotyczą wszystkich grup i to nawet bardziej ale na Kościół jest wielka nagonka.
O czym Pan pisze? Bo sie nie lapie ;).
To pedały zaczepiają dziewczynki?
Dobre ;D
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #19 dnia: Sierpnia 03, 2014, 10:52:15 am »

Pedały zaczepiają dziewczynki. To całkiem możliwe, sam widziałem. Zaczepiają o kostki u stóp zwłaszcza gdy łańcuch jest luźny i nie ma osłony i dziewczynce nóżka się osuwa. Już prościej wytłumaczyć się nie da.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3723

« Odpowiedz #20 dnia: Sierpnia 03, 2014, 13:15:01 pm »

Pozwoliłem sobie usunąć swoje posty dot. pewnego przypadku.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #21 dnia: Sierpnia 03, 2014, 13:22:14 pm »

Pedały są różne, są tacy co mogą  dziewczynki lubić, ale sa i tacy co komary lubią, jak w pewnym kawale, znają Państwo?  ;D

Dwóch takich siedziało w parku na ławeczce. Jeden mówi tak; ale upał, dziś to by i komara ....
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2014, 18:55:58 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #22 dnia: Września 09, 2014, 12:47:28 pm »

sprawa księdza Andrzeja T. (personalia krążą w internecie). Sprawa niezwykle szokująca. Ksiądz był proboszczem w Lipsku k. Zamościa, zakładał szkoły przynajmniej z nazwy katolickie, w szkołach tych uczył katechezy, udzielał się kulturalnie w zespole muzyki etnicznej. Złapany na jeździe po pijaku, umawiający się na "intymne spotkania z panem" i szantażowany później nagraniami z tych spotkań. Przeniesiony gdzieś do Hrubieszowa na rezydenta. Ten styk ksiądz-społecznik-lubieżnik i do tego dzieci-katecheza-wóda-niemoralność-zboczenie  :'(
 
Zapisane
DNR
uczestnik
***
Wiadomości: 153

« Odpowiedz #23 dnia: Września 16, 2014, 12:37:26 pm »

Wg. mnie reakcja Kościoła jest bardzo słaba. Pomijając idiotyzmy w postaci mówienia przez niektórych hierarchów o tym że to dzieci prowokują itd.
Kościół powinien bardziej przychylić się do jak najsurowszej kary księży za pedofilie. Ba, nawet w krajach których legalna jest kara śmierci do niej wzywać.
Przeniesienie do innej parafii, wyrok w zawiasach lub parę lat za kratkami - to za mało. Księża pedofile powinni dostawać surowsze i większe wyroki. Zaś w państwach w których nie obowiązuje kara śmierci najlepiej dodatkowo jakby musieli pracować w słońcu przy ciężkich pracach fizycznych pół dnia, z dawką dzienną jedzenia w postaci zupki, chleba z masłem i kubka wody. Jak brakuje im tak sexu i minęli się z powołaniem to wsadzić ich z napalonymi gejami za kratki. Przy okazji odciążyliby państwo z zbędnych wydatków, a sami za dobrą pracę dostawaliby jedzenie (skromne, ale do przeżycia). Co jak co, ale idea obozów koncentracyjnych dla pedofili (a szczególnie kapłanów, którzy powinni być ostoją moralności) to dobry pomysł. Zaś po wyjściu z więzienia taki pedofil (szczególnie ksiadz) powinien mieć wydziargane w widocznym miejscu, że był pedofilem i podłączony pod system GPS - dla bezpieczeństwa innych. Niestety prawo u nas jest mało konsekwentne i słabo przestrzegane, gdy chodzi o tak ciężkie przestępstwa przez co często widzimy przypadki recydywy.
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2014, 12:43:59 pm wysłana przez DNR » Zapisane
Co za ty? gówniarzu! Mijaj mnie szerokim  łukiem, bo czkawką ci sie odbije to tykanie mnie tu. - p.AM
Pobożne życzenia, często diabelską treść niosą.
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #24 dnia: Września 16, 2014, 22:56:50 pm »

@ DNR.
Odpowiada mi taki pogląd. Zgadzam się i podpisuję.
Krótko za grzywę i w mordę. Lubię to.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2932

« Odpowiedz #25 dnia: Września 27, 2014, 15:03:26 pm »

http://wpolityce.pl/kosciol/215597-kolejne-medialne-klamstwo-obnazone-oskarzony-ksiadz-jest-niewinny
Umorzono postępowanie ws. księdza z archidiecezji warmińskiej ze zdjęciem na telefonie.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Infirmus
uczestnik
***
Wiadomości: 173


« Odpowiedz #26 dnia: Stycznia 06, 2015, 10:04:37 am »

W sprawie Wesołowskiego najbardziej zastanawia możliwość osiągnięcia przez aktywnego pedofila tak wysokich stanowisk w Kościele Katolickim.

Przy naborze do policji, na zwykłego stójkowego, przeprowadza się testy psychologiczne (nota bene, to właśnie "u psychologa" odpada większość kandydatów do służby), przeprowadza wywiad środowiskowy itp., a już na przykład kandydaci do pracy w służbach specjalnych prześwietlani są na wszystkie możliwe sposoby. Natomiast tutaj mamy faceta o skłonnościach pedofilskich, który zostaje arcybiskupem, nuncjuszem apostolskim i delegatem papieskim, osiąga najwyższe zaszczyty, powierza mu się odpowiedzialne urzędy, więc najwidoczniej żadne procedury weryfikacji, podobne do tych jakim są poddawani kandydaci do pracy w służbach specjalnych, nie są w Kościele stosowane. Dziwne... dziwne i bardzo nieostrożne, z wielką szkodą dla Kościoła Świętego.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #27 dnia: Stycznia 06, 2015, 11:25:25 am »

W sprawie Wesołowskiego najbardziej zastanawia możliwość osiągnięcia przez aktywnego pedofila tak wysokich stanowisk w Kościele Katolickim.
A mnie nic takiego nie dziwi. Abstrahując od osobistej decyzji franciszkowej, który w innych sytuacjach nie jest taki wyrywny zwykł mawiać, kimże on jest, żeby osądzić a tu osądził przed jakimkolwiek procesem sądowym, to biorąc pod uwagę, na podstawie głosowań na wiadomym synodzie, że blisko 67% hierarchii to wrogowie Kościoła Świętego dla których jest na rękę promowanie osób na które mają haki i będą im posłuszne a w końcu zasilą szeregi ich frakcji. Więc nad czym się tu zastanawiać? Chyba nad tym, że Pan Bóg pomimo wszystko ciągle powołuje do Winnicy Swojej pokorne i posłuszne sługi.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Infirmus
uczestnik
***
Wiadomości: 173


« Odpowiedz #28 dnia: Stycznia 06, 2015, 13:49:49 pm »

(...) biorąc pod uwagę, na podstawie głosowań na wiadomym synodzie, że blisko 67% hierarchii to wrogowie Kościoła Świętego dla których jest na rękę promowanie osób na które mają haki i będą im posłuszne a w końcu zasilą szeregi ich frakcji.

Chyba ma Pan rację. :-\
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #29 dnia: Czerwca 15, 2015, 18:31:02 pm »

Proces byłego nuncjusza apostolskiego w Dominikanie, Józefa Wesołowskiego rozpocznie się 11 lipca przed Trybunałem Państwa Miasta Watykańskiego.

http://gosc.pl/doc/2544662.Ruszy-proces-Jozefa-Wesolowskiego
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Pedofilia i tematy poboczne w Kosciele posoborowym « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!