Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 13:07:32 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231934 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ucieczka w marzenia - ks. Sergiusz Orzeszko
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13 Drukuj
Autor Wątek: Ucieczka w marzenia - ks. Sergiusz Orzeszko  (Przeczytany 51205 razy)
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #135 dnia: Lutego 24, 2019, 23:29:24 pm »

Dziś dostaliśmy  informację że  przełożony generalny  IBP oficjalnie erygował dom  instytutu w Warszawie.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #136 dnia: Lutego 25, 2019, 09:07:19 am »


Co do kwestii dzieci - problem nie jest zero-jedynkowy. To nie jest tak, że dziecko albo jest grzeczne, albo totalna furia. Są stany pośrednie. A twierdzenie, że ktoś ma zapanować nad 2 latkie to są jakieś jaja albo zupełna nieznajomość tematu.

Nie zgadzam się.
Nad 6 miesięcznym dzieckiem nie da się zapanować (więc planuje się tak, żeby spał akurat w czasie Mszy), nad 2-latkiem już absolutnie tak.
Zawsze się zdarzy jakiś wypadek w regule - dziecko jest chore, dziecko ząbkuje, wyspało się wcześniej ... ale "standard"  jest taki, że da się to opanować.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #137 dnia: Lutego 27, 2019, 21:49:49 pm »

Dziś dostaliśmy  informację że  przełożony generalny  IBP oficjalnie erygował dom  instytutu w Warszawie.

Skąd ta wiadomość?

To oznacza, że kard. Nycz musiał na to pozwolić .
Zapisane
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #138 dnia: Lutego 28, 2019, 00:48:19 am »

Dziś dostaliśmy  informację że  przełożony generalny  IBP oficjalnie erygował dom  instytutu w Warszawie.

Skąd ta wiadomość?

To oznacza, że kard. Nycz musiał na to pozwolić .
http://archidiecezja.warszawa.pl/wiadomosci/usa-tradsi-sa-bardziej-religijni-niz-zwykli-katolicy?fbclid=IwAR0QeKCuvROpY70fhU1TCp9gxHb0a9fTCPqkb_zxG8H5LxNoh4hcAG13qa4
Zapisane
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #139 dnia: Lutego 28, 2019, 00:58:25 am »

Co się  stało z sistrami  IBP oraz katechizmem korespondencyjnym?

Co z siostrami IBP które wraz z kapłanami odeszły FSSPX? Na grupie facebookowej zostałem poproszony o milczenie.

Siostra IBP to ta siostra z Wrocławia co składała śluby przed jakimś nowusiarskim klerem. Dobrze kojarzę?
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #140 dnia: Marca 03, 2019, 18:32:31 pm »

internet donosi:
Były 3 siostry. sr. Maksymiliana i 2 francuski. Zgromadzenie rozwiązano. Sr. Maksymiliana jako, że nie znalazła, żadnego innego zgromadzenia jest teraz panią Gosią. Jedna francuska dołączyła do jakiegoś innego zakonu. Druga się hajtła. W IBP żadna nie miała ślubów.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
donbor
uczestnik
***
Wiadomości: 186


Domine, non sum dignus.

« Odpowiedz #141 dnia: Marca 05, 2019, 23:25:08 pm »

Szanowny Panie Woland, dziękuję za mądre wpisy o dzieciach. W zasadzie ujął Pan wszystko, co chciałem napisać. Pozdrawiam.
Zapisane
donbor
uczestnik
***
Wiadomości: 186


Domine, non sum dignus.

« Odpowiedz #142 dnia: Marca 12, 2019, 23:54:39 pm »

Myślę, że temat ks. Sergiusza jest niepotrzebny, bo teraz na placu Teatralnym jest ks. Wojciech, który nie boi się mówić pięknej prawdy. W końcu kardynał Nycz dał nam kapłana, który mówi o "naszej mszy" w kontekście jedynej słusznej mszy - trydenckiej. Ks. Wojciech jako jedyny duszpasterz w Warszawie walczy z wrzeszczącymi dziećmi w kościele. Dał on bardzo dobrą poradę, że jeżeli dzieci krzyczą na mszy to niech mama jeździ na jedną, a tato na drugą. Dlatego ja jeżdżę do Brwinowa, a żona jeśli może to na Teatralny. Gdy nie ma na mszy na Teatralnym w niedzielę, żona jeździ do Józefowa/Niepokalanowa. Deo gratias za posługę ks. Wojciecha w naszej pięknej stolicy. Jego kazania i porady powodują wielki rozwój w duszach wiernych.

Szanowni Admini,  czy Pan V. to nie jest czasem harcownik o. DJ Remiego na tym zacnym forum? Przejrzawszy wcześniejsze posty, zauważyłem duży brak miłości w serduszku 😆
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2019, 23:58:18 pm wysłana przez donbor » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #143 dnia: Marca 13, 2019, 07:32:26 am »

Myślę, że temat ks. Sergiusza jest niepotrzebny, bo teraz na placu Teatralnym jest ks. Wojciech, który nie boi się mówić pięknej prawdy. W końcu kardynał Nycz dał nam kapłana, który mówi o "naszej mszy" w kontekście jedynej słusznej mszy - trydenckiej. Ks. Wojciech jako jedyny duszpasterz w Warszawie walczy z wrzeszczącymi dziećmi w kościele. Dał on bardzo dobrą poradę, że jeżeli dzieci krzyczą na mszy to niech mama jeździ na jedną, a tato na drugą. Dlatego ja jeżdżę do Brwinowa, a żona jeśli może to na Teatralny. Gdy nie ma na mszy na Teatralnym w niedzielę, żona jeździ do Józefowa/Niepokalanowa. Deo gratias za posługę ks. Wojciecha w naszej pięknej stolicy. Jego kazania i porady powodują wielki rozwój w duszach wiernych.

Szanowni Admini,  czy Pan V. to nie jest czasem harcownik o. DJ Remiego na tym zacnym forum? Przejrzawszy wcześniejsze posty, zauważyłem duży brak miłości w serduszku 😆
Sprawdzimy 😉
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #144 dnia: Czerwca 25, 2020, 15:35:07 pm »

Według informacji jakich zasięgnąłem od wiarygodnych źródeł z IBP ks. Orzeszko porzucił kapłaństwo i trwa karny proces (jego laicyzaji). Nie było ani nie ma żadnego procesu o uznanie przyjętych przez niego święceń za nieważne. Taki akt zapewne oznaczałby również "kontrolę" i konkretne "represje" wobec samego seminarium i władz IBP - bo skoro jeden ma nieważne święcenia, to może większa grupa. Trudno pogodzić teorię o nieważnie przyjętych święceniach z tym, ze za chwilę z wielką radość ks. Orzeszko biega po Polsce i odprawia z uśmiechem na twarzy prymicje "to tu, to tam". Tak mi to mniej więcej przekazano, tak i ja przekazuję...

Ja bym ten temat zostawił. Bo dopóki ktoś się nie teleportuje do Rzymskiej Kongregacji nie przejrzy papierów (na co szanse są 0%), to nie będzie wiedzieli nic poza plotkami. Trzeba się za człowieka modlić i tyle.

Jak to on (chyba że się mylę) to widać ma się dobrze:


Zapisane
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #145 dnia: Czerwca 25, 2020, 15:49:29 pm »

Mazel tov!!! :D  :D :D
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #146 dnia: Czerwca 25, 2020, 15:53:10 pm »

No i gitara. Jest nawet film z wesela  https://www.youtube.com/watch?v=QSjJzErQPng
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2020, 16:05:38 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #147 dnia: Czerwca 25, 2020, 16:13:39 pm »

I w Tradycji pomylą się z dopuszczeniem święceń.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #148 dnia: Czerwca 25, 2020, 16:18:32 pm »

I w Tradycji pomylą się z dopuszczeniem święceń.
I tak i nie. Ksiądz Stehlin jak poznał historie ks. Orzeszko stwierdził, że nigdy nie powinien zostac dopuszczony do Święceń, a ks. Weber odsunał od spowiadania i opieki duchowej oraz wyslał do klasztoru kontemplacyjnego. To powinni zrobic jego przełożeni w IBP duzo wcześniej.
Zapisane
Pięknowłosy
adept
*
Wiadomości: 15

« Odpowiedz #149 dnia: Czerwca 25, 2020, 16:52:15 pm »

Po**bało go?? Pamiętam jak się woził po kaplicy i płomienne kazania wygłaszał. Teraz jest w jakiejś żydowskiej sekcie. Pewnie tam przeniósł poszukiwania mocy nadprzyrodzonych. Tak to się kończy, gdy człowiek nie ucieka w marzenia.
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 13 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ucieczka w marzenia - ks. Sergiusz Orzeszko « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!