Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:41:44 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ucieczka w marzenia - ks. Sergiusz Orzeszko
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 13 Drukuj
Autor Wątek: Ucieczka w marzenia - ks. Sergiusz Orzeszko  (Przeczytany 51019 razy)
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #30 dnia: Listopada 04, 2013, 09:33:00 am »

I - co się stało, że x. Sergiusz nie odprawia (regularnie) Mszy śiwętej? Albo - tylko prywatne? O co chodzi?
Odprawia regularnie, z tym że w przeoracie w Radości.

W Świnoujściu nie ma regularnie Mszy, ale czasem jak jest jakaś okazaja (typu ślub) to dojeżdża inny kapłan.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #31 dnia: Listopada 04, 2013, 09:56:31 am »

pomijając przynajmniej jedną osobę, która chyba studiuje (a może i więcej).
W Courtalain jest 6-ciu polskich kleryków - w tym 2 powinno planowo przyjąć święcenia prezbiteratu w przyszłym roku (a jeden diakonat).
Ktoś złośliwy mógłby zatem powiedzieć, że szykuje się spore wzmocnienie FSSPX w PL :)

Na szczęście nie jestem złośliwy a nawet nie znam nikogo złośliwego, więc powiem tylko - dzięki Bogu!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #32 dnia: Listopada 04, 2013, 10:07:45 am »

Np. w niedzielę 10 listopada ks. Orzeszko będzie odprawiał Mszę św. w kaplicy wrocławskiej.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #33 dnia: Listopada 04, 2013, 10:28:39 am »

Nic nie dodając, trochę ujmując:

Zawsze (M)wierni.
+Błogosławieni ci którzy nie mając nic do powiedzenia nie ubierają tego w słowa
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #34 dnia: Listopada 04, 2013, 13:32:19 pm »

Panie Tytanik. Często na świecie jest tak, że instytuty tradycyjne na świecie traktowane są jak piąte koło u wozu. I nawet tacy "w pełnej łączności; lefegryści z rzymskim papierem" muszą korzystać z jurysdykcji nadzwyczajnej, bo x. Szef każe im być tam, a lokalny biskup mówi im "poszli won z mojej diecezji!"
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #35 dnia: Listopada 04, 2013, 18:41:09 pm »

Dokladnie... W przyszlym roku planowo powinno byc dwoch ksiezy i jeden diakon. Mam nadzieje, ze zamieszkaja jakos wspolnie z ks. Grzegorzem, lub gdzies razem we wspolnocie. Wychodzi na to, ze eksperyment z tradycyjnym ksiedzem pracujacym jako wikariusz na nowowej parafii nie sprawdzil sie...

Ks. Berg - przelozony FSSP kiedys pisal w wywiadzie, ze po Summorum Pontificum celowo likwiduje domy, gdzie ksieza pracuja sami, bo ksiezom potrzebne jest jakies minimalne wsparcie wspolnotowe braci w kaplanstwie. Dobrze, aby IBP uczyl sie na bledach FSSP.
Problemem IBP i tym podobnych instytutów jest to, że księża będą posługiwać tam, gdzie nie sprzeciwi się temu lokalny biskup. A kapłani ci nie są mile widziani w większości diecezji. A zatem posługiwanie razem we wspólnocie może być w Polsce niewykonalne.
Ale nie wiadomo przecież, czy trafią w ogóle do Polski.
Praca wikariusza na nomowej parafii nie ma żadnego sensu, tak nie da się na dłuższą metę wytrzymać. Ks. Orzeszko zrobił bardzo dobrze idąc do FSSPX. Powiem szczerze, że jak instalował się w naszej diecezji, to bałem się bardziej, że pójdzie w drugą stronę- powiedzmy, że się zrifanizuje. Na szczęście obawy te się nie sprawdziły. 
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #36 dnia: Listopada 04, 2013, 18:55:11 pm »

pomijając przynajmniej jedną osobę, która chyba studiuje (a może i więcej).
W Courtalain jest 6-ciu polskich kleryków - w tym 2 powinno planowo przyjąć święcenia prezbiteratu w przyszłym roku (a jeden diakonat).
Ktoś złośliwy mógłby zatem powiedzieć, że szykuje się spore wzmocnienie FSSPX w PL :)
To będą już księża, którzy przeszli całe seminarium IBP i tylko seminarium IBP. Są w innej sytuacji niż dotychczasowi księża IBP. Z drugiej strony może oni szczegolnie będą potrzebować stabilnosci. Mam nadzieje, ze ks. Grzegorz znajdzie im stabilne miejsce poslugowania w Polsce.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #37 dnia: Listopada 05, 2013, 06:12:21 am »

A dziękuję pane Jwk, przeczytałem większość "grubych" numerów Zawsze Wierni i wysoko je cenię, od czasu poprzedniej zmiany formatu pisemko wiele straciło, ciężko kolejne numery było odróżnić od siebie, stąd zabawa nazwą. W Bajerzu wpadł mi w ręce wiosenny numer, teraz czytałem artykuł x Orzeszki i mam nadzieję że poziom będzie rósł.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #38 dnia: Listopada 05, 2013, 07:06:10 am »

A dziękuję pane Jwk, przeczytałem większość "grubych" numerów Zawsze Wierni i wysoko je cenię, od czasu poprzedniej zmiany formatu pisemko wiele straciło ...
Zgadzam się w tej materii z Panem. Natomiast może jestem zbyt przeczulony ale wystrzegam się jazd po "wiadomym Bractwie", nigdy nie wiadomo, jak tak dalej po franciszkowsku pójdzie, może tylko Ono nam zostać ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #39 dnia: Listopada 05, 2013, 07:58:39 am »

Mi także odpowiada format książkowy.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #40 dnia: Listopada 05, 2013, 09:03:16 am »

Niepokojące jest że cały postindult w Warszawie opiera się wyłącznie na o. Krzysztofie. Nie ma żadnych zastępców. Trzeba się modlić o żelazne zdrowie dla niego.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #41 dnia: Listopada 05, 2013, 09:24:00 am »

zapomniał Pan dodać: w lewobrzeżnej Warszawie
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #42 dnia: Listopada 05, 2013, 09:27:24 am »

Tak, ma Pan rację. W granicach prawobrzeżnej Warszawy jest postindultowa pustynia.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #43 dnia: Listopada 05, 2013, 09:55:25 am »

Ale jest Radość.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #44 dnia: Listopada 05, 2013, 10:01:41 am »

Ale Radość to dla kurii warszawskich schizma, herezja, gangrena. W żadnym informatorze kurialnym o kościołach warszawskich świątynia przy Garncarskiej nie istnieje. Biała plama po prostu.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 13 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ucieczka w marzenia - ks. Sergiusz Orzeszko « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!