Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 20:53:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Tradiclaromontana 2013
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Tradiclaromontana 2013  (Przeczytany 9042 razy)
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« dnia: Października 27, 2013, 17:20:13 pm »

Przypominam, że katechiści zajmą się tymi, którzy nie byli na tegorocznej konwiwencji!

A tak na poważnie to proponuję podyskutować o tegorocznej pielgrzymce. Może jakieś dobre pomysły pomogą organizatorom w przyszłym roku.

Tutaj kazanie o. Jacka:

http://pl.gloria.tv/?media=517550

Wielkie podziękowania dla organizatorów za zorganizowanie wszystkich wydarzeń. Za to, że im SIĘ CHCIAŁO w świecie, gdzie mało komu się coś chce robić dla dobra wspólnego. 

Zapisane
Gawain
uczestnik
***
Wiadomości: 104


« Odpowiedz #1 dnia: Października 28, 2013, 09:09:05 am »

Osobiście nie mam żadnych uwag. Bóg zapłać organizatorom za ciężka pracę i możliwość uczestnictwa w pielgrzymce. Mam tylko nadzieję, iż to szczytne dzieło nadal będzie się rozwijać.
Może pomyśleć by należało także o pielgrzymkach do innych sanktuariów w Polsce. Bądźmy tam gdzie się katolicy gromadzą. Niech ludzie wiedzą, iż istnieje coś takiego jak katolicka tradycja.
Nie należy chować światła pod korcem i zamykać się tylko w swoich środowiskach.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #2 dnia: Października 28, 2013, 09:20:53 am »

Jako, że i byłem raz pierwszy i dołączyłem na sobotę tylko, WSZYSTKO dla mnie było dobre! :)

Nie robiłem dużo zdjęć - i byłem w tłumie i nie chciałem przeszkadzać.
Ale na początek takie jedno...
(Jest tam również plik do labu 15x21cm, /prawy klawisz: zobacz obrazek - view image/
trzeba tylki "i" zamienić na "f" w linku, jakby ktoś znał księdza i chciał mu podrzucić,
Jest również mniejszy, zamienić na "ii")


Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #3 dnia: Października 28, 2013, 09:42:53 am »

(Jest tam również plik do labu 15x21cm, /prawy klawisz: zobacz obrazek - view image/
trzeba tylki "i" zamienić na "f" w linku, jakby ktoś znał księdza i chciał mu podrzucić,

Ksiądz ze zdjęcia jest tutejszym forumowiczem, także nie trzeba mu "podrzucać" ;)
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #4 dnia: Października 28, 2013, 09:48:42 am »

Acha.
Reszta będzie za jakieś dwa tygodnie. Wywołałem na próbę. (Pokażę link pliku do labu:)

http://liturgiarzymska.pl/tymczasowe/f-tradiclaro-038.jpg

Acha 2.
I bardzo się cieszę, że pojechałem. Bo do końca nie wiedziałem. Tak, że będę w przyszłym roku dwa dni!
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2013, 10:10:43 am wysłana przez romeck » Zapisane
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #5 dnia: Października 28, 2013, 09:59:46 am »

http://www.jasnagora.com/multimedia/news_audio_nowe/19577.mp3
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Mała mi bis
uczestnik
***
Wiadomości: 125

« Odpowiedz #6 dnia: Października 28, 2013, 10:52:34 am »

Było pięknie. Moja mama popłakała się mszy św ze wzruszenia.
Ale było nas mało, za mało. Pytanie dlaczego? Brak zachęty ze strony duszpasterzy? Ludziom się nie chciało?
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #7 dnia: Października 28, 2013, 11:26:11 am »

Nie było zorganizowanej grupy z Krakowa, ani z Wrocławia. Bytom (+Gliwice) się za bardzo nie zintegrował.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Mała mi bis
uczestnik
***
Wiadomości: 125

« Odpowiedz #8 dnia: Października 28, 2013, 12:27:27 pm »

Ale dlaczego?
Co zostało zrobione nie tak, albo co nie zostało zrobione?
Zapisane
Drobny
bywalec
**
Wiadomości: 94


« Odpowiedz #9 dnia: Października 28, 2013, 12:37:39 pm »

Powody przede wszystkim 2: początek w piątek, co jest idiotycznym pomysłem oraz cena. nie wiem dokładnie jak to wyglądało w poszczególnych miejscach, ale wiem, że gdzieniegdzie chciano za dwa dni sporo ponad 140zł ! Za te pieniądze przy odrobinie szczęścia można spędzić tydzień w tatrach.
Zapisane
Mała mi bis
uczestnik
***
Wiadomości: 125

« Odpowiedz #10 dnia: Października 28, 2013, 12:44:15 pm »

Ale chyba takie są ceny. U nas w szkole pielgrzymka do Niepokalanowa (z Krakowa) kosztowała 150 zł od każdej osoby.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #11 dnia: Października 28, 2013, 13:06:01 pm »

Za te pieniądze przy odrobinie szczęścia można spędzić tydzień w tatrach.
Spędzić to sobie może i można ale dojechać? Dla Warszawy "spędzenie" to było 20 zł a reszta (100) dojazd.
Jak ktoś chciał "spędzać" po swojemu, nie płacił tych 20 zł ale był przywiązany do autokaru. Ale to i tak taniej niż benzyna w obie strony.
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2013, 13:14:18 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #12 dnia: Października 28, 2013, 13:06:13 pm »

Przede wszystkim termin.
Piątek jest słaby.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Mała mi bis
uczestnik
***
Wiadomości: 125

« Odpowiedz #13 dnia: Października 28, 2013, 13:11:56 pm »

Zgoda. Piątek nie dla każdego.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #14 dnia: Października 28, 2013, 13:16:10 pm »

Zgoda. Piątek nie dla każdego.
O.K. Ale jak inaczej urządzić dwudniowy zjazd? Powrót w niedzielę też nie dla każdego jak trzeba w poniedziałek rano iść do roboty.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Tradiclaromontana 2013 « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!