Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 02:04:58 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pogrzeb Ericha Priebke
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Drukuj
Autor Wątek: Pogrzeb Ericha Priebke  (Przeczytany 19339 razy)
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1491

« Odpowiedz #15 dnia: Października 16, 2013, 12:16:47 pm »

Czyli obecnie nie udzielono by sakramentów Spowiedzi i Komuni Świętej Rudolfowi Hößowi bo co żydzi na to powiedzą.
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #16 dnia: Października 16, 2013, 12:53:38 pm »

Czyli obecnie nie udzielono by sakramentów Spowiedzi i Komuni Świętej Rudolfowi Hößowi bo co żydzi na to powiedzą.
Afera dotyczy Mszy św. żałobnej, nie sakramentów.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1491

« Odpowiedz #17 dnia: Października 16, 2013, 13:19:12 pm »

Czyli obecnie nie udzielono by sakramentów Spowiedzi i Komuni Świętej Rudolfowi Hößowi bo co żydzi na to powiedzą.
Afera dotyczy Mszy św. żałobnej, nie sakramentów.

    "Sumienie zmusza mnie do złożenia jeszcze następującego oświadczenia: W osamotnieniu więziennym doszedłem do gorzkiego zrozumienia, jak ciężkie popełniłem na ludzkości zbrodnie.

    Jako komendant obozu zagłady w Oświęcimiu urzeczywistniałem część straszliwych planów Trzeciej Rzeszy - ludobójstwa. W ten sposób wyrządziłem ludzkości i człowieczeństwu najcięższe szkody. Szczególnie Narodowi polskiemu zgotowałem niewysłowione cierpienia.

    Za odpowiedzialność moją płacę życiem.

    Oby mi Bóg wybaczył kiedyś moje czyny. Naród polski proszę o przebaczenie. Dopiero w polskich więzieniach poznałem, co to jest człowieczeństwo. Mimo wszystko, co się stało, traktowano mnie po ludzku, czego nigdy bym się nie spodziewał i co mnie najgłębiej zawstydzało.

    Oby obecne ujawnienia i stwierdzenia tych potwornych zbrodni przeciwko człowieczeństwu i ludzkości doprowadziły do zapobieżenia na całą przyszłość powstawaniu założeń, mogących stać się podłożem tego rodzaju okropności."

    Rudolf Franz Ferdinand Hoess,
    Wadowice,12 kwietnia 1947 r.

Jest widoczna rożnica.
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 328

« Odpowiedz #18 dnia: Października 16, 2013, 13:25:11 pm »

Co do Priebkego:

To oczywiście skandal, że Kościół odmówił pochówku komuś kto nawrócił się - o ile się naprawdę nawrócił. Być może były tu jakieś kruczki administracyjne. Jeśli chodzi o udział FSSPX w tej sprawie to Bractwo postąpiło tak jak należało, co nie zmienia faktu, że ku radości libertyńskiej prasy kolejny "brud" przylgnął do Bractwa. Tak nawiasem mówiąc można było zorganizować to dyskretniej, znając potencjalny gniew tłuszczy.


Co do ostatnich słów bp. Fellaya - cóż, były prawdziwe, ale czy potrzebne w tym a nie innym czasie? Chociaż może J.E. wie o czymś, co sprawiło, że owe szalenie niedyplomatyczne słowa prawdy zdecydował się wygłosić. Być może zbliża się czas dla kolejnych konsekracji biskupich (moim zdaniem już wielki czas!).
Jedno jest pewne - słowa te chyba przekreśliły szanse na udawanie, że nie ma "problemu z lefebrystami". Po tych słowach należy spodziewać się zdecydowanie wrogich działań: raczej nie samego papieża ale urzędników Kurii i lokalnych biskupów.

Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1491

« Odpowiedz #19 dnia: Października 16, 2013, 13:35:37 pm »

- Mam wrażenie, że Bractwo ostatnio nie czuje się skrępowane żadnymi już przepisami kościelnymi - mówi Arkadiusz Robaczewski, filozof, szef Centrum Tradycji i Kultury Wiedeń 1683.
http://www.fronda.pl/a/robaczewski-dla-frondapl-bractwo-zgorszylo-wierzacych,31322.html
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #20 dnia: Października 16, 2013, 13:50:57 pm »

- Mam wrażenie, że Bractwo ostatnio nie czuje się skrępowane żadnymi już przepisami kościelnymi - mówi Arkadiusz Robaczewski, filozof, szef Centrum Tradycji i Kultury Wiedeń 1683.
http://www.fronda.pl/a/robaczewski-dla-frondapl-bractwo-zgorszylo-wierzacych,31322.html

Pan Robaczewski wypowiedział się nie z\nając okoliczności:
Cytuj
Wobec grzechów publicznych musi być publiczne przyznanie się do nich i publiczne do nich odniesienie. Tutaj nic takiego nie miało miejsca – wręcz przeciwnie, Priebke nigdy nie odciął się od nazizmu. Owszem modlitwa, cicha Msza – jak najbardziej jej dopuszczalna – mamy w końcu obowiązek modlitwy za zmarłych, czy ofiarowania Mszy św., ale nie Msza publiczna. Takie zachowanie musi prowadzić do zgorszenia i rzeczywiście miało ono miejsce.
Msza nie była publiczna. To tłuszcza wyłamała drzwi. Msza była (miała być) nie dośćże cicha, to jeszcze za zamkniętymi drzwiami.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #21 dnia: Października 16, 2013, 14:13:28 pm »

Diecezja rzymska nie chciała pochowac zbrodniarza, zaś znalezienie cmentarza i kapłana w innej części Włoch odwlekłoby się w czasie, sprawa by przycichła i za jakieś 2 tygodnie nikt by o tym nie pamiętał. Poza tym gdzie jest napisane, że musi być Msza pogrzebowa? Bo teraz jeśli ktoś prosi o pochówek katolicki, to
Cytuj
Tam gdzie występują sytuacje, w których nie można zagwarantować koniecznej jasności co do znaczenia Eucharystii, powinno się rozważyć słuszność zastąpienia celebracji eucharystycznej celebracją słowa Bożego [SACRAMENTUM CARITATIS, 50]
i tak należało uczynić. Zatwardziały zbrodniarz, który do w testamencie gloryfikuje poganski system polityczny to podręcznikowy przykład takiej sytuacji. Ciekawe, czy jeżeli starsi braca powiedzą, żeby nie wsadzać rąk do ognia, to czy Państwo na złość im i politpoprawności to uczynią. Życzę powodzenia.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #22 dnia: Października 16, 2013, 16:06:06 pm »

http://www.youtube.com/watch?v=FxhzGS6HITc

http://www.youtube.com/watch?v=h0s6XxiW2ZE
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #23 dnia: Października 16, 2013, 16:08:43 pm »

Zatwardziały zbrodniarz, który do w testamencie gloryfikuje poganski system polityczny to podręcznikowy przykład takiej sytuacji. Ciekawe, czy jeżeli starsi braca powiedzą, żeby nie wsadzać rąk do ognia, to czy Państwo na złość im i politpoprawności to uczynią. Życzę powodzenia.
Gdzie tu "zatwardziałość"? Gloryfikacja nazizmu - jest głupotą, ale nie grzechem. On swój kawałek wojny widział, więc uznał, że gdzie indziej inne rzeczy też się nie zdarzały. W swoim mniemaniu walczył o prawdę.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #24 dnia: Października 16, 2013, 16:18:21 pm »


http://wadowice24.pl/kultura/historia/4416-kat-hoess-nawrocil-sie-w-wadowicach

Jest widoczna rożnica.

Jest taka różnica, że ten zbrodniarz wojenny był Sądzony przez Najwyższy Trybunał Narodowy w Warszawie, 2 kwietnia 1947  został skazany na karę śmierci; wyrok wykonano 16 kwietnia 1947 o godzinie 10:00 rano przez powieszenie na terenie obozu w Oświęcimiu. Od 2 kwietnia do dnia egzekucji przebywał w więzieniu, wiedział co go czeka i Bogu dzięki!, że tuż przed śmiercią nawrócił się i wyspowiadał. Zbrodniarz miał 47 lat.

Podobnie było z innym zbrodniarzem Hansem Frankiem, który też został skazany na mocy wyroku z dnia 1 października 1946 przez Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze na karę śmierci przez powieszenie, a w dniu 16 października 1946 w nocy pomiędzy godzinami 1:01 a 2:45 został wykonany. Tego samego dnia zwłoki zostały spalone w krematorium.

Tak samo przebywał w więzieniu oczekując na wykonanie wyroku i podczas pobytu w więzieniu podobno nagle nawrócił się na chrześcijaństwo. Nieustannie czytał Biblię. Ostatnie słowa Hansa Franka brzmiały: "Jestem wdzięczny za łagodny wyrok, który otrzymałem. Proszę Boga, aby przyjął mnie łaskawie" oraz dodał "Chryste, przebacz!". Zbrodniarz miał 46 lat.


Czyli co? była kara śmierci i zbrodniarzy ukarali karą śmierci. A w przypadku Eryka Priebke - powyżej napisałam: "Przecież został skazany przez prawowierny Sąd, nie otrzymał kary śmierci (przecież sami walczyli o zniesienie kary śmierci) ale otrzymał dożywocie." Jakie były jego słowa po wyroku? - nie wiem i co było dalej przez te 20 lat? - też nie wiem i nikt nie wie co się działo. Jakby ukarali go jak tych powyżej, o których mowa, nie wiadomo co by powiedział, wiedząc, że ma niecałe 2 tygodnie życia.


A teraz niech się zajmą MILIONAMI! ABORCJI! na które oczy przymykają, „małżeństwami” homoseksualnymi, etc ... i całą degrengoladą! a nie 100-letnim dziadkiem-zbrodniarzem, który nie wiemy w jakim stanie umysłu już był. Zbawienia mu zazdroszczą? teraz pomsty szukają? - niech myślą o swoim zbawieniu!


Ale ... jak 29 sierpnia 2009 r. w Bazylice MB Nieustającej Pomocy odbyła się Msza pogrzebowa senatora Edwarda Kennedy, który mienił siebie katolikiem a przez ponad 30 ostatnich lat swojej politycznej działalności wspierał liberalizację prawa do aborcji, jak również małżeństwa homoseksualne.
Zastrzeżenia budzi też jego prywatne życie, rozwód, powtórne małżeństwo, etc.

Podczas Mszy w trakcie modlitwy wiernych najmłodsi przedstawiciele rodziny Kennedych cytowali wkomponowane w słowa "modlitwy" fragmenty przemówień senatora Edwarda Kennedy.
Wnuk Karoliny Kennedy, 16-letni Jack Schlossberg, wygłosił następującą "modlitwę":

"W porze odnowionej nadziei, którą sobie mój Wujek Teddy wyobrażał, będziemy wznosić się ku naszym najlepszym ideałom i zamkniemy księgę starej polityki dyskryminacji rasy i płci, jednej grupy przeciwko drugiej, heteroseksualistów ("bez odchyleń") przeciwko gejom.
Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie."


I co? przecież to co promował za życia, za czym się opowiadał należało nie tylko do niego, lecz także do następnych pokoleń należeć będą konsekwencje jego opowiadania się ( i należą! bo widzimy co jest) gdzie przez ponad 30 ostatnich lat swojej politycznej działalności wspierał liberalizację prawa do aborcji, jak również małżeństwa homoseksualne.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #25 dnia: Października 16, 2013, 16:26:20 pm »

Gdyby nawet nie było mszy tylko "celebracja słowa bożego", to przecież nic by to nie zmieniło. Demonstranci chcą bowiem, żeby ciało wyrzucić na śmietnik, bez żadnych ceremonii.

Doszliśmy więc do sytuacji, gdzie pewne grzechy są tak ciężkiego kalibru, że nawet ciało grzesznika nie zasługuje na pochówek. Żaden pochówek, nie tylko katolicki.

Ale zgodzę się, Bractwo popełniło błąd: należało zorganizować to dyskretnie, ukrywając przed prasą miejsce i czas pochówku.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #26 dnia: Października 16, 2013, 17:05:59 pm »

Ciekawsza jest sprawa, że zmarły został skremowany, a wiadomo jaki jest stosunek FSSPX do kremacji. No ale to sytuacja wyjątkowa.

Ostatnim życzeniem Priebkego (któremu nb. sprzeciwiły się władze argentyńskie) było, by jego prochy spoczęły w Argentynie, u boku jego żony. Pewnie stąd ta kremacja.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #27 dnia: Października 16, 2013, 17:07:43 pm »

Gdyby nawet nie było mszy tylko "celebracja słowa bożego", to przecież nic by to nie zmieniło. Demonstranci chcą bowiem, żeby ciało wyrzucić na śmietnik, bez żadnych ceremonii.

Doszliśmy więc do sytuacji, gdzie pewne grzechy są tak ciężkiego kalibru, że nawet ciało grzesznika nie zasługuje na pochówek. Żaden pochówek, nie tylko katolicki.


O czym to świadczy? Powyżej wiele napisałam i napisałam o karze śmierci.

Ale zgodzę się, Bractwo popełniło błąd: należało zorganizować to dyskretnie, ukrywając przed prasą miejsce i czas pochówku.

A z czego czy raczej z jakich wiadomości ta p. zgoda wypływa? Czy gdzieś napisali o dniu i godzinie? - ja nigdzie nie doczytałam i to do Bractwa członkowie rodziny pana Ericha Priebke się zwrócili, a nie odwrotnie:
http://www.sanpiox.it/public/index.php?option=com_content&view=article&id=1092%3Acomunicato-stampa&catid=53&Itemid=50
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #28 dnia: Października 16, 2013, 17:25:28 pm »

A z czego czy raczej z jakich wiadomości ta p. zgoda wypływa? Czy gdzieś napisali o dniu i godzinie?

Nie wiem. Ale pewnie była to informacja łatwo dostępna, skoro pojawiło się tam tylu pożyteczych idiotów,  dziennikarzy i demonstrantów.

Spodziewam się wszakże, że zapewne trudno było to utrzymać w tajemnicy. Ale nie ma to już w tej chwili znaczenia - jak się w meczu straci bramkę, to znaczy, że był błąd obrony, i kropka.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #29 dnia: Października 16, 2013, 17:58:26 pm »


Ale nie ma to już w tej chwili znaczenia - jak się w meczu straci bramkę, to znaczy, że był błąd obrony, i kropka.

Oczywiście, że teraz nie ma znaczenia, ale nie uważam tego za  mecz i utratę "bramki",  a tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7585.msg174418.html#msg174418

... kto stracił bramkę, a jak stracił tzn. że też był błąd obrony i kropka.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Pogrzeb Ericha Priebke « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!