Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 02:10:24 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231941 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy Emilię Wojtyłową namawiano do aborcji?
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Czy Emilię Wojtyłową namawiano do aborcji?  (Przeczytany 617 razy)
Imperator
adept
*
Wiadomości: 30

« dnia: Października 17, 2013, 15:07:10 pm »

Szanowni Państwo,

Niedawno w mediach pojawiła się informacja, jakoby śp. Emilia Wojtyłowa była namawiana do dokonania aborcji z uwagi na to, że ciąża jest zagrożona:

http://www.fronda.pl/a/lekarz-namawial-ja-do-aborcji-urodzila-karola-wojtyle,31051.html

Sprawa wzbudziła moją wątpliwość z uwagi na fakt, iż przed 1932 rokiem aborcja w Polsce była nielegalna. Ale... Wikipedia podaje: "aczkolwiek przerwanie ciąży dokonane dla ratowania życia matki mogło być uznane za legalne jako działanie w stanie wyższej konieczności". Stąd moje pytanie (najlepiej do znawców historii prawa, o ile tacy tutaj są): czy Wikipedia podaje prawdziwą informację? Jeśli tak, to równocześnie informacja o niedoszłej aborcji Karola Wojtyły byłaby prawdziwa... Problem z tym, że podobnej informacji poza Wikipedią nie znalazłem, a ta ostatnia źródłem zbyt wiarygodnym nie jest...
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2013, 20:17:16 pm wysłana przez Imperator » Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Czy Emilię Wojtyłową namawiano do aborcji? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!