Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 12:01:08 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Abp Andrzej Dzięga - Reforma I Komunii świętej
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Abp Andrzej Dzięga - Reforma I Komunii świętej  (Przeczytany 3651 razy)
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 328

« Odpowiedz #15 dnia: Października 16, 2013, 12:46:06 pm »

ad - " Reforma I Komunii świętej"

Wszystkie takie zmiany budzą mój głęboki niepokój, bo wiadomo, że w czasie remontu łatwo coś zepsuć, stłuc itp.

Niby rozsądnie, bo czasem 7-latek ma głębsze zrozumienie tego Sakramentu niż 14-latek, ale...


Wiele jest przypadków, w których dziecko bezbożników widząc przygotowania kolegów do 1 Komunji samemu zapragnęło tego.

Potwierdzam. Z moim dzieckiem do klasy chodzi 3 dzieci, które nie przystąpiły do I Komunii Św., gdyż ich rodzice są z wyznania Niemabogistami. Dzieci te były bardzo zawiedzione, że nie przystąpiły z innymi dziećmi. Jedna z dziewczynek, które chodzą na religię, w czasie jakiejś dziecięcej dyskusji na przerwie międzylekcyjnej, bojąc się że koleżanka, która była nieochrzczona trafi "do piekła" - nalała wody do kubeczka i ochrzciła ją, używając prawidłowej formuły. Pisałem już o tym kiedyś.

Z drugiej strony przytłaczająca większość tych "katolickich" dzieci co chodzą na religię - nie chodzi regularnie do kościoła (na NOM, bo o KRR nawet nie wspomnę!). Ba! "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Mario" - nie potrafią odmówić lub się mylą, co oznacza, że nie odmawiają codziennie. Nie ich wina tylko ich "katolickich" rodziców.

Rok temu koleżanka z pracy mówi do mnie:

- słuchaj, mam prośbę czy mógłbyś mi skombinować tekst czegoś co się nazywa "Skład Apostolski", bo moja Kasia musi to umieć na religię pojutrze?
- w każdej książeczce do nabożeństwa to jest - odparłem
- mam tyle pracy, musiałabym to gdzieś kupić, a nie mam czasu chodzić, proszę, ty przecież znasz się na tych sprawach.

Ponieważ Skład Apostolski to nie takie tam hop-siup, (co najmniej doktorat z teologii trza mieć - ale nie przyznałem się, że nie mam) więc jako "wybitny znawca" tych trudnych a zawiłych spraw - ugryzłem się w język i nie powiedziałem, żeby se luknęła w internet tylko napisałem jej na poczekaniu. Widziałem niekłamany podziw w jej oczach.


I Komunia to nie zestaw koników pony lub innego badziewia, którego bachorki pragną, bo ma już je pół klasy!

Koniki pony są już niemodne. Teraz na topie (ale na szczęście już powoli przemija)  są laleczki Monster High, czyli lalki Barbie stylizowane na wampirzyce, wilkołaczki, trupki, kościotrupki, zombianki, wodnice, topielice, a nawet zwykłe goth-yjki. Do tego odpowiednie zestawy: wisiorki-czaszki, torebki z pentagramami, chusteczki ociekające krwią, trumienki, diademy z rogami itp.
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #16 dnia: Października 16, 2013, 13:14:28 pm »



Koniki pony są już niemodne. Teraz na topie (ale na szczęście już powoli przemija)  są laleczki Monster High, czyli lalki Barbie stylizowane na wampirzyce, wilkołaczki, trupki, kościotrupki, zombianki, wodnice, topielice, a nawet zwykłe goth-yjki. Do tego odpowiednie zestawy: wisiorki-czaszki, torebki z pentagramami, chusteczki ociekające krwią, trumienki, diademy z rogami itp.

Teraz na topie są lalki Equestria Girls, wyglądajace jak hybryda pony i monster high
Zapisane
Mała mi bis
uczestnik
***
Wiadomości: 125

« Odpowiedz #17 dnia: Października 16, 2013, 13:41:44 pm »

Widzę, że Panowie są dobrze zorietowani. Nasze dziecko jest nadal na etapie sylvanian families
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #18 dnia: Października 16, 2013, 19:41:34 pm »

Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #19 dnia: Października 16, 2013, 20:45:48 pm »

Ciekawe, że w Polsce przyjmują się tak łatwo wszystkie najgorsze amerykańskie wzorce, czasem mam wrażenie, że łatwiej niż w samej Ameryce...

Jak chodzi o lalki, to przecież świat się nie kończy na Monster High. Np. takie American Girls mają ludzki wygląd, niektóre odwzorowują postacie historyczne, są nadprzeciętnie dobrze wykonane, i można wybrać z oferty tej firmy naprawdę piękne egzemplarze. Tu za oceanem cieszą się one od lat niesłabnącą popularnością. Ciekawe, że w Polsce ta firma jest praktycznie nieobecna. Oczywiście, jest to częściowo wynikiem wysokiej ceny, ale przecież ktoś mógłby zacząć produkcję podobnych lalek na polski rynek. 
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #20 dnia: Października 17, 2013, 22:50:59 pm »

Na czym polega "pionierskość" decyzji biskupa szczecińskiego,
jeśli na Górnym Śląsku "wczesna Komunia" to.... pięć i sześć lat?
(Od 1939 roku. żródło, strona 14 na dole )

"Należy dopuszczać do Stołu Pańskiego chłopców i dziewczynki,
skoro tylko dojdą do lat rozeznania, czyli do używania rozumu"
Święta Kongregacja Sakramentów 1910r.

anegdota o Piusie X

wczesna-komunia
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #21 dnia: Października 24, 2013, 19:52:20 pm »

Arcybiskup wrocławski ks. Józef Kupny podbija abp Dzięgę.

Nie w drugiej lub trzeciej klasie podstawówki, ale już w wieku pięciu lat - w przedszkolu - mali wrocławianie będą mogli przystąpić do pierwszej komunii świętej. To decyzja ks. Józefa Kupnego, nowego arcybiskupa, metropolity wrocławskiego. Jej ogłoszenie zapowiedział w rozmowie z Gazetą Wrocławską.

We Wrocławiu pierwsza komunia już w przedszkolu. To decyzja arcybiskupa

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/1025015,we-wroclawiu-pierwsza-komunia-juz-w-przedszkolu-to-decyzja-arcybiskupa,id,t.html?cookie=1
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #22 dnia: Października 24, 2013, 23:00:38 pm »

Kto da mniej?!
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #23 dnia: Października 24, 2013, 23:38:10 pm »

Prawosławni. Razem z Chrztem i Bierzmowaniem.
Zapisane
Mała mi bis
uczestnik
***
Wiadomości: 125

« Odpowiedz #24 dnia: Października 25, 2013, 13:25:34 pm »

A w Krakówku trzecioklasiści...
Restauratorzy będą mieli ciężki rok...
Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Abp Andrzej Dzięga - Reforma I Komunii świętej « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!