Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:26:18 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Pierwsza Komunia u Klemensa
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Pierwsza Komunia u Klemensa  (Przeczytany 1788 razy)
Paulus
adept
*
Wiadomości: 45


« dnia: Października 08, 2013, 17:05:50 pm »

Chciałbym prosić osoby planujące komunię na Karolkowej w przyszłym roku o kontakt i informację, czy już były jakieś przymiarki.

Osoby, których dzieci już u Benona/Klemensa Pierwszą Komunię przyjmowały, proszę o informacje dotyczące strony formalnej - jak przebiegają przygotowania itp.
Zapisane
yoko
uczestnik
***
Wiadomości: 102

« Odpowiedz #1 dnia: Października 09, 2013, 07:49:46 am »

Laudetur Iesus Christus,

Z tego co się orientuję to żadnych formalnych przygotowań do I Komunii u św. Klemensa nie ma. Przygotowania są prowadzone w swojej parafii na lekcjach religii.
Jedyne co to na krótki czas przed przyjęciem Sakramentu (1 - 2 tygodnie przed) są przeprowadzane krótkie próby z Ojcem Krzysztofem w sprawach już czysto technicznych. Czyli kto gdzie siedzi, w jaki sposób ma podejść i przyjąć Najświętszy Sakrament, jak wracać do ławki itp.
Termin I Komunii będzie podawany nie wcześniej jak koniec marca może nawet kwiecień.
To tyle z mojej strony, jak są jeszcze jakieś pytania to proszę pytać.

Z Panem Bogiem
Zapisane
Paulus
adept
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #2 dnia: Października 09, 2013, 10:58:27 am »

Bardzo dziękuję! W tym tygodniu zgłoszę się do o. Krzysztofa i porozmawiam z nim o szczegółach. W szkole u córki przygotowania ruszyły pełną parą i czas już skoordynować działania.

Jeśli ktoś z Forumowiczów planuje Komunię u Klemensa, proszę o wiadomość prywatną.

Z Panem Bogiem!
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #3 dnia: Października 09, 2013, 11:28:22 am »

Przygotowania są prowadzone w swojej parafii na lekcjach religii.

O tak. Wiem coś o tym.
Zapisane
Paulus
adept
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #4 dnia: Października 14, 2013, 12:16:06 pm »

Przygotowania są prowadzone w swojej parafii na lekcjach religii.

O tak. Wiem coś o tym.

Co Szanowny Pan ma na myśli? Mogę prosić o rozwinięcie tematu?
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #5 dnia: Października 14, 2013, 12:45:44 pm »

Przygotowania są prowadzone w swojej parafii na lekcjach religii.

O tak. Wiem coś o tym.

Co Szanowny Pan ma na myśli? Mogę prosić o rozwinięcie tematu?

Stare bolączki szkolnej katechezy, która często sprowadza się do: odpytywania z modlitw, kolorowanek, wygibasów a'la pantomima do muzyki oazowej etc.
Zapisane
Paulus
adept
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #6 dnia: Października 14, 2013, 13:07:39 pm »

To akurat mnie nie przeraża, bo przygotowujemy się stosując domowy indywidualny program katechez. Moja córka modlitwy w dwóch językach - polskim i łacińskim - znała już w pierwszej klasie ku zdumieniu pani katechetki. Od pół roku przygotowujemy się równolegle w domu z Katechizmu i znajomości Mszy Św. Damy radę z Bożą pomocą.

Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #7 dnia: Października 14, 2013, 13:24:32 pm »

Moja córka modlitwy w dwóch językach - polskim i łacińskim - znała już w pierwszej klasie ku zdumieniu pani katechetki.
Winszuję. Chciałbym zobaczyć minę tej katechetki.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Pierwsza Komunia u Klemensa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!