Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:07:21 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wałęsa o Radiu Maryja i Wałęsa u Olejnik
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Wałęsa o Radiu Maryja i Wałęsa u Olejnik  (Przeczytany 2185 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« dnia: Września 21, 2013, 10:49:42 am »

- To sekta, z którą nie chcę mieć do czynienia - tak "Gazecie Wyborczej" o Radiu Maryja mówi Lech Wałęsa. Były prezydent dodaje też, że o. Rydzyk jako ksiądz jest niezły, ale "polityk Rydzyk" mu się nie podoba. - Dawno o tym mówiłem, mówię i będę mówił. I że szkodzi mojej wierze - podkreśla.

... i chce zobaczyć co jest na tamtym świecie:

W obszernym wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Lech Wałęsa podnosi m.in. temat swojej wiary i śmierci. Jak podkreśla, często myśli o "wyprowadzce z tego świata". - Tu się już znudziłem. Tu dla mnie nie ma roboty, dlatego chciałbym zobaczyć ten inny wymiar. Codziennie o tym myślę - stwierdza.

Ja jestem przygotowany i spakowany. Tam jest lepiej. Jakby było gorzej, to ktoś by stamtąd uciekł, a jak nikt nie uciekł, znaczy, że jest dobrze - mówi były prezydent. Dodaje jednak, że jest ciekaw, jak "Pan Bóg sobie radzi z takimi PiS-owcami i innymi".

Wałęsa ostro reaguje też na pytanie o Radio Maryja. Jak mówi, jest to "sekta, z którą nie chce mieć nic do czynienia". - Przecież ja jestem wierny syn Kościoła. Rydzyk jako ksiądz jest niezły. Natomiast polityk Rydzyk mnie się nie podoba. Dawno o tym mówiłem, mówię i będę mówił. I że szkodzi mojej wierze. Jako polityk - mówi Wałęsa.

- Jestem wściekły, że coś takiego się zdarza. Nie byłoby Kaczyńskiego i tych wszystkich ruchów, gdyby nie polityk Rydzyk. I dopóki polityk Rydzyk będzie miał tyle do powiedzienia, to będzie w Polsce źle - przekonuje.

(...)

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/walesa-o-radiu-maryja-to-sekta-z-ktora-nie-chce-miec-do-czynienia/0d29p

« Ostatnia zmiana: Lipca 15, 2017, 12:26:05 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #1 dnia: Września 21, 2013, 11:38:55 am »

Cytuj
Rydzyk jako ksiądz jest niezły. Natomiast polityk Rydzyk mnie się nie podoba.
Mam odwrotnie. :)
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #2 dnia: Września 21, 2013, 18:42:46 pm »

Ja podobnie jak Przedmówca. Wg mnie kiepski kapłan i liturgiczny barbarzyńca a polityk sprawny.
Zapisane
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #3 dnia: Września 21, 2013, 20:45:13 pm »

również się zgadzam.
btw, czy to prawda, że ks.Rydzyk pierwotnie chciał założyć RM w Krakowie, ale kard.Macharski mocno oponował?
tak kiedyś, w Krakowie, słyszałem - miało tu chodzić o pewne problemy redemptorysty, jakie miał prowadząc w początku lat 80. grupy modlitewne w Krakowie - podobnież otarł się wtedy o suspensę czy inną karę od przełożonych (podobnież wydaną, ale nieskuteczną, bojej nie odebrał, a wyjechał potem do Niemiec). Ks.Rydzyk bardzo chroni swoją przeszłość sprzed RM, więc można polegać tylko na relacjach otoczenia. nie piszę tego, aby robić krecią robotę - po prostu, jeśli tak w istocie było, to po co się z tym kryć?
opowieści o nim to wymieszanie mitów i legend. znam pewnego chłopaka - studenta "Rydzykowej" WSKSiM w Toruniu, który zapewniał mnie, że (nie przytoczę tego dokładnie) "Ojciec Dyrektor ma dar: tylko na ciebie spojrzy i już wie, jaki masz problem i z czym przychodzisz. zna twoje myśli i grzechy."
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4 dnia: Września 22, 2013, 08:05:25 am »

Lechu okazał się pospolitym małym złośliwym gnomem. Wystąpił przecież w Radiu Maryja i od tamtego czasu nie może zapomnieć Ojcu Dyrektorowi, że nie zapewnił mu parasola ochronnego od telefonów na żywo od słuchaczy. Podobny "Casus Pascudeus" spotkał i Strego Niesiołę, z tym że telefony były jeszcze bardziej krytyczne.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #5 dnia: Września 22, 2013, 09:30:03 am »

Patrząc na sprawę niedawnego ataku na Matkę Boską Częstochowską, trudno nie zauważyć szerszego kontekstu, gdzie od lat już tak wiele osób - w tym również katolików - otwarcie szydzi z katolickich mediów, rozpowszechniając kłamstwa... a prawdy nie znając.

Słowo ks. prałata Romana Kneblewskiego, proboszcza parafii NSPJ w Bydgoszczy, na III niedzielę Adwentu - 16 grudnia A.D. 2012.

Ilustracje:
- Kaplica Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze
- Logo Radia Maryja
- Zdjęcie Ojca Tadeusza Rydzyka
- Matka Boska Częstochowska

http://www.youtube.com/watch?v=m262FqdVXek
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #6 dnia: Września 22, 2013, 12:22:17 pm »

Cytat: Wałęsa
- Tu się już znudziłem. Tu dla mnie nie ma roboty, dlatego chciałbym zobaczyć ten inny wymiar. Codziennie o tym myślę - stwierdza.

Może katechizm katolicki kard. Gasparriego warto by sprawić w prezencie p. Wałęsie? poznał by więcej o rzeczach ostatecznych, może mniej pytań by wtedy miał?

http://www.piusx.org.pl/katechizm/12
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #7 dnia: Września 22, 2013, 20:05:38 pm »

"Ojciec Dyrektor ma dar: tylko na ciebie spojrzy i już wie, jaki masz problem i z czym przychodzisz. zna twoje myśli i grzechy."
Czyli jednak... sekta :)
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #8 dnia: Lipca 15, 2017, 12:27:46 pm »

Kabaret! ot wizytówka Polski, nadęty bufon zakochany w sobie!

Wałęsa u Olejnik:

https://www.youtube.com/watch?v=w00dy3S0UEs


Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #9 dnia: Czerwca 30, 2021, 20:01:06 pm »

Wałęsa odgraża się Cenckiewiczowi
https://www.youtube.com/watch?v=9ijhgymVsNA
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #10 dnia: Lipca 01, 2021, 09:49:54 am »

Cenckiewicz wydaje oświadczenie ws. skandalicznych gróźb Wałęsy

W dniu 1 czerwca doszło podczas rozprawy procesowej w III Wydziale Cywilnym Sądu Okręgowego w Warszawie do skandalicznej sytuacji. - „Dyrektor Wojskowego Biura Historycznego wytoczył Lechowi Wałęsie proces o naruszenie dóbr osobistych przez wielokrotne publiczne twierdzenia, że Sławomir Cenckiewicz brał udział w sfałszowaniu dokumentacji znanej powszechnie jako >>teczki Kiszczaka<< - czytamy na portalu dorzeczy.pl. Jednak Lech Wałęsa groził podczas rozprawy Sławomirowi Cenckiewiczowi, że ten... będzie wisiał. – Będziesz wisiał za to. Za to bezczelne kłamstwo – krzyczał wtedy na sali sądowej Wałęsa.

- "Uznałem za właściwe przedstawić opinii publicznej wyjątkowy fragment nagrania wideo z rozprawy z 1 czerwca br. jako swoisty znak czasu oraz symbol zła i kłamstwa w życiu publicznym, jakie konsekwentnie od lat siedemdziesiątych aż do teraz reprezentuje Wałęsa" –czytamy w specjalnym oświadczeniu dr hab. Sławomira Cenckiewicza, które odnosi się do skandalicznych słów byłego prezydenta Lecha Wałęsy.

Oświadczenie Sławomira Cenckiewicza:
(...)
https://www.fronda.pl/a/cenckiewicz-wydaje-oswiadczenie-ws-skandalicznych-grozb-walesy,163558.html
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wałęsa o Radiu Maryja i Wałęsa u Olejnik « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!