Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 09:59:12 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: (Moja) "kronika" (szkoły) "Katolika"
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: (Moja) "kronika" (szkoły) "Katolika"  (Przeczytany 1589 razy)
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« dnia: Września 06, 2013, 10:14:43 am »

Syn się dostał do "katolika" - gimnazjum prowadzonego przez katolickie stowarzyszenie przy katowickiej kurii.
Jest dumny, że AŻ!
Dostał się (egzamin) do klasy informatyczno-algorytmicznej.
(W zeszłym roku informatyczna drużyna Katolika wygrała w Polsce jakiś konkurs i na finał - jako przedstawiciele Polandu, polecieli do USA!)
A w ramach wf - basen (syn pływa od przedszkola).

Jestem już po zebraniu rodziców:
razem z pjo zgłosiliśmy się na ochotnika (!) do rady klasowej - jestem jego szefem, bo on wiceprzewodniczący!
Ale fajnie....:)

===
Codziennie pierwsza lekcja zaczyna się od modlitwy.
Raz w tygodniu o ósmej jest Msza św. (szkoła zamykana na czas Mszy, by przychodzący na później nie przeszkadzali.)

Pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się zapytać rodzica-sąsiadkę  na zebraniu o to skąd jest i z.... jakiej parafii! :)
I okazało się, że z parafii, gdzie proboszczem był wujek mojej żony, obecny jest jego wychowankiem, a w Piekarach Śl., w mojej parafii wikarym jest ksiądz z jej parafii (w sensie mieszkaniec).
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #1 dnia: Września 08, 2013, 21:46:20 pm »

4.Ogólne zasady zachowywania się przyjęte w ZS SRK AK
4.1.
Uczeń spotykający na korytarzu pracownika szkoły głośno i wyraźnie pozdrawia go słowami „Dzień dobry”
lub pozdrowieniem chrześcijańskim „Szczęść Boże”, „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus” (jeżeli uczeń siedzi – wstaje).


:)

Cytat: pch24.pl
Dziś zwroty te zaczynają niektórych z nich przyprawiać o konsternację, nie tylko z powodu ich coraz rzadszego używania, ale również niewiedzy, jak na nie zareagować i w jakich dokładnie sytuacjach je stosować.

całość artykułu:  http://www.pch24.pl/jestem-katolikiem--to-widac-,17424,i.html#ixzz2eLS0xNmt

====
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,5495.msg172625/topicseen.html#quickreply
Czy JPII nie był tomistą?
Nieee, był fenomenologiem....
Wyznawał personalizm chrześcijański....

§4
2.
Nauczanie i wychowanie w szkole odwołuje się do chrześcijańskiej wizji człowieka przekazywanej przez Kościół Katolicki.
Szkoła przyjmuje i opiera się w swej działalności na myśli i nauce Jana Pawła II na temat godności osoby


I gdzieś dalej coś jest o personaliźmie chrześcijańskim, ale teraz nie potrafię znaleźć.

( Żeby nie było - ja jestem na TAK dla tej/takiej szkoły!)

« Ostatnia zmiana: Września 09, 2013, 01:01:48 am wysłana przez romeck » Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #2 dnia: Września 09, 2013, 10:02:42 am »

Szczęściarz :P
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #3 dnia: Września 09, 2013, 19:55:25 pm »

jest jeden minus tej szkoły: codzienne uczestnictwo dziecka w nowej Mszy
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #4 dnia: Września 09, 2013, 20:03:05 pm »

jest jeden minus tej szkoły: codzienne uczestnictwo dziecka w nowej Mszy
Msza jest raz w tygodniu
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #5 dnia: Września 09, 2013, 20:07:07 pm »

jest jeden minus tej szkoły: codzienne uczestnictwo dziecka w nowej Mszy
Przecież nie obowiązkowa ;) W mojej szkole, także katolickiej była kaplica i muszę przyznać, że brakuje mi na studiach tej możliwości codziennego zajścia na przerwie i pomodlenia się przed Najśw. Sakramentem.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #6 dnia: Września 09, 2013, 22:21:20 pm »

jest jeden minus tej szkoły: codzienne uczestnictwo dziecka w nowej Mszy
Msza jest raz w tygodniu
W czwartek o 8:00. Wszystkie lekcje zaczynają się o 8:50 dopiero. I nie ma obowiązku.
Mało tego, sala nie pomieści 296-u uczniów  i 47-u nauczycieli...
Choć ja będę chciał się z raz "wcisnąć".
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: (Moja) "kronika" (szkoły) "Katolika" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!