Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 18:05:12 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Zmarł kard. Medardo Joseph Mazombwe
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Zmarł kard. Medardo Joseph Mazombwe  (Przeczytany 852 razy)
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2917

« dnia: Sierpnia 30, 2013, 13:32:20 pm »

http://attualita.vatican.va/sala-stampa/bollettino/2013/08/30/news/31601.html
http://www.catholic-hierarchy.org/bishop/bmazombwe.html
Wczoraj w Zambii w wieku 81 lat zmarł emeytowany arcybiskup Lusako - kard. Medardo Jospeh Mazombwe. Pełnił tę funckję w latach 1996-2006. Wśród poprzedników miał kard. Adama Kozłowieckiego SJ ale także arcybiskupa Milingo. Kardynałem został mianowany przez Benedykta XVI będąc już na emeryturze (2010 rok). Ze względu na wiek nie brał już udziłu w ostatnim konklawe

Myślałem czy umieszczać na forum specjalnie osobną wiadomość o jego śmierci (większość katolickich stron informacyjnych chyba ją poda) ale umieściłem, ponieważ przypomniała mi się jedna wypowiedź. Nakręcono swego czasu krótki film o kardynale Kozłowieckim, który zawierał także pewne fragmenty z pogrzebu. Sprawdzałem na youtubie, ale film znalazłem tylko w krótszej wersji.
Pamiętam jednak z tego filmu kazanie, w którym właśnie kard. Mazombwe (wydaje mi się, że to on) wspominał, że kard. Kozłowiecki miał krytykować usuwanie klęczników z kaplic i znoszenie postawy klęczącej. Skoro kard. Mazombwe to przytaczał, niewykluczone, że również z tym się zgadzał.

+RIP+
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1491

« Odpowiedz #1 dnia: Sierpnia 30, 2013, 16:33:58 pm »

+RIP+
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2 dnia: Sierpnia 30, 2013, 20:08:09 pm »

+R+i+P+
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #3 dnia: Sierpnia 31, 2013, 07:04:24 am »

RIP+++
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Zmarł kard. Medardo Joseph Mazombwe « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!