Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czerwca 23, 2024, 21:10:37 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232177 wiadomości w 6633 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Akcja Instytutu Ks. Piotra Skargi, AL a polski episkopat
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Akcja Instytutu Ks. Piotra Skargi, AL a polski episkopat  (Przeczytany 1993 razy)
ocalony
bywalec
**
Wiadomości: 58

« dnia: Stycznia 19, 2018, 16:02:36 pm »

Jak część z Was wie, Instytut Im. Piotra Skargi organizuje petycję do polskich biskupów, o nie Franciszkową interpretacje AL, oprócz podpisów zbieranych na listach papierowych, jest jeszcze możliwość podpisania się przez internet: poloniasemperfidelis.pl


Zapisane
mój mały mój Izaaku pochyl głowę / to tylko chwila bólu a potem będziesz /czym tylko chcesz... (Herbert, fotografia)
woland
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 19, 2018, 19:24:22 pm »

Myślę, że inicjatywa cenna, ale dobrze by było, aby organizator był inny. Instytut wielu osobom kojarzy się źle - mi zresztą również (pamiętam jak babcia dostawała jakieś gazetki i notoryczne nachalne prośby o datki). Żeby więc formalny inicjator nie uwalił dobrej inicjatywy.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 19, 2018, 19:30:19 pm »

O ile mi wiadomo jest juz interpretacja AL napisana przez KEP tzw wskazowki.
Jest to najbardziej konserwatywna z interpretacji europejskich.

Problem polega na tym, ze jest ona niezgodna z "jedyną możliwą" interpretacją jaką wskazał o.Bergoglio w liscie do bp-ow z Buenos.

KEP nie respektuje nauczania Bergogliowego i jest w schizmie (z Kosciolem posoborowym)  ;D 
Myślę, ze "przedwczesnie" wydane wytyczne KEP dot interpretacji AL - są i pozostaną martwą literą. KEP popłynie z gównym nurtem europejskim. Zawsze tak robił.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5794


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 19, 2018, 21:26:40 pm »

A MC Kramer nadaje:
Cytuj
O. Kramer przeciw akcji Polonia Semper Fidelis, a komentatorzy na Deon.pl… bronią katolików

Znany z kontrowersyjnych i postępowych wypowiedzi ojciec Grzegorz Kramer SJ postanowił na swojej stronie internetowej zaatakować akcję katolików świeckich Polonia Semper Fidelis. Jego tekst przedrukował jezuicki serwis Deon.pl, ale „katolicy otwarci” nie mogą być zachwyceni reakcją komentatorów z portalu.

W ramach akcji Polonia Semper Fidelis, zainicjowanej przez Instytut im. Ks. Piotra Skargi, wierni apelują do naszych biskupów, by polska interpretacja adhortacji Amoris Laetitia była zgodna z nauczaniem Kościoła opartym o słowa Pana Jezusa i wcielanym w życie przez papieży, z naszym rodakiem, św. Janem Pawłem II włącznie.

Niestety wśród powstałych dotąd różnych krajowych recepcji dokumentu pojawiły się i takie, które (pod pewnymi warunkami – innymi jednak niż spowiedź i zaprzestanie trwania w grzechu) dopuszczają do Komunii Świętej osoby rozwiedzione żyjące w związkach niesakramentalnych i niepowstrzymujące się przy tym od utrzymywania kontaktów seksualnych, co – zgodnie z nauczaniem Kościoła – jest w takich sytuacjach warunkiem otrzymania rozgrzeszenia.

Aktywny w sieci jezuita ojciec Grzegorz Kramer zdaje się nie widzieć problemu w skrajnie liberalnych i niekatolickich interpretacjach jakie powstały np. w Niemczech, na Malcie czy w niektórych diecezjach innych krajów.

„Fakty są takie, że żaden Episkopat na świecie nie podważa nierozerwalności małżeństwa” – zaklina rzeczywistość na swojej stronie ksiądz Kramer próbując przy tym tłumaczyć pokrętną, liberalną pseudologikę środowisk modernistycznych: „To, o czym między innymi mówi AL i wytyczne episkopatów to nic innego jak apel do odwagi, by indywidualnie rozeznawać, czy w przypadków konkretnych par można dopuścić ich do komunii świętej”.

Dopuszczenie do Sakramentu Eucharystii osób żyjących w związkach niesakramentalnych (a więc, jak przez wieki nauczał Kościół: cudzołożnych) nie jest – zdaniem o. Kramera – negacją nierozerwalności małżeństwa. „Jest pytaniem się o dyscyplinę dopuszczania ludzi do sakramentów, a ta nie jest dogmatem wiary” – twierdzi.

Tekst liberalnego jezuity opublikował na swoich łamach serwis Deon.pl. Lektura komentarzy zamieszczonych przez czytelników pod tekstem, w przeciwieństwie do słów samego duchownego, może napawać optymizmem.

„Łaska uświęcająca jako warunek przyjęcia Eucharystii nie jest kwestią dyscypliny” – krótko stwierdza pod tekstem o. Kramera czytelnik podpisany jako Franciszek2.

Użytkownik Marco zwraca z kolei uwagę na wewnętrzną sprzeczność wypowiedzi jezuity i przypomina o cenzorskich manierach duchownego, który znany jest z tego, że z jednej strony mówi o dialogu, ale z drugiej usuwa wpisy niektórych polemizujących z nim internautów. „Polecam ks. Kramerowi modlitwę św. Tomasza. Zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji” – dodaje Marco.

Część komentatorów zdecydowała się spuścić zasłonę milczenia nad samym tekstem o. Kramera i zamiast wytykać mu błędy i nieścisłości, wziąć w obronę akcję Polonia Semper Fidelis, którą zainicjował Instytut ks. Piotra Skargi.

„Co jest złego w oddolnej aktywnej trosce wiernych o trzymanie się praw Wiary? Który Kapłan miałby tyle odwagi by zorganizować Wielką Pokutę czy Różaniec do granic? Coraz częściej świeccy mają większą wiarę niż wielu Kapłanów. Wyjdźcie z kościołów na ulice i ewangelizujcie, taka jest wasza główna misja! Nie burzcie, nie krytykujcie, nie siedźcie sobie tylko przed komputerkiem. Dobry przykład, prawdziwe spotkanie jest lepsze niż 100 kazań i felietonów” – pisze Bakluk.

„Dzięki za dobry artykuł. To kolejny dowód na to, że nie można stać obojętnie kiedy ważą się losy Kościoła. Małżeństwo jest szczególnym związkiem kobiety i mężczyzny, uświęconym szczególną łaską od Boga. Dlatego w pełni popieram troskę Polonia Christiana o losy Kościoła, super inicjatywa. Ojcze Grzegorzu, to nie jest manipulacja, to autentyczna troska o to aby wypełniła się wola Boga Ojca tutaj i teraz. A każdy wierny ma prawo dzielenia się swoją troską i modlitwą. To się nazywa miłość a nie manipulacja” – stwierdza Dario64.

„Problemy z AL w powyższej kwestii ma nie tylko PCH, ale i uznani teolodzy, biskupi, itd. Ale skoro o.Kramer nie widzi problem i wystarczy mu jeden akapit, by sprawę wyjaśnić, to znaczy, że wszystko jest ok. Koniec. Kropka. I śmiech, za który dziękuję :) ” – stwierdza kaktusowytwit.

„Ojcze Grzegorzu, ależ to jest przejaw wstawania wiernych z kanapy. Podobnie jak Wielka pokuta oraz Różaniec do do granic to inicjatywa świeckich. To inicjatywa tych, którym nie jest obojętne, w którą stone zmierza KK i jak jest reinterpretowana Ewangelia. Proszę nie udawać, że sprawa Amoris Leatitia dotyczy tylko i wyłącznie środowiska PCh24. Spór nie dotyczy tylko jakiegoś wąskiego grona oszołomów i ojciec o tym dobrze wie... Proszę spojrzeć na dubia, synowskie upomnienie, biskupów Kazachstanu i wielu innych” – dodaje thorgi4.

„Serdeczne podziękowania dla Deonu. Dzięki waszej nagonce liczba osób podpisanych pod petycją dobiła dziś do 40 tys. Jesteście dobrym narzędziem w rękach Pana Boga. Choć nieświadomym” – dodaje Marco.

„Bardzo dobra, katolicka akcja! Przykro patrzeć jak zwalcza ją Deon - portal Jezuitów. Powinniście - wzorem Waszego wielkiego duchowego poprzednika - księdza Piotra Skargi - stać w pierwszej linii mediów promujących inicjatywy, które służą zachowaniu nierozerwalności małżeństwa! Właśnie z miłości miłosiernej do wszystkich tych, którzy w ostatnich latach gubią własne dusze, szczególnie za naszą zachodnią granicą” – pisze bialymis82.

Zdecydowana większość komentarzy pod tekstem o. Grzegorza Kramera umieszczonym na Deon.pl wspiera akcję Instytutu ks. Piotra Skargi Polonia Semper Fidelis lub wyraża bliską organizatorom inicjatywy troskę o zgodność nauczania Kościoła w Polsce z tradycyjnym nauczaniem katolickim opartym o Pismo Święte i Tradycję.

Źródło: deon.pl / grzegorzkramer.pl / PCh24.pl
http://www.pch24.pl/o--kramer-przeciw-akcji-polonia-semper-fidelis--a-komentatorzy-na-deon-pl-bronia-katolikow,57688,i.html

Aż jestem ciekaw co Pani Gimbek na tę wypowiedź...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #4 dnia: Stycznia 19, 2018, 22:28:48 pm »

Moim zdaniem wyjątkowo trafne:via - https://twitter.com/kasia_dymek/status/954454063122350083
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 03, 2018, 14:40:46 pm »

Akcja Polonia Semper Fidelis osiągnęła niebezpieczną liczbę 89 500. I niestety rośnie.
- Tow. Bergoglio mamy co robić?

W takiej sytuacji prawdziwy leninowiec powinien odpowiedzieć: "rozdajcie broń robotnikom"

http://poloniasemperfidelis.pl

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
ocalony
bywalec
**
Wiadomości: 58

« Odpowiedz #6 dnia: Marca 15, 2018, 17:47:37 pm »

Słuchajcie, taki mniej więcej list wysłałem komu uważałem za słuszne. Jeśli ktoś ma ochotę, to należałoby to skopiować do Worda pouzupełniać, doprowadzić do takiego stanu, żeby miało ręce i nogi i można wysłać (elektronicznie albo tradycyjnie) np. bp ordynariuszowi:

http://uploadfile.pl/pokaz/1385421---uyvk.html


Wersji w Wordzie nie mam bo nie mam Worda, i oczywiście jak ktoś ma ochotę to może dopisać coś od siebie albo zrezygnować z jakiegoś fragmentu. A ten św Stanisław Kostka to oczywiście z listu biskupów do wiernych.
Zapisane
mój mały mój Izaaku pochyl głowę / to tylko chwila bólu a potem będziesz /czym tylko chcesz... (Herbert, fotografia)
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3634


« Odpowiedz #7 dnia: Marca 15, 2018, 17:54:59 pm »

Akcja Polonia Semper Fidelis osiągnęła niebezpieczną liczbę 89 500. I niestety rośnie.
- Tow. Bergoglio mamy co robić?
http://poloniasemperfidelis.pl
Odpowiedź z Watykanu:
Nic nie robić. Zignorować ich. To przecież zaledwie 2.5 promila populacji.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Akcja Instytutu Ks. Piotra Skargi, AL a polski episkopat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!