Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:50:21 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks. Jarosław Cielecki i kopia obrazu MB Wniebowziętej z Niegowici - cud? czy ..
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Ks. Jarosław Cielecki i kopia obrazu MB Wniebowziętej z Niegowici - cud? czy ..  (Przeczytany 21447 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« dnia: Sierpnia 19, 2013, 15:00:23 pm »

Poniżej cytat z innego wątku:

Cytuj
"we wtorek – w Parafii św. Jana Nepomucena w Piskorzowie o godz. 14.00 i 16.00 odbędą się Msze św. o uzdrowienie, które poprowadzi Ks. Jarosław Cielecki – dyrektor Watykańskiego Serwisu Informacyjnego. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału."

... a na poniższej stronie można przeczytać: Dwa świadectwa o Medziugorje – ks. Jarosław Cielecki

http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/01/17/dwa-swiadectwa-o-medziugorje-ks-jaroslaw-cielecki-byly-sekretarz-bpa-pawla-hnilicy-i-dyrektor-watykanskiego-serwisu-informacyjnego-oraz-buty-ojca-swietego-bl-jana-pawla-ii/

Gdzie , kto kiedy przybliżył Tradycję? a kto pójdzie na jakąś mszę po łacinie, jak ma to co powyżej ciągle serwowane?

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7434.msg161247.html#msg161247



W cytacie powyżej jest podany link do świadectw ks. Jarosława Cieleckiego, poniżej sam krótki filmik odnośnie tego obrazu, właściwie kopii obrazu z Niegowici, przed którym modlił się Jan Paweł II.

http://www.youtube.com/watch?v=hNfeqDIYVsk

W ostatnią niedzielę ten ksiądz był po raz kolejny na terenie diecezji świdnickiej, a konkretnie w piskorzowskiej parafii św. Jana Nepomucena.

"Szatan nie zna żartów"

W dniach 18 i 19 sierpnia w piskorzowskiej parafii św. Jana Nepomucena gościł ks. Jarosław Cielecki - egzorcysta, dziennikarz, publicysta, filmowiec, dyrektor Watykańskiego Serwisu Informacyjnego.

W niedzielne popołudnie (18 sierpnia) kapłan przewodniczył Mszy Świętej oraz modlitwie o uzdrowienie i uwolnienie przez wstawiennictwo św. Charbela - świętego libańskiego.

W homilii duchowny przestrzegał, że "szatan nie zna żartów, a opętany może zostać każdy człowiek, który będzie działał nieroztropnie”. Zabawa w wróżbiarstwo lub inne formy okultyzmu to otwarcie się na działanie złego ducha. Egzorcysta mówił, że coraz częściej opętaniu ulegają dzieci, a może to wynikać na przykład z gier komputerowych, gdzie jest dużo nienawiści lub przedstawionych tam postaci demonów. Także przeklęcie dziecka przez rodzica niesie bardzo silne konsekwencje zniewolenia, do opętania włącznie. Szatan jest najmocniejszy wtedy, gdy ludzie przestają w niego wierzyć. Najgorsza sytuacja jest wtedy, gdy ksiądz nie wierzy w jego istnienie - mówił ks. Cielecki.
O działaniu złego ducha przekonały się na własne oczy osoby zebrane na Eucharystii na boisku w Piskorzowie. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i wypowiedzeniu moditwy uwolnienia jedna z osób była szargana przez diabła, kapłani prowadzili nad nią modlitwy. Zapewne ten widok wielu ludziom utkwi mocno w pamięci.

Opisywany duchowny przywiózł do Piskorzowa łaskami słynnący obraz Matki Bożej z Niegowici, który w uroczystej procesji został poprowadzony przez miejscowość i przy którym odbywało się nocne czuwanie.

(galeria zdjęć)

http://ddz.doba.pl/?s=subsite&id=34109&mod=1


Tak mi utkwił ten obraz, czy to przypisują jako cud za wstawiennictwem Jana Pawła II? czy to jakaś zbiorowa sugestia? i ten cud  czy "cud" w Medjugorie  ???
Zapisane
Pedro
uczestnik
***
Wiadomości: 218


« Odpowiedz #1 dnia: Sierpnia 19, 2013, 15:17:28 pm »

Zawsze byłem sceptycznie nastawiony do Medzugorje, ale coraz bardziej naiwne i śmieszne wydaje mi się tłumaczenie tych zjawisk zbiorową histerią czy autosugestią. To już nie pierwsze świadectwo księdza, egzorcysty, które poznałem. Myślę, że sami kłamcy i manipulatorzy do Medzugorje nie podróżują.
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #2 dnia: Sierpnia 19, 2013, 15:30:48 pm »

Zawsze byłem sceptycznie nastawiony do Medzugorje, ale coraz bardziej naiwne i śmieszne wydaje mi się tłumaczenie tych zjawisk zbiorową histerią czy autosugestią.
Zjawiska paranormalne mylą się ludziom z nadprzyrodzonością....
Zapisane
Pedro
uczestnik
***
Wiadomości: 218


« Odpowiedz #3 dnia: Sierpnia 19, 2013, 16:09:27 pm »

Zjawiska paranormalne mylą się ludziom z nadprzyrodzonością....

Proszę Pani, a jest jakaś różnica dla nas wierzących? Mamy do czynienia z działaniem ludzkim, ziemskim (naturalnym), albo Bożym lub diabelskim (duchowym, nadprzyrodzonym). Chyba, że się mylę i działanie diabelskie nadprzyrodzonym nie jest, a jedynie paranormalnym?
Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #4 dnia: Sierpnia 19, 2013, 17:11:12 pm »

Komentarz w filmie zalinkowaną przez panią Mamę: "to była piękna emocja" :)
A jak komuś mało zapachu róż to tu jest o "Matce Bożej Różanej", która powiedziała że Paweł VI ma sobowtóra:
http://kosciol.wiara.pl/doc/491348.Bayside-Wizje-na-zawolanie
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #5 dnia: Sierpnia 19, 2013, 17:18:43 pm »

Zawsze byłem sceptycznie nastawiony do Medzugorje, ale coraz bardziej naiwne i śmieszne wydaje mi się tłumaczenie tych zjawisk zbiorową histerią czy autosugestią. To już nie pierwsze świadectwo księdza, egzorcysty, które poznałem. Myślę, że sami kłamcy i manipulatorzy do Medzugorje nie podróżują.

Proszę pana, proszę się odnieść do tego obrazu, obejrzeć filmik, jest tam mówione, że obraz jest postawiony przed Ivanem, który będzie miał wizję i później juz jest szereg innych wydarzeń - to jedno, a druga sprawa to jest wyraźnie powiedziane, że tam nie ma objawień - to dwa.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #6 dnia: Sierpnia 19, 2013, 18:03:39 pm »

Tu można posłuchać i obejrzeć:

http://www.youtube.com/watch?v=AwB8CCIO5Hg#at=422
Zapisane
Pedro
uczestnik
***
Wiadomości: 218


« Odpowiedz #7 dnia: Sierpnia 19, 2013, 18:09:24 pm »

Obejrzałem, przeczytałem. Wnioskuję, że należy rozdzielić i indywidualnie oceniać objawienia (fałszywe?) i wizjonerów (fałszywych?) z Medziugorje, od innych wydarzeń (uzdrowienia, zjawiska), których doświadczają pielgrzymi nawiedzający Medziugorje?
Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #8 dnia: Sierpnia 19, 2013, 18:48:13 pm »

Z uzdrowieniami sprawa jest że tak powiem względna. Wszyscy wiemy, że np. w Sanktuariach Maryjnych zdarzają się tego typu zjawiska. Watykan badał kiedyś np. Lourdes i spośród ok. 4000 odnotowanych cudów potwierdzonych zostało mniej niż 100 przypadków ozdrowienia (czyli bardzo mało jak na 6mln pielgrzymów każdego roku), jednak przypadki te były znakomicie udokumentowane medycznie. Pamiętam casus pacjenta znajdującego się pod opieką laureata Nagrody Nobla z medycyny, który nie dawał już żadnych szans na wyzdrowienie. Ów doktor przyznał, że nauka i medycyna nie są w stanie wyjaśnić ozdrowienia. A te cuda z Medjugorie? Ktoś mówił, że był chory i wyzdrowiał - wierzyć czy nie? Widziałem książki: "Leczenie raka domowymi sposobami", znaczy że ktoś się wyleczył - wierzyć czy nie? Nie mamy grzechu wątpiąc w te zjawiska.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #9 dnia: Sierpnia 19, 2013, 19:17:48 pm »

Ów doktor przyznał, że nauka i medycyna nie są w stanie wyjaśnić ozdrowienia.

Zawsze się zastanawiam, dlaczego w dzisiejszych czasach cuda polegają tylko i wyłącznie na uzdrowieniu kogoś chorego. W dodatku są to cuda jakieś takie mało spektakularne. Czemu np. nie zdarzy się, aby komuś odrosła obcięta noga albo ręka, albo żeby wykłute oczy nagle się "naprawiły"? Nie wspomnę już o innych, "niemedycznych" cudach:  żeby kogoś się nie imał ogień, albo żeby się wody przed nim rozsąpiły, albo żeby mu gołąb codziennie przynosił chleb... Albo np. cudowne przemieszczanie wielkich przedmiotów na dużą odległość, widzialna i bezpośrednia interwencja aniołów ratujących kogoś z tarapatów - to są prawdziwe cuda...

W średniowieczu pełno było takich spektakularnych cudów. W czasach prześladowań zresztą też - wystarczy poczytać o wczesnych męczennikach. Dlaczego teraz takich nie ma?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #10 dnia: Sierpnia 19, 2013, 21:24:18 pm »



Proszę Pani, a jest jakaś różnica dla nas wierzących? Mamy do czynienia z działaniem ludzkim, ziemskim (naturalnym), albo Bożym lub diabelskim (duchowym, nadprzyrodzonym). Chyba, że się mylę i działanie diabelskie nadprzyrodzonym nie jest, a jedynie paranormalnym?
Jasne ! Działanie diabelskie nie jest nadprzyrodzone, lecz właśnie paranormalne, to znaczy że polega na manipulowaniu siłami natury.
Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #11 dnia: Sierpnia 19, 2013, 22:35:10 pm »

Tu jest imienna lista cudów w Lourdes:
http://en.lourdes-france.org/deepen/cures-and-miracles/miraculous-cures-in-lourdes
Niedawno uznano 69... Wątpię żeby taka lista kiedykolwiek powstało w Medjugorie.

Cytuj
Zawsze się zastanawiam, dlaczego w dzisiejszych czasach cuda polegają tylko i wyłącznie na uzdrowieniu kogoś chorego. W dodatku są to cuda jakieś takie mało spektakularne
Może ludzie są teraz bardziej prymitywni? Od razu chcieliby zbadać, zmierzyć, wyjaśnić; anioła tłumaczyć przez ufo, balon meteorologiczny itp. Dostojewski [wiem, wiem...] gdzieś napisał, że skoro wiara góry przenosi, a św. Piotr chodził po wodzie, to na pewno są na świecie święci, których czystość i moc wiary umożliwia im przenoszenie gór i spacery po jeziorze.
Zapisane
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #12 dnia: Września 12, 2013, 18:44:31 pm »

Coś ta diecezja świdnicka jest ostatnio miejscem quasi-demonicznych najazdów po Bashoborze przyszła kolej na rodzimych nowych ewangelizatorów  >:( >:(
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #13 dnia: Września 15, 2013, 18:11:42 pm »

Coś ta diecezja świdnicka jest ostatnio miejscem quasi-demonicznych najazdów po Bashoborze przyszła kolej na rodzimych nowych ewangelizatorów  >:( >:(

Pani "CiociuA" proszę przeczytać w ogłoszeniach na XXIV niedzielę zwykłą 15.09.2013 r. pewnej parafii, to też diecezja świdnicka i też będzie ks. Cielecki i pisze tak:

2.
(...)
* w środę – św. Stanisława Kostki, zak., Patrona Polski. W tym dniu w naszej Parafii odbędzie się uroczyste wprowadzenie Relikwii bł. Jana Pawła II. Mszy św. z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie o godz. 18.00 będzie przewodniczył i homilie wygłosi ksiądz Jarosław Cielecki z Rzymu. W związku z tym serdecznie zapraszamy do modlitewnego czuwania od godz. 15.00 w naszym kościele.


http://www.parafiabielawa.pl/ogloszenia,parafialne,61.html

Nie wiem dlaczego zawsze piszą, że ks. z Rzymu, jak czytając różne wpisy, to ten ks. jest cały czas w Polsce.
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #14 dnia: Września 17, 2013, 12:21:18 pm »

W średniowieczu pełno było takich spektakularnych cudów. W czasach prześladowań zresztą też - wystarczy poczytać o wczesnych męczennikach. Dlaczego teraz takich nie ma?

Zdarzają się. I to nawet sporo. Jest mnóstwo lekarzy, techników, ratowników. To jest piękna rzecz, że nam Pan Bóg dał ich na co dzień i że co dzień dzieją się cuda, o jakich w dawnych wiekach filologom by się nie śniło.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks. Jarosław Cielecki i kopia obrazu MB Wniebowziętej z Niegowici - cud? czy .. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!