Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwiecień 24, 2018, 20:11:46 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
204369 wiadomości w 5870 wątkach, wysłana przez 1435 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Verfolrem
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks. Jarosław Cielecki i kopia obrazu MB Wniebowziętej z Niegowici - cud? czy ..
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Ks. Jarosław Cielecki i kopia obrazu MB Wniebowziętej z Niegowici - cud? czy ..  (Przeczytany 13963 razy)
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3414

« Odpowiedz #15 dnia: Listopad 12, 2013, 10:32:42 am »

Ks. Jarosław Cielecki, po serii rekolekcji głoszonych tu i ówdzie w październiku i listopadzie dotarł do diecezji siedleckiej i tam spotkał się z zakazem wystąpień.

http://dzieckonmp.wordpress.com/2013/11/09/ks-jaroslaw-cielecki/
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 6244

« Odpowiedz #16 dnia: Listopad 12, 2013, 18:13:05 pm »

Ktoś się w końcu zastanowił i poszedł po rozum do głowy. Ten obraz, który kazał namalować to jest nazwany cudownym, łaskami słynący obraz Matki Bożej z Niegowici. Medjugorie na każdym kroku propagowane. Na pierwszej stronie wiele pisałam o diecezji świdnickiej i pobycie ks. Cieleckiego. Był dwa dni w sierpniu, wszystko odbywało się w Piskorzowie, były modlitwy o uzdrowienia, uwolnienia, ogłaszane to było chyba w każdej parafii. Na pierwszej stronie podane są strony i filmiki.

We wrześniu był w parafii w Bielawie, było uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Jana Pawła II

Mszy świętej i nabożeństwu połączonemu z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie za wstawiennictwem libańskich świętych przewodniczył ks. prał. Jarosław Cielecki - kapłan pochodzący z Niegowici, w której wikarym był ks. Karol Wojtyła, egzorcysta, dziennikarz, publicysta, filmowiec, dyrektor Watykańskiego Serwisu Informacyjnego. Ks. Jarosław Cielecki przywiózł do parafii łaskami słynący obraz Matki Bożej z Niegowici przed którego wizerunkiem zebrane w kościele osoby zanosiły do Boga prośby i dziękczynienia. Po Eucharystii gość z Wiecznego Miasta poprowadził modlitwę o uzdrowienie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Czuwanie zakończyło się namaszczaniem wiernych olejem św. Charbela, maronickiego pustelnika kanonizowanego przez papieża Pawła VI i ucałowaniem relikwii bł. Jana Pawła II.  Nabożeństwo było czasem wielkiej łaski dla wszystkich wiernych i całej naszej wspólnoty.

http://www.youtube.com/watch?v=3pFf9NAoqPI

(zdjęcia)

http://www.parafiabielawa.pl/aktualnosc,93.html


Już chyba są tak pouzdrawiani i pouwalniani od szatana parafianie, że czasami lęk przychodzi na nie jednego od tych "spoczynków" w Duchu Świętym. W październiku było zawsze wystawienie Najśw. Sakramentu rano o 9:00 i był odmawiany różaniec i po różańcu błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. I co? ano to, że padali w ławkach, widziałam lęk niektórych. Napatrzyłam się sama na to, że mówiłam sobie, że chyba już na ten różaniec nie będę chodzić, bo i mnie lęk zaczynał ogarniać. To tak tylko w skrócie.

Zawsze w środy się spotykają w kościele na tych swoich modlitwach o godz. 19:00. Nie wiedziałabym o niczym, ale spotkałam się z koleżanką z dawnych lat (razem maturę zdawałyśmy) i ona mi się pyta, czy ja chodzę na takie spotkania do kościoła, a ja się uśmiechnęłam i powiedziałam, że to nie moje "klimaty". Koleżanka mi powiedziała, że w jedną środę wybrała się pierwszy raz i ... mówi mi tak: "wiesz co, ale tam tak ci ludzie upadali i ja też" - a ja na to, no i co? czujesz się wybrana? (nasza rozmowa dalej trwała).

Wiele bym mogła napisać, ale ... grunt jest tu przyjazny na takie spotkania i ks. Cielecki był częstym gościem. Wcześniej był ks. Bashabora i po sąsiedzku ten inny ksiądz hindus Majanackal (nie wiem czy dobrze napisałam), ale ... żeby chociaż ogłosić, gdzie odprawiają się Msze tradycyjne w diecezji, już nie mówię o jakiś katechezach odnośnie Tradycji - to absolutnie nie!

Niech się modlą, ale czasami aż się serce kraje, jak człowiek wejdzie w ciągu dnia do kościoła, bo akurat przechodzi, czy wraca skądś i widzi, jak w głównej nawie, gdzie w głównym, starym ołtarzu jest Tabernakulum, tak jest Pan Jezus i nie widać ludzi tu klęczących, ale całe życie modlitewne skupia się po prawej stronie nawy głównej przed relikwiami bł. Jana Pawła II.

Spowiedź to też za mało działa, bo jak czytam taka wypowiedź:

Cytuj
Mam też pytanie o spowiedź . Chodzi mi o to , że w gruncie rzeczy uwalnia ona od grzechu , a nie od zniewolenia. Można się spowiadać co dzień i zaraz po tym grzeszyć pijaństwem. Natomiast modlitwa o uwolnienie uwalnia wolną wolę i wtedy naprawdę można przestać grzeszyć.

http://www.traditia.fora.pl/nowa-wiosna-kosciola-posoborowego,31/chcialem-zapytac-o-modlitwe-o-uwolnienie,10562.html#48855


« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2013, 15:35:16 pm wysłana przez Mama » Zapisane
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #17 dnia: Listopad 12, 2013, 18:28:56 pm »

Heh,
bp Kiernikowski bardzo się zdenerwował, jak zasięgnął języka, co tam się na tych spotkaniach u ks.Cieleckiego dzieje. Szczególnie chodziło o przegięcia liturgiczne (sic!).
Ponoć bp pierwotnie "klepnął" zgodę na te imprezy (w tym jedno w Katedrze), bo dostał jakieś ogólniki. Ale potem przyszły informacje o ostatnich spotkaniach w diecezji drohiczyńskiej, gdzie tamtejsza Kuria miał jakieś zastrzeżenia, bp coś tam posprawdzał, poszukał, no i zaczęło się (a wszyscy wiemy, że bp Kiernikowski nie takimi rzeczami potrafi się zirytować ;D ).
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 6244

« Odpowiedz #18 dnia: Listopad 25, 2013, 21:04:36 pm »

Te furtki trzeba podomykać – mówił podczas wizyty w parafii w podpiotrkowskich Bujnach ks. dr Jarosław Cielecki

W Bujnach ksiądz przeganiał szatana

http://www.epiotrkow.pl/artykul/5,13133,1
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2209

« Odpowiedz #19 dnia: Kwiecień 10, 2015, 17:15:26 pm »

Komunikat z archidiecezji warszawskiej jeszcze z lutego przemknął niepostrzeżenie:

http://archidiecezja.warszawa.pl/komunikat-kurii/

Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Tomas
bywalec
**
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #20 dnia: Listopad 07, 2016, 12:17:56 pm »

Odgrzewam trochę wątek, ale z jednej strony Fronda promuje działalność ks. Cieleckiego ( http://www.fronda.pl/a/w-polsce-powstaje-kopia-pustelni-sw-charbela,81257.html?fb_action_ids=910837992351339&fb_action_types=og.comments ), a z drugiej biskup radomski zakazuje mu działalności
Cytuj
Drodzy Czytelnicy chciałbym poinformować Państwa o braku aprobaty Biskupa Radomskiego Henryka Tomasika dla wyżej wymienionej działalności Państwa Wróblów. Ksiądz Jarosław Cielecki otrzymał od Biskupa Radomskiego dekret zakazujący mu jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej na terenie diecezji radomskiej (podobny zakaz istnieje równieżw innych diecezjach w Polsce).
Zakaz nie dotyczy kultu św. Charbela, ale sposobu działalności Ks. Jarosława oraz pozostających pod jego wpływem ludzi. Brak posłuszeństwa w Kościele nigdy nie był znakiem miłości Boga i Kościoła. Prosimy o ostrożność.
ks. Tomasz Herc, Sekretarz Biskupa Radomskiego
Ktoś wie, o co chodzi?
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #21 dnia: Listopad 14, 2016, 12:47:34 pm »


Zawsze się zastanawiam, dlaczego w dzisiejszych czasach cuda polegają tylko i wyłącznie na uzdrowieniu kogoś chorego. W dodatku są to cuda jakieś takie mało spektakularne. Czemu np. nie zdarzy się, aby komuś odrosła obcięta noga albo ręka, albo żeby wykłute oczy nagle się "naprawiły"? Nie wspomnę już o innych, "niemedycznych" cudach:  (...)
W średniowieczu pełno było takich spektakularnych cudów. W czasach prześladowań zresztą też - wystarczy poczytać o wczesnych męczennikach. Dlaczego teraz takich nie ma?
Cofnęłam się do starszego posta i mam pytanie:
Jak to nie ma takich niemedycznych cudów? - a GLORIA POLO ???
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 6244

« Odpowiedz #22 dnia: Wrzesień 08, 2017, 20:48:39 pm »

Komunikat z archidiecezji warszawskiej jeszcze z lutego przemknął niepostrzeżenie:

http://archidiecezja.warszawa.pl/komunikat-kurii/Nie działa link, ale jest taki komunikat:

KOMUNIKAT KURIALNY

Zakaz zapraszania do posługi księdza Jarosława Cieleckiego – kapłana Diecezji Roznawa na Słowacji.
Przewielebni Księża Proboszczowie i Rektorzy kościołów
Archidiecezji Warszawskiej

W związku z napływającymi informacjami z innych diecezji oraz zapytaniami kierowanymi przez Księży Proboszczów uprzejmie informujemy, że Księża Biskupi w trzech diecezjach: kieleckiej, siedleckiej i tarnowskiej zakazali zapraszania z jakąkolwiek posługą do parafii Księdza Jarosława Cieleckiego – kapłana Diecezji Roznawa na Słowacji.

Po konsultacji z Arcybiskupem Metropolitą Warszawskim taką samą rekomendację przekazujemy wszystkim Księżom Proboszczom i Rektorom kościołów w naszej archidiecezji.

Ks. Janusz Bodzon
Kanclerz Kurii

Ks. Tadeusz Sowa
Moderator Wydziałów Duszpasterskich

http://ksieza.archwwa.pl/aktualnosci/komunikat-kurii/
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 6244

« Odpowiedz #23 dnia: Wrzesień 08, 2017, 21:38:38 pm »

Ks. Jarosław Cielecki, po serii rekolekcji głoszonych tu i ówdzie w październiku i listopadzie dotarł do diecezji siedleckiej i tam spotkał się z zakazem wystąpień.

http://dzieckonmp.wordpress.com/2013/11/09/ks-jaroslaw-cielecki/Taka informacja jest podana:

Oświadczenie Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej
2013-11-06

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Siedleckiej oświadcza, że działalność ks. Jarosława Cieleckiego na terenie diecezji siedleckiej nie ma aprobaty Kurii Diecezjalnej Siedleckiej.

Wydział Duszpasterski prosi o odwołanie wszelkich ewentualnych spotkań z udziałem ks.  Jarosława Cieleckiego.

Spotkania modlitewne w katedrze siedleckiej 8 listopada i w parafii Wołyńce 9 listopada zostały odwołane.

http://podlasie24.pl/wiadomosci/diec.-siedlecka/oswiadczenie-wydzialu-duszpasterskiego-kurii-diecezjalnej-siedleckiej-104bc.htmlZ kolei z informacji podanych na blogu ks. Biskupa Z. Kiernikowskiego czytamy:

Dla wszystkich, których interesuje stan rzeczy odnośnie do ks. J. C.

W związku z zamieszaniem, jakie się tworzy wobec mojej decyzji dotyczącej ks. J. Cieleckiego, powiadamiam zainteresowanych, że otrzymałem drogą nieoficjalną informacje z Watykanu, że podawana przez ks. J. Cieleckiego instytucja „Vatican News Center” nie jest żadnym organem watykańskim, lecz rzekomo prywatną inicjatywą ks. J. Cieleckiego.

Ks. J Cielecki nie jest też prałatem. Nie przynależy do kleru krakowskiego ani łódzkiego, lecz być może do jednej z diecezji na Słowacji lub w Czechach. Prawdopodobnie nie są też uzasadnione jego powoływania się na autoryzacje watykańskie. To będzie sprawdzone po niedzieli.

Jeśli więc ks. J. Cielecki w przyszłym tygodniu nie przedstawi stosownych dokumentów określających jego status i misję, będę w obowiązku zgłoszenia tego w Sekretariacie Stanu. Możemy bowiem mieć do czynienia z jakimś nadużyciem.

Tak wygląda stan tej sprawy wg nieoficjalnych, ale z całą pewnością wiarygodnych informacji.

Żeby nie eskalować tej sprawy, nie będę wpuszczał tutaj opinii czy wiadomości w tej sprawie zaczerpniętych z internetu czy innych źródeł, które nie są sprawdzone. Poczekamy do uzyskania ostatecznych informacji.
Dziękuję za wyrozumiałość i mam nadzieję, że te wyjaśnienia i moje działania zostaną zrozumiane i przyjęte jako wyraz troski o prawdę w Kościele.
Bp ZbK
#70 bp Zbigniew Kiernikowski

http://blogs.radiopodlasie.pl/bp/?p=3495#comment-42654Dlaczego odgrzałam starsze informacje? jedna z 2013 roku - Siedlce, druga z 2015 roku - Warszawa, ano dlatego że przy okazji tej informacji ze strony ks. Cieleckiego:

http://padrejarek.pl/uwazajcie-na-przeklete-rozancevatican-service-news-07-09-2017/

... zarzucono mi kłamstwa, oszczerstwa, osąd księdza, etc ... gdy podałam te wcześniejsze informacje o zakazie jaki ksiądz miał.
Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ks. Jarosław Cielecki i kopia obrazu MB Wniebowziętej z Niegowici - cud? czy .. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!