Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:53:53 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Zakaz Mszy trydenckiej u Franciszkanów Niepokalanej
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 18 Drukuj
Autor Wątek: Zakaz Mszy trydenckiej u Franciszkanów Niepokalanej  (Przeczytany 59263 razy)
pomponiagrecyna
Gość
« Odpowiedz #15 dnia: Lipca 29, 2013, 19:20:10 pm »

A mnie dziś spotkała miła niespodzianka na NOM. Ksiądz proboszcz wprowadził przed końcowym błogosławieństwem modlitwę do św. Michała Archanioła. To dobra wiadomość, oby św. Michał Archanioł miał pieczę nad każdą parafią.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #16 dnia: Lipca 29, 2013, 19:28:06 pm »

A ja sobie przez ostatnie niedziele wakacjowałem:
I
- 2 ME, zwyczajny świecki szafarz (potem poszedł z bursą do chorych, gdyby nie bursa -byłby nie do poznania)
+ lud wierny pozostał wierny i klęczał po podniesieniu

II
- II ME (akurat przechodziłem obok kościoła...)

Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #17 dnia: Lipca 29, 2013, 19:33:12 pm »


http://gosc.pl/doc/1645408.Kaplanstwo-kobiet-homolobby-papiez-odpowiada


"Lobby homoseksualne

Ojciec Święty zauważył, że pisze się sporo o lobby gejowskim. Do tej pory nie znalazł w Watykanie nikogo, kto deklarowałby się jako homoseksualista."


A któż to się oficjalnie przyzna i powie głośno o swoim homoseksualizmie?  A nie tak dawno bo w czerwcu, przemawiając podczas audiencji z udziałem przedstawicieli latynoamerykańskich kongregacji zakonnych (CLAR), Ojciec św. powiedział, że w Kurii Rzymskiej jest problem z zepsuciem i od dłuższego czasu działa tam „lobby gejowskie”.  Po raz pierwszy przyznał, że na najwyższych szczeblach Kurii Rzymskiej ulokowało się homoseksualne lobby.

http://www.pch24.pl/papiez-mowi-o-lobby-homoseksualnym-w-kosciele,15542,i.html
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #18 dnia: Lipca 29, 2013, 20:55:51 pm »

To przedstawiciel tego środowiska (mam na myśli rzymską szkołę teologii) bp. Schneider prosił w 2010 roku papieża Benedykta o nowy syllabus dotyczący błędów w interpretacji nauczania Vaticanum II a profesor Gherardini, w swoich pracach wskazał na nowości w nauczaniu Vaticanum II, które nie mają pokrycia w dogmatycznych orzeczeniach wcześniejszych dokumentów Magisterium. Wśród nich wymienia doktrynę kolegialności biskupów czy problem dotyczący źródeł Objawienia - Pisma Świętego i Tradycji. W tych dwóch przypadkach zdaniem profesora nauczanie soborowe jest z pewnością omylne (błędne) i reformowalne. Innymi dyskusyjnymi kwestiami są ponadto: relacje ze światem żydowskim i arabskim oraz wolność religijna. W tym samym duchu pisze o. Lanzetta (vide najnowsza książka "Iuxta Modum"), czy uczeń Romano Amerio, pro. Radaelli. To właśnie jego książka "Przyszłość dogmatu - straszna czy świetlana?" wywołała wielkie poruszenie w Watykanie, a została ona opatrzona komentarzami bp. Mario Oliveriego i prof. Gherardiniego. I to co spotkało Franciszkanów Niepokalanej jest konsekwencją ich zaangażowania w wielki proces reformy Kościoła nie tyko na gruncie życia zakonnego ale i doktrynalnego. Oby tylko nie skończyło się tak jak w przypadku Instytutu Dobrego Pasterza.
Tomasz Stępień
Dobrze, ze pan wspomina bpa Mario Oliveriego. Tez jest na celowniku. Zaloze sie, ze w ciagu pol roku pojawia sie na niego jakies kwity. Ciekawie tez wyglada na tym tle strategia ucieczki do przodu w diecezji tulonskiej.
Adam Gwiazda
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #19 dnia: Lipca 29, 2013, 21:27:54 pm »

http://gosc.pl/doc/1645408.Kaplanstwo-kobiet-homolobby-papiez-odpowiada

„Ex Oriente lux, ex Occidente luxus” - ciekawe, to jest aforyzm S.J. Leca.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #20 dnia: Lipca 29, 2013, 21:47:14 pm »

Papież to przytacza, jako podpowiedź kogoś z Kościoła wschodniego:

Cytuj
Papież nawiązał również do obchodzonej obecnie rocznicy chrztu Rusi. Franciszek z uznaniem odniósł się do pięknej liturgii, którą zachowały Kościoły wschodnie.

„My zatraciliśmy zmysł adoracji – przyznał Papież. – Oni go zachowali. Chwalą Boga, adorują Go, śpiewają, czas się dla nich nie liczy. Bóg jest w centrum i jest to bogactwo, o którym chcę wspomnieć przy tej okazji. Kiedyś powiedzieli mi o Kościele zachodnim, o Europie zachodniej: Lux ex oriente, a na zachodzie luksus. Konsumpcjonizm, dobrobyt wyrządził nam wiele szkody. Tymczasem oni zachowali owo piękno Boga w centrum. Kiedy się czyta Dostojewskiego, a wszyscy powinni go czytać i do niego wracać, dostrzega się rosyjską, wschodnia duszę. Bardzo nam to pomaga. Potrzebujemy tej odnowy, tego świeżego powietrza, światła ze Wschodu”.


Radio Watykańskie


A dlaczego się papież nie zachwyca/zachwyci naszą Mszą tradycyjną?  Wschodnie chwali, a swojego nie widzi? tylko jeszcze zakazał?
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #21 dnia: Lipca 29, 2013, 22:01:16 pm »


http://gosc.pl/doc/1645408.Kaplanstwo-kobiet-homolobby-papiez-odpowiada


"Lobby homoseksualne

Ojciec Święty zauważył, że pisze się sporo o lobby gejowskim. Do tej pory nie znalazł w Watykanie nikogo, kto deklarowałby się jako homoseksualista."


A któż to się oficjalnie przyzna i powie głośno o swoim homoseksualizmie?  A nie tak dawno bo w czerwcu, przemawiając podczas audiencji z udziałem przedstawicieli latynoamerykańskich kongregacji zakonnych (CLAR), Ojciec św. powiedział, że w Kurii Rzymskiej jest problem z zepsuciem i od dłuższego czasu działa tam „lobby gejowskie”.  Po raz pierwszy przyznał, że na najwyższych szczeblach Kurii Rzymskiej ulokowało się homoseksualne lobby.

http://www.pch24.pl/papiez-mowi-o-lobby-homoseksualnym-w-kosciele,15542,i.html

W TV pokazano fragment wywiadu z papieżem Franciszkiem w samolocie. "A kimże ja jestem, żeby ICH (homoseksualistów) OSĄDZAĆ ?" -zapytał papież.
Obserwując ten pontyfikat, mam wrażenie, że papież Franciszek ma faktycznie problem z tym, kim faktycznie stał się po ostatnim konklawe. On po prostu nie rozumie, kim jest Namiestnik Chrystusa.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #22 dnia: Lipca 29, 2013, 22:13:42 pm »

W TV pokazano fragment wywiadu z papieżem Franciszkiem w samolocie. "A kimże ja jestem, żeby ICH (homoseksualistów) OSĄDZAĆ ?" -zapytał papież.
Obserwując ten pontyfikat, mam wrażenie, że papież Franciszek ma faktycznie problem z tym, kim faktycznie stał się po ostatnim konklawe. On po prostu nie rozumie, kim jest Namiestnik Chrystusa.
A nie dotyczyło to ich dobrej woli czasem?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #23 dnia: Lipca 29, 2013, 22:16:02 pm »

Ta wypowiedź była tak rozmydlona, że nie bardzo wiadomo, o JAKĄ "dobrą wolę" chodzi.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #24 dnia: Lipca 29, 2013, 22:21:26 pm »

Odnośnie zakazu Mszy trydenckiej u Franciszkanów Niepokalanej, na blogu messainlatino.it/ jest kopia Dekretu i napisana treść:

http://blog.messainlatino.it/2013/07/decreto-della-santa-sede.html
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #25 dnia: Lipca 29, 2013, 23:32:53 pm »

Cytuj
Ojciec Święty zauważył, że pisze się sporo o lobby gejowskim. Do tej pory nie znalazł w Watykanie nikogo, kto deklarowałby się jako homoseksualista."

Łatwo mu tak mówić, bo nie odwiedza knajp i nie używa windy.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #26 dnia: Lipca 29, 2013, 23:38:54 pm »

Ach, gdyby to nie Papież powiedział, tylko ktoś inny ... Można by wtedy pomyśleć, że mówi to albo naiwniak albo hipokryta.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #27 dnia: Lipca 30, 2013, 05:35:18 am »

A dlaczego się papież nie zachwyca/zachwyci naszą Mszą tradycyjną?  Wschodnie chwali, a swojego nie widzi?

Jest z pokolenia, któremu wpojono zachwyt tylko nad tymi elementami rytów wschodnich, których "brakowało" w rycie rzymskim.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #28 dnia: Lipca 30, 2013, 10:19:29 am »

http://www.liturgia.pl/blogi/Tomasz-Dekert/Zakaz-odprawiania-czyli-chyba-cos-sie-komus-pomylilo.html
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #29 dnia: Lipca 30, 2013, 10:49:33 am »

Jak podchwycą to biskupi ( a polscy są raczej niechętni) oraz kurialiści to biada nam. Ale jest jeszcze Radość.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 18 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Zakaz Mszy trydenckiej u Franciszkanów Niepokalanej « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!