Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 15:58:40 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Katolik tradycyjny wobec kanonizacji bł. Jana Pawła
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] Drukuj
Autor Wątek: Katolik tradycyjny wobec kanonizacji bł. Jana Pawła  (Przeczytany 13113 razy)
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #75 dnia: Lipca 16, 2013, 18:20:51 pm »

Drugi błąd merytoryczny (w sprawie cerkwi Aleksandra) z mojej strony, to znak że trzeba zwijać interes. Rozumiem, że można mieć inne zdanie w tak skomplikowanych kwestiach i nikomu swojego tutaj nie imputowałem. Zależało mi jedynie na szacunku dla poległych, więc cieszy mnie, że pan "Tato" jednak wartościuje te różne postawy i już nie wrzuca wszystkich do 1 worka  z napisem "syndrom samobójczych skłonności". Pozdrawiam.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #76 dnia: Lipca 16, 2013, 18:30:39 pm »

Drugi błąd merytoryczny (w sprawie cerkwi Aleksandra) z mojej strony, to znak że trzeba zwijać interes ...
No nie! Nic nie zwijać!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #77 dnia: Lipca 16, 2013, 19:39:12 pm »

Skoro pojawił się tutaj temat historii to i ja się odezwę ;D. Otóż powtórzę za Panem Tatą, bo to jest jedyna i słuszna ocena takich rzeczy.
Panie Tytanik:
 Pańskie przykłady porównujące nie tylko dane powstanie z innym (np. śląskie z listopadowym), ale także i bohaterską (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) obronę Wizny z walką samobójczą jest ładnie mówiąc, a raczej pisząc do bani. Otóż powstanie listopadowe czy styczniowe (nie mówiąc tu już i o inicjatorach - masonach) ma się nijak to powstania wielkopolskiego czy śląskiego, gdyż pierwsze  nie tylko były z góry skazane na niepowodzenia, ale i od początku normalny człowiek (czyt. realista) wiedział, że nie uda się wyzwolić Polski. Dlaczego? Bo kto może wierzyć w to, że Rosja (a także i w kryzysowej sytuacja Austria i Prusy) pozwolą się ośmieszyć takim buntownikom? Nikt! Carowi już mogło i nie zależeć na tych ziemiach (choć na prawdę zależało) ale nie mógł pozwolić się ośmieszyć i pokazać, że z własnymi poddanymi sobie nie radzi. Zaś śląskie, wielkopolskie itp. miały rację bytu dlatego, że nasi zaborcy upadli. Europa dzieliła ziemie i Polacy mogli w ten sposób wykrzyczeć swoją i tej ziemi polskość, ale najważniejsze jest to, że odrodzona Polska raczej nie mogła stracić na tych powstaniach w przeciwieństwie do tych powstań przeciwko zaborcom (tam garść idealistów wszystko na jedną kartę rzucała).
 Po drugie primo (jak to Kwiczoł z Janosika mówił ;D)  obrona w '39 była konieczna i wymieniony kpt. Raginis nie jest debilem, którego trzeba postawić przed sąd! On jest bohaterem bo bronił ojczyzny (istniejącej z legalnymi władzami). To był jego obowiązek i chwała mu za takie męstwo. A to, że ogólny plan i przygotowania do wojny były kiepskie to już wina głównych dowódców odpowiedzialnych za to. już prędzej za samobójcę może Pan uważać kpt. Zajączkowskiego, który dowodził w bitwie pod Zadwórzem w 1920 roku. Ale w sumie to i on jest dla mnie wzorem Polaka patrioty, bo postawił swoje i swoich 330 (jak sie nie mylę tylu ich było) żołnierzy życię w obronie istniejącej (!) Polski i jej zawsze wiernego miasta Lwowa, z którego się wywodzili. Mimo, że nie mieli rozkazu z góry to i tak to był ich święty obowiązek i nie tylko dla tego, że miasto mogłoby paść, ale dlatego, że poświęcając swoje życie ratowali ludność Lwowa, która zapewne zostałaby wycięta.
To już chyba wszystko  :D
Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #78 dnia: Lipca 16, 2013, 23:44:18 pm »

Drugi błąd merytoryczny (w sprawie cerkwi Aleksandra) z mojej strony, to znak że trzeba zwijać interes ...
No nie! Nic nie zwijać!
Dziękuję za dobre słowo ;) miałem na myśli ten bokotemat; fk ma za dużo ciekawych tematów, interesujących uczestników i oryginalnych opinii, abym mógł przestać czytać i komentować. Serdecznie pozdrawiam :D
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #79 dnia: Lipca 17, 2013, 09:51:26 am »

Zbieramy owoce jakie zrodził J-P II

Gandhi e Martin Luther King cattolici?

http://blog.messainlatino.it/2013/07/gandhi-e-martin-luther-king-raffigurati.html
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 4 5 [6] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Katolik tradycyjny wobec kanonizacji bł. Jana Pawła « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!