Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 14:06:50 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Niemcy: liberalny Kongres Eucharystyczny
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Niemcy: liberalny Kongres Eucharystyczny  (Przeczytany 5644 razy)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #15 dnia: Września 28, 2013, 23:44:42 pm »

Offtopis, ale mi się zebrało.....


Naprawdę długo sądziłem (naiwnie), że największymi problemami Kościoła są ekumenizm, NOM, ....

Dopiero po przestudiowaniu nieskończonej ilości pism, artykułów, książek ,...... zrozumiałem, że forpocztą wrogów Kościoła, że fundamentalnym i najważniejszym narzędziem do niszczenia Kościoła jest kolegializm.

Gdyby dziś anioł z nieba zapytał - wybierz jeden element "de-"reformy a Ja go zniszczę, wybrałbym kolegializm. Kiedy usuniemy z Kościoła ten paraliżujący wszystko i wszystkich demokratyczny wirus będziemy w stanie odbudować całość tego co straciliśmy.





W świecie, w którym przełożeni każą mi "skracać dystans"; w którym podwładni żądają prawa, do mówienia mi po imieniu; w którym z wszystkimi w każdej sprawie mam być per Ty; tęsknie za kimś duchowo i autorytetem wyżej ode mnie, tęsknie za ojcem przed którym mogę okazać słabość i którego słowa byłyby dla mnie drogowskazem....
Wszyscy potrzebujemy Piotra, może mi się w życiu dziać ekstremalnie źle ale kiedy mam Piotra... jakoś dam radę.

Rzygam już kolegami.....




Panie Boże daj mi Piotra za którym będę mógł iść w ogień....





Przepraszam, zebrało się i musiałem spuścić powietrze.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #16 dnia: Września 28, 2013, 23:59:38 pm »

10/10 dla Pana powyżej!
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #17 dnia: Września 29, 2013, 04:34:00 am »

Właśnie na to największą uwagę zwracała Arcybiskup.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #18 dnia: Września 29, 2013, 22:16:57 pm »

w którym z wszystkimi w każdej sprawie mam być per Ty; t
Zawsze powtarzam, że anglicy się nie "tykają". Nie mówią do siebie prze "Ty", ale przez "Wy", jak w śląskim, do jednej osoby:

Za czym stoicie? (Za czym pani stoi. - po polsku)

A poza tym - także 10/10.

Biskupi zachowują się trochę jak media - biorą z papieża to co im "leży".
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #19 dnia: Marca 06, 2018, 09:23:54 am »

Ładny cytacik z linku powyżej:

Kard. Lehmann zdecydowanie opowiedział się za określeniem „dla wszystkich”. „Przecież wszyscy pójdziemy do nieba” - stwierdził.

Zwłaszcza to "opowiedział się" jest bardzo fajne. Znaczy to, że za prawdami wiary można się "opowiedzieć" - tak ja w demokratycznym głosowaniu, jedni głosują tak, inni siak.  Kardynał akurat opowiada się za "za wszystkich", ale przecież inni kardynałowie opowiadają się za "za wielu" - tak jak przystało na nowoczesne, pluralistyczne społeczeństwo.

Czyli wszystko gra, dajcie biednemu kardynałowi spokój.


Cytuj
Kardynał Lehmann: potrzebna jest decyzja ws. diakonatu kobiet

Po niedawnej wypowiedzi papieża Franciszka o dowartościowaniu kobiet w Kościele, były wieloletni przewodniczący Episkopatu RFN kard. Karl Lehmann zaapelował o podjęcie decyzji w sprawie wyświęcania kobiet na diakonów.

(...)

http://www.dw.de/niemiecki-kardyna%C5%82-potrzebna-jest-decyzja-ws-diakonatu-kobiet/a-17115737



Pozwoliłam sobie zacytować coś o kard Lehmannie. Jak podają na różnych stronach kard. Lehmann szykuje się na drugą stronę zycia: "„ale on sam, choć jest bardzo spokojny, daje nam znać, że rusza w drogę – ostatni etap jego ziemskiego pielgrzymowania”. Jeden z "odnowicieli" Kościoła w Niemczech.

Niemcy: stan zdrowia kard. Karla Lehmanna „krytyczny”

Biskup Moguncji Peter Kohlgraff wezwał do modlitw za swego poprzednika, kard. Karla Lehmanna. Stan zdrowia 81-letniego kardynała jest „krytyczny” - napisał w liście do parafii i współpracowników, o czym poinformowała 5 marca kuria diecezjalna w Moguncji.

Od września ub. roku ten wybitny teolog i wieloletni przewodniczący Konferencji Biskupów Niemieckich cierpi na skutki przebytego udaru i wylewu krwi do mózgu. „Stan jego zdrowia był przez długi czas stabilny, mimo iż nic nie wskazywało na większą poprawę. Teraz jednak [kard. Lehmann] znacznie opadł z sił tak bardzo, że musimy obawiać się o jego życie” - napisał bp Kohlgraf.

Podkreślił jednocześnie, że przez cały czas chorym kardynałem opiekują się siostry zakonne i personel medyczny, „ale on sam, choć jest bardzo spokojny, daje nam znać, że rusza w drogę – ostatni etap jego ziemskiego pielgrzymowania”.

Przez niemal 33 lata – od początku października 1983 r. do przejścia na emeryturę w wieku 80 lat w maju 2016 r., kard. Lehmann był biskupem Moguncji, a przez ponad 20 lat (1987-2008) przewodniczącym Konferencji Biskupów Niemieckich.
(...)
http://www.niedziela.pl/artykul/34210/Niemcy-stan-zdrowia-kard-Karla-Lehmanna

Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #20 dnia: Marca 06, 2018, 11:33:14 am »

Zawsze powtarzam, że anglicy się nie "tykają". Nie mówią do siebie prze "Ty", ale przez "Wy",
Fanom "netykiety" kładę do łbów że kalkują z angielskiego a tu widzę że w dodatku z błędem!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #21 dnia: Marca 11, 2018, 10:44:16 am »

Stan zdrowia kard. Karla Lehmanna był „krytyczny”, dziś czytamy, że  rano zmarł.

Dziś rano zmarł znany kardynał Karl Lehmann !

Były biskup Moguncji, kardynał Karl Lehmann zmarł w niedzielę rano w swym domu w Moguncji - poinformowała jego diecezja, na którą powołuje się agencja dpa.

(...)

http://telewizjarepublika.pl/dzis-rano-zmarl-znany-kardynal-karl-lehmann,61842.html



Skończył się karnawał kard. Lehmanna, już zdał sprawę przed Bogiem ze swojego pasterzowania.

http://www.unavoce-ve.it/02-05-19.htm



Odszedł kardynał Karl Lehmann. Docierał do ludzkich serc

Kardynał Karl Lehmann był jednym z ważniejszych ludzi Kościoła w powojennej historii Niemiec i uosabiał pewną erę w katolickim Kościele w RFN.
(...)
http://www.dw.com/pl/odszed%C5%82-kardyna%C5%82-karl-lehmann-dociera%C5%82-do-ludzkich-serc/a-42898050
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2018, 11:50:17 am wysłana przez Anna M » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #22 dnia: Września 24, 2018, 19:10:45 pm »

Taką modlitwę dziś wyczytałam: (już w 1938 roku było żeby modlić się za Niemcy

MODLITWA O NAWRÓCENIE NIEMIEC. (1938 r.)

O najmiłosierniejszy Jezu, którego ojcowskie Serce tak bardzo pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i któryś wylał Krew Swoją Najświętszą dla zbawienia wszystkich ludzi — wejrzyj na ten nieszczęsny naród, oderwany przez herezję od lat tylu od świętego Kościoła Twego, żyjący od tak dawna w błędach i ciemnocie, z dala od Sakramentów Świętych, pozbawiony uczestnictwa w Najświętszej Ofierze Ołtarza, a obecnie popychany na drogę pogaństwa i bezbożności.
O Jezu, którego w Hostii ukrytego nie czci ten biedny naród — daj mu się poznać, niech ze czcią zegnie przed Tobą kolana i niech wyzna, że ukryty w Sakramencie pod postacią chleba, jest Bóg żywy i prawdziwy.
O Jezu, którego Niepokalanej Matce nieszczęsny ten naród czci należnej nie oddaje — daj mu Ją poznać, ukochać i cześć synowską oddawać.
O Jezu, błagam Cię, racz dać temu biednemu narodowi rządy sprawiedliwe, katolickie, rządy według Serca Twego. Błagam Cię o tę łaskę przez zasługi gorzkiej Męki Twojej, przez przyczynę Twej Niepokalanej Matki i wszystkich Świętych Twoich. Amen.

Za: "Przepuść Panie, Krótkie nabożeństwo za nawrócenie grzeszników" (1938r.)


Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Niemcy: liberalny Kongres Eucharystyczny « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!