Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 01:58:40 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Głosować czy nie głosować?....
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 19 Drukuj
Autor Wątek: Głosować czy nie głosować?....  (Przeczytany 34867 razy)
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #135 dnia: Czerwca 01, 2009, 23:34:00 pm »

A są jeszcze potomkowie rodów Wielkiego Xięstwa ? Bo np. taka Anna Radziwiłł ("minister" w "rządzie" Mazowieckiego) ... ma fajne nazwisko. I tylko tyle.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
best
Gość
« Odpowiedz #136 dnia: Czerwca 01, 2009, 23:50:11 pm »

Polaku idź na wybory do PE, twój majatek juz tam jest ::)
Zapisane
Solozzo
bywalec
**
Wiadomości: 91


« Odpowiedz #137 dnia: Czerwca 02, 2009, 00:28:45 am »


http://www.radziwill.pl/index.php?page=Nota%20biograficzna
http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Konstanty_Radziwi%C5%82%C5%82
To dobry kandydat. W rezydencji Księcia wielokrotnie na początku lat 90 była odprawiane przez zaprzyjaźnionych księży Msze Św w KRR dla zaufanych grup.

Dekret 13 / 2009 z dnia 14 marca 2009 roku
o uworzeniu Komandorii Pomorskiej  Wielkiego Baliwatu Polski  Wojskowego i Szpitalnego Zakonu Świętego Łazarza z Jerozolimy w Gdańsku i mianowaniu jego Zwierzchnika w osobie Komandora JE Rev. Ks. Prałata Henryka Księcia Jankoweskieogo EGCLJ(J).

Dekret 19 / 2009 z dnia 22 marca 2009 roku
o utworzeniu Urzędu Inkwizytora Wielkiego Baliwatu Polski Wojskowego i Szpitalnego Zakonu Świętego Łazarza z Jerozolimy i mianowaniu Inkwizytorem w osobie Rev. O. Grzegorz Przemysław von Badziąg-Borrmann OFMCap., ChLJ,
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2009, 00:45:45 am wysłana przez Solozzo » Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #138 dnia: Czerwca 02, 2009, 00:58:31 am »

zamachy stanu wszędzie wyglądają podobnie

problem Berezy nie polegał na więzieniu przeciwników politycznych (co jest dopuszczalne, a czasem wręcz konieczne), lecz na poniżaniu ludzi

Czyli stworzyłby pan taki obóz, tak? A co ze zwykłymi ludźmi, którzy by się sprzeciwiali zamachowi stanu? Też pan by ich zamykał czy może likwidował?
Zapisane
Solozzo
bywalec
**
Wiadomości: 91


« Odpowiedz #139 dnia: Czerwca 02, 2009, 01:06:22 am »

zamachy stanu wszędzie wyglądają podobnie

problem Berezy nie polegał na więzieniu przeciwników politycznych (co jest dopuszczalne, a czasem wręcz konieczne), lecz na poniżaniu ludzi

Czyli stworzyłby pan taki obóz, tak? A co ze zwykłymi ludźmi, którzy by się sprzeciwiali zamachowi stanu? Też pan by ich zamykał czy może likwidował?

Naród jest najwyższą formą uspołecznienia i najważniejszą zbiorowością dla jednostki, którego interes zostaje wyniesiony ponad inne interesy partykularne osobiste, rodzinne, klasowe, regionalne, międzynarodowe.

Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka R.Dmowski - Myśli nowoczesnego Polaka.
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #140 dnia: Czerwca 02, 2009, 01:18:03 am »

Czekam na konkretną odpowiedź a nie cytaty z Dmowskiego? Zamykalibyście i mordowali ludzi, którzy sprzeciwialiby się Waszemu zamachowi stanu?

A co do narodu, to przeczy Pan sam sobie. Monarchie zazwyczaj są wielonarodowe. Państwo narodowe to wymysł XIX wieczny. Proszę się więc na coś zdecydować. Bo z tego, co widzę, to Pan i Krusejder nie chcecie monarchii ale prawicowej dyktatury.

Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka R.Dmowski - Myśli nowoczesnego Polaka.

"Tylko dzięki zaiste niepojętej, a tak wielkiej i niezbadanej litości boskiej, ludzie w tym kraju nie na czworakach chodzą, a na dwóch nogach, udając człowieka" - Józef Piłsudski
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2009, 01:25:00 am wysłana przez Adam » Zapisane
Solozzo
bywalec
**
Wiadomości: 91


« Odpowiedz #141 dnia: Czerwca 02, 2009, 01:28:03 am »

Charles Marie Maurras - zwolennik monarchii absolutnej, wróg liberalizmu i demokracji. Monarchizm był dla niego synonimem nacjonalizmu; król uosabia rację stanu, a jednostki wypełniając jego rozkazy stają się narodem. W takiej społeczności nie było miejsca dla elementu napływowego. Akcentował silnie rolę Kościoła katolickiego, widząc w nim instytucję nierozerwalnie związaną z monarchią absolutną.
Wydaje się że bezkrwawych zamachów stanu nie ma. Nawet podczas rewolucji goździków zginęły cztery osoby.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #142 dnia: Czerwca 02, 2009, 01:28:59 am »

Jeszcze tak wracając do tego testu politycznego, to punkt "System gospodarczy" jest niekompletny. Powinna być jeszcze do wyboru odpowiedź

Najuczciwszym systemem jest dystrybucjonizm.

  - tak jak to zaproponował Chesterton i Belloc, i  jak proponują encykliki Rerum Novarum i Quadragesimo Anno.

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #143 dnia: Czerwca 02, 2009, 01:31:41 am »

Wydaje się że bezkrwawych zamachów stanu nie ma. Nawet podczas rewolucji goździków zginęły cztery osoby.

Czyli gdybym się Panu sprzeciwił, to mógłby mnie Pan zabić albo wsadzić do więzienia, tak?
Zapisane
Solozzo
bywalec
**
Wiadomości: 91


« Odpowiedz #144 dnia: Czerwca 02, 2009, 01:38:37 am »

dlaczego od razu ja??
 A czy teraz nie można kogoś wsadzić za poglądy, no może lepiej skazać, bo dają póki co w zawiasach. Ilu jest takich współczesnych ,,więźniów sumienia" w Polsce??
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #145 dnia: Czerwca 02, 2009, 01:43:33 am »

Miejmy we wszystkim miarę. To, że przez "poprawność polityczną" odwołuje się konferencje na uniwersytecie to jednak co innego niż obozy internowania dla oponentów politycznych.

A tak przy okazji. Dla mnie ważniejsze jest to, czy druga osoba jest katolikiem a nie to czy jest Polakiem, Arabem czy Nigeryjczykiem. Pan prezentuje wizję katolicyzmu narodowego, która kłoci się z powszechnością mojego Kościoła, innymi słowy wizja ta jest antykatolicka. Przykre jest, że część osób do tej pory tego nie chce zrozumieć.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #146 dnia: Czerwca 02, 2009, 12:23:17 pm »

A są jeszcze potomkowie rodów Wielkiego Xięstwa ? Bo np. taka Anna Radziwiłł ("minister" w "rządzie" Mazowieckiego) ... ma fajne nazwisko. I tylko tyle.

Widać Wasmość nie Boćwina jako my ty niektórzy ( z Przewielebnym O.Nikodemem na przykład ) tedy tego Waść nie wiesz, ale są, żywią jeszcze, i nawet na forum pisują, za Księciem Radziwiłłem byłbym skłonny się opowiedzieć, jako że to mógłby być bardzo ciekawy monarcha. Ja sam zaś jako monarchista niezrzeszony optuję za bardzo oryginalną formą monarchii a mianowicie pewnego nawiązania do "Dagome Iudex" i poddania Korony Polskiej pod zwierzchnosć Papieża jako monarchy świeckego.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #147 dnia: Czerwca 02, 2009, 12:34:57 pm »

Pomysł z Papieżem-monarchą ciekawy, tyle tylko, że całkowicie nierealny.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #148 dnia: Czerwca 02, 2009, 12:46:55 pm »

Pomysł z Papieżem-monarchą ciekawy, tyle tylko, że całkowicie nierealny.

Dlaczemu ? :) Właśnie przeciwniei Realnie Chrystus Król jest Naszym Władcą. Logicznie by wcielić panowanie społeczne, Jego Namiestnik moze być naszym ziemskim Królem przynajmniej dopóki nie przyjdzie Król Wieków. Może On także ( Papież ) wyznaczyć swego Monarchę, jako ziemski Władca Civitas Christiana.
Wszystkie inne warianty są nierealne, tj realne, w tym sensie, ze prowadzą do rzeczy przeciwnych - ateistyczno-statnistycznych, masońskich "demo-dyktatur."
Po co mamy sie spierać, dzielić na OMPy lubelskie, wrocłąwskie, KZMy, itp itd, skoro rozwiązanie powrotu poprzez nawiązanie do "Dagome Iudex" jest najlepsze z możliwych i godzi wszystkich monarchistów ( pretendentów do tronu i tak nie mamy ( prócz paru osób nie do końca zrównowazonych psychicznie a tytuujących się "regentami" itp itd ):)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
probus
bywalec
**
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #149 dnia: Czerwca 02, 2009, 12:56:28 pm »

No ale właśnie monarchia najcześciej przeradza się w tyranię. Nie czuje Pan tego? No ale niech Panu będzie. Kogo w takim razie obsadziłby Pan na tronie polskim? I na jakiej zasadzie miałaby się odbyć zmiana ustroju? Przez referendum?
Monarchowie tyranami? To proszę mi wskazać jakiegoś władcę nakładającego wyższe podatki na obywateli niż współczesne rządy demokratyczne. I niech mi Pan pokaże jaki monarcha bardziej ingerował w życie poddanych niż dzisiejsze rządy.

PS. Robespierre też uważał królów za tyranów. Dzisiaj już wiemy jak bardzo się mylił...
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 19 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Głosować czy nie głosować?.... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!