Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 01:57:34 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Głosować czy nie głosować?....
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 19 Drukuj
Autor Wątek: Głosować czy nie głosować?....  (Przeczytany 34866 razy)
Civitas Dei
adept
*
Wiadomości: 36


« Odpowiedz #105 dnia: Maja 29, 2009, 09:53:25 am »

czy w nacjonalizmie wolnosc gospodarcza  moze byc na takim wysokim poziomie?

Narodowa Demokracja np. na początku XX wieku była liberalna gospodarczo.
Zapisane
"Liberalni katolicy są wilkami odzianymi w owcze skóry. Będą was nazywali papistami, klerykałami, nieprzejednanymi wstecznikami. Miejcie to sobie za honor."
Zawisza Czarny
Gość
« Odpowiedz #106 dnia: Maja 29, 2009, 19:29:29 pm »

Taylor- neoklasycyzm. Heydel- szkoła austriacka. Rybarski - skrajny liberał, dopuszczający jedynie zamówienia wojskowe (u prywatnych firm naturalnie) przez państwo. Jakikolwiek etatyzm- niet. "Późny Franco" to również zwrot w stronę liberalizmu.

Nacjonalizm w przeciwieństwie do wielu myśli politycznych nie mówi nic na temat formy sprawowania władzy, gospodarki, religii, itd. Musi się przenikać z innymi elementami, więc może dochodzić do wszelakich mieszanek.
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #107 dnia: Maja 30, 2009, 00:53:47 am »

Test zrobiłem sobie już dość dawno. Wyszedł mi kapitalizm dyktatorski (pinochetyzm). Więc nie odbiegam od przeciętnej forum :)
Zapisane
best
Gość
« Odpowiedz #108 dnia: Maja 30, 2009, 16:58:40 pm »

Zamiast głosować na te małpy w cyrku czyli Parlament Europejski lepiej pojechać z rodziną  lub z dziewczyną nad wodę, pójść do Łazienek, do teatru czy kto tam co lubi
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #109 dnia: Maja 30, 2009, 19:22:42 pm »

Kogo ma Pan na myśli?
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #110 dnia: Maja 30, 2009, 19:53:57 pm »

Test zrobiłem sobie już dość dawno. Wyszedł mi kapitalizm dyktatorski (pinochetyzm). Więc nie odbiegam od przeciętnej forum :)

Mi zaś wyszedł wskaźnik tradycjonalizmu taki, że chyba coś 0,2 % osób miało większy ode mnie, za to coś chyba z tym testem jest nie tak, bo "najbliższą" niby mi ideologią według tego testu był faszyzm ( ????) pewnikiem dlatego, że napisałem, że jestem za karą śmierci dla pedofilów...ale co ma piernik do wiatraka..?
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Mari
bywalec
**
Wiadomości: 73

« Odpowiedz #111 dnia: Maja 30, 2009, 21:31:15 pm »

Historycznie można by snuć paralele między wyborami do parlamentu europejskiego, a wyborami do parlamentów państw zaborczych podczas zaborów - czy wybory do nich legitymizowały zabory, czy dawały Polakom jakiś wpływ na ich losy w tych państwach... W Austro-Węgrzech wykształciła się polska elita polityczno-urzędnicza, która przydała się po uzyskaniu niepodległości: znała procedury polityczne, prawne, miała pewne pojęcie o rządzeniu. Przez bojkotowanie wyborów Polacy chyba by więcej nie uzyskali.
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2009, 23:25:55 pm wysłana przez Mari » Zapisane
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #112 dnia: Maja 30, 2009, 22:01:12 pm »

Test zrobiłem sobie już dość dawno. Wyszedł mi kapitalizm dyktatorski (pinochetyzm). Więc nie odbiegam od przeciętnej forum :)

Mi zaś wyszedł wskaźnik tradycjonalizmu taki, że chyba coś 0,2 % osób miało większy ode mnie, za to coś chyba z tym testem jest nie tak, bo "najbliższą" niby mi ideologią według tego testu był faszyzm ( ????) pewnikiem dlatego, że napisałem, że jestem za karą śmierci dla pedofilów...ale co ma piernik do wiatraka..?
Proszę się nie przejmować, mi też włoski faszyzm wyszedł. :P
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #113 dnia: Maja 30, 2009, 22:24:30 pm »

Bo ten test taki jest :) Zresztą, nie ma chyba idealnego testu.
Zapisane
Gaudens Gaudebo
uczestnik
***
Wiadomości: 247


Domus Mea Domus Orationis

« Odpowiedz #114 dnia: Maja 30, 2009, 22:48:33 pm »

Państwo jak widzę mają problem głosować czy nie głosować? i na kogo? Ja również jako zdecydowany przeciwnik Demokracji także pozostanę wierny swoim przekonaniom - czyli podobnie jak niektórzy moi przedmówcy także nie pójdę zagłosować.Jestem zwolennikiem władzy Absolutnej - takiej jaka była kiedyś za starych dobrych czasów kiedy to nie było żadnych partii politycznych,nie przeprowadzano tych szopek jakim są wybory,partie nie darły kotów między sobą bo nie istniały.Dzisiaj obecnie jedynie Arabia Saudyjska i jej król ma całkowicie władzę absolutną w dosłownym tego słowa znaczeniu i paradoksalnie na przykładzie tego państwa ustrój abolutny doskonale się sprawdza i w dzisiejszych czasach, owszem można wiele złego powiedzieć na temat tego kraju, co nie zmienia faktu,że rodzaj polityki tam panującej jest znacznie lepszy od zgnilizny demokracji.
Zapisane
Deigenitrix illibata, Dei dicata Maria,

Apud tuum filium es electa, Maria,

Lucreris, veniam et miserere

+ + +
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #115 dnia: Maja 30, 2009, 23:29:41 pm »

Oczywiście, że najlepsza jest monarchia. Już Platon to zauważył. Zauważył jednak również, że z najlepszego systemu rządów najłątwiej wpaść w najgorszy - tyranią.
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #116 dnia: Maja 30, 2009, 23:36:42 pm »

Chyba Platon uważał, że to demokracja może łatwo przerodzić się w tyranię...
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #117 dnia: Maja 30, 2009, 23:42:49 pm »

Nie, monarchia przeradza się w tyranią. Mądrego władcę może zastąpić fatalny. I wtedy najlepszy ustrój przeobraża się w najgorszy.
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #118 dnia: Maja 31, 2009, 00:19:28 am »

W każdym systemie idioci mogą dojść do władzy. Różnica polega na tym ilu jest tych idiotów. Monarchia jest świetnym systemem w idealnym, baśniowym wręcz świecie, a nie w rzeczywistości, gdzie mamy wielu różnych idiotów. Poza tym co rozumiecie Państwo pod słowem "monarchia"? To słowo przecież oznacza, że "jeden rządzi."
Cytat: Giovanni 23
Jestem zwolennikiem władzy Absolutnej - takiej jaka była kiedyś za starych dobrych czasów kiedy to nie było żadnych partii politycznych,nie przeprowadzano tych szopek jakim są wybory,partie nie darły kotów między sobą bo nie istniały.
...i wtedy wszystko wg Pana było cacy :D Życie nie jest takie proste. Jeżeli Pan sądzi, że w monarchii absolutnej nie ma walki o wpływy to chyba Pan mało o niej czytał. Poza tym gdy nie było wyborów to i tak były "szopki" w postaci wojen domowych np. o sukcesję. Nie mówię, że demokracja jest taka świetna, ale nie uważajmy monarchii (tym bardziej absolutnej) za jakieś panaceum.

Zamiast głosować na te małpy w cyrku czyli Parlament Europejski lepiej pojechać z rodziną  lub z dziewczyną nad wodę, pójść do Łazienek, do teatru czy kto tam co lubi
Nieładnie tak wrzucać wszystkich do jednego wora...
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #119 dnia: Maja 31, 2009, 01:31:23 am »

Proszę się nie przejmować, mi też włoski faszyzm wyszedł. :P

W takim razie wszystko ze mną w porządku a już się bałem;) No to jestem przyjnajmniej w Doborowym Towarzystiwie :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 19 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Głosować czy nie głosować?.... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!