Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:19:59 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Głosować czy nie głosować?....
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 19 Drukuj
Autor Wątek: Głosować czy nie głosować?....  (Przeczytany 34720 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #15 dnia: Maja 20, 2009, 13:29:06 pm »

Można teżż pobrać kartę do głosowania, ale jej do urny nie wrzucić, albo wrzucić ją w innej komisji ;-)
Fajnie wygląda na protokole:
frekwencja 100 osób.
głosów oddanych 101 lub głosów oddanych 99;-)

Z mojego podwórka: kumpel brał udział w wyborach jako kandydat na jakieś stanowisko w swojej wsi. Zmobilizował rodzinę, znajomych by oddali na niego głos. W konsekwencji okazało się, że nikt na niego nie głosował. Od tamtej pory nie ufam uczciwemu liczeniu głosów.
Podstawa do wniesienia protestu. Wystarczy pisemna deklaracja kilku osób...

W wyborach są odpowiednie formy zabezpoieczeń, odpowiednie do ich rangi.
Tia. Jedynym zabezpieczeniem jest uczciwość członków komisji...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #16 dnia: Maja 20, 2009, 13:34:48 pm »

Tia. Jedynym zabezpieczeniem jest uczciwość członków komisji...
To fakt. I to że patrzą sobie na ręce, ale jak wcześniej napisałem, gdyby ktoś chciał oszukać to dużych problemów by nie miał.
Zapisane
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #17 dnia: Maja 20, 2009, 13:38:44 pm »

Pójście na demokratyczne wybory byłoby postępowaniem wbrew własnemu sumieniu.
Oczywiście nie biorę udziału w takich imprezach.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #18 dnia: Maja 20, 2009, 13:42:11 pm »

Pójście na demokratyczne wybory byłoby postępowaniem wbrew własnemu sumieniu.
Oczywiście nie biorę udziału w takich imprezach.

Oczywiscie wbrew sumieniu postępoawać nie można. Każdy tu musi wybrać własną ocenę. Ja ie traktuję tego jako lergitymizacje demokracji ale formę walki z wiadomymi siłami, jedną z wielu oczywiście. TRzeba też brac pod uwagę możliwośc manipulacji głosami tych, którzy nie przyszli. Warto to rozważyć, bojkot jest oczywiście rozwiązaniem zrozumiałym nie mam tylko pewności czy najlepszym z możliwych.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #19 dnia: Maja 20, 2009, 13:57:33 pm »

No właśnie. Trzeba czasem też wybierać mniejsze zło. Możemy, bojkotując wybory, pokazać swój stosunek do demokracji. Ale to tylko wzmocni wiadome siły. Lepiej chyba próbować coś zmienić, ratować jakieś wartości, nawet w ramach tego chorego ustroju.
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #20 dnia: Maja 20, 2009, 14:05:32 pm »

Cytuj
Możemy, bojkotując wybory, pokazać swój stosunek do demokracji.

Nic w ten sposób się nie pokaże. Większość niegłosujących zrobi to z lenistwa albo po prostu całe wybory ma w... nosie. Takie jednostki, ktore nie zagłosują z powodu manifestacji niechęci do UE, albo do demokracji w ogóle to wyjątki. [No, może poza społecznością tego Forum... ;) ]
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #21 dnia: Maja 20, 2009, 14:33:03 pm »

Machina działa, czy nam się to podoba, czy nie. Uważam, że można ją zatrzymać, lub zmienić sposób jej działanie tylko od wewnątrz.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Zawisza Czarny
Gość
« Odpowiedz #22 dnia: Maja 20, 2009, 14:40:50 pm »

Głosować trzeba, choć jako monarchista o d***kracji mam wiadomą opinię.

Na kogo? PiS to pobożni socjaliści - głosowali za Lizboną, by nie przypomnieć zmiany art. 38 Konstytucji. PO - socjalliberalna chołota- tak naprawdę PiS, PO- to na jedno wychodzi. LPR się w mojej opinii skompromitowała poprzez niewyparzony język jej działaczy. Nie wspominając już o tym, że Roman Giertych "nie przyjąłby do Ligi Dmowskiego"...

Libertas- nic o nich nie wiadomo, poza tym, że próbują ukatrupić Lizbonę i sporo odprysków w niej z wyżej wymienionych partii (+ Prawicy RP Marka Jurka).

Zostaje w mojej opinii UPR. To jedyne sensowne rozwiązanie. Antyunijni, konserwatywni i wolnorynkowi. Czyli tak, jak być powinno.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #23 dnia: Maja 20, 2009, 15:28:40 pm »

Ja jednak wolę juz chyba Libertas...:)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Civitas Dei
adept
*
Wiadomości: 36


« Odpowiedz #24 dnia: Maja 20, 2009, 15:32:14 pm »

Ja raczej Libertas, zobaczę jeszcze która z partii (UPR, PR, Libertas) będzie miała największe szansę przekroczyć 5%.
Zapisane
"Liberalni katolicy są wilkami odzianymi w owcze skóry. Będą was nazywali papistami, klerykałami, nieprzejednanymi wstecznikami. Miejcie to sobie za honor."
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #25 dnia: Maja 20, 2009, 15:39:16 pm »

Szanowni Państwo - koniecznie chcecie się Państwo obudzić z ręką w nocniku, kiedy już "nasi" europejscy prawodawcy" wymyślą np. zajęcia socjalizujące dla dzieci typu "warsztaty pokonywania uprzedzeń" itp? Jeśli istnieje szansa nie dopuścić do zła - to trzeba tę szansę wykorzystać. Nawet, jeśli alternatywą jest mniejsze zło.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #26 dnia: Maja 20, 2009, 15:48:47 pm »

A 80% prawa tak naprawdę pochodzi z UE, więc dziwię się jak ktoś uważa że te wybory są nie ważne, do samorządu nie ważne a najważniejsze prezydenckie i to by prezydent dobrze wyglądał. Wybory te to nie wybory miss chociaż mam nadzieję tu to wszyscy rozumieją.
Kiedy art 36 Konstytucji był zmieniany?

Nie pójście pokazuje że może tu równiedobrze panować totalitaryzm bo sami nie chcemy mieć nic do powiedzenia.
Można zakreślić wszystko i już. Można poskreślać źle. Ale iśc warto mimo że demokracja jest beznadziejna. Wolę ją niż to co było przed 89. Poza tym Unia jest zła więc trzeba wybrać kogoś kto ją rozwali. Najlepiej Leppera :D
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #27 dnia: Maja 20, 2009, 15:52:58 pm »

Czy kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu posłów o odpowiednich poglądach coś zmieni? Napewno nie. Więc szkoda na to czasu.

No pewnie. Nic się nie opłaca, na pewno się nie uda, to nie ma sensu...


Jak Pan popatrzy, to największe głupoty odnośnie wychowywania dzieci wymyslaja urzędnicy państwowi, a nie wspólnotowi. Gdyz to oni posiadają takową władze.


To niech Pan poczeka na jakąś dyrektywę UE.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #28 dnia: Maja 20, 2009, 16:00:49 pm »

Czy kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu posłów o odpowiednich poglądach coś zmieni? Napewno nie. Więc szkoda na to czasu.
To co robić. Narzekać?
("...że bardzo zgrzeszyłem (...) zaniedbaniem...")

Nie jest to wybór mniejszego zła, ale sprzyjanie złu. Nasze głosy legitymizują ich głupoty. Im wyższa frekwencja tym dla nich lepiej i mogą prawić frazesy, o przemawianiu w imieniu ludu.
To idź Pan kandydować.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #29 dnia: Maja 20, 2009, 16:23:20 pm »

Odmówić rózaniec. A później stac się monarchistom.
A potem? Wziąć nóż i widelec i zrobić zamach stanu???


Jako przeciwnik systemu demoliberalnego, aż tak nisko nie upadnę. Musiałbym wstapic do partii. A ja to wykluczam.
Co najwyżej - założyć komitet wyborczy.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 [2] 3 4 ... 19 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Głosować czy nie głosować?.... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!