Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:52:35 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Głosować czy nie głosować?....
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 19 Drukuj
Autor Wątek: Głosować czy nie głosować?....  (Przeczytany 34703 razy)
Fidelis
Gość
« dnia: Maja 20, 2009, 12:18:24 pm »

iść czy nie iść na wybory  do Europarlamentu?

Przyznam, że nie jestem w wyborze tego wątku oryginalny. Oparłem się na hiszpańskojęzycznym katolickim forum http://www.foros.catholic.net/viewtopic.php?t=57546&highlight= , gdzie zaistniał wątek Elecciones Europeas w którym pozwoliłem sobie również wystąpić.

Nasi bracia w wierze Hiszpanie (tym razem bracia bez cudzysłowu) są podzieleni. Ich opinie:

1- nie iść na te wybory i nie mieć z tym nic wspólnego

2- iść i głosować na partię, której program jest najbardziej zbliżony do postawy Kościoła Katolickiego, bo;

3- nie branie udziału w tych wyborach to dezercja.


Moja opcja w pierwszym odruchu była (1), ale (2) i (3) też dają do myślenia. A Państwa zdanie?

(http://www.foros.catholic.net/viewtopic.php?t=57546&highlight=)
-
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2009, 12:50:21 pm wysłana przez Fidelis » Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #1 dnia: Maja 20, 2009, 12:24:27 pm »

Jeśli tzw. traktat z Lizbony przejdzie, to pozycja parlamentu znacznie wzrośnie w strukturach Eurokołchozu. Wobec tego należy głosować, by dobrych przedstawicieli było wielu. Jak mawiał mój kolega: na kogo, to już decyzja sumienia...
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Maja 20, 2009, 12:28:16 pm »

Rozważają jeszcze jedną opcję (4) ; voto en blanco - czysta kartka (na znak protestu)
Zapisane
Kryspin
adept
*
Wiadomości: 47

« Odpowiedz #3 dnia: Maja 20, 2009, 12:28:41 pm »

2+3. Niech choć kilku woła głosem prawdy w chorych lewackich "instytucjach europejskich".
Zapisane
SolusLupus
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Maja 20, 2009, 12:30:13 pm »

Też mam wciąż tę wątpliwość. Przy każdych wyborach, zwłaszcza, że - w moim przypadku - dochodzi jeszcze fakt wewnętrznego sprzeciwu wobec demokracji w ogóle. Za każdym razem jednak, jakaś odpowiedzialność i ekhm... realizm polityczny powoduje, że na wybory idę. Większy problem to - na kogo głosować??? Ja nie widzę dla siebie alternatywy. Najbliżej jest mi WCz. Marek Jurek, ale.... No właśnie zawsze jest jakieś ale....
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #5 dnia: Maja 20, 2009, 12:30:54 pm »

Z jednej strony- cóż to jest PE, żeby jakoś się mocno przejmować wyborami doń. Ale jak wcześniej zostało zaznaczone- jego pozycja może wkrótce wzrosnąć. Teoretycznie głosując w jakiś sposób "legitymizuje" się obecny ustrój, stan rzeczy etc. Ale, jak mawia mój znajomy, "każdy nie oddany głos to głos oddany na lewicę"... (PO czy PiS traktuję tu jako lewicę oczywiście).
"Voto en blanco" to jakby pokazanie swojego protestu, ale również legitymizuje się stan rzeczy, a poza tym zwiększa frekwencje. Ma to znaczenie przy rozstrzygnięciach od frekwencji zależnych. Lepiej chyba w ogóle nie pójść, jeśli nie chcę się głosować na konkretną opcję.
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #6 dnia: Maja 20, 2009, 12:38:04 pm »

Głos pusty, to głos nieważny. Powiększa frekwencję - legitymizuje wybory. Takie zachowanie miałoby sens, gdyby jakaś sensowna siła obywatelska do tego nawoływała. Głos na polityczny plankton jest głosem oddanym na największych, a więc z tego względu odpadają Jurek itp. Libertas wcale nie musi przedstawiać wartości chrześcijańskich. Kto to jest ten Ganley? Nad tym na kogo i czy w ogóle głosować możemy jeszcze rozmyślać dwa tygodnie.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #7 dnia: Maja 20, 2009, 12:46:46 pm »

Rozważają jeszcze jedną opcję (4) ; voto en blanco - czysta kartka (na znak protestu)
Lepiej postawić krzyżyk przy wszystkich, by potem ktoś nie dostawił krzyżyka na wiadomą opcję.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #8 dnia: Maja 20, 2009, 12:49:23 pm »

Rózież jestem wrogiem wręcz wszelkiej demokracji. Jednak uważam, że walka z lewactwem  musi się odbywac każdymi dostepnymi sposobami. Więc myślę, że nie należy traktowac wyborów jako "akceptacji demokracji' lecz jako formę prowadznie walki w każdy dostępny sposób, tych sposobów dostępnych nie mamy zbyt wiele obecnie.
Dlatego myślę, zę warto głosować na najbardziej katolickigo i patriotycznego z kandydatów którego się akurat znajdzie - chyba, ze takich nie będzie to już inna sprawa.
Głos pusty też warto oddać bowiem uniemożliwia manipulację potencjalną sitwie.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #9 dnia: Maja 20, 2009, 12:50:06 pm »

To też fakt. Sam kiedyś siedziałem w obwodowej komisji, więc wiem że gdyby ktoś chciał tak zrobić, to nie miałby większego problemu.
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #10 dnia: Maja 20, 2009, 12:51:03 pm »

Post wyżej oczywiście odnosił się do wypowiedzi p. Tkillera.
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #11 dnia: Maja 20, 2009, 13:03:01 pm »

Lepiej postawić krzyżyk przy wszystkich, by potem ktoś nie dostawił krzyżyka na wiadomą opcję.

Czasem mnie przeraża gdy ktoś będąc katolikiem mówi jak łatwo można oszukiwać. Jeśli samemu się nie ma zamiaru oszukiwać to dlaczego kogoś się o to podejrzewa. Przy takim założeniu ciężko się z kimś na coś umówić, bo nas najprawdopodobniej oszuka.
Ech...

Radek Buczyński

Z mojego podwórka: kumpel brał udział w wyborach jako kandydat na jakieś stanowisko w swojej wsi. Zmobilizował rodzinę, znajomych by oddali na niego głos. W konsekwencji okazało się, że nikt na niego nie głosował. Od tamtej pory nie ufam uczciwemu liczeniu głosów.
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #12 dnia: Maja 20, 2009, 13:16:00 pm »

Panie Radku a drzwi od mieszkania Pan zamyka, chociaż, zakładam, że Pan nie kradnie?
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #13 dnia: Maja 20, 2009, 13:16:24 pm »

Tu pozwolę sobie tak trochę z kpiną zauważyć - te wybory to bardzo ważna sprawa i decyzja trudna choćby ze względu na gaże, pobory europosłów. Państwo wiedzą jakie tam się zarabia pieniążki? No, no, no.... zazdrosny nie jestem, ale daj mi Panie Boże 1/4 tego miesięcznie. Poważna decyzja. Tylachna pinindzy! - jak powiedziałby Boryna. :)

(Dyskusja może sie ciekawie rozwinąć. Na razie żegnam. Wrócę poźnym wieczorem. Hasta luego)
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #14 dnia: Maja 20, 2009, 13:26:41 pm »

"Nie ważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy" - klasyk Włodzimierz Ilicz Uljanow;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: [1] 2 3 ... 19 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Głosować czy nie głosować?.... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!