Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 23:06:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Głosować czy nie głosować?....
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 19 Drukuj
Autor Wątek: Głosować czy nie głosować?....  (Przeczytany 34856 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #180 dnia: Maja 19, 2014, 17:12:58 pm »

„Biskupi katoliccy w Europie przyjmują jako jeden ze swych priorytetów zachęcanie obywateli do głosowania w wyborach. Wstrzymanie się od niego nie jest żadną opinią”. Sformułowanie takie znalazło się artykule sekretarza generalnego Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej COMECE,


czytałem to na szybko i byłem przekonany, że to wypowiedź rzecznika klubów go go COCOMO ...

comece, cocomo - один х... - jak mawiają na Wschodzie ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #181 dnia: Maja 19, 2014, 20:28:05 pm »

Panowie nie... no.. wzbudzacie moje rozterki...;)

Panie Tato, polecam od 31:10 :)

http://www.toruntv.pl/movie/show?id=4370&search=korwin&param=0&page=1

A w ogóle polecam całość, zawsze lepiej w oryginale niż, jak to niektórzy na forum mają w zwyczaju, "cytaty" z onetu, wprost, tvn-u i wyborczej (swoją drogą te same osoby pukały by się w głowę gdyby ktoś na forum uważał te źródła za wiarygodne w sprawach KK).
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #182 dnia: Maja 19, 2014, 21:30:26 pm »


http://www.toruntv.pl/movie/show?id=4370&search=korwin&param=0&page=1

Wysłuchałem z wielką uwagą. I rzeknę za dobrze nam znaną pewną postacią;
"Ja nie znajduję winy w tym człowieku."  (Teraz udaję się do łazienki by umyć ręce.)

Szanowni. Po mojemu, na mój głupi chłopski rozum, - żyjemy w świecie plemion. Jest plemię bułgarskie, islandzkie, portugalskie, włoskie, fińskie,
polskie, szwedzkie i hiszpańskie, itd. Każde plemię dba o swój własny interes i własne dobro - rzecz normalna i zrozumiała. Poszczególne plemiona
mogą zawierać między sobą porozumienia, układy bilateralne, zwłaszcza wojskowe. Tak więc plemię X łączy się z plemieniem Y by obronić się przed plemieniem Z,
lub ewentualnie zaatakować je. Mogą też być układy handlowe.
However, wszelka idea o  globalizacji, unii kontynentalnej jednoczącej wszystkie plemiona (confer Unia Europejska) jest . . .. (nie będę używał wulgaryzmów)

Bywa, iż  nie mam poczucia, że żyję w suwerennym, niepodległym kraju. Ufff! To tyle.



 
 
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #183 dnia: Maja 19, 2014, 21:33:52 pm »

Numery list do Parlamentu Europejskiego:

1 - Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro

2 - Ruch Narodowy

3 - SLD-UP

4 - PiS

5 - Europa Plus Twój Ruch

6 - Polska Razem Jarosława Gowina

7 - Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego

8 - PO

9 - PSL

Dodatkowo wylosowano numery komitetów, które zarejestrowały się w więcej niż jednym okręgu wyborczym.

10 - "Demokracja Bezpośrednia"

11 - Samoobrona

12 - Partia Zielonych.

http://www.rp.pl/artykul/1105031.htm l
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #184 dnia: Maja 19, 2014, 22:25:17 pm »

Podzielam zdanie Pana Fidelisa. Panu Krzysztofowi bardzo dziękuję, ja JKM znam od wielu lat. Dlatego przyznam szczerze, z uwagi na fakt po raz pierwszy pojawiającej się tak dużej szansy, mam spory dylemat. Inna rzecz, że dla mnie nie istnieje argument "zmarnowanego głosu" - tak odnośnie RN.:)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #185 dnia: Maja 19, 2014, 23:04:46 pm »

Zgadza się, pomijając to, że sama demokracja to jedna z najgorszych rzeczy jaka spotkała ludzkość, teoria zmarnowanego głosu to coś wyjątkowo idiotycznego.

Znam ludzi z lokalnego RN i nie mam do nich większych zastrzeżeń, mamy w wielu sprawach zbliżone poglądy, niestety u "góry" jest trochę gorzej wg mnie.
Po pierwsze wzięli sobie na plecy garba w postaci UPR i osobiście P. Jóźwiaka, którego w zasadzie jedynym programem jest "Korwin to największe zło" i RN chcąc nie chcąc przejęło tę retorykę.
Po drugie sprawa wycieku korespondencji P. Winnickiego i wyjście przy tej okazji na jaw, że w zeszłorocznych wyborach uzupełniających do Senatu w Rybniku chwalili się, że podrzucili Nowej Prawicy setki sfałszowanych podpisów...
Ale bynajmniej, nie namawiam :)



Przepraszam za pomyłkę - chodziło o P. Holochera a nie P. Winnickiego
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2014, 01:45:19 am wysłana przez Krzysztof Cz. » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #186 dnia: Maja 19, 2014, 23:48:20 pm »

>> Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro

Jak mozna głosować na kretyna, który nie potrafi odmieniać własnego nazwiska zgodnie z zasadami języka polskiego ?! Ta lista powinna być unieważniona!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #187 dnia: Maja 19, 2014, 23:53:03 pm »

Mnie uczono w szkole, że nazwiska należy odmieniać wedle życzenia osoby je noszącej. Poprawna jest taka odmiana jakiej sobie życzy ta osoba. Jak ktoś ma np. na nazwisko "Kisiel" czy "Robak" to niekoniecznie chce by je odmieniano.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #188 dnia: Maja 20, 2014, 00:06:03 am »

To niestety źle Pana uczono. Nigdy nie widziałem takiej porady językowej, nawet u niesławnego Mirosława Bańki. To się zdarza jedynie w takich miejscach jak serial "Co ludzie powiedzą"

Jak się komuś nie podoba nazwisko, to niech je sobie zmieni.

http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=8060

Nie ma i nie może być zasady odmiany wedle kryterium „jak sobie właściciel życzy”. Język jest dobrem społecznym, a w związku z tym nadrzędny jest interes ogółu użytkowników języka, którzy muszą mieć prawo do używania wszelkich nazwisk w takiej formie, która wynika z zasad gramatyki i zwyczaju społecznego. Żądania indywidualne można respektować co najwyżej ze względów grzecznościowych.
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2014, 00:08:57 am wysłana przez Krusejder » Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #189 dnia: Maja 20, 2014, 00:55:14 am »

Po drugie sprawa wycieku korespondencji P. Winnickiego i wyjście przy tej okazji na jaw, że w zeszłorocznych wyborach uzupełniających do Senatu w Rybniku chwalili się, że podrzucili Nowej Prawicy setki sfałszowanych podpisów...

Z tą "korespondencją", to była sprawa bodajże Pana Holochera, a nie Winnickiego...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #190 dnia: Maja 20, 2014, 01:51:57 am »

Oczywiście ma Pan rację, przepraszam za pomyłkę...

Przy okazji znalazłem teksty tego dotyczące:

Bartosz Józwiak15 marca 2013 o 12:55
Teraz walczę z Januszkiem. Prawie mu uwaliłem podpisy (na 2300 uwalili mu 1000), smyknął się spod gilotyny oszustwem, ale za to teraz ma kontrolą Policji i prokuratury i jak choć jeden będzie zły (a z tych doniesionych wszystkie są lewe (przepisywane z poprzednich wyborów) to ląduje jak Begerowa w sądzie.”

Przemysław Holocher 15 marca 2013 o 13.00
ha ha


i jeszcze P. Bosak

„Krzysztof Bosak 21 grudnia 2012 o 21:01
Widziałem się z obecnym prezesem UPR kilka dni temu w Warszawie i widać że oni mają jasny plan wykorzenienia korwinizmu, są dość pragmatyczni i otwarci na przywództwo zaproponowane przez narodowców. Czego więcej chcieć?”


i o socjaliźmie w RN

Andrzej Kmicic 26 maja 2013 o 14:07
ale trzeba uwzględnić‡ jeszcze jeden czynnik

Andrzej Kmicic 26 maja 2013 o 14:08
wejście UPR do RN może odstraszyć socjalną… część‡ narodowców, a widzisz, że niezależnie od tego co byśmy chcieli , ich jest b. duża część

Andrzej Kmicic 26 maja 2013 o 14:08
zauważ, że nowy zarzą MW obfituje nawet w osoby po poglądach narodowo-bolszewickich hehe

Przemyslaw Holocher 26 maja 2013 o 14:13
no narodowy bolszewizm to już przesada jednak

Przemyslaw Holocher 26 maja 2013 o 14:13
my nie dzielimy się na socjal i kapitalizm
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #191 dnia: Maja 20, 2014, 10:44:37 am »

Człowiek uczciwy nie czyta cudzej korespondencji.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #192 dnia: Maja 20, 2014, 11:36:47 am »

"Celem wyborów jest wybrać takich posłów lub radców, którzy by do dobra publicznego się przyczyniali. Dlatego każdy wyborca ma obowiązek oddać swój głos. Byłby wolny od spełnienia tego obowiązku tylko wtedy, gdyby przewidywał wielkie z tego powodu dla siebie szkody, niebezpieczeństwa dla zdrowia lub życia itp. Katolicki wyborca winien oddać swój głos w pierwszym rzędzie kandydatowi o katolickich przekonaniach, przytem zdolnemu wykonać swój mandat umiejętnie i uczciwie. Gdyby nie było kandydata katolickiego, można by głosować i za innym, byle się miało to przekonanie, że nie będzie wrogo przeciw Kościołowi i narodowości występował, a posiada odpowiednie kwalifikacje do urzędu poselskiego lub radzieckiego. Gdyby i takiego kandydata nie było, trzeba się wstrzymać od głosowania. Kto daje swój głos nieprzyjacielowi religii katolickiej i Kościoła, albo choćby przez samo usuwanie się od głosowania popiera jego wybór, grzeszy."
ks. prof. Maciej Sieniatycki, Etyka katolicka, Kraków 1925.
Zapisane
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #193 dnia: Maja 20, 2014, 12:03:12 pm »

Człowiek uczciwy nie czyta cudzej korespondencji.

Proszę Pana, te sprawy wyciekły. Nie popieram takich metod (włamywania się na prywatne konta), jednak ujrzały światło dzienne.
Jeszcze bardziej skandaliczne było to, że ujawniono także listy dotyczące życia prywatnego P. Holochera i takich wiadomości z pewnością bym nie tylko nie cytował ale też ich nie czytałem.
Natomiast cytowane przeze mnie maile dotyczą spraw publicznych, a nawet złamania prawa. Komentowane było to wszędzie i udawanie, że coś takiego nie istnieje nie jest zbyt mądre.
Rozumiem, że Pan nigdy nie czytał i rozmawiał o ujawnionych rozmowach, nagraniach, taśmach itp.?
Nigdy Pan nie widział rozmowy Michnika z Rywinem? Nigdy Pan jej nie komentował?
Nigdy Pan nie czytał i nie komentował informacji ujawnionych przez http://pl.wikipedia.org/wiki/WikiLeaks?
A co z komentowaniem na tym forum różnych przecieków, listów itp. związanych np. z FSSPX?
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #194 dnia: Maja 20, 2014, 15:20:11 pm »

To wszystko oczywiście się stało, lecz przyznać trzeba, że Pan Holocher zachował się przyzwoicie i zrezygnował z wszystkich funkcji w Ruchu Narodowym. Sprawa zatem jest dla mnie wyjaśniona satysfakcjonująco.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 19 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Głosować czy nie głosować?.... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!