Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 15:48:57 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231963 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Głosować czy nie głosować?....
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 19 Drukuj
Autor Wątek: Głosować czy nie głosować?....  (Przeczytany 34834 razy)
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #165 dnia: Czerwca 03, 2009, 18:35:10 pm »

http://www.youtube.com/watch?v=IcAx6GkjNaw

Pan Cejrowski o głosowaniu pośrednio :)
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #166 dnia: Lutego 13, 2014, 19:34:22 pm »

Nadchodzą wybory:

„Biskupi katoliccy w Europie przyjmują jako jeden ze swych priorytetów zachęcanie obywateli do głosowania w wyborach. Wstrzymanie się od niego nie jest żadną opinią”. Sformułowanie takie znalazło się artykule sekretarza generalnego Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej COMECE, opublikowanym przez miesięcznik Europe infos. Ks. Patrick Daly odnosi się w nim do wyborów do Parlamentu Europejskiego, które mają się odbyć w tym roku.
Według ks. Daly’ego tajność głosowania można porównać do tajemnicy spowiedzi. Nie można zatem poddać w wątpliwość obywatelskiej wolności wybierania kogoś w zgodzie z własnym sumieniem. A trzeba pamiętać, że dokonany wybór będzie odzwierciedlał określoną wizję Europy i naszą wspólną przyszłość.
Sekretarz generalny COMECE zauważa również, że z biegiem lat obserwuje się duży spadek frekwencji w wyborach do europarlamentu. W 1979 r., kiedy wybierano europosłów z 9 krajów, uczestnictwo wyborców wynosiło 62 proc. Natomiast w 2009 r., kiedy głosowali już obywatele 27 krajów, frekwencja wyniosła tylko 43 proc. Taki wynik dał większe szanse zwolennikom partii radykalnych, eurosceptykom i przeciwnikom dalszego rozszerzania Unii.

Radio Watykańskie
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #167 dnia: Lutego 13, 2014, 19:49:50 pm »

Nie głosować - maszerować!

Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #168 dnia: Lutego 13, 2014, 21:05:19 pm »

Monarchowie tyranami? To proszę mi wskazać jakiegoś władcę nakładającego wyższe podatki na obywateli niż współczesne rządy demokratyczne. I niech mi Pan pokaże jaki monarcha bardziej ingerował w życie poddanych niż dzisiejsze rządy.

PS. Robespierre też uważał królów za tyranów. Dzisiaj już wiemy jak bardzo się mylił...

Proszę Pana, proszę dokładnie przeczytać to, co napisałem. Monarcha to bez wątpienia najlepszy system władzy. Jednakże posiada również największe niebezpieczeńśtwo. Kiedy monarcha umiera może go zastąpić tyran. Innymi słowy, najlepszy system władzy zamienia się w najgorszy. Nie ma lepszego systemu od monarchii i nie ma gorszego od tyranii. To są dwie skrajności, które są niestety bardzo blisko siebie.

P.S. Kaligula zapowiadał się świetnym cezarem, a co się z nim później stało pod wpływem choroby, wszyscy wiemy.

Co pan tez z ta tyrania? Forma rzadow jak kazda inna, z ta roznica, ze wladze zdobyto niezgodnie z prawem i obyczajam; nic to nie mowi ani o jakosci ani brutalnosci rzadow; a tyran obalajacy zgnusnialego i zlego monarche moze sam dac poczatek dynastii. Jesli by ktos obalil obecny ustroj, i sprowadzli dobrobyt, to mimo to bylby definicyjnym tyranem, ale czy koniecznie bylo by to zle? Nie mozna wyprowadzac takich porownan li tylko z potocznie zlych konotacji slowa "tyrania", bo wyladujemy tam, gdzie juz wyladowalismy po przyjeciu do slownika obelg "inkwizycji", czyli w bagnie absurdalnych osczerstw rzucanych na wlasna przeszlosc.
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #169 dnia: Maja 19, 2014, 11:45:57 am »

Cztery lata minęły i pytanie znów aktualne dlatego podbijam wątek.
Więc jak? Głosować czy nie głosować?
Interesuje to jeszcze kogoś?
Łatwiej będzie spytać; na kogo NIE głosować?
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #170 dnia: Maja 19, 2014, 11:54:54 am »

Długo się z tym zagadnieniem "woziłem", lecz kiedy zobaczyłem czego dokonała w tak krótkim czasie nasza Młodzież z RN, to załatwiłem sobie nawet specjalnie zaświadczenie, żeby móc dać jej szanse...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #171 dnia: Maja 19, 2014, 12:12:16 pm »

Długo się z tym zagadnieniem "woziłem", lecz kiedy zobaczyłem czego dokonała w tak krótkim czasie nasza Młodzież z RN, to załatwiłem sobie nawet specjalnie zaświadczenie, żeby móc dać jej szanse...

Mlodzież z RN biorę poważnie pod uwagę (co już Panu gdzieś zasygnalizowałem.)

A tak w ogóle, to swoje poglądy polityczne określam (trochę per iocum) jako;

ultra-prawicowo-nacjonalistyczno-szowinistyczno-patriotyczno- quasi lekko faszyzujące.    :)
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #172 dnia: Maja 19, 2014, 12:52:15 pm »

Całkiem znaczy przyjemne poglądy Panie Fidelisie. :) Nie wiem co musiałaby zrobić głupiego nasza Młodzież, żebym na nich nie zagłosował, choć oczywiście takie rzeczy mogą się wydarzyć ( oby nie ). Bliski mi w pewnym sensie jest jeszcze KNP, bardziej że tak powiem towarzysko i przez wzgląd na deklarowany monarchizm przynajmniej części jego członków, nie mniej jednak, Młodzi mają i mnie szczerze powiem przewagę...
Zresztą decyzję o udziale w wyborach podjąłem przyznam szczerze jedynie jako działanie na przekór systemowi. Same jako takie wybory do PE mnie zupełnie w niczym nie pociągają...:)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Drobny
bywalec
**
Wiadomości: 94


« Odpowiedz #173 dnia: Maja 19, 2014, 13:20:29 pm »

Czy jednak głosowanie nie jest pewną legitymizacją demokracji, podpisaniem się pod nią? Czy można używać wątpliwie dobrych środków jeśli cel jest słuszny? Z tego co kojarzę, to jedyny przykład zmiany systemu poprzez wybory to przejęcie władzy przez Adolfa Hitlera, co biorąc pod uwagę znaczną już liczbę wyborów w historii wydaje się być mało prawdopodobnym do powtórzenia.
Jako, że w takiej sytuacji mogą postawić Państwo pytanie cóż zatem proponuję, przyznaję - nic, nie wiem jak można poradzić sobie z sytuacją, w której władza dla uzasadnienia swych kradzieży miesza możliwie dużą część obywateli w podział łupów.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #174 dnia: Maja 19, 2014, 13:39:49 pm »


KNP czy RN?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #175 dnia: Maja 19, 2014, 15:16:54 pm »

Mimo, że popieram z całego serca RN to jednak oddam swój głos na KNP. Mają zdecydowanie szansę większą niż RN na sukces, więc nie chce im tej szansy zabierać. Na pewno wprowadzą pewną zmianę w myśleniu. jeśli zaś chodzi o wybory parlamentarne będą w stanie przygotować dobry grunt jeśli chodzi o świadomość społeczeństwa na tematy wolnorynkowe itd. Mam nadzieję, że po wielu latach ciężkiej pracy RN będzie potrafił przekuć to w sukces wyborczy. Tego mu życzę.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #176 dnia: Maja 19, 2014, 15:49:28 pm »

Podpisuję się pod słowami Kol. Kuraka, z tą modyfikacją, że nigdy nie popierałem narodowców, ale tym razem chciałem dać im szansę, licząc ze przeskoczą próg. Jednak, skoro Krul ma szanse na przeskoczenie progu, to nie będę mu tej szansy odbierał.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #177 dnia: Maja 19, 2014, 16:07:04 pm »

Panowie nie... no.. wzbudzacie moje rozterki...;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #178 dnia: Maja 19, 2014, 16:18:00 pm »

Cytuj
Nie mozna wyprowadzac takich porownan li tylko z potocznie zlych konotacji slowa "tyrania"
Arystoteles demokrację nazwał "tyranią obywatelską"
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #179 dnia: Maja 19, 2014, 16:50:31 pm »

Sekretarz generalny COMECE zauważa również, że z biegiem lat obserwuje się duży spadek frekwencji w wyborach do europarlamentu. W 1979 r., kiedy wybierano europosłów z 9 krajów, uczestnictwo wyborców wynosiło 62 proc. Natomiast w 2009 r., kiedy głosowali już obywatele 27 krajów, frekwencja wyniosła tylko 43 proc. Taki wynik dał większe szanse zwolennikom partii radykalnych, eurosceptykom i przeciwnikom dalszego rozszerzania Unii.

Ciekawe priorytety mają te episkopaty, jak widać euro-parlament opanowany przez lewaków pod różnymi szyldami ich zupełnie nie martwi. Co innego eurosceptycy (wolą taki termin zamiast "uniosceptycy")  czy przeciwnicy rozszerzani Unii! Czyżby UE niosła za sobą chrześcijańską ewangelię? :)
 
Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie poprzeć Palikota aby kościół absolutnie nie mieszał się do polityki. Strach pomyśleć jaka frakcja by zwyciężyła gdyby jedynymi uprawnionymi do głosowania byli ci biskupi z COMECE, pewnie jakieś zielone lewactwo... :-X
Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 19 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Głosować czy nie głosować?.... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!