Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 12:37:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Głosować czy nie głosować?....
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 19 Drukuj
Autor Wątek: Głosować czy nie głosować?....  (Przeczytany 34786 razy)
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #45 dnia: Maja 20, 2009, 19:54:19 pm »

... parlament UE jest ciałem czysto fasadowym i nie mającym żadnego wpływu na to prawo, którym UE zalewa Europę.

Z czego można się tylko cieszyć  :). Jeżeli jednak Traktat Lizboński zostanie przyjęty, PE dostanie większe uprawnienia  :(

Nie wiem czy jest się z czego cieszyć - z tego, że obecnie mydli się ludziom oczy demokracją podczas gdy decyzje podejmuje Komisja, która jest całkowicie niedemokratyczna - czy też z tego, że ta banda żałosnych kretynów, jakimi w większości są "Europosłowie" miałaby dostać jednak jakiś głos. Sam nie wiem co gorsze.
Zapisane
la_boudin
uczestnik
***
Wiadomości: 106


« Odpowiedz #46 dnia: Maja 21, 2009, 00:56:19 am »

2) Rzeczpospolita jako tak grzeszyć nie może...

więc winą obarczyć należy wszystkich posłów tej kadencji, za której uchwalono ordynację wyborczą. I już.

To tak jak myślenie "jak zagłosuję na katolika z PO, a później PO w parlamencie europejskim poprze eutanazje to mam grzech"
Zapisane
Nie jest ważne czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy w Polsce będzie dobrobyt. Najważniejsze, żeby Polska była katolicka!
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #47 dnia: Maja 21, 2009, 07:02:10 am »

Pan andy ma zupelna racje. Parlament to taki cyrk, gdzie z braku innych zadan urzadza sie wystawy i sporzadza idiotyczne raporty, a najwazniejsze zgarnia sie spora kase (poslowie, asystenci, urzedasy, czlonowie komisji itd.). Wielkie zlodziejstwo i  tyle. Glosowanie na to kto tam bedzie przesiadywal - bezcelowe
Zapisane
Kryspin
adept
*
Wiadomości: 47

« Odpowiedz #48 dnia: Maja 21, 2009, 07:57:25 am »

[wiem czy jest się z czego cieszyć - z tego, że obecnie mydli się ludziom oczy demokracją podczas gdy decyzje podejmuje Komisja, która jest całkowicie niedemokratyczna - czy też z tego, że ta banda żałosnych kretynów, jakimi w większości są "Europosłowie" miałaby dostać jednak jakiś głos. Sam nie wiem co gorsze.

Jednak Parlament to jedyna instytucja Unii, w której można usłyszeć głos przeciw samej Unii. Jeśli w Parlamencie zabraknie choć garstki zdrowo myslących posłów będziemy mieli już totalny propagandowy monogłos.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #49 dnia: Maja 21, 2009, 08:55:24 am »

Pisałem już , zę tu nie chodzi o demokrację i i jej legitymizacje, ale o walkę z sitwą lewacko-masońską. Pomyślmy , że nawet jeśli w tym całym europarlamencie nie będą ludzie których wyvierzemy ( móią tu o katolikach i patriotach rzecz jasna ) mogli zrobić nic. To sam fakt włąśnie przysługujących uposażeń, możliwości otwarcia biur poselskich, zorganizowania wokół nich pewnej działalnosci jest juz sukcesem w tej walce. Bowiem obecnie środowiska nasze po prostu nie mają srodków i ośrodków działania nie mają wiec możliwości realnego przebicia się do świadomości zwykłech liudzi ( praca u podstaw ). Ponadto sukces ludzi skupionych np w Libertas ( o ile taki nastąpi ) jest też odpowiednim sygnałem propagandowym i robi tej różowo- czerwonej- hołocie niezły bąłagan w szeregach.
Moim zdaniem skoro nawet w Eirosojuzie jest jakaś "pula" do podziału, to nie możemy nie wykorzystać szansy , by część jaknajwiększą z niej otrzymali nasi ludzie a nie pozostawić ją na żer hien wprowadzających i tak z ogromną przewagą materialną "nowy światowy deal"...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Thomas
Gość
« Odpowiedz #50 dnia: Maja 21, 2009, 10:04:26 am »

Cytuj
Pisałem już , zę tu nie chodzi o demokrację i i jej legitymizacje,
Myślę, ze jednak o legitymizacje.
Proszę zwrócić uwagę, jaka histeria zapanowała: koniecznie na wybory !  Można zapytać dlaczego ? Przecież kto nie pójdzie "traci wpływ na to co się dzieje" i tyle. Dlaczego tyle hałasu ? 
Ano dlatego, że legitymacja np. 12 % uprawnionych do głosowania - to żadna legitymacja. Owszem z punktu prawnego jest ok. Ale gdy w dobie kryzysu i różnych napięć, społeczeństwo odrzuci jakiś np. pedalski zapis ustawy naszego Sejmu? Argument, że eurosojuz tak każe, jest b. słaby. Eurosojuz? A kto ich wybierał?

Podobnie walczy się o frekwencję w wyborach do Sejmu. 30 % -mało, 60 % - to by było super. Teoretycznie wszystko gra, ale posłać policję na ulice przeciw związkom zawodowym to strach - jak ma się legitymację 30 % frekwencji (z tego koalicja 55% z 30 %- to ok. 17%).

Z drugiej strony, te 80 tyś/ m-c + zwroty kosztów podróży, zatrudnienia, przemnożone przez różne ciekawe współczynniki (o których europejski przedsiębiorca może tylko pomarzyć przy naliczaniu kosztów) no i brak konieczności przedstawiania dowodów wydatków - tylko oświadczenia.... to jest silny argument! Mówię serio.

Libertas to próba zrobienia czegoś, czego lewica jeszcze nie odważyła się zrobić, ale od lat zapowiada:
"wybory europ. to bedą docelowo wybory na euro-frakcje, a nie jakieś narodowe..."
Francja zezwoliła inastrańcom zamieszkałym w kraju uczestniczyć w wyborach lokalnych. W pewnym miasteczku w Alzacji pojawiło się niemieckie osiedle. Do pracy, szkoły i na zakupy jeździli do Niemiec, ale mieszkali we Francji. Przyszły wybory, zdyscyplinowali się... i wybrali swoje władze i burmistrza. Zaraz z kasy miasta wybudowano nowy most i drogę. Do Niemiec :)

Warto zatem przyzwyczaić się do głosowania. Może bojkot wyborów będziemy potrafili zorganizować sprawniej. :)
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #51 dnia: Maja 21, 2009, 10:27:54 am »

Lepiej iść i zagłosować niż ma za nas zadecydować te przysłowiowe 5 % populacji.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #52 dnia: Maja 21, 2009, 10:50:04 am »

Drogi Panie Thoams, im chodzi oczywiści eo legitymizację, ale my musimy prowadzić walkę nie zaś tylko biernie sobie narzekać bedąc prowadzonym na rzeź jak barany.
Myślę, ze warto dla choćby tych finansowych środków oraz ośrodków wokoł których możemy się skupić i coś robić zaryzykować. Jak wiemy żeby prowadzić wojnę (a to jest woja) potrzebne są pieniądze, pieniądze i jescze raz pieniądze. Mamy tego niestety tyle co kot napłakał. Zaś szarańcza niosąca płomień relowucji w każdej dziedzinie posiada wpływy i kasę przeogromną na wszystko, na działalność polityczną , na demoralizację młodzieży, na siedziby i firmy ( gdzie zatrudniają swoich poputczików oraz wiernych klakierów ) my zaś stoimy zupełnie w miejscu. Stąd każdy sukces także materialny każdego katolika i patrioty jest sukcesem nas wszystkich. Klasyk Uljanow mawiał że "najwazniejsze są kadry" i miał całkowitą rację. Zobaczmy jak oni budują swoje wpływy i struktury a ilu naszych biedaków tuła się bez zajęcia i pracy. Zaś my nawet ci którzy mogą ,stosujemy inne kryteria przy zatrudnianiu pracowników choćby i popełniamy błąd nie pomagając tym naszym bidulom. Przyjmiemy rzutkiego meneagera który biegły w nowotworach językowych współczwsnego "new-languege'a" ( typu "targety" i inne takie tam pierdoły) za to tenże wyznając współczesną filozofię "zysku za wszelką cenę",  robi nam w firmie kołchoz lub kibuc prawdziwy ( oczywiście przy okazji facet robi nie tylko dla nas ) a potem jeszcze czyni agitkę za jakimiś fagasami z liberalno-komunistycznych jaczejek. Wiem o czym piszę bo sam miałem okazję i wolałem współpracować z zaufanym katolikiem może mniej kreatywnym niż szukac jakowegoś palanta wyglądającego jak wycięty z żurnala dla ułomnych typu "Buissnessmen" itp.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #53 dnia: Maja 21, 2009, 11:52:58 am »

Z czego można się tylko cieszyć  :). Jeżeli jednak Traktat Lizboński zostanie przyjęty, PE dostanie większe uprawnienia  :(

I właśnie dlatego.
Poza tym o ile dobrze pamiętam (niestety bojkotuję do czasu kiedy się da przedmiot UE i tylko siedzę czytając kodeks cywilny) PE może zablokować Radę. Zależy która procedura przyjmowania prawa dotyczy danej sprawy. Każdy minimalny opór jest potrzebny.


Cytuj
ak, te wybory są dużo mniej ważne niż wybory prezydenckie w Polsce, bo polski prezydent ma większe uprawnienia w systemie prawnym RP

No tak ma tak szerokie prerogatywy że tylko pozazdrościć. To i ja bym mogła nim być. Chociaż nie, też by zarzucali że się źle prezentuję więc źle reprezentuję nasz kraj...

Jezeli zgarniaja gruba kase to tez lepiej powstrzymac tych co te kase zle wykorzystaja ;)




Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
s.Małgorzata
uczestnik
***
Wiadomości: 127


pax et bonum

« Odpowiedz #54 dnia: Maja 21, 2009, 12:56:11 pm »

Czytałam opinie Państwa i szczerze mówiąc, zauważyłam wiele porad "od ściany do ściany"

Niejaki Pan Adam radzi mi wyjazd z Polski. Drogi Panie, pewnie był Pan w pieluszkach, gdy za komuny w latach 70-tych nie głosowanie znaczyło wiele.....
a mimo to, przeżyłam  problemy z  MO, w pracy etc... i nie wyjechałam.

Głosowanie na "katolika" z PO - Panie la boudin, toż to czysta schizofrenia. Sprzeczność sama w sobie.

Używacie Panowie słowa "grzech". Czy mógłby w tej kwestii zabrać głos jakiś kapłan?
Jest jeszcze czas, aby rzeczowo poprzez argumenty wyrobić sobie zdanie, które byłoby rozsądne a nie oparte na emocjach.
Pozdrawiam.



 
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #55 dnia: Maja 21, 2009, 13:23:17 pm »

@ SolusLupus
Nie Komisja jest najważniejsza, a Rada (o czym pisał już Radek). Choć oczywiście Komisja jest o wiele ważniejsza niż PE, bo ma niemal wyłączne prawo inicjatywy prawodawczej (w ramach tzw. I filaru, czyli wspólnot; prawo tworzone w innych filarach praktycznie nie ma aż tak wielkiego znaczenia bo nie jest ściśle wiążące- poza chyb decyzjami ramowymi). Ale decyduje tam przede wszystkim Rada.
@ Wiridiana
PE w niewielkim zakresie może coś zablokować, w praktyce jeśli Rada chce coś przeforsować wbrew PE, raczej nie będzie miała wielkich problemów.

Choć oczywiście może to rychło ulec zmianie.

@ La Boudin
To że monarchów wybierano poprzez elekcję przyczyniło się do słabości Rzeczypospolitej, kandydaci aby zdobyć poparcie "oferowali" coraz szersze przywileje szlachcie.

Co do tego na kogo głosować mam pewien dylemat. Chciałoby się na UPR, ale mają oni raczej marne szanse na przekroczenie progu wyborczego. Większe ma Libertas, więc nie wiem czy nie lepiej będzie jednak ich poprzeć... 
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #56 dnia: Maja 21, 2009, 14:57:48 pm »

2) Rzeczpospolita jako tak grzeszyć nie może...

więc winą obarczyć należy wszystkich posłów tej kadencji, za której uchwalono ordynację wyborczą. I już.

To tak jak myślenie "jak zagłosuję na katolika z PO, a później PO w parlamencie europejskim poprze eutanazje to mam grzech"

Witam

Po Primo w PO nie ma katolików tylko liberałowie z nazwy katolicy jak dla mnie to jawni wrogowie Pana Boga Kościoła św.; heretycy,ekskomunikowani, a tak na boku to liberalizm jest grzechem i herezją co świetnie przedstawia książka "Liberalizm jest grzechem" ks.dr Feliks Sarda y Salvany

Ja osobiście uważam podobnie jak pan Tato






Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #57 dnia: Maja 21, 2009, 17:36:33 pm »

Używacie Panowie słowa "grzech". Czy mógłby w tej kwestii zabrać głos jakiś kapłan.



 

Dokładnie. Inicjując wątek liczyłem bardziej na wypowiedzi "z grzechem i  katolicką postawą" w tle niż na czysto polityczne komentarze, choć i te ciekawe.
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #58 dnia: Maja 21, 2009, 17:47:10 pm »

Cytuj
Dokładnie. Inicjując wątek liczyłem bardziej na wypowiedzi "z grzechem i  katolicką postawą" w tle niż na czysto polityczne komentarze, choć i te ciekawe.

Takiej kasy(diety) nie brać to grzech !  Oj grzech !
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #59 dnia: Maja 21, 2009, 18:57:49 pm »

Zaś my nawet ci którzy mogą ,stosujemy inne kryteria przy zatrudnianiu pracowników choćby i popełniamy błąd nie pomagając tym naszym bidulom. Przyjmiemy rzutkiego meneagera który biegły w nowotworach językowych współczwsnego "new-languege'a" ( typu "targety" i inne takie tam pierdoły) za to tenże wyznając współczesną filozofię "zysku za wszelką cenę",  robi nam w firmie kołchoz lub kibuc prawdziwy ( oczywiście przy okazji facet robi nie tylko dla nas ) a potem jeszcze czyni agitkę za jakimiś fagasami z liberalno-komunistycznych jaczejek. Wiem o czym piszę bo sam miałem okazję i wolałem współpracować z zaufanym katolikiem może mniej kreatywnym niż szukac jakowegoś palanta wyglądającego jak wycięty z żurnala dla ułomnych typu "Buissnessmen" itp.

Pan wybaczy, ale właśnie dlatego, że jesteśmy normalni nie budujemy firm na zasadzie budowania sitwy i nie przyjmujemy ludzi kierując się tego rodzaju kryteriami. I dobrze, zresztą, bo działając na normalnym rynku i nie mając ciepłych rządowych zleceń nie mogę sobie pozwolić na trzymanie darmozjadów, ale katolików. Bardzo się cieszę, jak są to katolicy ale jeszcze muszą coś umieć.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 19 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Głosować czy nie głosować?.... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!