Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 20:55:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ksiądz Lemański się zagotował
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 25 26 [27] Drukuj
Autor Wątek: Ksiądz Lemański się zagotował  (Przeczytany 76198 razy)
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #390 dnia: Sierpnia 09, 2018, 14:15:42 pm »

'Zamilknij klecho...' odpowiada mojej teorii o niezrownowazeniu psychicznym pana Wojciecha. Szkoda, bo osobiscie uwazalem, ze nie byl bardzo zlym ksiedzem (ma paskudny charakter, przez co sklocal ludzi ze soba, ale byli gorsi). Natomiast mam wrazenie, ze on ma urojenia i byc moze chorobe afektywna dwubiegunowa.
Dziwie sie biskupowi Rysiowi, ze go przyjal pod swoje skrzydla... Pan Wojciech powinien trafic na konsultacje psychiatryczna i ewentualne leczenie a nie do poslugi kaplanskiej.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #391 dnia: Sierpnia 09, 2018, 19:31:24 pm »


"Po tym, jak została przed laty skrzywdzona przez faceta podobnego do ciebie, powinniśmy Bogu dziękować, że zmarła nie zażyczyła sobie, by na jej pogrzeb nie wpuszczano żadnego księdza"- stwierdził duchowny. [Lemański]
Bardziej niż "klecho" razi "przez duchownego PODOBNEGO DO CIEBIE. Bo przypominam, że:
Cytuj
Choć to przecież ja byłam ofiarą starego obrzydliwego księdza. Był starym śmierdzącym człowiekiem, który wpychał mi jęzor do ust i gmerał w majtkach.
Nie mnie oceniać czy to prawda (zmarła raczej nie miała powodu zmyślać), jednak porównanie aż chce się wymiotować...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #392 dnia: Sierpnia 11, 2018, 13:15:35 pm »

Osoby, które przeszły przez katolickie sierocińce można podzielić na:
- mające dobre wspomnienia,
- mające złe wspomnienia.

Kojarzę jednego dosyć bogatego pana mającego dobre wspomnienia z "sierocińca u zakonnic". Chyba stąd widoczna była u niego pewna przychylność do Kościoła (nie wiem natomiast jak u niego z wiarą). Są natomiast przykłady odwrotne i tu będziemy mieli takie przykre sprawy jak wspomniane tutaj molestowanie, ale także "zwykłe" zdrady tajemnicy spowiedzi. Ot taka wypowiedź z pracy dyplomowej (z socjologii) na temat konwersji do pewnego innego wyznania:

Cytuj
Wśród osób niepraktykujących znalazła się kobieta wychowana w katolickim domu dziecka, która wyznała, iż zbyt dużo widziała złych rzeczy w kościele, by potem odczuwać potrzebę chodzenia na mszę. Mówi: Nie chodziłam do kościoła, to znaczy przestrzegałam,  jak  były  święta,  do  kościoła  się  szło,  jak  ktoś  zmarł,  a  tak  to nie chodziłam. Nie, ja po prostu dużo widziałam jako dziecko, co się dzieje w kościele, bo byłam u sióstr zakonnych, to wiesz. Jak poszłam do spowiedzi, bo w domu dziecka była kaplica, to potem przyszła do mnie siostra i mówi, że mam karę, bo się od księdza dowiedziała,  że  paliłam  papierosa. Takie  sytuacje  poważnie  zachwiały zaufanie  do  kościoła  katolickiego  i  skutkowały  zaniechaniem  praktyk  w  dorosłym życiu.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #393 dnia: Sierpnia 11, 2018, 21:06:12 pm »

Osoby, które przeszły przez katolickie sierocińce można podzielić na:
- mające dobre wspomnienia,
- mające złe wspomnienia.
U mnie w rodzinie - na 1 przypadek wspomnienia neutralne. Nie zaważyły na stosunku do Kościoła.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
szymon
adept
*
Wiadomości: 28

« Odpowiedz #394 dnia: Sierpnia 12, 2018, 09:17:39 am »

Dziwie sie biskupowi Rysiowi, ze go przyjal pod swoje skrzydla... Pan Wojciech powinien trafic na konsultacje psychiatryczna i ewentualne leczenie a nie do poslugi kaplanskiej.

Nie na konsultacje, ale do św. Andrzeja Boboli posłał biskup Ryś x Wojciecha.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #395 dnia: Września 24, 2018, 10:08:38 am »

I znów było: "Odwal się klecho, bo im do pięt nie dorastasz"

Jezuita ks. Dariusz Kowalczyk odniósł się do premiery kontrowersyjnego filmu "Kler". Zastanawiał się czyją twarz powinien mieć Kościół katolicki. Wśród propozycji padło nazwisko ks. Wojciecha Lemańskiego, który nie pozostał mu dłużny.



https://wiadomosci.wp.pl/ks-lemanski-do-duchownego-odwal-sie-klecho-bo-im-do-piet-nie-dorastasz-6298526657173633a
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #396 dnia: Września 24, 2018, 11:21:44 am »

I znów było: "Odwal się klecho, bo im do pięt nie dorastasz"

Jezuita ks. Dariusz Kowalczyk odniósł się do premiery kontrowersyjnego filmu "Kler". Zastanawiał się czyją twarz powinien mieć Kościół katolicki. Wśród propozycji padło nazwisko ks. Wojciecha Lemańskiego, który nie pozostał mu dłużny.



https://wiadomosci.wp.pl/ks-lemanski-do-duchownego-odwal-sie-klecho-bo-im-do-piet-nie-dorastasz-6298526657173633a



Przepraszam bardzo, pan Lemanski, nieslusznie nazywany ksiedzem, podobno pracuje w Arch Lodzkiej. Gdzie jest jego biskup? Za slowa '...i od red. Michnika odwal sie klecho bo do piet im nie dorastasz!' dostalby ode mnie w twarz. Co za bezczelny typ...
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #397 dnia: Września 24, 2018, 12:21:30 pm »

Hubertos:
Przepraszam bardzo, pan Lemanski, nieslusznie nazywany ksiedzem, podobno pracuje w Arch Lodzkiej. Gdzie jest jego biskup? Za slowa '...i od red. Michnika odwal sie klecho bo do piet im nie dorastasz!' dostalby ode mnie w twarz. Co za bezczelny typ...



I to jest właśnie klucz do problemu: Lemański znalazł sobie teraz takiego patrona, że nikt mu nie podskoczy - może pluć do woli.
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2018, 12:23:36 pm wysłana przez casimirus » Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #398 dnia: Września 24, 2018, 13:37:33 pm »

Hubertos:
Przepraszam bardzo, pan Lemanski, nieslusznie nazywany ksiedzem, podobno pracuje w Arch Lodzkiej. Gdzie jest jego biskup? Za slowa '...i od red. Michnika odwal sie klecho bo do piet im nie dorastasz!' dostalby ode mnie w twarz. Co za bezczelny typ...



I to jest właśnie klucz do problemu: Lemański znalazł sobie teraz takiego patrona, że nikt mu nie podskoczy - może pluć do woli.


Slyszalem o czyms takim jak Epidiaskop, hmm, a moze Episkopat? W kazdym razie jest takie K(i)EPskie cialo w Polsce, ktore nic nie moze, poza wypowiedziami i przyjmowaniem niewiazacych dokumentow. Ale jest w kepskim ciele pewna sila - media nie wiedza, ze przewodniczacy KEPu nie ma wladzy - zatem cytuja go, gdzie sie da, cokolwiek by nie powiedzial. Moze napiszmy list to przewodniczacego KEP? A moze do Nuncjusza (chociaz jego pogladow nie znam)? Zaniepokojeni wierni prosza o skierowanie Ekscelencji powladnego, pana Wojtka, w miejscu odpowienim - to jest szpitalu dla nerowo i psychicznie chorych, celem leczenia agresji slownej, schizofrenii oraz narcystycznych zaburzen postrzegania wlasnej osoby.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Strony: 1 ... 25 26 [27] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ksiądz Lemański się zagotował « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!