Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 15:54:38 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ksiądz Lemański się zagotował
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 27 Drukuj
Autor Wątek: Ksiądz Lemański się zagotował  (Przeczytany 76107 razy)
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #30 dnia: Lipca 08, 2013, 09:24:19 am »

szkoda.
mówcie, co chcecie. fakt, niepotrzebnie zaczadział lewicowo-liberalnymi mediami (a z kolei diecezjalne "Idziemy" szczuło na niego od paru miesięcy - tam by się raczej nie mógł wypowiedzieć) i nieco kombinował (choć nie kwestionował) przy mówieniu o nauce Kościoła, no i zawsze przyjemny dla salonu filosemityzm, to takiego proboszcza chciałbym mieć: skromny, żyjący prosto, "to jet taki facet, którego widzisz i wiesz, że ci odda ostatnią koszulę", nie bojący się używać rozumu, nie podlizujący się i potakujący tylko przełożonym, bardzo pracowity i oddany dla ludzi, niesamowita empatia, a przy tym wierny sutannie i modlitwie.
nie bał się ujawnić różnych nieprawidłowości w diecezji, za co był sekowany (donosy) przez współbraci w kapłaństwie.
boję się tylko tego, co dziś ma oświadczyć. mam nadzieję, że przyjmie to z pokorą.
ale ogólnie to nie podoba mi się to. może przesiąkłem już tak bardzo posoborowiem i mam takie demokratyczne spojrzenie na hierarchię, jednak to nie jest w porządku, co zresztą i z tego forum wiemy, że promuje się (czy też toleruje się) cwaniaków, gadżeciarzy, aferzystów, kobieciarzy/homeksualistów i pijaków, krótko mówiąc: biernych, miernych, ale wiernych, gdzie jedyną karą za występki jest najczęściej przeniesienie na wyższe/lepsze stanowisko lub po prostu nie robienie nic w danej sprawie. takim nic nie grozi, chyba, że naprawdę zaczną bardzo mocno przeginać.
a teraz zacznie się kolejna niepotrzebna fala brudnej nagonki na abpa Hosera i w ogóle na Kościół, na fb ogłaszanie deklaracji o rychłej apostazji.
swoją drogą, trzeba się zgodzić z Mateuszem Ochmanem - w dzisiejszym świecie, tak bardzo przesiąkniętym mediami, Kościół, każda diecezja potrzebuje speców od wizerunku i piaru. bo teraz, w tzw. głównym nurcie, będzie tylko o tym, że polski Kościół, jak zawsze, nie rozumie ludzi, jest prostacki, wywyższa się, bufonada biskupów, gdyby mógł odesłałby na emeryturę Papieża Franciszka. takie czasy...
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2013, 09:26:40 am wysłana przez superfluus » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #31 dnia: Lipca 08, 2013, 09:47:33 am »

Skoro nie ma żony, to po co mu te dwa wałki do ciasta?  ;)

Gospodyni tak dogadza?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #32 dnia: Lipca 08, 2013, 10:35:32 am »

Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #33 dnia: Lipca 08, 2013, 10:40:10 am »

Ks. Lemański ma dziś o godz. 12 wydać oficjalne oświadczenie w sprawie usunięcia z parafii. Do tego czasu nie chce wypowiadać się w mediach. O 20.00 będzie gościem "Kropki nad i" w TVN24. Zapowiada się ciekawie.
http://www.tvn24.pl/spotkaly-sie-dwie-mocne-osobowosci-i-zaczelo-iskrzyc,338159,s.html
Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1491

« Odpowiedz #34 dnia: Lipca 08, 2013, 11:16:48 am »

Albo jakby  powciągnął język w pewnych sprawach (in vitro i kwestie semickie) mógłby zapukać nawet do FSSP lub IBP.
Czy na prawdę myśli Pan, że do FSSP i IBP przyjmą każdego księdza?

Jakby go przenieśli na emeryturę z powodu skłonności do KRR to szanse żeby go przyjeli były by większe. Bądź za odprawianie Mszy Świętej przodem do tabernakulum, "nadużycia trydenckie" na Mszy Pawła VI, krytykę bezkarności księży żyjących z kochaneczkami etc. A jak w sprawie in vitro głosił nauki niezgodne z Nauką Kościoła, podlizywał się za bardzo Żydom - to mogą być kłopociki.
http://fides-et-ratio.pl/index.php/2013/07/prof-jacek-baryzel-franciszek-a-partia-rychow-zbychow-i-mirow/
W sąsiedniej parafii we Zwierniku była taka wojenka o księdza, proboszcza biskup wysłał na emeryturę - został rezydentem w tej parafii. Nowy proboszcz nie robił problemów staremu. Stary proboszcz był w gorącej "wodzie kąpany" - zaczął się mieszać do spraw organizacyjnych. Taki był skutek że dostał przeniesienie do Domu księży emerytów - ale się nie podporządkował - wieś się podzieliła na dwa obozy jedni za nowym drudzy za starym. Biskup Skworc zamiast załagodzić sytuację, zagroził że zlikwiduje parafię (Msze Święte jedynie wtedy w niedziele), suspensował starego proboszcza, kościół był zamknięty ok 2tyg. Zwolennicy starego proboszcza, obrzucili plebanie petardami, dostał o dnich po skórze nowy proboszcz. Nie chciał być dłużej w tej parafii więc złożył wymówienie - przyjęto je. Wysłano następnego księdza, kilka lat wytrzymał - lae znowu się awanturowali (a nie mieli o co bo ten jest dobrym księdzem) też złożył wymówienie. Obecny ksiądz co jest, jakoś sobie radzi i na razie ludzie nie szaleją.
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2013, 14:11:58 pm wysłana przez michal260189 » Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #35 dnia: Lipca 08, 2013, 11:18:38 am »

Albo jakby  powciągnął język w pewnych sprawach (in vitro i kwestie semickie) mógłby zapukać nawet do FSSP lub IBP.
Czy na prawdę myśli Pan, że do FSSP i IBP przyjmą każdego księdza?

Jakby go przenieśli na emeryturę z powodu skłonności do KRR to szanse żeby go przyjeli były by większe.
Przeciez przenosza go za brak ortodoksji w sprawach bioetycznych czyli zupelnie z innego powodu. Z takim swiadectwem moglby co najwyzej do jezuitow dolaczyc.
Zapisane
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #36 dnia: Lipca 08, 2013, 12:31:51 pm »

Oświadczenie ks. Lemańskiego:
http://wojciechlemanski.natemat.pl/67427,oswiadczenie
Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #37 dnia: Lipca 08, 2013, 13:03:35 pm »

Ja bym się nie zdziwił jak Watykan by uznał skargę x. Lemańskiego na decyzję biskupa.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #38 dnia: Lipca 08, 2013, 13:42:27 pm »

To wygląda na kolejną akcję "kręgów dialogujących".
Na tej samej stronie jest taki kwiatek: http://natemat.pl/65107,jakich-pytan-boi-sie-abp-henryk-hoser-sciana-milczenia-w-sprawie-duchownych-podczas-ludobojstwa-w-rwandzie
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1491

« Odpowiedz #39 dnia: Lipca 08, 2013, 13:48:04 pm »

To wygląda na kolejną akcję "kręgów dialogujących".
Na tej samej stronie jest taki kwiatek: http://natemat.pl/65107,jakich-pytan-boi-sie-abp-henryk-hoser-sciana-milczenia-w-sprawie-duchownych-podczas-ludobojstwa-w-rwandzie

Może będą twierdzić że wtedy ks. Hoser latał z maczetą i ucinał głowy Tutsi?!
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #40 dnia: Lipca 08, 2013, 14:39:51 pm »

Robi się wesoło. Parafianie w obronie proboszcza:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14242727,Jasienica_przeciwko_usunieciu_ks__Lemanskiego__To.html
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #41 dnia: Lipca 08, 2013, 15:09:07 pm »

I świeczniki z Ikei.


Czy ja dobrze widzę: brak klęczników w ławach?
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #42 dnia: Lipca 08, 2013, 15:10:57 pm »

Dziś w TVP Info podaje się na dolnym ruchomym pasku informację, że kapłan oskarża biskupa o zachowania homoseksualne wobec niego.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #43 dnia: Lipca 08, 2013, 15:23:15 pm »

Cytuj
To, co się wydarzyło podczas mojego spotkania z Abp. Hoserem, można by, czerpiąc z przypadku kardynała O'Briena, określić terminem - „głęboko niestosowne zachowanie wobec księdza”. Opuściłem kurię i porażony tym, jak zachował się wobec mnie mój biskup, wracałem do Jasienicy, by kontynuować wizytę duszpasterską w domach moich parafian. W drodze zadzwonił do mnie redaktor Zbigniew Nosowski. Nie potrafiłem ukryć wzburzenia, zdenerwowania, rozgoryczenia. Opowiedziałem o zdarzeniu w kurii. Obaj byliśmy tym przybici i dłuższy czas nie potrafiliśmy wypowiedzieć ani słowa.
Na razie to INSYNUACJA nie oskarżenie...
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2013, 15:34:32 pm wysłana przez jp7 » Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2917

« Odpowiedz #44 dnia: Lipca 08, 2013, 16:05:00 pm »

Problem w tym, że nie wiadomo o co chodzi. Z jednej strony pisze, że to miało coś związanego z kwestią "żydowską", z drugiej porównanie do kard. O'Briena - nie wiadomo o co chodzi.

Zaczyna mi to przypominać Kotłów k. Ostrowa Wlkp. - oby tak się nie skończyło.

A dobrze by było, żeby skończyło to się dodatkowo zmianami w kurii, już tak upragnionymi z dawien dawna z różnych stron.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 27 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ksiądz Lemański się zagotował « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!