Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 03:07:00 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ksiądz-odnowiciel Jacek Stryczek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] Drukuj
Autor Wątek: Ksiądz-odnowiciel Jacek Stryczek  (Przeczytany 16316 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #60 dnia: Kwietnia 20, 2017, 18:25:41 pm »

... wywiad z ks. Stryczkiem ...
Nie śledzę za bardzo poczynań tego duchownego ale odbieram go jako klasycznego pieszczocha mediów liberalnych, podobnie jak Małgosię Chmielewską - ksywa "siostra".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #61 dnia: Kwietnia 20, 2017, 20:36:36 pm »

"Uważam, że praca jest podstawowym sposobem funkcjonowania człowieka. To praca nas kształtuje."
To Laborem exercens.
Zapisane
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #62 dnia: Kwietnia 21, 2017, 01:01:34 am »

"Uważam, że praca jest podstawowym sposobem funkcjonowania człowieka. To praca nas kształtuje."
To Laborem exercens.

Ale JPII pisal, ze praca jest dobra dla czlowieka, bo przez nia czlowiek przeobraza nature (co jest faktem), jak i ksztaltuje siebie, stajac sie niejako bardziej czlowiekiem (co tez jest faktem: czlowiek czyniac sobie ziemie poddana spelnia jedno z perwszych przykazan, jeszcze z raju). Natomiast wypowiedz ks. Stryczka brzmi to troche jednak jak jakas absurdalna absolutna apoteoza pracy, ktora niby ma byc niemalze jedynym, albo przynajmniej glownym czynnikiem ksztaltujacym czlowieka. Otoz jest to nieprawda. To kim jestem, jak mysle, jak postrzegam, a wiec cechy nie mniej wazne niz obowiazkowosc, punktualnosc albo tezyzna fizyczna, zawdzieczam by najmniej nie pracy, ale czasowi po pracy: lekturze, rozmyslaniu, modlitwie. Praca to koniecznosc na tym swiecie, ale jedynie koniecznosc.  Jedna z wielu zreszta.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #63 dnia: Września 20, 2018, 14:39:09 pm »

Jacek ma zaje.. tj. poważne kłopoty https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/tutaj-nie-jestem-ksiedzem-jak-sie-pracuje-w-szlachetnej-paczce-reportaz-o-ks-jacku/jl3gflj

A broni się gorzej niż źle:
https://www.facebook.com/jacekwiosna.stryczek/videos/587203018362114/
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #64 dnia: Września 20, 2018, 14:53:02 pm »

Widziałem reklamę ze Stryczkiem na czekoladzie Wawela. "Jesz dobrze, czynisz dobrze" jakoś tak to było.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #65 dnia: Września 20, 2018, 16:06:50 pm »

Cytuj
"Uważam, że praca jest podstawowym sposobem funkcjonowania człowieka. To praca nas kształtuje."

Prawda, że kształtuje - np. może zgiąć plecy... Jak to mawiał mój dziadek, "od roboty konie zdychają" :-)
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #66 dnia: Września 22, 2018, 14:25:44 pm »

Nie wnikajac w doktrynalne spory musze przyznac, ze ja, jako liberal gospodarczy, czytajac wywiad z ks. Stryczkiem poczulem jednak duzy niesmak czytajac jego slowa."Uważam, że praca jest podstawowym sposobem funkcjonowania człowieka. To praca nas kształtuje." Rozumiem, praca jest wazna, ale zeby byla podstawowym sposobem funkcjonowania??? Jakis absurd. Jest to nalozona przez Boga po wygnaniu z raju koniecznosc, a nie zaden podstawowy sposob funkcjonowania. To juz korwinowskie "praca jest po to, by zarobic na zycie po pracy" zdecydowanie bardziej do mnie przemawia.
Protestanckie rozumienie pracy jest własnie takie jak ks. Stryczka. Katolik nie uznaje pracy jako środka do zbawienia, chociaż nie znaczy, że w pracy ma porzucać swój katolicyzm.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #67 dnia: Września 22, 2018, 15:27:05 pm »

Ks. Stryczek podał się do dymisji

“Jestem odpowiedzialnym liderem i uważam, że nie moja osoba, ale Paczka jest najważniejsza. W związku z tym, w dniu dzisiejszym składam rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu Stowarzyszenia WIOSNA” – napisał w piątek na swoim fanpage’u na Facebooku ksiądz Jacek Stryczek.

“SZLACHETNA PACZKA jest najważniejsza. Tworzyłem ją przez lata razem z Wami. Chciałbym, aby mogła się dalej rozwijać. Trwa kryzys. Jestem odpowiedzialnym liderem i uważam, że nie moja osoba, ale Paczka jest najważniejsza. W związku z tym, w dniu dzisiejszym składam rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu Stowarzyszenia WIOSNA” – napisał ks. Stryczek.

Duchowny dodał także, że nie zgadza się ze stawianymi mi zarzutami, a opublikowany przez portal Onet.pl tekst uważa za jednostronny. “Dzisiaj jednak wszyscy powinniśmy zrobić wszystko dla SZLACHETNEJ PACZKI” – podkreślił ks. Stryczek.

https://ekai.pl/ks-stryczek-podal-sie-do-dymisji/
Zapisane
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #68 dnia: Września 22, 2018, 19:36:13 pm »

Ciekaw jestem, komu nadepnął na palce ten duszpasterz przedsiębiorców, mężczyzn i kogo tam jeszcze?
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #69 dnia: Września 23, 2018, 22:51:27 pm »

Nie musiał. Od krakusów można było dużo wcześniej usłyszeć o jego sposobie pracy.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Strony: 1 ... 3 4 [5] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ksiądz-odnowiciel Jacek Stryczek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!