Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 09:08:15 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Kościół zmienia stanowisko ws. in vitro. Chce się porozumieć"
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: "Kościół zmienia stanowisko ws. in vitro. Chce się porozumieć"  (Przeczytany 3199 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« dnia: Maja 28, 2013, 21:53:28 pm »

http://www.rp.pl/artykul/1014297.html#.UaUHmksmHHg.facebook
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1 dnia: Maja 28, 2013, 22:01:40 pm »

Znaczy znów relatywizm moralny, a czarne i białe robi się szare. Tfu!
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #2 dnia: Maja 28, 2013, 22:47:42 pm »

Znaczy znów relatywizm moralny, a czarne i białe robi się szare. Tfu!

 ??? :o >:( ::)
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #3 dnia: Maja 29, 2013, 09:11:59 am »

"Według abp. Michalika, trzeba nakreślić jakieś ramy prawne dla procedur 
zapłodnienia in vitro, których obecnie brakuje."
http://www.tvn24.pl/przeglad-prasy-kosciol-zmienia-stanowisko-ws-in-vitro-chce-sie-porozumiec,329102,s.html

Czyli jak już muszą zabić to chociaż tylko trochę, nie za dużo?
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #4 dnia: Maja 29, 2013, 09:19:44 am »

Teoretycznie można wprowadzić regulacje prawne uniemożliwiające zabijanie i tworzenie "zbędnych" zarodków przy dozwoleniu na samą niegodziwą procedurę. Głosowanie za takiem rozwiązaniem nie byłoby grzechem, bo kazda regulacja lepsza od obecnej jest ... lepsza.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #5 dnia: Maja 29, 2013, 09:21:10 am »

Arcybiskup powinien jednak pewne 'merdia' omijać dużym łukiem.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #6 dnia: Maja 29, 2013, 09:29:07 am »

A ja myślę, że może szykują Gowina na kandydata prawicy na prezydenta w 2015 i po prostu Kościół chce dopomóc i zaakceptować jego poglądy na in vitro.
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #7 dnia: Maja 29, 2013, 12:42:13 pm »

Równie dobrze w czasie IIwojny  światowej Kościół mógł z Hitlerem dobić targu że może on mordować tylko Żydów a inne nacje nie.Taki konsensus tylko polityczny nie moralny. Zawsze byłoby to mniejsze zło nisz mordowanie wszystkich.
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2013, 12:44:16 pm wysłana przez Robert » Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #8 dnia: Czerwca 07, 2013, 18:11:00 pm »

Teoretycznie można wprowadzić regulacje prawne uniemożliwiające zabijanie i tworzenie "zbędnych" zarodków przy dozwoleniu na samą niegodziwą procedurę.

I tak się pewnie stanie. Czytając "dokument bioetyczny" Episkopatu ma się wrażenie, że jedynym problemem in vitro jest niszczenie zarodków. Nigdzie nie wspomina się, że samo sztuczne zapłodnienie jest złe.

Tak ogólnie, jak już wiele razy pisałem na tym forum, jeżeli chodzi o procedury medyczne, Kościół popełnia wielki błąd koncentrując się na ich "technicznych" aspektach. Dzisiaj przy in vitro albo procedurze selekcji płci dziecka giną zarodki, ale jutro technologia może się zmienić, i może będzie można to robić bez zabijania zarodków. Wtedy Kościół powie, że wybranie sobie płci dziecka jest OK?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Pedro
uczestnik
***
Wiadomości: 218


« Odpowiedz #9 dnia: Września 09, 2013, 22:41:50 pm »

Tak ogólnie, jak już wiele razy pisałem na tym forum, jeżeli chodzi o procedury medyczne, Kościół popełnia wielki błąd koncentrując się na ich "technicznych" aspektach.

Dokładnie tak.
A co z ze sprzeciwem wobec "chcicy" posiadania potomstwa za wszelką cenę? A to, że najpierw jakaś pani żarła hormony i antykoncepcję przez lata, zgadzała się na wielu przygodnych kochanków, wyniszczała i blokowała swój organizm fizycznie i duchowo, przeciwko potomstwu i teraz wielce lamentuje, że dziecka nie może mieć? I cały Kościół musi teraz się zastanawiać, jak tutaj rozlane mleko z powrotem do buteleczki wlewać, żeby jakoś to było? Mordercy też mogą się wyspowiadać i godnie żyć do końca swoich dni, ale życia zamordowanym Kościół nie przywraca w nagrodę za nawrócenie.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #10 dnia: Września 09, 2013, 23:57:20 pm »

Możemy sobie wszakoż wyobrazić sytuację, w której pani hormonów nie zarła i nie puszczała się z kochankami a dzieci mieć nie może. No a z 2giej strony, nie tylko od naszych "katolików wielodzietnych", lecz i tak po prostu, od pasterzy, niemal non stop słyszy się pochwałę macierzyństwa.

Proszę więc prymitywnie nie szufladkować, bo to nie pomaga sprawie rozumienia, że procedury in vitro są niegodziwe same w sobie.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #11 dnia: Września 10, 2013, 03:32:39 am »

Ludzie pragnący potomstwa, którzy nie moga go mieć, często bardzo cierpią z tego powodu. Myślę, że przede wszystkim trzeba by im pokazać, że to ich cierpienie ma sens i wartość. Tu jest wielkie pole do popisu dla pasterzy.

Tak czy inaczej, potrzebna jest w tej sprawie konsekwentna "strategia ewangelizacyjna", ktorej na razie nie widzę. Tymczasem na horyzoncie pojawiają się nowe technologie medyczne, przy których in vitro to będzie mały pikuś: dzieci z genami od więcej niż dwóch rodziców, selekcja cech dziecka na żądanie, hybrydy ludzko-zwierzęce, klonowanie reprodukcyjne ...
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1491

« Odpowiedz #12 dnia: Września 10, 2013, 08:16:30 am »

Żeby nie poszło w obce ręce - tak argumentują ci co nie chcą adoptować dziecka nawet niemowlaka. A póniej zwykle jest tak nie adoptują i tak majątek pójdzie w obce ręce.....
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Pedro
uczestnik
***
Wiadomości: 218


« Odpowiedz #13 dnia: Września 10, 2013, 10:04:58 am »

Możemy sobie wszakoż wyobrazić sytuację, w której pani hormonów nie zarła i nie puszczała się z kochankami a dzieci mieć nie może. No a z 2giej strony, nie tylko od naszych "katolików wielodzietnych", lecz i tak po prostu, od pasterzy, niemal non stop słyszy się pochwałę macierzyństwa.

Proszę więc prymitywnie nie szufladkować, bo to nie pomaga sprawie rozumienia, że procedury in vitro są niegodziwe same w sobie.

Jakie szufladkowanie, aż taki naiwny nie jestem, żeby uwierzyć w czystość i wierność 99% kobiet/małżeństw/mężów, które dzieci mieć nie mogą, a sięgają po invitro.

Bardzo współczuję tym katolikom, którzy na prawdę nic złego nie uczynili, a dzieci mieć nie mogą. Tylko czy rolą Kościoła jest dawanie zielonego światła: "tak, to nie sprawiedliwe, dlatego trzeba przemyśleć sprawe invitro"? To tak jakby Kościół zaczął mówić do biednych wiernych: "to niesprawiedliwe, że bogacze mają tak dużo, a wy prawie nic, dlatego trzeba przemyśleć przykazanie o kradzieży, kiedy byłaby ona uzasadniona". Najlepiej wydać opasłe tomisko z procedurami w sprawie invitro, aby katolik po przeczytaniu tysiąca stron "wiedział" co według hierarchów może zrobić, a czego nie może.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #14 dnia: Września 10, 2013, 10:53:42 am »

Z doświadczenia pokoleniowego widzę, że większość osób decydujących się na in vitro czyni tak, bo takie są wskazania lekarza. Lekarz (?), a może biznesmen, nie wykona podstawowych badań w kierunku określenia problemów z płodnością małżonków, lecz zleca przystąpienie do procedury in vitro.

Dokładnie tak samo, jak 50 lat temu zarabiał na aborcji jako metodzie poniekąd antykoncepcyjnej.

Dlaczego ? Bo prawo mu na to pozwala. A z in vitro ma zysk niewspółmierny do innych metod. 
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Kościół zmienia stanowisko ws. in vitro. Chce się porozumieć" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!