Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:21:58 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Z felietonów red. Michalkiewicza
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj
Autor Wątek: Z felietonów red. Michalkiewicza  (Przeczytany 12874 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« dnia: Maja 18, 2013, 19:30:49 pm »

Wspaniały felieton red. Michałkiewicza na wiadomość, że pewna znana aktorka poddała się operacji usunięcia piersi z obawy, że może zachować na nowotwór.

Profilaktyczna amputacja głów
(...)
http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2824
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2013, 14:39:47 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #1 dnia: Maja 18, 2013, 23:59:44 pm »

Pan Michałkiewicz "nabija sie" z sytuacji, z ktorą zetknąłęm się jeszcze w czasach studenckich. Otóż 20 lat temu (około) spotkałem studentkę z Holandii, która w ramach profilaktyki (przeciw próchnicy zębów) miała usunięte wszystkie naturalne zeby. A nie był to przypadek odosobnony (jak sama zapewniała). Na szczęście "nowe" zęby nie były koloru metalicznego.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #2 dnia: Maja 19, 2013, 10:13:53 am »

Pan Michałkiewicz "nabija sie" z sytuacji, z ktorą zetknąłęm się jeszcze w czasach studenckich. Otóż 20 lat temu (około) spotkałem studentkę z Holandii, która w ramach profilaktyki (przeciw próchnicy zębów) miała usunięte wszystkie naturalne zeby. A nie był to przypadek odosobnony (jak sama zapewniała). Na szczęście "nowe" zęby nie były koloru metalicznego.
Mnie sie podobaja zeby w kolorze stali tytanowej.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3 dnia: Maja 19, 2013, 10:52:45 am »

Z takich różnych profilaktyk mogą wyniknąć choroby umysłowe i p. Michałkiewicz po trosze jest tym jakby zatroskany i daje radę:

"(...)dobiegają niepokojące sygnały o możliwości pojawienia się epidemii chorób umysłowych. Mam oczywiście na myśli wniosek posła Janusza Palikota, posła Romana Kotlińskiego i posła Piotra Chmielowskiego, by udzielający Komunii świętej księża mieli książeczki sanepidu. Na razie objawy epidemii wydają się ograniczone, ale nigdy nic nie wiadomo, więc nie jest wykluczone, że już jutro epidemia tej tajemniczej umysłowej choroby zacznie szerzyć się w Sejmie z szybkością płomienia. W tej sytuacji jedynym ratunkiem wydaje się profilaktyka - zatem wymieniona trójka posłów na wszelki wypadek powinna amputować sobie głowy.(...)"
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #4 dnia: Maja 21, 2013, 13:03:27 pm »

(...) podstawowym, że tak powiem, kurtuazyjnym, warunkiem „dialogu” jest uznanie poglądów partnera za równoprawne, a nawet - za słuszne i prawdziwe. Spełnienie tego warunku ma jednak znamiona bezwarunkowej kapitulacji - bo nawet podyktowane kurtuazją uznanie fałszu za równoprawny z prawdą, stanowi zdradę łacińskiej cywilizacji. Okazało się, że wszystkie drogi prowadzą na szczyt, a jeden szczyt uwiarygodnia każdą drogę. Ale to ma swoje konsekwencje - bo skoro wszystkie drogi są jednakowo prawomocne, to tylko dureń wybierałby trudniejszą, a zwłaszcza - karkołomną, skoro obok po wyasfaltowanej autostradzie klimatyzowane autokary z wychodkiem i telewizją, komfortowo dowożą na sam szczyt. Krótko mówiąc - zatruty „duchem Soboru” Kościół, zamiast pewności, zaczął dostarczać wiernym coraz więcej rozterek, koncentrując się w coraz większym stopniu na wewnętrznych problemach duchowieństwa, które w dodatku zaczęło się bisurmanić w sposób niekiedy wołający o pomstę do nieba. W tej sytuacji miliard 300 milionów katolików już sam nie wie, czy i w jakim stopniu może jeszcze liczyć na przywództwo pasterzy Kościoła. Abdykacja Benedykta XVI w tej sytuacji urasta do rangi symbolu. (...)

Zapis agonii
(...)
http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2828
Zapisane
dernapol
rezydent
****
Wiadomości: 449

GŚTK

Gdańskie Środowisko Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #5 dnia: Maja 21, 2013, 13:19:41 pm »

MichaLkiewicz, a nie MichaŁkiewicz
Zapisane
Gdańskie Środowisko Tradycji Katolickiej: www.versusdeum.pl, www.facebook.com/versusdeum
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #6 dnia: Maja 21, 2013, 19:21:35 pm »


(...)
http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2828
Swietny tekst. Warto skopiowac i czytac od czasu do czasu. I pokazywac znajomym.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #7 dnia: Listopada 13, 2013, 15:01:53 pm »

Ciekawy felieton red. Stanisława Michalkiewicza w temacie tej profanacji:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,1062.msg175254.html#msg175254

Kupa gówna

(...)

http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2951
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 15, 2014, 21:58:18 pm »

Redaktor Michalkiewicz ingeruje w treść nabożeństwa u Bernardynów ;)

www.youtube.com/watch?v=RlwJaHUkYLQ#t=10m45s
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #9 dnia: Kwietnia 16, 2019, 19:51:41 pm »

"właśnie podpisałem akt notarialny, na podstawie którego mieszkanie, w którym mieszkam, stało się moją własnością"

 http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4454&fbclid=IwAR0limqEpj666kOdpjRb8ETg-Vn6LEFtna_tQ_IzvkJwtKCLF2kx6GQmq-Y

Stanisław Michalkiewicz

To bardzo dobra nowina, szczerze się cieszę!

Wprawdzie wpłat nie starczyło na 100%, ale dalej powinno pójść z górki.

"na jedną piątą ceny, jaka pozostała, wystawiłem weksel"


"5 maja br. o godzinie 10.00 w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Teresy na Tamce w Warszawie, zostanie odprawiona Msza św. w Waszej intencji. Dziękuję, dziękuję dziękuję".
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #10 dnia: Kwietnia 16, 2019, 22:43:35 pm »

Było o tym pisane tu:

"Skoro został przywołany Pan Stanisław....

Ostatnio zbiera na mieszkanie. Mężczyzna, wolnościowiec, jeden z najlepiej zarabiających publicystów w Polsce zbiera na mieszkanie, które mają mu ufundować emeryci i ludzie pracujący na śmieciówkach. Bardzo to wszystko niejasne."

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9895.msg221004.html#msg221004

Można było w tamtym wątku dopisać nową informację.
Zapisane
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #11 dnia: Kwietnia 17, 2019, 01:49:46 am »

Niech się przyzna, kto ingerował w mój wątek zamieszczony w najbardziej liberalnym dziale..., kto wymyślił mu kretyński tytuł "Z felietonów..." i wcisnął w inny zupełnie wątek, z którym łączy ten mój wczorajszy jedynie osoba szanownego beneficjenta...

Nie życzę sobie takich zabiegów.
Jest to paskudna manipulacja i zupełnie niepotrzebna.

Zależało mi na nowym wątku podkreślającym fakt zakończenia zbiórki z w miarę szczęśliwym zakończeniem oraz uwypuklenie wdzięczności wraz z zaproszeniem na mszę za donatorów.

Oczekuję, że to złośliwe działanie nadgorliwego moderatora zostanie o d w r ó c o n e i pojawi się mój wątek w takim kształcie, jaki ja mu nadałem, a nie jakaś rozhisteryzowana osoba. I to z przeprosinami za takie postępowanie!




Było o tym pisane tu:

"Skoro został przywołany Pan Stanisław....

Ostatnio zbiera na mieszkanie. Mężczyzna, wolnościowiec, jeden z najlepiej zarabiających publicystów w Polsce zbiera na mieszkanie, które mają mu ufundować emeryci i ludzie pracujący na śmieciówkach. Bardzo to wszystko niejasne."

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9895.msg221004.html#msg221004

Można było w tamtym wątku dopisać nową informację.

Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #12 dnia: Kwietnia 17, 2019, 01:51:56 am »


(...)
http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2828
Swietny tekst. Warto skopiowac i czytac od czasu do czasu. I pokazywac znajomym.

Pełna zgoda p. Krzysztofie, to mały traktat o naszych imponderabiliach.
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #13 dnia: Kwietnia 17, 2019, 02:07:13 am »

Posty na Forum staramy się grupować tematycznie w wątki. Proszę się nie obawiać, Pański post nie umknie zainteresowanym zbiórką, a co więcej - teraz łatwiej zwrócić na niego uwagę użytkownikom obserwującym stary wątek.

Pozdrawiam
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #14 dnia: Kwietnia 17, 2019, 02:15:59 am »

Posty na Forum staramy się grupować tematycznie w wątki. Proszę się nie obawiać, Pański post nie umknie zainteresowanym zbiórką, a co więcej - teraz łatwiej zwrócić na niego uwagę użytkownikom obserwującym stary wątek.

Pozdrawiam

Panie aktywisto-administratorze!
Zbiórka o ile wiem - skończona, a niezależnie od tego... poniżej podaję moje motywy.
Jeśli to pan usunął mój wątek z działu, gdzie mamy prawo pisać na "tematy dowolne"..., mógłby się pan tym pochwalić i tym samym zdjąć podejrzenie z innych...
Ponawiam moje wezwanie do przywrócenia mojego wątku w takim stanie i miejscu, w jakim go wczoraj umieściłem.
Jest mi bardzo nieprzyjemnie, że pod pozorem "grupowania" ma miejsce jakaś forma cenzury i manipulacji.
Jeśli jest pan katolikiem - zrozumie pan.
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Z felietonów red. Michalkiewicza « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!