Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:19:03 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Czatachowa i inne
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] Drukuj
Autor Wątek: Czatachowa i inne  (Przeczytany 48494 razy)
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #75 dnia: Marca 29, 2017, 19:53:07 pm »

Cytuj
Dlaczego więc inna Kuria ogłasza coś takiego? Biskup miejsca powinien się wypowiedzieć, albo to zdementować.
Jak podałem to tutaj to się nie wgłębiałem. Znalazłem to na stronie diecezji płockiej i podałem tutaj pamiętając, że jest taki wątek.
Oczywiście kuria płocka kieruje to wyłącznie do płockich księży. Nie wiem dokładnie na czym się opierali.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #76 dnia: Marca 29, 2017, 22:21:35 pm »

(...)
Jak podałem to tutaj to się nie wgłębiałem. Znalazłem to na stronie diecezji płockiej i podałem tutaj pamiętając, że jest taki wątek.
Oczywiście kuria płocka kieruje to wyłącznie do płockich księży. Nie wiem dokładnie na czym się opierali.
Informacja kurii płockiej:
"powiadamiamy duszpasterzy i wiernych diecezji płockiej, że działalność Pustelni w Czatachowie (o. Daniel Galus) nie posiada aprobaty Metropolity Częstochowskiego, ks. arcybiskupa Wacława Depo. Dotyczy to również działającej przy tzw. Pustelni Wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa.
W związku z tym apeluje się do kapłanów i wiernych świeckich o powstrzymanie się od organizowania wyjazdów zbiorowych i indywidualnych do tego miejsca."
http://diecezjaplocka.pl/dla-wiernych/aktualnosci/032017/komunikat-kancelarii-kurii
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #77 dnia: Marca 30, 2017, 07:56:12 am »

(...)
Jak podałem to tutaj to się nie wgłębiałem. Znalazłem to na stronie diecezji płockiej i podałem tutaj pamiętając, że jest taki wątek.
Oczywiście kuria płocka kieruje to wyłącznie do płockich księży. Nie wiem dokładnie na czym się opierali.
Informacja kurii płockiej:
"powiadamiamy duszpasterzy i wiernych diecezji płockiej, że działalność Pustelni w Czatachowie (o. Daniel Galus) nie posiada aprobaty Metropolity Częstochowskiego, ks. arcybiskupa Wacława Depo. Dotyczy to również działającej przy tzw. Pustelni Wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa.
W związku z tym apeluje się do kapłanów i wiernych świeckich o powstrzymanie się od organizowania wyjazdów zbiorowych i indywidualnych do tego miejsca."
http://diecezjaplocka.pl/dla-wiernych/aktualnosci/032017/komunikat-kancelarii-kurii


Przepraszam: do księży i wiernych świeckich. Ale w każdym razie w obrębie diecezji.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #78 dnia: Kwietnia 03, 2017, 18:52:55 pm »

Abp. Depo wydał oświadczenie:
Cytuj
Wspólnota nie posiada kościelnego zatwierdzenia. Złożone przez wspólnotę w kurii projekty statutu są przedmiotem badań powołanej w tym celu komisji. W komunikacie czytamy również, że funkcjonująca przy wspólnocie Fundacja Anioł Miłosierdzia nie jest podmiotem kościelnym.
Abp Depo podkreśla, że mając na uwadze powyższe fakty "wydaje się być właściwe powstrzymanie się od organizowania wyjazdów na spotkania modlitewne organizowane przez ks. Daniela Galusa oraz Wspólnotę Miłość i Miłosierdzie Jezusa do czasu zakończenia prac komisji, wydania orzeczenia na temat jej działalności".

http://gosc.pl/doc/3792952.Komunikat-abp-Depo-ws-Wspolnoty-Milosc-i-Milosierdzie-Jezusa-z
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #79 dnia: Listopada 29, 2020, 23:12:37 pm »

Oj! zadziało się w Czatachowej.

Informacja z 18 listopada 2020 r.

Ks. Daniel Galus, przebywający na terenie tzw. Pustelni w miejscowości Czatachowa otrzymał nakaz odbycia rekolekcyjnego odosobnienia oraz rozeznania swojej drogi w dalszej posłudze duszpasterskiej. Ponadto ma powstrzymać się od publicznego sprawowania kapłańskich funkcji, zarówno dla samej wspólnoty, jak i poza nią – podkreśla ks. Mariusz Bakalarz, rzecznik prasowy archidiecezji częstochowskiej w komunikacie opublikowanym dzisiaj na stronie archidiecezji. W październiku duchowny zachęcał do zdejmowania maseczek podczas nabożeństw. Proponował też wiernym “odkażanie się” za pomocą wody święconej.

Publikujemy komunikat w całości:
(...)
https://ekai.pl/kolejne-kroki-kurii-wobec-ksiedza-zachecajacego-do-zdejmowania-maseczek/


19 listopada 2020 r. ks. Galus opublikował oświadczenie ws. komunikatu Kurii Archidiecezji Częstochowskiej z dn.18.11.2020r.
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=UPv_hafdbGo

Pierwsze słyszę że przy święceniach został przypięty do Czatachowy. On bardziej związany z ta Wspólnota jak z Kościołem. Końcówka nagrania to wręcz kanonada absurdu. Wydaje mi się, że został w dużym stopniu zmanipulowany przez środowisko, które się wokół niego zgromadziło. Wielu z tego żyło i czerpało korzyści, teraz padł blady strach, że pustelnia nie na własność.


20 listopada 2020 r. Kuria wydaje obszerne Oświadczenie:

Oświadczenie dotyczące działalności ks. Daniela Galusa i „Wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa”
(...)
https://archiczest.pl/zapowiedzi/oswiadczenie-dotyczace-dzialalnosci-ks-daniela-galusa-i-wspolnoty-milosc-i-milosierdzie-jezusa,1605867710.html


W wypadku ks. Galusa nie widać jakiegoś popadania w herezje. On w wielu błędach tkwi od początku. Tutaj jednak mamy sprawę 2 fundacji ks Galusa, które ze sobą walczą i dają kwity na siebie biskupowi. Stad przyspieszenie i stanowczość działań.

Zapisane
Sindarin
bywalec
**
Wiadomości: 81


Litera Tura - blog literacki
« Odpowiedz #80 dnia: Listopada 30, 2020, 18:47:12 pm »

Zamiast walnąć pięścią w stół i wywalić charyzmatyków na zbitą twarz z KK (neonów zresztą także), uprawia się jakąś dziwną gimnastykę.
No ale wówczas posypałaby się narracja o zdobyczach Soboru, Wiośnie Kościoła i Nowej Ewangelizacji.
Zapisane
Zapraszam na blog literacki https://ltura.blogspot.com/
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #81 dnia: Listopada 30, 2020, 20:08:46 pm »

Zamiast walnąć pięścią w stół i wywalić charyzmatyków na zbitą twarz z KK (neonów zresztą także), uprawia się jakąś dziwną gimnastykę.
No ale wówczas posypałaby się narracja o zdobyczach Soboru, Wiośnie Kościoła i Nowej Ewangelizacji.

Jak co niedzielę, zbudził mnie radiobudzik z redakcją katolicką pr I PR. Najpierw leci jakaś słodka melasa janopawłowa (trudno powiedzieć na jaki temat) a potem jest zawsze wywiad pt "nasze sprawy" czy jakoś tak. To są bardzo poważne wywiady z jakimiś fiszami posoborowymi.
Tym razem "zatroskany" redaktor głosem umierającej sierotki Marysi (to taki kato-styl) pytał "co robić?" - "wszystko się p***, młodzież odchodzi, nawet i dorośli...Wuju Dobra Rada, co czynić?"
W rolę "Wuja" wcielił się redaktor Nosowski.

Rada Wuja Posoborowa Rada była prosta: WIĘCEJ SOBORU!

Ale trzeba przyznać, że redaktor półgębkiem wspomniał coś o tym, że są takie świnie, które sugerują, że posoborowy Program Partii jest ....nieaktualny. Na co Nosowski, gwałtownie zaprzeczył, skądże znowu! wiecie rozumiecie, jeszcze jest wiele do odkrycia  ;D

Współczuję indultowcom. Ja to się pośmieję przy śniadaniu i pojadę do lasandrystów.

Przypomina mi się jesień 1981 roku. Aktyw Partyjny zastanawiał się co zrobić aby sklepy były przynajmniej bardziej estetyczne - skoro i tak towaru nie ma na półkach. I tak jak Nosowski mówili : Więcej Socjalizmu, wróćmy do źródeł Marksizmu-Leninizmu.

Czeka nas w posoborowiu gwałtowny powrót do źródeł soborowizmu.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #82 dnia: Listopada 30, 2020, 22:14:29 pm »

Ja trochę inaczej podchodzę do takich grup jak Czatachowa. Osobiście nigdy bym nie poszedł na spotkanie z modlitwą o uzdrowienie, ale rozumiem ludzi, którzy uczęszczają na takie msze, ludzi z połamanymi życiorysami, z problemami nie do rozwiązania. W starożytności i średniowieczu cuda sypały się jak z rękawa, dlaczego teraz miałoby być inaczej? Życie jest już wystarczająco skomplikowane żeby jeszcze dodatkowo sobie je komplikować. Jest msza? Jest. Jest kapłan? Jest. Są cuda? W sumie to nieważne, liczy się, że ludzie wierzą, że są. Jakieś tam rozeznawania duchów ignacjansko-terezjanskie może są dobre, ale dla zakonnic, zwykły wierny i tak tego nie zrozumie.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #83 dnia: Grudnia 01, 2020, 03:32:08 am »

Tym razem "zatroskany" redaktor głosem umierającej sierotki Marysi (to taki kato-styl) pytał "co robić?" - "wszystko się p***, młodzież odchodzi, nawet i dorośli...Wuju Dobra Rada, co czynić?"

Pytanie do radia Erewań: czy można uratować polski katolicyzm wprowadzając więcej soboru?

Radio odpowiada: owszem, można, ale nie polski, tylko niemiecki, nie katolicyzm, lecz protestantyzm, i nie uratować, ale wykończyć.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #84 dnia: Grudnia 01, 2020, 08:17:58 am »

Więcej soboru, więcej unii, więcej ingerencji państwa, więcej kontroli....stara śpiewka totalniaków. Gaszenie ognia benzyną. Polecam ostatni tekst na mszapiaseczno.blogspot.com , właśnie o tym opowiada architekt Leon Krier.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #85 dnia: Grudnia 01, 2020, 10:42:26 am »

Więcej soboru, więcej unii, więcej ingerencji państwa, więcej kontroli....stara śpiewka totalniaków. Gaszenie ognia benzyną. Polecam ostatni tekst na mszapiaseczno.blogspot.com , właśnie o tym opowiada architekt Leon Krier.

Redaktor Sławek zaprasza ale magazynier Rysio nie wydał jeszcze towaru. Towar, ciekawy artykuł, będzie w sprzedaży od piątku.
Można się już ustawić w kolejce.

PS

porównanie posoborowików do partyjniaków z lat 80-tych jest bardzo trafne. Partyjniacy wychowali się i nagrabili w tamtym systemie i nie chcieli go zmieniać. Jedynie partyjniacy "alfa" byli mądrzejsi, wiedzieli, że socjalistycznej gospodarki nie można już uratować. Zatem ok 84 roku zaczęli "przebranżawiać się" z socjalizmu na kapitalizm.

Posoborowicy "alfa" mają łatwiej. Wiedzą, że janopawłowizm się kończy i przebranżawiają się otwarcie na zachodni postępowizm. Nowa normalność w posoborowiu to będzie ultra postęp. Myślę, że "głęboki kościół" z tymi kilkoma ordynariuszami wiedział co będzie, co zamierzał Kaczor z Trybunałem. Wiedzieli, że transformacja z Janopawłowizmu do Zapadniactwa nastąpi wlaśnie teraz: "zróbcie to teraz" powiedział Kaczor do biskupów albo "pociąg historii odjedzie". Jak odjedzie to nici będą z kasy i dotacji.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #86 dnia: Maja 15, 2022, 20:38:32 pm »

Tango down

https://stacja7.pl/z-kraju/kuria-w-sprawie-ks-galusa-sakramenty-przez-niego-sprawowane-sa-niegodziwe-a-rozgrzeszenie-niewazne/
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #87 dnia: Maja 15, 2022, 22:10:49 pm »

Tango down

https://stacja7.pl/z-kraju/kuria-w-sprawie-ks-galusa-sakramenty-przez-niego-sprawowane-sa-niegodziwe-a-rozgrzeszenie-niewazne/
Czyli znów mamy do czynienia z jakimś rodzajem posoborowego sedewakantyzmu? Nie wiem jak to nazwać. Prekursorami byli wrocławscy Paulini ze św. Antoniego...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #88 dnia: Maja 16, 2022, 09:51:26 am »

A co tam wrocławscy paulini uczynili?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #89 dnia: Maja 16, 2022, 09:56:56 am »

A co tam wrocławscy paulini uczynili?
To samo. Bez papy i bez biskupa w ME.
Staara historia...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 4 5 [6] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Czatachowa i inne « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!