Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 12:52:10 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Nowy miesięcznik katolicki "NON POSSUMUS. IMPERATYW"
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Nowy miesięcznik katolicki "NON POSSUMUS. IMPERATYW"  (Przeczytany 1195 razy)
Urban
uczestnik
***
Wiadomości: 132

« dnia: Listopada 22, 2021, 16:02:04 pm »

Nie wiem czy Państwo zauważyliście, ale mamy nowy miesięcznik katolicki: "NON POSSUMUS. IMPERATYW", redaktorem naczelnym tegoż pisma jest red. Sebastian Karczewski (publicysta "Naszego Dziennika", autor kilku książek). Celem periodyku jest walka z ohydnymi oszczerstwami miotanymi na kapłanów. Pierwszy numer wyszedł w lipcu tego roku, łącznie ukazało się do tej pory 5 numerów. Czasopismo można zakupić w Emipku, na poczcie i w sklepie internetowym wydawnictwa Veritatis Splendor.
Zachęcam także do wysłuchania wideo-konferencji, która poprzedziła stworzenie miesięcznika: https://www.youtube.com/watch?v=1J-644R18Xk
Poruszona kwestia mieści się w temacie "Pedofilia i tematy poboczne w Kosciele posoborowym", lecz nie mam możliwości dodawania tam odpowiedzi.
Zapisane
Urban
uczestnik
***
Wiadomości: 132

« Odpowiedz #1 dnia: Kwietnia 27, 2022, 18:46:07 pm »

W kwietniowym numerze "NON POSSUMUS. IMPERATYW" ukazał się interesujący wywiad z ks. Zdzisławem Witkowskim, kapłanem z Diecezji Płockiej, fałszywie oskarżonym przez Marka Lisińskiego o molestowanie, oto fragment:
Cytuj
Sebastian Karczewski: 23 grudnia 2021 roku Diecezja Płocka opublikowała komunikat następującej treści: "W dniu dzisiejszym, na zaproszenie Biskupa Płockiego doszło do spotkania z ks. Zdzisławem Witkowskim. Biskup wysłuchał duchownego, który szczegółowo przedstawił swoją aktualną sytuację. Spotkanie zakończyło się przekazaniem życzeń świątecznych". Tylko tyle?

Ks. Zdzisław Witkowski: Ten komunikat mówi tylko o końcówce rozmowy z biskupem. Początek był całkowicie inny. Rozmowę zaczęliśmy od wyroku Sądu Apelacyjnego w Łodzi, który potwierdził oszustwo Marka Lisińskiego i moją niewinność. To ja wysłuchałem biskupa, który twierdził, że został oszukany, że Kongregacja Nauki Wiary została oszukana i Ojciec Święty został oszukany. Powiedział, że gdyby w tamtym czasie wiedział to wszystko, co dziś wie o założycielu Fundacji Nie lękajcie się, to by nie podjął decyzji o usunięciu mnie z parafii. Dodał, że jako biskup uważa, iż tak nie powinno być; że trzeba poczekać, sprawdzić wszystko i dopiero po tym podjąć jakieś decyzje wobec księdza.

SK: Biskup powiedział Księdzu, że został oszukany? A kto niby oszukał w tej sprawie Kongregacje Nauki Wiary? Przecież to właśnie Biskup Płocki wprowadził ją w błąd przekazując nieprawdziwe informacje na Księdza temat...

ZW: Do tego się nie przyznał. Przekonywał mnie, że to kongregacja została oszukana i papież został oszukany...

SK: Nie poruszył tematu dekretów i fałszywych oskarżeń, jakie na Księdza temat przekazał do Watykanu?

ZW: Nic o tym nie wspomniał. Ja podczas tej rozmowy powiedziałem: "To ksiądz biskup pisał do Rzymu kłamstwa, że sąd biskupi mnie skazał". Bo przecież sąd biskupi nie wydał takiego wyroku. Zwróciłem przy tym uwagę, że Sąd Apelacyjny w Łodzi potwierdził te kłamstwa (...)

SK: Zacznijmy id tego, że list z oskarżeniem Marek Lisiński napisał do Biskupa Płockiego na początku września 2010 roku. W wywiadzie dla, opublikowanym 6 maja 2019 roku na portalu "Wirtualna Polska" bp Mirosław Milewski opowiedział o swoim osobistym spotkaniu z Markiem Lisińskim. "Po półtoragodzinnej rozmowie nie miałem wątpliwości, że to człowiek skrzywdzony, ofiara. Od razu poinformowałem biskupa Liberę". Z kolei bp Piotr Libera powiedział: "Gdy usłyszałem o sprawie, niezwłocznie zawiesiłem księdza w pełnionych obowiązkach. Musiał opuścić parafię i otrzymał zakaz kontaktów z dziećmi..."

ZW: Tak. Zostałem wezwany do Kurii Diecezjalnej w Płocku. Biskup Piotr Libera, w obecności kanclerza - ks. Mirosława Milewskiego, odczytał treść oskarżenia. Zaprzeczyłem zarzutom stanowczo. W październiku biskup oznajmił mi zwolnienie z funkcji proboszcza parafii św. Walentego w Korzeniu. Przeraził mnie sposób postępowania ks. Milewskiego On przyjechał od razu podpisać protokół zdawczo-odbiorczy parafii. To była środa 13 października 2010 roku. Zakomunikował mi, że już w następną niedzielę ma mnie w parafii nie być. I mnie nie było. Biskup dał mi mieszkanie na strychu w domu księży emerytów w Płocku. Nie mogąc pełnić żadnej posługi, zostałem bez środków do życia, a za wyżywienie kazano mi płacić. Starałem się jeździć pomagać do jakichś parafii. Ale gdzie tylko pojechałem i biskup się dowiedział, od razu wzywał "na dywanik" i pytał dlaczego to robię, skoro mam zakaz... Starałem się wyjaśnić, że muszę jakoś opłacić wyżywienie, ale to do biskupa jakoś nie docierało...

SK: Jaką rolę odegrał w całej sprawie ks. Mirosław Milewski, wówczas kanclerz kurii, a obecnie biskup pomocniczy płocki?

ZW: Podczas rozmowy z biskupem Liberą w grudniu 2021 roku powiedziałem mu o złu, które wyrządził diecezji ks. Mirosław Milewski. On w ogóle nie powinien zostać biskupem pomocniczym. Przypominałem w tym kontekście, że na początku 2007 roku to właśnie on, ze zmienionym głosem, ukrytą twarzą w telewizji fałszywie oskarżał arcybiskupa Stanisława Wielgusa...
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Nowy miesięcznik katolicki "NON POSSUMUS. IMPERATYW" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!