Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 06:02:53 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: O. Knotz: Nie przyznawaj się żonie do zdrady
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: O. Knotz: Nie przyznawaj się żonie do zdrady  (Przeczytany 9435 razy)
Paweł
bywalec
**
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #30 dnia: Maja 19, 2013, 21:36:25 pm »

Nie mam absolutnie żadnych wątpliwości moralnych, natomiast pytanie brzmi, czy to czasem nie podpada pod 6 grzech cudzy: Milczeć, gdy ktoś grzeszy ?
Jakby nie patrzeć, to takie powiedzenie małżonce owego nieszczęśnika podpada pod swa grzechy cudze: 4. Pobudzać do grzechu i 8.Pomagać do grzechu. Dlaczego? A dlatego, że mówiąc o tym rozwaliłby Pan małżeństwo (b. prawdopodobny rozwód, wywlekanie brudów w sądzie) i zniszczy by dzieci owego kolegi. Wiadomo jak dzieci cierpią przez rozwód rodziców. Często nie mają potem kontaktu z jednym z rodziców, są podpuszczane przez obie strony, manipulowane, itd. A temu idiocie, co żonę zdradza to najlepiej przyfasolić w facjatę, coby się facet nieco ogarnął. I to się w wpisuje w pierwszy uczynek miłosierdzia co do duszy :)
Więc, choć teologi nie kończyłem wydaje się, że grzeszne to by dopiero było rozwalenie uświęconego w kościele związku i zrobienie dzieciom krzywdy.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #31 dnia: Maja 19, 2013, 21:46:06 pm »

Za mało wiemy, żeby pchać się w sprawy cudzego małżeństwa. Ewentualnie można zwrócić zdradzającej uwagę, że skoro ja już wiem, to ktoś mniej dyskretny może się też dowiedzieć.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #32 dnia: Maja 19, 2013, 21:47:50 pm »

Ale przyfasolić w facjatę nie zawadzi ...
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #33 dnia: Maja 20, 2013, 00:21:52 am »

Cytuj
Ale przyfasolić w facjatę nie zawadzi ...
czynna napaść, pobicie... do 5 lat bez zawiasów.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #34 dnia: Maja 20, 2013, 08:42:36 am »

Cytuj
Ale przyfasolić w facjatę nie zawadzi ...
czynna napaść, pobicie... do 5 lat bez zawiasów.
Swoisty paradoks. Posłać komuś serię z KM'u, to może i uniewinnią.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #35 dnia: Maja 20, 2013, 13:59:43 pm »

Za mało wiemy, żeby pchać się w sprawy cudzego małżeństwa. Ewentualnie można zwrócić zdradzającej uwagę, że skoro ja już wiem, to ktoś mniej dyskretny może się też dowiedzieć.

JWK OK !!

p.s. http://www.youtube.com/watch?v=IVCSmTMCg5w
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: O. Knotz: Nie przyznawaj się żonie do zdrady « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!