Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:14:43 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: wspólna spowiedź małżonków
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: wspólna spowiedź małżonków  (Przeczytany 10924 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #30 dnia: Maja 19, 2009, 12:37:26 pm »

No to ładnie. I jak pan mówi na Mszy "spowiadam się Bogu wszechmogącemu i wam, bracia i siostry", to uzyskuje pan sakramentalne rozgrzeszenie?
Ono nie chodzi na Msze tylko "eucharystie".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #31 dnia: Maja 19, 2009, 13:18:03 pm »

Sakramentalne odpuszczenie grzechów można uzyskać bez spowiedzi. Można też się spowiadać, a rozgrzeszenia nie uzyskać. Ani to warunek konieczny, ani wystarczający.
CND.
(o Pani Szmulka mnie ubiegła, i Pan JWK też...)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #32 dnia: Maja 19, 2009, 14:50:35 pm »

(o Pani Szmulka mnie ubiegła, i Pan JWK też...)

Niech Pan nie żartuje! W czym Pana ubiegł p. jwk? W tym, by nazwać p. tkillera per "ono"??? Mszę Św. nazwać "eucharystią"? Przecież p. jwk w jednym swym zdaniu złamał pierwsze dwa punkty regulaminu tego forum... Chyba nie w tym p. jwk Pana ubiegł?

Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #33 dnia: Maja 19, 2009, 16:07:14 pm »

Panie JWK - proszę ustosunkować się do zarzutów:
- dlaczego użył pan zaimka "ono"
- dlaczego użył Pan "eucharystia"
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Ks. Grzegorz
Gość
« Odpowiedz #34 dnia: Maja 19, 2009, 22:34:10 pm »

Przypomina mi się ten kawał: otwieram gazetę - Lenin, włączam radio - Lenin, włączam telewizor - Lenin, boję się otworzyć konserwę.... każdy wątek musi o Neonów zaczepić...
Dla wyjaśnienia - ten ksiądz, który podobno im powiedział o tej możliwości wspólnej spowiedzi, nie jest neonem. poza tym zasięgnąłem języka, oni sobie pomieszali wspólną spowiedź z jakąś formą dialogu małżeńskiego, w którym bierze udział ksiądz. Zapalili się do tego, więc ich muszę pogasić  :) A głos o możliwości wspólnej spowiedzi, z resztą krytyczny, znalazłem tu http://mateusz.pl/wdrodze/nr413/07-wdr.htm
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #35 dnia: Maja 19, 2009, 22:35:35 pm »

Płyta się pani zacięła?
Ot 'elegant inaczej' ...

Panie tkiller, wystarczy "płyt" ... "płyt" ... i zrozumiem co pan chciał napisać :D
To już lepiej żeby to ponumerował ...
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2009, 22:37:12 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #36 dnia: Maja 19, 2009, 22:45:58 pm »

Panie JWK - proszę ustosunkować się do zarzutów:
- dlaczego użył pan zaimka "ono"
- dlaczego użył Pan "eucharystia"

Ooops ... dopiero teraz zauważyłem!

1). Sekwencja klawiszy, a spellcheker nie reaguje na sens tylko czy to jest ze słownika. Pierwsze, co nie było w cudzysłowie byłbym poprawił, gdybym zauważył zanim ktoś to wcześniej wyłapał.
2). Słucham Mszy Świętej, uczestniczę w Ofierze Eucharystycznej a to co odprawuje się po neopiwnicach to umieszczam w cudzysłów (podświadomie) bo mi się tak zakwalifikowało. :(
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2009, 22:51:22 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Ks. Grzegorz
Gość
« Odpowiedz #37 dnia: Maja 19, 2009, 23:22:21 pm »

A tak poza tym, to z tego, co w "sieci" jest nt. chrześcijańskiej rodziny i małżeństwa, to wiele mówi się  o wspólnej modlitwie, wspólnym przystępowaniu do spowiedzi ( w znaczeniu, jak rozumiem, że idziemy razem, spowiadamy się osobno), o dialogu itp. W pracy duszpasterskiej widać, że jakie rodziny, taka parafia, jakie małżeństwa, takie dzieci. Na Ukrainie pod tym względem jest strasznie. Nie potrafię zacytować źródła, ale kompetentne osoby mówią o strasznym odsetku rozwodów - 7 na 10.
Zapisane
szczur.w.sosie
Gość
« Odpowiedz #38 dnia: Maja 20, 2009, 08:39:38 am »

Są takie rekolekcje - Spotkania małżeńskie, które mają formę dialogu, gdzie małżonkowie uczą się rozmowy ze sobą, słuchania nawzajem.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #39 dnia: Maja 20, 2009, 09:19:51 am »

Są takie rekolekcje - Spotkania małżeńskie, które mają formę dialogu, gdzie małżonkowie uczą się rozmowy ze sobą, słuchania nawzajem.

To u mnie w domu nieustająco odbywają się takie "rekolekcje"  :P
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
szczur.w.sosie
Gość
« Odpowiedz #40 dnia: Maja 20, 2009, 10:42:36 am »

Są takie rekolekcje - Spotkania małżeńskie, które mają formę dialogu, gdzie małżonkowie uczą się rozmowy ze sobą, słuchania nawzajem.

To u mnie w domu nieustająco odbywają się takie "rekolekcje"  :P

to gratulacje, bo nie wszyscy małżonkowie potrafią dyskutować...
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #41 dnia: Maja 20, 2009, 11:42:47 am »

Panie Kristoforosie - czy wypowiedź Pana JWK jest dla pana wystarczającym wyjaśnieniem?

Ooops ... dopiero teraz zauważyłem!
1). Sekwencja klawiszy, a spellcheker nie reaguje na sens tylko czy to jest ze słownika. Pierwsze, co nie było w cudzysłowie byłbym poprawił, gdybym zauważył zanim ktoś to wcześniej wyłapał.
2). Słucham Mszy Świętej, uczestniczę w Ofierze Eucharystycznej a to co odprawuje się po neopiwnicach to umieszczam w cudzysłów (podświadomie) bo mi się tak zakwalifikowało. :(
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #42 dnia: Maja 20, 2009, 12:02:12 pm »


to gratulacje, bo nie wszyscy małżonkowie potrafią dyskutować...

Z dyskutowaniem to już różnie bywa ;)
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #43 dnia: Maja 20, 2009, 12:15:51 pm »

Panie Kristoforosie - czy wypowiedź Pana JWK jest dla pana wystarczającym wyjaśnieniem?

ja wyjaśnień nie żądałem :)
nie ja sobie grabię, gdy ktoś obok pluje :)
zdziwiłem się jedynie, że Pan, o którym mam jak najlepsze zdanie, uznał że p. jwk swoją wypowiedzią (na poziomie, który Panu nie przystoi) uprzedził Pana w czymkolwiek.

odpowiadając:
1) - bardziej p. tkiller powinien się tu wypowiedzieć, ale dla mnie jest OK - mimo wszystko zakładam dobrą wolę p. jwk
2) - no cóż, ważne by poziom wypowiedzi był rozpoznawalny... pozostawię bez komentarza
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #44 dnia: Maja 20, 2009, 13:11:05 pm »

zdziwiłem się jedynie, że Pan, o którym mam jak najlepsze zdanie, uznał że p. jwk swoją wypowiedzią (na poziomie, który Panu nie przystoi) uprzedził Pana w czymkolwiek.
Ok. Przyzznam się Panu, że Posty Pani Szmulki a następnie Pana JWK pojawiły się w trakcie pisania wiadomości - pierwszy jak chciałem wysłać moją odpowiedź, po czym drugi, kiedy zmodyfikowałem odpowiedź o "o Pani Szmulka mnie ubiegła" - i rzuciwszy na niego okiem, dodałem tylko nicka przedpiścy...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: wspólna spowiedź małżonków « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!