Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 11:07:22 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: wspólna spowiedź małżonków
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj
Autor Wątek: wspólna spowiedź małżonków  (Przeczytany 10929 razy)
Mainchin
rezydent
****
Wiadomości: 329


« Odpowiedz #15 dnia: Maja 19, 2009, 09:55:25 am »

Wracając do tematu, spotkałem księdza, który mówił, że spowiadanie dwojga małżonków jednocześnie jest możliwe. Są może jakieś dokumenty mówiące o tym? Czy ktoś z Państwa natrafił na jakieś oficjalne teksty Kościoła?
Zapisane
Recordare, Virgo Mater, dum steteris in conspectu Dei, ut loquaris pro nobis bona, et ut avertas indignationem suam a nobis.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #16 dnia: Maja 19, 2009, 09:55:40 am »

Po pierwsze niema na DN czegoś takiego jak publiczna spowiedź rozumiana jako publiczne wyznawanie grzechów..Po drugie stare dzieje jak mniema. A po trzecie  w sądzie pod przysięga mówi się nie pamiętam.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #17 dnia: Maja 19, 2009, 10:06:00 am »

Tiaaa :D Właśnie se poczytałam o tym "niemaniu", bezpośrednia relacja. Mniodzio.

z którego roku jest ta relacja?
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #18 dnia: Maja 19, 2009, 10:08:54 am »

Po pierwsze niema na DN czegoś takiego jak publiczna spowiedź rozumiana jako publiczne wyznawanie grzechów

Tiaaa :D Właśnie se poczytałam o tym "niemaniu", bezpośrednia relacja. Mniodzio.


Jest to może dostępne gdzieś w internecie?
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #19 dnia: Maja 19, 2009, 10:13:57 am »

Niestety, nie znam włoskiego...  :-[
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #20 dnia: Maja 19, 2009, 10:16:08 am »

To NIE jest spowiedź nikt tam grzechów nie wyznaje w celu uzyskania rozgrzeszenia inne warunki spowiedzi też nie zachodzą. Kiko w todze czy bez niema dla mnie znaczenia.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #21 dnia: Maja 19, 2009, 10:26:49 am »

A co, zreformowano 2 skrutinium? Aggiornamento i Was dotyka? ;D

Nic nie wiem o reformowaniu 2 skrutinium
Wiem natomiast, że przeczytałem książkę ks. Zoffoliego, który oparł swoje zarzuty na katechezach/wypowiedziach/skrutiniach Kiko z lat 70-80. Wiem również, że konfrontując te zarzuty z tym, co spotykam/słyszę obecnie na Drodze, to rozbieżność jest dokładnie biegunowa.
Zakładając, że te materiały, którymi posiłkował się ks. Zoffoli, były prawdziwe (nie umiem zweryfikować, więc nie widzę powodów by wątpić) - pozostaje mi wytłumaczyć ten dysonans jedynie w ten sposób, że przez te 40 lat katechezy Kiko przeszły z fazy "dzieciństwa" (z mnóstwem głupot) do fazy "dojrzałości" (z pewnością w wyniku cały czas trwających konsultacji z Watykanem) i dziś mamy zupełnie coś innego.
Dlatego uprzejmie Panią zapytuję ponownie: z którego roku jest ta relacja.

Sam jeszcze 2 skrutinium nie doświadczyłem, również o żadnej publicznej spowiedzi na DN nie słyszałem. Cierpliwie poczekam do 2go skrutinium (o ile dane mi będzie dożyć, bądź dotrwać, Bóg wie), potem przeczytam tę relację (bądź zapytam Panią o czym tam pisali poza rzekomą publiczną spowiedzią) i wtedy będzie jasne.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #22 dnia: Maja 19, 2009, 10:29:37 am »

A jeśli jeszcze nie może to należy to jak najszybciej poprawić ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #23 dnia: Maja 19, 2009, 10:30:08 am »

No co też pan nam tu opowiada z rana, naprawdę Kiko nie może udzielić rozgrzeszenia ?? Kiko wszystko może :D

szkoda, że zdarzają się Pani również takie wypowiedzi :(
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #24 dnia: Maja 19, 2009, 10:37:42 am »

No co też pan nam tu opowiada z rana, naprawdę Kiko nie może udzielić rozgrzeszenia ??
Wreszcie to do pani dotarło. <bravo>
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #25 dnia: Maja 19, 2009, 10:44:18 am »

Płyta się pani zacięła?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
szczur.w.sosie
Gość
« Odpowiedz #26 dnia: Maja 19, 2009, 11:03:44 am »

Skądkolwiek by ten pomysł nie wyszedł (a w ogóle to ciekawe skąd), ma się to nijak do dialogu małżeńskiego, który ma być prowadzony w wolności. Na spowiedzi mówię wszystko, małżonkowi nie muszę mówić wszystkiego, a czasem lepiej pewne sprawy załatwić w konfesjonale a nie "spowiadać" (w sensie szczerej do bólu rozmowy)  się przed współmałżonkiem.
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #27 dnia: Maja 19, 2009, 11:38:23 am »

Pismo Św. mówi, że każdy związany jest sznurami swoich grzechów i tylko w Kościele mogą one być rozwiązane, bo tak powiedział Pan Jezus do uczniów swoich, i tylko uczniów: "Co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane  w niebie".
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #28 dnia: Maja 19, 2009, 12:04:53 pm »

(...)spotkałem księdza, który mówił, że spowiadanie dwojga małżonków jednocześnie jest możliwe. (...)
Jak najbardziej. Jeśli spowiedzi udzielają dwaj księża na raz (w dwu różnych konfesjonałach rzecz jasna)  - mogą spowiadać się jednocześnie :P

To NIE jest spowiedź nikt tam grzechów nie wyznaje w celu uzyskania rozgrzeszenia inne warunki spowiedzi też nie zachodzą. Kiko w todze czy bez niema dla mnie znaczenia.
anie tkiller - "spowiedź" to wyznanie grzechów. Udaje (?) Pan, ze myli Pan "spowiedź" z sakramentem pokuty, której jednym z elementów jest spowiedź właśnie. "Spowiedź" to "wyznanie grzechów". "Sakrament pokuty" sakrament, przez który Chrystus odpuszcza nam grzechy. Warunkami jego zajścia są (łącznie):

-)rachunek sumienia
-) żal za grzechy
-) spowiedź
-) zadośćuczynienie
-) pokuta
(+ odpowiednia forma sakramentalna wypowiedziana przez kapłana)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #29 dnia: Maja 19, 2009, 12:31:06 pm »

Jak dla mnie spowiedź nierozłącznie związana jest z sakramentem.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: wspólna spowiedź małżonków « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!